Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

kili
17. júl 2008

sa tu "pochválim", Adamko je zas zasondovaný ☹ . Mám teraz taký dojem, že na to vydeou budem o 10r pozerať ako na svetlí okamžik a nikdy jesť nebude 😔 . Teraz už príšerne jačal a mne rupli nervy a už to proste nezvládam.

andryy
17. júl 2008

martinka myslim ze tie problemy mozes mat koli tom,ze si menila mlieko. My sme mali tiez take problemy.Radsej by som sa na tvojom mieste vratila k tomu povodnemu mlieku. Aj ked tie slovenske mlieka nepoznam, tak neviem ci si menila koli tomu, ze si chcela pre vacsie deti?alebo vyskusaj ine. k tomu koziemu mlieku. My sme ho kupovali ked bola mala ucpana a trosku jej to zabralo, tak neviem ci by to bolo v tvojom pripade vhodne.Inak Saske moc nechutilo ale kozie jogurty spapa aj ked najradsej ma cisto biely jogurt bez prichute/teraz myslim z krav.mlieka/ taky husty, dokonca je organic tak dufam, ze jej to aspon prospieva, lebo musim zaklopat, so zacpou je koniec. Dokonca kazdy den kakame do nocnika.

andryy
17. júl 2008

andy o tom som nevedela ze aj mala ti uz nepapa. no tak to ti nezavidim. mas to double.

andy.a
17. júl 2008

andryy,veď v poslednej dobe tu píšem väčšinou len o malej 😒
Aďo neje tiež nejako moc,dobral Actiferrin,Peritol mu stále dávam,ale berie sa aj sám do jedla,aj si občas vypýta 😉

Aneta papá zle od zavádzania príkrmov/presne takto začal aj Aďo zle jesť,aj mlieko odmietať..a pod./ 😖
inak som čítala,že pokiaľ je matka dosť TRPEZLIVÁ,každé dieťa je dobrý jedák 😀 😝 😅 😕
takže sme tu asi húf netrpezlivých,večne nespokojných matiek 😕 😨 😀

kili,zasa bude lepšie,neboj 😉 je mi to ľúto,ale aspoň do Adamka dostaneš viacej jedla takto,nie ?? 😒 😕

ono je to tak,že keď sa tu niektorá z nás pochváli,tak hneď sa to potom pokazí 😒 😠 😖

kili
17. júl 2008

andy, panebože, to kto takú p... napísal 🙄 😠 , uverejni ho prosím, nech mu pošlem Adamka

martinka16
18. júl 2008

Ahoj maminy ...
Kili dakujem uz som si to vsimla som tu kratko ako som pisla tak na vsetko len prichadzam...Je mi luto ze Adamko je na sonde ,to video vyzeralo naozaj nadejne,za to ta aj tak obdivujem a drzim palce aby sa to zlepsilo.

Andy to je riadna kravina s tymi trpezlivymi matkami,,,ved keby sme neboli trpezlive a nedostali do deti aspon to malo tak by to uz ako s nimi vyzeralo?

Nam vcera vysli vysledky na alergologii negat,aj na BKM takue by sme mali ist na normalne mlieko len mam doma 3 krabice ... ☹ ...a musim sa poradit aj s pediatrickou co nam na to vsetko povie aj na turiedku stolicu a mam pocit ze to je naozaj z toho pepti 2ky....

tak pekny den vsetkym

andy.a
20. júl 2008

ahojte,čo máte nového ?? 😕 😅
my nič 😉

kili,to o tom trpezlivom prístupe bolo v Mama a ja,len tak spomenuté,nebol to článok zameraný na jedenie 😉

Martinka,super,že môžete normálne mlieko 😉 aj klasické mliečne výrobky,nie ?? 😕 😅

kili,vy ako pokračujete ?? 😕 stále sonduješ ?? 😒

a čo ostatné,kde ste všetky ?? 😕 😅

martina46
20. júl 2008

no tak sa hlasim 😒
my sme rovnako, ale vlastne asi horsie co sa mna tyka, mne sa zo stresov prestalo spustat mlieko, niekedy to ide, ale vacsinou nie. mala som dni, ked som malu v spanku kazdu hodinu kojila. ale dari sa nam aspon priberat. davam jej flasu s vodou, dufam ze sa nauci cucat. ale rozmyslam, ci ju natvrdo neprestelovat na UM. uz ma to nebavi 🙄 . ale aspon pribera, no.

martina46
22. júl 2008

Halo, ste tu?
My sme sa včera vážili a máme 8510g, čiže priberáme stale rovnako, ale boje sú. Začala ale lepšie papať obed. Stale ale nie sme na plnej dávke. Koľkokoľvek zje, stále ju dokojím a vypije dosť. Ak teda pije. Tak neviem. UM som zatiaľ odložila.

andy.a
22. júl 2008

Martina,veď to je super váha,my sme mali toľko v 10-11 mesiacoch 😅 😕 😨

martina46
22. júl 2008

andy, ano. len stale je to v zapasoch, krmenie v spanku a tak. este to zatial ide.

martinka16
22. júl 2008

Ahojte tak sa hlasim...

