Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

mba
2. dec 2008

Takže o týždeň v utorok nas berú na príjem na Kramáre.

kalo
2. dec 2008

My jsme taky "tlustošky" 😀 Malá má 17 měsíců a 8,8 kg...Jí hodně málo, ale už to neřeším... 😉

pelmisek
2. dec 2008

mba a co tam s vámi budou dělat? To by mě fakt zajímalo, protože to co popisuješ vypadá spíš na psychický problém a to oni opravdu nevyřeší na druhou stranu plně chápu, že aspoň budeš vědět na čem jsi. Taky jsme byly v nemocnici na pozorování a nakonec nezjistili vůbec nic, takže držím palce a pak napiš jak jste dopadly.
kalo taky se hlásím do "klubu" Verunka bude mít teď 2 roky a budu ráda když bude mít 9,5 kila. Až dosáhneme 10Kg tak se s manžou děsně "vožereme"!!!! 😀

mba
2. dec 2008

Neviem presne, čo všetko budú robiť. Určite vyšetria krv, moč, stolicu, spravia testy na alergie - tak mi aspoň hovorila lekárka. Uvidíme.

korduna1
3. dec 2008

Ahoj mba, moje malá též už půl roku zlobí s jídlem, jí jako ptáček, ale dr pořád říká, že to nemám řešit. Taky už mě napadlo, že by jsme měli jít radši do nemocnice, ale stejně si myslím, že nic nezjistí. Na testech jsme už v roce byly a nezjistili nic, prý je zdravá. Je jí 18 m. a váží 8, 5 kg.
Jsem už z toho zoufalá.Také jsem zkoušela nutrilon B a nebyla žádná změna.
Pelmisek, nevíš kam se poděla Very? Psala jsem jí i na IP a neodepsala..

martina46
3. dec 2008

mba, aspon budes vediet, na com ste. my sme boli tiez takto asi v polroku v nemocnici a mala je zdrava ako buk. kojila som ju takmer len v spanku asi od 4. mesiaca.

suzamen
3. dec 2008

Ahojky moje malá taky strašně spatně jí. Má 15 m. a sotva 9 kg. Když byla na sunaru tak jedla krásně dá se říct že až moc ale co v půli roku přešla na normální stravu jde to s ní z kopce. Jsou dny kdy jí krásně ale pak je zas období kdy do sebe za celej den narve talíř polívky a pár kousků ovoce jinak odmítá všechno. Zato čaje vypije přes den asi 3 litry. Pořád lítá s flaškou a když ji ju schovám aby tak moc nepila tak začne ječet a řve tak dlouho dokud jí to nedám. Už jsme byli i dvakrát na testech a všechno v pořádku tak asi to bude tím že se vždycky nalije čajem a nebo prostě nemá chuť, teď jsem jí koupila vitamíny B 12 tak snad to trochu pomůže.

susika
3. dec 2008

ahojte. taks a ku vám pridávam.malá mi berie tolko energie pri papaní, že to snád ani nie je možné. kruti sa, obí všetko, len aby tú lyžičku nemusela do pusy.dnes od rána vypila ledva za flašu mlieka a aj tú som do nej "tlačila" skoro 2 hodiny. desiatu som radšej vynechala, tak som sa tešila, že snád na obed bude papať v pohode.ked videla tanier, tak sa začala zasa krutiť.už neviem, čo jej mám uvariť, ked skoro nič mi nechce.je nedonosená, pekne priberala asi len do roka, od vtedy vystrája ešte viac.nemá ani 8 kíl.nevyzerá podvýživená, ale je taká chudučká.občas sa neje pekne a niekedy aj 2-3 dni vymýšla, že ledva niečo poje, aj ked počujem, ako jej v žaludku škrvka.a teraz šla spať sotva s dvoma lyžičkami jogurtu a troma lyžičkami od normálneho obeda. dalšie veci som radšej ani neskušala.
suzamen-tiež si asi skusim kupiť tu B12.musí to odsuhlasiť lekár? či si to možem kupiť len tak? dostať to aj v inej forme ako v tabletke?

