Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

kacapa
19. feb 2011

Venuss: moje doktorka by ti rekla, rozhodne dat vic nutrilonu, aspon 4-5x denne, misto jidla a zkus smichat mrkev s presnidavkou, mrkev s jogurtem, klidne i jinou zeleninu, zni to desne, ale mala nam taky nechtela moc jist a rozjedla se pekne ... proste jsem pridavala vic a vic zeleniny a najendou to byla jen zelenina a maso defacto mixuju do ted, pac jinak ho nesni ... ale taky, proste torsku primichat do jidla a porci zvetsovat.

kacapa
19. feb 2011

A vlastne nejlip[ se mala naucila jist normalni jidlo, co zacala chodit ted v lednu na jeden den do miniskolicky. Jak videla jist ostatni deti, zacala normalne jist i knedliky, omacky, brambory atd. dokonce minule meli hrachvou kasi 😀 A pry patri mezi nejvetsi jedliky 😀

venuss
20. feb 2011

@kacapa tak to je super,ze papa.🙂Tomášek mě dneska úplně překvapil. Obědvali jsme s tatínkem polévku kuř. vývar s nudlema a zeleninou,on chtěl strašně ke mně na klin,tak jsem si ho vzala.Přežvýkala jsem mu lžici polivky a světe div se,on papal a dokonce mi spapal celej talíř.🙂 Byla kořeněná,ale slabo.vždycky říkám, každý si může přisolit nebo připepřit.🙂 tak uvidím,jak bude papat zítra... 🙂

miruska15
20. feb 2011

ahojte dievčata prosim poradte.Moj maly my malo papa ok s tym som sa zmierila ale začal mi vrackat.Dostanem do neho horkotažko jedlo jeho napne a je vonku všetko aj to čo papal predtym.Jeho napina už ked vyberam presnidavku alebo ked vidi misku s jedlom.Neviem či to ma niečo spoločne zo zubkami idu mu stoličky alebo jeto niečo ine napr. reflux.Moc ma to štve je mali chudy 9200g a ked niečo zje tak vyvraca.Mlieko mi vypije najviac 125ml vlastne všetkeho takto pomenej a tak každe 2,5 - 3 hodiny a všetko pomixovane na kašu.Som na prašky ani jedno taketo nebolo. ☹

svetluska4
21. feb 2011

ahojte babulky, tak ja mam doma 1,5 rocneho certika a tiez mi v poslednom case nejak strajkuje s papanim. Hlavne rano. Cajik ten vypije hned celu flasku 125ml, ale potom horko tazko nie co spapa. napriklad dnes, po cajiku zjedol jedneho chleboveho vojacika so sunkou a ohryzkal kusok karelabu. A potom uz nehcel. Ale sa stavim zekebyze mu ponuknem kukuricne hadatka tak to hej, alebo burizony . Idu mu teraa zubky tak ho velmi nesilim a dufam ze ked budu zuby vonku tak to bude lepsie. Nastastie obed do neho dostanem a veceru trocha strajkuje ale to uz je unaveny tak mozno aj preto. Inak kocky, co davate drobcom na ranajky? mne uz dochazaju napady.
@venuss ja som malemu zacala davat polievku nieco malo pred jeho prvym rockom, a veru mala velky uspech, mrkvicku som mu vzdy rozmackala vydlickou ale ostatne ako slize vedel pekne spapat, nemusela som mu predzvykat. Od vtedy uz na obede nesmie chybat polievocka a uz je vselijaku, a teraz ked ma zubky tak si aj pohryzie mrkvu. Takze je to parada. Niekedy si myslim ze on caka len na tu polievku a ostatne byt nemusi 😀

venuss
21. feb 2011

@svetluska4 Tomášek mi dřív polévky nechtěl papat,vlastně sním byly vždycky problémy. Já musím přežvýkávat.Ještě nemá ani jeden zub. ☹ Dneska jsem dělala svíčkovou a zase nechtěl. Uspala jsem ho hladnýho.Zkusím mu nabídnout svíčkovou jak se vyspi,ale nevím,kdyby ji nechtel,jestli ho mam nechat hladovet,nebo jestli mu mam dat svacinku (presnidavku,ovoce aj.).