Tak pedaitricka ma velmi rychlo vyviedla z miery...vraj alergia na BKM sa u alergologicky nepotvrdila preto ze uz bol nastaveny v tej dobe na pepti cize nemal v sebe ziadny alergen a tym sa to ani v krvi neukazalo ale povedala ze keby som mu zacala davat KM a aj vyrobky tak by do dvoch tyzdnov mal zase problemy ...takze sme stale na pepti,Aj maleho vazila a 4 gramy schudol tak som sa hnevala bola v rozpolozeni lebo taktiez ratam naozaj kazdy gram....ale zase narastol za 3 mesiace 2.5 cm co je vidno aj na veciach...takze to celkom bez prospievania nieje...inak sa mi zda ze papame lepsie....pisem to len tak opatrne lebo to sa rychlo zakrikne,...a dnes sme pre istotu nekakali ale zato vcera 3X....tak som zvedava co bude zajtra 😉

andy.a
23. júl 2008

Martinka 16,ja napr.vôbec neviem,podľa čoho bude naša dr.hodnotiť ako prebieha u malej tá alergia-nemala žiadne problémy okrem nechutenstva a vracania,od apríla sme na diéte bez KM,teda len sójové a ryžové náhrady za výrobky z KM a jesť jej nechutí,aj sa občas dovracká tak či tak,lebo nechutenstvo a vracanie s tým podľa mňa vôbec nesúvisí/Aďo tiež občas zvracia,nechutí mu jesť a nemá žiadnu alergiu 😒 ☹ /

a Martinka 46/baby,dosť si vás mýlim/,tebe Dr.aj verila,že ti malá nechce jesť vzhľadom na túváhu,ktorú majú niektoré detičky až v 1 roku a vy ju máte v 7 mesiacoch ?? 😕 😅
lebo to isté som si prežilas Aďkom,odmietanie mlieka/len v spánku pil/,nechutenstvo,málo jedol,vrackal/ale jedola ja tak aj 3x viac ako Anetka teraz/..on mal v polroku 8900 g,v roku 10890 g..takže mi to tiež nikto neveril a ani sa im nedivím 😀 😀 😀
Martinka,čo je podľa teba,že malá neje plnú dávku ?? 😕 aká je plná dávka v tomto veku ?? 😕 😅
mne ked teraz zje malá vyše 100 g,tak oslavujem 😅 😀a to má vyše 13 mesiacov 😉 niektorým deťom stačí totiž menej,nemusia jesť "plnú dávku podľa tabuliek a knižiek " 😀 😀 😀

martina46
23. júl 2008

Andy,
asi mi verila, aj keď vždy, keď som jej povedala, že nechce jesť, povedala, že ale veď vám krásne priberá ☹
a áno, plná dávka podľa tabuliek... už to nesmiem riešiť, to hej 🙂

martinka16
23. júl 2008

Martina46

tabulky neries moj maly nikdy nejedol podla tabuliek...myslis tie na mlieku? To je tah aby maminy viac do deti tlacili a tym padom viac kupovali 🙂 blbe ale pravdive.
Andy ani ja neviem ako to bude dr,riesit a kedy pride na to ze alergia na BKM je uz prec ked stale nbude dostavat alergen tak stale nebude mat ani alergiu....aspon podla mna...ved to sama povedala
Andy zvracanie moze byt priznak ako aj hnacky ...vlastne ten zaludok nevie stravit tu BKM a tym padom vynde ako nestravena v stolici alebo ani do criev neprejde a male sa povracia
😝

andy.a
23. júl 2008

Maťka 16,to áno,ale zvracajú obaja často,podľa mňa je to skôr psychická záležitosť 😉
veď Aneta od apríla nemala nič mliečne,tak by potom nemala z čoho vracať 😉
a ako som písala,Adrián je somaticky v poriadku/všetky možné vyšetrenia negatívne/,nikdy nemal zistenú žiadnu alergiu 😉 ani reflux 😉

andy.a
23. júl 2008

ozaj a čo je s kili-nevidím ju ani v iných diskusiách ,kam chodila 😕 😒
dúfam,že nie s malými v nemocnici ☹

martina46
23. júl 2008

Snáď sú na dovolenke.
Martinka16, to naozaj?

myschka
23. júl 2008

Holky když vás čtu tak vidím, že na tom nejsme ještě tak špatně ale i tak jsem z toho špatná. Malá vždycky jedla jen když sem jí něco vnutila, nikdy si neřekla o jídlo sama ale poslední dobou fakt není skoro nic, ráno vypije mlíko a to je snad jediné jídlo pač ty dvě lžičky jogurtu ke svačině a max tři lžičky k obědu se nedají snad ani počítat. Já už upustila od svých zásad jak bude jíst zdravě a klidně bych jí dala cokoliv co by jedla ale ona fakt vůbec nic nechce. Není žádné jídlo které by jedla s chutí, zkoušela jsem ovocem zeleninu, sušenky, lipánka, i naše jídlo ale nic nic nic
naštěstí teda pije a nejsme žádný hubeňouři ale stejně mě to trápí. Byl jí rok a vůbec neumí jíst kousky, já když vidím děti v jejím věku jak dlabou chleba s máslem a přikusujou okurku tak se bojím jestli je v pořádku. Jinak je šikovná a veselá ale to jídlo je peklo.

andy.a
23. júl 2008

myschka,vitaj v našom klube 🙂 😉
my to máme veľmi podobné ako vy ,akurát malá je ešte aj dosť tenučká,má len okolo 9.300 g v 13 mesiacoch 😕 😅
ale na to,koľko zje/alebo skôr nezje/ je to aj tak dosť 😔 😝 😨 😕

myschka
23. júl 2008

andy.a no malá je celkem pěkná na to nejedení 10750g 😉 ale ona byla velká už u porodu 😅 takže mi dr. řekla, že nechápe co řeším, když je pěkná ale já si říkám , že jí musí chybět vitamíny atd a hlavně v roce by už asi měla umět spolknout kousky nebo?? Ona mi při každém větším kousku než zrnko rýže nadavuje ☹ že by si ukousla kousek chleba nebo třeba jablíčka nepřipadá v úvahu. Ona si teda ukousne, požužlá a vyplivne 😒 Nejvíc mě deptá okolí, když poslouchám jak už jiné děti od 6m jedly omáčky s knedlíkem a ukusovaly rohlík 🙄 a že jsem jí rozmazlila tím mixováním atd ☹

very
autor
24. júl 2008

Ahoj..

Tak u nás žádné změny, poctivě si čtu, co píšete..a cítím s vámi..

Tolik jsem se těšila na ovoce, čerstvou zeleninu ze zahrádky..Ondra nic z toho nedá do pusy. Nově odmítá jogurty, přesnídávky nechce stále.. Denně mu vařím polévky, ale neslavím úspěchy..skleničky také nechce a mlíko v puse neměl určitě dva měsíce..dokonce ani kaši, kterou milovat do pusy nedá.. Nevím, čím to je,ale zhoršil se, proti našemu běžnému "nejedění"..

V po jsme byli v tom Motole v očkovacím centru..jsme s manželem nadšení jak nás tam přijali, všechno vysvětlili..dostali jsme první očkování, které - klep,klep, klep - prvně proběhlo v klidu..samozřejmě musel Ondra dostávat Nurofen a Panadol, ale na diazepam naštěstí nedošlo..za tři týdny jedeme na prevenar.. Prý je u dětí s takto sníženou iminitou velmi důležitý..
Když jsme tam jeli, nevěděla jsem u jakého lékaře skončíme, ale zařadili nás k lékařce, která je prý největší odborník v ČR přes imunitu a očkování..tak jsem přešťastná. Ta lékařka nás úplně ubila argumenty, konečně jsme dostali odpovědi na otázky, které nám nikdo nedokázal dát..jsem ráda, že to tak dopadlo..

Kili, chci jen říct..vydrž a Andy, ty to samé.. Myslím, že budeme šedivé, ale naše děti budou alespoň minimálně najedené..moc na vás myslím!!!!
Mému Ondrovi nechutná vůbec nic, maminky s všežravci kolem mě úplně drtí..jen pohled na dítě s rohlíkem nebo sušenkou v ruce mě ubíjí.. Ale přeju jim to a jejich poznámky o tom, že svému dítěti musí brát jídlo, aby nebylo tlusté, mě přijdou ubohé..

martinka16
24. júl 2008

Ahoj zienky

tak sa hlasim aj ja ...som tu pisala ze mi maly nejak nariedko kaka atd...mam pocit ze z neho vyjde aj to co nezje a tak nas dokin v pondelok prevazi a ak klesol na vahe (co dufam a prosim Boha aby nebolo) na sposle na gastro vysetrenie do Martina...aby mu zistili ci nieje alerg,aj na lepok a preto nepribera...daval som mu Nutriton-B na chut do jedla prve dni vobec nic az ked ho douzival malinkata zmena asi nespapa viac ale nemusim ho nutit ako tu uz niektora z vas pisala... ale zase zacal kakat tak divne a to sa mi nepaci....je to takej kasovitej konzistencie a to ho doteraz skor zapekalo....dokina najskor povedal ze to moze byt z toho Nutrolinu ale teraz zase povedala ze to uz dlho trva tak nevie asi ani ona sama,,,

Myschka moj maly mal skoro 4kg ked sa narodil ale od malinka riberal velmi malo...v roku mal 9,8 kg a posobil chudo aj ked mi hovorili ze vyzera "akurat"

Mati46 urcite ....maloktore babo papa tabulkovo a ak hej su to male obriky aspon podla mna....podla mna ani to neni zdrave ked ma rocne dieta 13kg a maminy sa stazuju ze neche behat alebo nebeha ...a ako moze ked ho nozinky neunesu,,,,

Very nic si z toho nerob...my mame suseda ktoreho utisia len jedlom a poznamky jeho 100kilovej maminky na nasu adresu a adresu inych su tipu..." jezis aj ty mas take chuducke nozicky ako Veronika alebo ...." skratka si kompenzuje asi svoj kompex

inak dobre vecer vam....

myschka
25. júl 2008

no Adus mela 4350g prvnich pul roku pribirala pekne ale jak doslo na prikrmy byl konec s jidlem, do 8 m jsem to zachranovala kojenim ale pak se mala sama odstavila ☹
ja mela jako mala v roce 13 kg a to jsem od 10m behala, mamku buzerovala dr., ze jsem tlusta a pritom dneska vsude pisou o trojnasobku porodni vahy v roce a to odpovidalo. Kazde dite je hold jine😉a
názory se mení.

andy.a
25. júl 2008

ja veru neviem,koľko som mala v 1 roku kg,akurát si pamätám,že ako 7-ročná som mala 16 kg 😕 😅

Anete tiež dávam od pondelka Nutrolin B,ale bez efektu 😖
a už chodí sama pár dní,takže máme veselo 😅 😀
inak po starom 😉

martina46
25. júl 2008

andy,
no vidis, ved si sama bola chuducka, asi je to ok 😖 😉
ale nechcem to zlahcovat.
my sme tiez brali nutrolin b bez efektu 😒

andy.a
25. júl 2008

myschka,ako ste sa dostali k tej znakovej bábätkovskej reči ?? 😕 😅
a ako teraz pokračujete ?? 😕 malá si aj pýta jesť ?? 😕
to u nás/ak by to fungovalo/,by Aneta zrejme stále oznamovala,že nechce jesť,že má dosť,je najedená a pod. 😅 😀 😝

martinka16
25. júl 2008

Andy 7 rocna 16 kg? to si super ja som mala tolko vo 4tej triede strasne som bola chuda a doteraz som ,,,mam 45 kg a ani po malom mi neostalo ani deko...

myschka
26. júl 2008

andy nekde jsem o tom cetla a hrozne me to zaujalo, Adus znakuje moc hezky kdyz se ji chce😉 driv dokud jsem kojila tak si umela rict. ted znakuje jen kdyz chce pit, umi znaky pro nektere potraviny ale nepoužíva je jako, ze by chtela jist spis mi jen ukazuje, ze to umi. A presne jak pises, nejoblibenejsi znak u jidla je STACI☹

andy.a
29. júl 2008

Martinka16,ja už chudá nie som 😅

kili má vraj pokazený PC 😒

ale kde ste všetky ostatné z tejto diskusie,netuším ☹
my stále po starom,Aďo žije o jogurte na raňajky a večeru a Anetka stále rovnako slabo papá,teraz ešte horšie,asi tie teplá jej vadia 😒 😖
predtým,keď nechcela niečo zjesť,dala som jej príkrm,teraz nechce ani príkrmy 😒