sisstin
3. dec 2008

susika: B12se nejčastě podává ve formě injekcí, což by pro mrně asi nebylo nic moc 😉 jestli tě to uklidní, tak já měla v 6letech 15kg...nejedla jsem od malička skoro nic..a jaká je ze mě pěkná ženská teď 😅 😅 😅 😅 😅 😅

suzamen
3. dec 2008

susika: jak říká sisstin B 12 se nejčastěji a nejlépe asi podává injekcí ale pro mrňata jsou lepší tabletky. Já dávám malé 2 denně rozdrtím do trošky čaje protože samostatně to nesní. Lékař to nemusí schvalovat v lékárně je to volně prodejné ale klidně se na to doktorky zeptej, naše doktorka mi to taky doporučila že to můžem zkusit že tím nic nezkazíme. Pokud vím tak je to jen v tabletkách nebo v injekcích ale můžeš se zeptat v lékarně na jiný vitamíny podporující chuť třeba budou mít něco ve formě sirupu. 😉

susika
3. dec 2008

sisstin-tak to s tými B12 ani nejdem riskovať🙂)mne tak nejde o váhu, ako sa bojím, aby jej niečo nechýbalo.ona ani nemá byť moc po kom baculka. tiež som bola skor chudšia a dlhšia, presne ako ona od dieťaťa a som do teraz. tak snád vie, čo robí 😉
suzamen-vďaka, tak to skusim a uvidíme, čo sa stane 🙂

sniezka
3. dec 2008

ahojte, ja sa tiež pridávam do klubu mamičiek nepapkáčov. My sme za začiatku zavádzania príkrmov fungovali dobre, malý toleroval všetko nové jedlo a množstvo postupne narastalo. Stále bol kojený (ešte aj teraz je). Ale asi po 2 mesiacoch, čiže keď mal 8 m. sa to zastavilo a obrátilo. Príkrmov spapal každý deň menej a menej až nakoniec úplne nič. Takže z dieťatka ktoré spapalo denne dva príkrmny (ovocný a zeleninový) v množstve cca 100 ml každý, sme zrazu ostali len na materskom mlieku. To mal asi 9 mesiacov a toto obdobie trvalo až do jeho 12 mesiacov. Jedol strašne málo (homeopatické dávky jedla), napriek tomu nechudol. Ale prírastky hmotnosti boli minimálne mesačne tak do 100 gramov, aj to bol úspech. Veľký problém sme okrem tohto papania mali aj s pitím, v tom 8. mesiaci začal odmietať aj vodu, ktorú som mu dovtedy ponúkala ako súčasť príkrmov, takže okrem MM nepil nič. Niekoľko krát (keď boli veľké horúčavy, alebo mal hnačky) bol tak dehydrovaný, že som hospitalizácii unikla len tým, že som ju striktne odmietla (doktorka nám už vypísala papiere) a vodu som do neho dostávala nasilu. To nepapanie moja doktorka odbavila vždy tým, že sú horúčavy (v lete), alebo mu idú zuby a podobné somariny, už sa to počúvať nedalo. Tak som si v jednom roku vydupala krvné testy a zistili mu vysokú anémiu (hgb 83, sérové Fe 2,5) z nedostatku železa. Tú sme začali liečiť vysokými dávkami Maltoferu a musím povedať že sa po pár týždňoch dostal do formy čo sa jedenia týka. Už som sa tak tešila že sme za vodou, že začal normálne papať, dokonca si jedlo pýtal, a fakt som zrazu pocítila čo to znamená nemusieť sa doprosovať za každú lyžičku, nemusieť vymýšľať rôzne "lsti", aby som do neho niečo dostala. Bol to úžasný pocit po mesiacoch trápenia. (za 4 týždne pribral 1 kilo, nemohla som uveriť). Lenže tak rýchlo ako sa toto dobré obdobie dostavilo, tak rýchlo sa po tých 4 týždňoch začalo vytrácať. A teraz som zasa utrápená, lebo bojujeme s každým sústom od raňajok až do večere. Nie je to už také zlé, že by nezjedol vôbec nič, ale tie dávky sú taká desatina z toho čo bolo. Zatiaľ to trvá také 2 týždne, už som volala doktorke, zajtra ideme na krv a budem sa pýtať aj do gastroent. ambulancie na zistenie možnej alergie. Ale je mi z toho nanič, do plaču mi je, keď kamarátky rozprávajú, že nestíhajú svojim detičkám vymýšľať, čo im dať jesť, že pýtajú každú hodinu. Ja by som teda chcela mať ich trápenie.

A ako vyzerá Jakubkov jedálniček teraz:
Raňajky jeme hodinu - cca 10 hryzov chlebíka (makovníka, vianočky...), prípadne jogurt (max 100 g) za tým kravské mlieko s grankom (nič iné nevypije v takom množstvo - 100 ml)
Obed jeme ešte dlhšie, ale výsledok je horší - tak 5 lyžíc polievky alebo hlavného jedla
Olovrant - snažíme sa o ovocie, posedné dni však tiež nedal viac ako 5 lyžíc (5 hryzov)
Večeru opať jeme hodinu aj viac a výsledok, 10 hryzov pečiva (niekedy mu dám dopapať obed, tak si dá namiesto pečiva 10 lyžíc)
Tesne pred spaním znova 100 ml granka a kojenie.

Mne sa to zdá strašne málo, neviem, či sú aj horšie prípady. Nechápam, ako mu to môže stačíť, som z toho zúfalá.

pelmisek
3. dec 2008

Tak koukám holky, že jste tu diskuzi zase pěkně rozjely 😀 Na druhou stranu jsem "šťastná" že v tom nejsem sama. Taky jsme bojovaly o každé sousto a pak se to najednou zlomilo a bylo to lepší a lepší. I když na druhou stranu jsem se snažila proto i něco udělat. Chodíme teď k paní kinezioložce. Musím říct, že když klasická medicína nepomohla a tak jsem zvolila trochu nestandartní cestu a vyplatilo se to. Neříkám, že nemáme dny kdy se situace opakuje a Verča nepapá, ale je jich míň a míň a jak se teď konečně pořádně rozběhala tak si o jídlo i říká což je opravdu obrovský posun. Pořád je sice nejmenší dítě v porovnání se stejně starými i o pár měsíců mladšími, ale zlepšuje se to - vidím na ní jak se snaží dohnat co se dá 🙂 Je to prostě naše zlatíčko 😀 Stálo nás to s manžou hodně sil (aspoň já jsem to hoooodně špatně snášela) ale vyplatilo se to. Takže doporučuju když nezabere klasická medicína zkusit i něco jiného. Kineziologie pomáhá i mě. Takže zaserfujte po netu a zkuste to i když to něco stojí🙂))

mba
3. dec 2008

ahojte. nechcem to zakríknuť a predčasne sa tešiť, ale malá tuším pochopila, čo sa s ňou bude diať. Dnes celkom pekne papala, ráno trošička zobkala rožok - síce ako vrabec, ale aj to poteší. Na desiatu stiahla 210 ml mlieka (samozrejme v spánku), potom okolo 14.30 už pýtala znova jesť (skoro som odpadla). Začala som najprv lyžičkou - skončili sme pri 10 - úspech. Zvyšok išiel fľašou (cca. 130 ml), pri ktorej zaspala a keď stále ťahala, tak som jej ešte rýchlo namiešala 100 ml mlieka, ktoré hneď stiahla. Okolo 6 bola zas hladná - kukala som ako puk, tak som jej dala 100 ml mlieka no a o 8 večera - vypila 260 ml kaše, do ktorej som jej zmiešala aj jabĺčkovú výživu a k tomu 60 ml mlieka. Proste, dnes lámeme rekordy. Neviem, či nie je zmena spôsobená zmenou mlieka.

zuzik.3
17. jan 2009

Ahoj, taky se přidávám do klubu 🙂
Moje malá bude mít 20 měsíců a váží 10 kilo už několik měsíců, je strašně hubeňoučká. Každé jídlo je pro mě stresující, už mě ani nebaví něco vymýšlet a vařit když to nechce. Nedávno byla nemocná a to se zhoršilo uplně, ráno vypije 250 ml mléka, na oběd když dá 100 g něčeho tak jsem šťastná, na večeři sotva půl krajíčku chleba nebo rohlíku, na svačinku si když má dobrou náladu a chuť dá buď banán nebo mandarinku, před spaním jí dávám ještě 250 mléka. Dříve jedla alespoň jogurty, kaše, piškoty a více druhů ovoce, teď piští jenom když to vidí. Ne tak do ní dostat sousto. Navíc u jídla neposedí, musí pořád někde hopsat nebo pobíhat nebo se u toho točí do kolečka a já třeba 5 minut držím lžičku než se madam uráčí to sníst. Jsem zoufalá ☹

martina46
17. jan 2009

zuzik,
ako citam tvoj prispevok, tak som stastna, ze mala este nchodi a mozme ju uvaznit v stolicke. jedenie sa bez zabavy nezaobide, musi dostat naozaj zaujimavu hracku, aby otvorila pusu, bezne hracky su nanic....
spapa sice, aj pekne vazi, cez 11 kil, ale je to boj, snad sa nam to bude len zlepsovat. problem je pitie, vypije iba lyzickou, za podobnej zabavy ako pri jedle.... ak sme niekde vonku, dokaze nepit aj par hodin.....

zuzik.3
17. jan 2009

martino, tak kdybych ji přivázala do židličky tak se mi umlátí hlavou o ty boky, jak již několikrát předvedla 😀
my naopak s pitím nemáme problém, nejraději má kupodivu teplou vodu a to dokáže vypít i 200 ml na posezení. Ovšem pije to stále z láhve s dudlíkem, hrnečků mám několik a z toho ani hlt, to by dokázala být i celý den bez pití. Někdy se napije z norm. hrnku nebo s pet lahve ale to má jen tak pro zábavu jednou za týden 🙂

martina46
17. jan 2009

zuzik 😀
len dufat, ze to prejde... a tu teplu vodu skusim 😉

andy.a
18. jan 2009

Maťa,už nekojíš ?? 😕 a v spánku už nedávaš piť ako kedysi ?? 😕 😝
ale myslím,že si o Táničku obavy robiť nemusíš,váhovo už predbehla aj moju 10-mes.dcéru 😀 dobre si ju vykŕmila 😅 😝 😀

Zuzik,v tomto veku sa už priberá prískokom,takže dlho nič..a bác naraz aj o pol kila viacej 😉

my to máme viacmenej stále rovnaké,syn neje skoro nič 😒 má 5 rokov 😉 váhovo ako kedy,býva často chorý,takže medzi 18-19,5 kg-teda v norme.. 😅 😝

dcéra váži do 11 kg,podľa toho koľko zje 😉 ale jedálniček biedny,obsahovo ako cca 8-9-mes.bábino,kúsky ju napínajú,jedlo len prehlta,nehryzie..ústa síce pri kŕmení otvorí ale jedno sústo je tam schopná držať aj 10 minút,takže tiež nám niekedy krmenie trvá aj hodinu a pol 😖
chleba a pod.veci iba ožužláva,nevie si odkusovať,talže jej to mrvím do varených jediel 😉 keksíky a pod moc nemá rada 😒
ovocie-len výživu,aj to iba jeden druh 😉

no a našťastie už nie sme na bezmliečnej diete/mali sme alerg.na BKM/,ale z ml.výr.zje iba jeden druh jogurtov 😕 mlieko piť nechce 😒

siss,ja som mala 15 kg v 7 rokoch,takže vediem 😀 😀 😀

andy.a
18. jan 2009

preklep,dcéra nemá 10,ale 19 mesiacov.. 😉 teda ako tvoja Petruška,Zuzik 🙂

martina46
18. jan 2009

Andy, vy sa stále trápite... ☹
Ja ešte kojím, už som chcela prestať dávno, ale vždy sa niečo stane, že pokračujem. V spánku už nekojím, začala sa brániť, no nevadí, vypije síce s ťažkosťami, ale vypije 🙂
Papá myslím dostatočne, veď aj je bacuľka, no kŕmenie v spánku bolo na to super 😀
Teraz nás trápia tie tekutiny, tak lyžičkujeme vodu k čaj, trvá to desne dlho, ale ide to. A stále mixujem, napína ju aj s malinkeho kusocku, dokonca aj z kaše občas. A kúsky tak na 90% vyvracia. Ale ináč sme myslím na tom výborne.

andy.a
18. jan 2009

Mati,no ja som ti vždy hovorila,že si v tejto téme len omylom 😝 😀 😀 😀

zuzik.3
18. jan 2009

Tak dneska byl jeden z těch málá dní co jí hezky, bez nucení a řevu 🙂 Dokonce snědla na svačinku půl jablíčka a na druhou sváču celý! jogurt. Na oběd měla rybku s bramborou kaší a hráškem a to také dlabala dobře, jsem nestačila ani nabírat. Kéž by to tak bylo každý den. Nedělám si iluze že to bude tak i zítra......
Andy představa že to takhle bude probíhat stále jako u tvého synu je děsivá ☹ 😲

andy.a
18. jan 2009

Zuzik,tak držím palce 😉
u nás je to striedavo oblačno 😉 😝

malá sa mi zdá byť na tom lepšie ako syn,ale tiež máva horšie obdobia 😒 a keď čítam tuná,čo všetko a koľko už papajú detičky v jej veku,je mi z toho smutno ☹

u nás je to : raňajky-probiotický jogurt cca 130 g
potom desiata -ovocná výživka/přesnídávka/ tých 180 g
potom ide spať..
potom obed-polievka-zje ako kedy,niekedy máličko,niekedy aj do 300 g
druhé jedlo varené -maso so zemiakmi,resp.nadrobeným chlebom alebo cestovinou/to ju ale často napína/..ca 3 hodiny od obeda-tiež zje ako kedy,snažím sa aby aspoň tých 200 g zjedla..
večera-mliečna-ovocné jogurty alebo kaše 😉
pudingy a sladké jedlá moc nechce 😒 presne ako syn 😕

takže chleba,koláče a pod.jedlá u nás moc nejdú..ale zasa ked máme lepšie obdobie,tak zje aj koláč,buchtu a pod..ale musím jej to dávať na omrvinky,ináč ju to napne a dovracia sa/mala reflux/..varené jedlá sa jjemusia zomlieť na masovom mlynčeku,inak ju to napína..
neviem prečo,ale keď ju krmim,jedlo len prehlta,nehryzie ho..a zubov máme 16 😉 chýbajú len zadné stoličky..

a ešte má rada šunku-kupujem morčaciu a kuraciu,maličké kúsky spapá 😉

krmim len v stoličke,inak sa nenaje a tiež-hračky,knižky,máme takú knižku s klavírom..a do toho prepínam na telke reklamy.. 😉 🙂 😀 no,jak v blázinci 😀 😀 😀

kto nezažil,neuverí 😀 😝 😝 😝

very
autor
19. jan 2009

Ahoj všem..
Asi by bylo fajn, abych napsala, jak to u nás vypadá..a upřímně bych byla moc ráda, kdyby se ozvali i ostatní maminky, co tu se mnou a Andy "začínali"..
Řekla bych, že po druhém roce u nás nastal docela velký zlom..začali jsme jíst domácí polévky a ze dne na den jsme přestali jíst skleničky. Polévky sníme opravdu dost, ale každý den není posvícení.
Ovšem ostatní jídla žádná sláva..zkoušela jsem nabídnout polévku 2xdenně..třeba i jinou, ale tak nám to nefunguje.
Ovoce nejíme vůbec žádné..tak jednou za měsíc kousek banánu ( dvě kousnutí ), zelenina - téměř nic - čtyřikrát do měsíce kousíček papriky, okurky..
Přesnídávky nic, domácí pudink nic,jogurty - jen vanilkové a čokoládové, před pár dny nám zachutnali kupované - ty né zrovna zdravé -pudinky, ale jíme je, když už nic jiného.
Na snídani máme pořád kaše..i když v našem věku je to skoro neuvěřitelné.
Mléko nepijeme od roka, tak alespoň v té kaši má něco "zdravého"..
Rohlík sníme jen suchý a to ještě, když celý den nic nejíme..spíše z chleba občas vyjíme vnitřek..sýry, pom.másla, obyč.máslo..nic..
Z dospěláckého jídla papáme sekanou ( domácí ), řízek, občas trošku omáčky, ale to jen s rýží, těstovinou nebo bramborem..všeho ale málo.
Zásadně jíme jen v židličce, jinak by mi malý utekl..s knížkou, dnes už třeba i s puzlíky a hlavně se zapnutou televizí..
Dnes už také můžu říct, že většina mých kamarádek s dětmi se od nás odvrátila..nechápou naše problémy s jídlem, pitím..stále pijeme lžičkou ( ale už s menším přemlouváním )..s tchýní mám neustálé problémy, hrozně mě odsuzuje, ale aby si zkusila malého nakrmit sama, to nehrozí.
Můj syn si umí sám vyvolat zvracení při pohledu na jídlo..to mi také mnozí nevěří.., ale je to tak..prostě nechce, tak začne dávit..
Možná naše stravování připomíná blázinec, ale už jsme si tak nějak na ten náš "systém" zvykli..museli jsme, vždyť nám nic jiného nezbylo..nebyl na světě nikdo, kdo by poradil, tak jsme se prostě přizpůsobili..hodně jsme teda přestali nutit..to mě vyčerpávalo snad ještě víc..těžko se mi koukalo na malého pláč.
Musím ale také napsat, že zdravotně jsme se zlepšili - klep, klep, klep- v Motole nám moc pomohli.
Vážíme jedenáct kilo a každé očkování, nemoc nám náš papací systém pokazí, vždy pohubneme.., ale už jsme zvyklý..dnes vážíme 11,2 kg.
I přes to všechno, co jsem napsala, malého miluji..prostě se narodil takový, léky, nemoci mu jistě nepřidali.., ale my to nějak překonáme. Zatím si neumím představit jak zvládneme nástup do školky, možná to ani nebude nutné..uvidíme, čas ukáže..
Také chci říct, že v té době, když jsem založila tuto diskuzi, mi vážně bylo moc zle na duši..a každá smutná maminka, co se k nám přidala se svým nepapavým miminkem mi pomohla..to že jsem na to nebyla sama ( a stále nejsem ) bylo báječné..je fajn, že se můžeme navzájem povzbudit..tohle opravdu nepochopí nikdy, kdo to nemá doma..
Držím všem palce a buďte hlavně zdraví, to ostatní se nějak doladí..i když mi maminky z toho nepapání budeme asi dřív šedivé.. 😠 😖 😉 , vážíme si maličkostí..jako je třeba spapaný oběd a to je fajn..to hezké v životě dělají maličkosti.. 🙂

martina46
19. jan 2009

very, andy,
my sme si prezili iba stotinku z toho, co vy, ale aj tak mam z toho nervy v kybli, najsmutnejsie na tom je, ze naozaj ani najblizsia rodina nie je ochotna pochopit, ze tu naozaj existuje problem. u nas jediny, kto dzal so mnou, bol moj manzel, videl, ze to je "naozaj" 😅
very, s tym zvracanim naschval tu bola aj diskusia:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

andy.a
19. jan 2009

Mati,no teba aspoň manžel podporí 🙂 😉 tak to máš fajn 😉 🙂 😵
u nás MM si myslí,že deti týram,tým ,že im dávam jesť..lebo však stačí raz denne/prípadne raz za 3-4 dni,mám ich nechať vyhladovieť podľa neho../..a oni si vypýtajú,keď budú hladné 😝 😝 😝

nechápe akosi že maličkým deťom treba dávať jesť cca v 3-hod.intervaloch..klasika-raňajky,desiata,obed,olovrant,večera..on sa stravuje nepravidelne a "podľa seba súdim teba".. 😝 😕 🙄
pritom má 100 kg a ako dieťa iné vraj nerobil len od rána do večera jedol/a spal/... 😀 😀 😀

škoda,že krpci v tomto smere nie sú po ňom, ale po mne 😠 😀 😝

zuzana355
19. jan 2009

ahojte kočky tak my už to obdobie nepapania máme chvala bohu za sebou a vobec vám nezavidím je to hrozdné my sme to zažili tiež a vymýšlali sme ako ju prinutit niečo spapkat ale teraz musím poklopat už asi tri mesiace papkáme posluštne všetko ovocie aj polievky aj zeleninku.

Prišli sme na to že s tatikom jej chutí viac viem že nie každý tatik može príst cez den domov a papat s dietatom ale skuste aspon ranajky a večere ved tie staršie babatka už možu skoro všetko a ževraj chlapi si viac vychutnávaju jedlo preto detom viac chutí s nimi tak dufam že vám to pomože ako nám držím palce 🙂

andy.a
19. jan 2009

Zuzanka,tak MM raňajkuje kávu+cigaretu,to by si malá s ním veru nevychutnala 😕 😝 😠 😀

very
autor
19. jan 2009

Andy..vždyť my všechny, co jsme tu, víme..že na naše děti vyhladovění neplatí..škoda, že to tvůj manžel nechápe..máš to o moc těžší..
Můj manžel tohle chápe..jen v poslední době má při Ondrovo jídle úplné záchvaty..myslím, že by malého i zbyl, kdybych ho nezastavila..hrůza.. ☹
Když jednou za tři měsíce vyrazím k holičce, moje mami mi po půl hodině volá, ať už jedu domů, že dole je šílený křik a že malý pláče, že chce maminku..manžel mi to pak samozřejmě nechce přiznat, ale já jedu domů už se vztekem, protože vím, že manžel se opět neovládl..
Mnohdy manžela od Ondrovo jídla vyženu..nemůže se ani koukat na to, jak my jíme..je zlý, nadává malému, vždy čekám, kdy mu vyjede ruka a pravidelně se pohádáme kvůli tomu jak se chová..Ondra potřebuje na jídlo absolutní klid..jakmile ho Jirka uhodí nebo na něj ošklivě zakřičí, Ondra se lekne, rozpláče..a je po jídle..a my s manžou jsme v sobě..vždy hádka jak HROM.. ☹ ☹ ☹
Andy, nejsi na to sama..!! Jsem s tebou..!! 🙂