svetluska4
21. feb 2011

@venuss ono ho uz mozno zlobi zuby, deticky ked odmietaju papat tak je to vacsinou preto. Uvidis ked sa vyklova zub tak ti zje vsetko, kym sa nezacne tlacit dalsi. nam uz chyba iba 6 zubov a budeme na cas kompletny, teraz sa nam vytlacili 2 stolicky , tak nam ostavaju este 2 a potom ocne zuby. No uz vidim ze to bude zase len na polievockach, pyre a kasi.

paula80
21. feb 2011

@miruska15 vyskúšala by som to povedať doktorke, možno vás pošle na gastro, može to byť aj reflux, ak to má od malinka alebo je to naozaj len zo zúbkov, keď predtým nevraciaval, ťažko povedať, každopádne šla by som doktorke, za to nič nedáš. 😉

pipiii
4. mar 2011

ahojky holky... tak u nas nic noveho.... mala ma zase rymicku, do toho zuby, je protivna, vzteka se a stale a stale boj s jidlem, je videt zeh vylozene ji tim jidlem otravuju zivot, proste si vezme 4 lzicky a uz krouti hlavou a krici NE! za pet dni ma 17 mesicu, podle nasi vahy vazi oblecena 9,3kg, takze tak 9kg snad ma.. ale me se zda tak hubena, ma dlouhy krk a vedle jinych deti je jak housenka:-/ ale ji to nevadi, hraje si,strasne moc beha a je hodne sikovna na pohyb celkove, tak i neco vybeha.. ale ji fakt malinko:-/. Rano vstane, parkrat si kousne do bananu, k tomu si da par celozrnnych kulicek. K obedu tak 180g jidla maximalne, nebo treba samotny brambory, odpoledne si da tak pulku 100g jogurtu, pak si vezme nejakou tu malou susenku a kouse si treba kousicek rohliku a to je cele :-X pak si vezme na noc 270g mlika a to ma jeste kolem 1h v noci.. to je jediny cas kdy stale ji pac to nevnima :-/

sisaha
4. mar 2011

@pipiii ked som citala vas jedalnicek, tak ako keby som videla svoju dceru...presne.. otravujem ju s jedlom. Rano maly tvarohovy dezert, obed 180 g vacsinou jemne zmixovaneho jedla, olovrant - pol banana s jablkom, alebo jogurt, vecera 2x si odhryzne z chleba, druha vecera 230 ml mlieka a v noci este 120 ml mlieka. My sme na tom tak, ze vo svojich 19 mesiacoch vazi 8660 g a meria 81 cm... 😒

pipiii
5. mar 2011

@sisaha ahojky, to je desny co?☹ pomalu i vsechno obleceni se ted dela dost siroke a vypada v tom blbe ☹. Ted jsem u babicky na vikend a mala tu ji. Sice ne nijak extra, ale snendla cely jogurtek odpolende, hustou polecku k obydku a dopoledne mela snidani. Me ted mrzi ze mala byla tyden zdrava a opet ryma ☹ proste jak je hubena tak asi i ta imunita nulova ☹ Odkud pak jste? ja mam pocit ze kolem me jsou samy jedlici, co vazi kolem 11-12kg ☹

sisaha
5. mar 2011

@pipiii presne ako hovoris, kazde nohavice jej padaju z ritky 😒 . Mozem kupovat iba take, kde je gumicka v pase. No ale hadam sa to zmeni a rozjedia sa tie nase deti 🙂
moja mala ma sesternicu o 4 mesiace mladsiu, ale zato o 3 kg tazsiu... no co uz...

pipiii
5. mar 2011

@sisaha no muj bracha byl jako maly uplne stejny nejedlik :-X a ted mu je 23 a co myslis? neji, neji neji... zapomina na jidlo, sedi u pocitace a mama to uz vzdala..on sam by chtel pribrat ale spis je liny si dojit do lednice :-X

danka79
4. apr 2011

ahojte. mate niekto skusenosti s Pediakid sirup na chut do jedla? Vsade ho zhanam,odporucila mi ho nasa dr. Pretoze dcerka bude mat v lete 3roky,ma 87cm a nieco cez 11kg. Nechce jest vlastne od narodenia..Ale teraz bola aj chora,tak sa to este zhorsilo. Inak normalne funguje,vyzera zdravo,akurat ze je taka miniatura. Teraz ma ale aj take kruhy pod ocami. No nevyzera ok. Krvny obraz mala vraj ukazkovy. Nechapem z coho??? Fakt ma hroznu vyzivu. napr.dnes som schvalne odvazila kolko zjedla na obed ked mi jednoducho odisla od stola,ze hotovo-zjedla 80g!!!to ked mala rok tak zjedla viac.Potom po prehovarani si dala este trochu. No des..a kedze dnes ako tak obedovala,tak je mozne ze uz dnes okrem nejakeho jogurtu nezje nic. tak to u nas chodi. Takze sa spolieham, aspon na ten zazracny sirup ze pomoze.

misicka1980
5. apr 2011

@danka79 Nam lekarka predpisala Peritol a musim povedat, ze zebral. Ale my ho uzivame hlavne na nadchu ale je aj na podporu chuti do jedla, lebo dcerka skoro vobec tiez nic nejedla a teraz papa velmi pekne. Sice nepapa velmi vela ale papa /5 krat denne/ a to som rada 🙂 Zacali mi jest polievky, co pred tym uplne odmietala. Odporucali mi kamaratky aj Nutrolin B probiotika a su ze vraj dobre 🙂 Tak skus a daj vediet potom ako ste dopadli. Budem zvedava.

baris
5. apr 2011

ahojte maminky,

jako bych četla jídelníček svých holek - hlavně té starší. Ta nemá na jídlo "čas". Musí pořád lítat, skotačit a nebo jíst nechce. Má přes 2,5 roků a je dost vysoká - 97cm, ale váží jen 12.5kg. Ráno si dá tak 150ml mléka s grankem, pak se mi podaří do ní nacpat malého bobika (pribináčka, mráčka ...), v obědu většinou porýpe, takže sní tak cca 1/2 malého bramboru, pár soust masa. Odpoledne tak sotva 1/4 rohlíku, 1 kolečko šunky a na noc zase 150ml mléka s grankem. Sladké taky nic moc - akoráť teď má ráda leďnáčka, tak jí ho dávám 2x denně. Mám pocit, že čím je starší, tím jí méně. 😖

Mladší (14 měsíců) má akorát místo mléka s grankem 150ml beby. Ale nejí ledňáčky 😖

lubomira26
6. apr 2011

@aleda ahoj ako keby som citala o svojej tiez ma 14mesiacou a 8,5kg je strasne chudunka kazde nohavice jej musim na pase prerabat aby ich nestratila papka na obed akurat par lyziciek polievky a tiez len ked bezi reklama ked reklama skonci viac neotvori ustoska tiez to nejde ani po dobrom ani po zlom a maso neje vobec nikdy ho ani nechcela ani mixovane je bleducka v tvaricke urcite jej chyba s toho zelezo a doktorka mi na to povedala ze ani ona nechcela jest ked bola mala dufam ze sa to casom zlepsi teraz jej davam sirupcek pikovit tiez je na nechutenstvo aj sa mi po dvoch tyznoch uzivania zdalo ze je to lepsie ale to mala svetlu chvilku asi tri dni a zas je to hroza

valika_val
20. feb 2014

@andy.a
@paula80
citam vase prispevky a skor, nez docitam, chcela by som sa opytat, ako su na tom vase deticky dnes.
neviem, ci budem mat moznost preluskat vsetkych plno vela stran tejto diskusie, preto by mi velmi pomohlo, ak by ste napisali nieco v skratke - ako to bolo s vasim nejedenim, problemami, ako to prebiehalo, aka bola terapia a vysledky 🙂
inak aj moj sa vola teo 😀 hadam to nebude menom... 😅
u tea bolo podozrenie na autizmus, potom ostal len oneskoreny vyvin reci, nakoniec sa z toho dostaneme asi len s pomocou logopeda, ale to jedlo, to je u nas jedna katastrofa, pohroma. napina ho na zvracanie, NIC mu nechuti, a v normalnom case zje len kremovu polievku, alebo kasovite jedla (bez masa). nechce nic ochutnavat, nic mu nestoji za vyskusanie, ovonanie, bridi sa mu chytit jedlo do ruky, je to proste vecny nepriatel ☹

organicshop13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz