Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

very
autor
7. mar 2008

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...
Tak tady je náš narozeninový dort, který Ondra s radostí papal..
Všem dobrou, klidnou noc a zítra hned od rána jen hladové děti.. 😉 😉 😉 😉 !!!!!!!

aleda
7. mar 2008

Very krásný fotky 😵
Taky jdu do hajan, dobrou, pohodovou noc 😔 😉

very
autor
8. mar 2008

Ahoj, tak jídlo s chutí už nás opět přešlo..zoubek se pohnul a je po srandě..nechceme ani pít a myslím, že i dnešní noc bude zajímavá.. ☹ ☹ ☹
Netuším jak dlouho se může prořezávat řezák, ale už se mi to zdá nějaké dlouhé..
Dnes jsme byli prvně na dětském hřišti, Ondra se vyřádil 🙂 ..nejbližší máme dvacet minut autem, navíc nesmíme příliš mezi děti.., proto až nyní - premiéra.. Alespoň něčím jsme ho dnes potěšili.. 🙂 🙂
Držíme palce, ať máte všichni klidnou noc! 😉

andy.a
8. mar 2008

ahojte.. 🙂 😵
cez deń som sem nakukla,ale žiadne nové príspevky neboli.. 😠
až teraz od very 😵

very,prečo nemôže malý chodiť medzi deti ?? 😕

andy.a
8. mar 2008

very,aj mne dnes Anetuša biedne jedla..jedla 6x,ale malé porcie..cca 90 každá.. ☹ a čaju zasa málinko vypila..dúfam,že v noci sa bude kojiť.. ☹
už by som sa veru rada od pôrodu aj vyspala..ale musí to malé trochu mlieka vypiť.. 😒 ☹

andy.a
8. mar 2008

a nádchu máme stále ☹

no,želám všetkým dobrú pokojnú noc.. 🙂 😉 a nepapavcom lepší apetít 🙂 😝 😅

andy.a
9. mar 2008

dobré ránko 🙂 😎
my sme mali veľmi zlú noc,malej tie zuby za svet nechcú vyjsť..ani kojiť sa moc nechcela..a každú chvíľu bola hore,mrnčala,prehadzovala sa.. 😒 neviem,či som dokopy nejaké 2-3 hodiny spala 😠 🙄 to je u nás klasika 😝

a ráno ma aj Aďko hneval,nechcel jesť,a to som ho ešte pred pár dňami chválila,že mu začalo chutiť..asi som to zakríkla.. ☹

very
autor
9. mar 2008

Ahoj Andy, ani my dobře nespali..celou noc jsme se trápili se zoubky..a dnešní jídlo? Opět suché těstoviny, ale jsem ráda i za to.. ☹
Večer dělal lumpárny a ošklivě doma spadnul na pusinku..z horního rtu mu tekla krev, má to oteklé..takže předpokládám další zhoršení v jídle..od bolesti.. 😢
Andy mezi děti nesmíme kvůli snížené imunitě, nesmíme do obchodu, nikam, kde je víc lidí..než nám na to přišli z krve, vždy dva dny po tom, co jsme někde byli, přišly horečky a nemoc. Strašně pooooomalu se to zlepšuje..nevím jak to budeme mít se školkou..ani na základní očkování si díky té imunitě nevytváří protilátky, je to vážně začarovaný kruh..a o našich reakcích na očkování snad ani nebudu psát. Je to vždy horor..nejhorší reakce byla na priorix, to jsem myslela, že snad ani do nemocnice nedojedeme..!!!!!!
No naštěstí mu pomohli..trvalo 14dní než se z toho dostal, a i když by mělo následovat přeočkování, my ho zřejmě nedostaneme. Lékaři z toho mají strach..vždy to řeší naše obv.lékařka s imunologem i neurologem..
Držím palce, ať má dnes Anetka lepší noc..!! 🙂 🙂 🙂

aleda
9. mar 2008

Ahoj holky, to je mi líto že to lepší období zase odeznělo 😒 ale zoubky se vyklubou a bude to zase lepší. 🤐 Obdivuju jak to zvládáte, naše malá byla nemocná 14 dní a to jen ,,obyčejné" nachlazení a já se málem šla věšet 😠.
U nás taky noc nic moc, ale vynahradila si to přes den 😵 , docela i jíme (v rámci Adélčiných možností), sice scény a brek nás ještě neopustil u jídla, ale je to o 100% lepší než v době nemoci. 😉
Andy už aby byla Anetka zdravá, držíme moc palečky ať je to velmi brzy.
Very jak se Ondráškovi líbylo mezi dětmi na hřišti? Nás ta premiéra teprve čeká. Byly jsme 14 dní zavřený doma tak zítra hurá ven. 😉

andy.a
9. mar 2008

ďakujeme,želáme tiež maródom skoré uzdravenie,nepapavcom lepší apetít,málozubým čo najskoršie prerezanie zubov a všetkým dobrú noc !! 😅 😔 🙂

troška ešte pozeráme jedným očkom ten Elán u nás na Markíze..dá sa..na Nove ten X-faktor je des 😒

very
autor
9. mar 2008

Aleda, byl spokojený..myslím, že jeho čas na skluzavkách apod. ještě přijde, ale už teď se mu líbilo..říkám si, že když je na vzduchu s dětmi, že to není tak riskantní.. 😉
Andy i já se tu nudím u televize.. 😒
Dobrou a klidnou noc! A ať je zítra u vás lépe.. 🙂

pelmisek
10. mar 2008

ahojtě po víkendu 😉 je vidět, že jste měli manželata apod. doma a nestíhaly jste moc psát
my jsme měly víkend docela v pohodě, Verunka se začíná zase rozežírat po té hnusné střevní chřipce a tak zase začínám být v pohodě
co se týče nějakých skluzavek apod. to nám zatím vůbec nehrozí, protože ještě ani nelezem natož abychom chodily ☹ ale musím říct, že po té nemoci zase hodně ožila a začala se víc plazit a hodně povídat a tak doufám, že už to lezení konečně přijde - ať klidně leze dlouho, nemusí hned chodit ale ať už proboha LEZE!!!
jinak very doufám, že se to Ondrovi zlepší, protože to je fakt děsný když v podstatě nikam nemůžete

andy.a
10. mar 2008

ahojte 🙂 😉

pelmisek,tak malá sa ti zasa rozpapala,to som rada 😉 🙂

Veronika sa ti určite skoro rozlezie..a stojí už,či ešte nie ?? 😉 🙂 a za 2 ruky skúšate chodiť ?? 😉
naša malá je veľmi živá,ale najlepšie jej to ide stále v chodítku..loziť nechce,nemá rada polohu na bruchu a na 4 sa ešte neudrží..radšej chodí za 2 ruky,ale ešte to nie je ono.. 😉 😅

aleda
10. mar 2008

Ahoj
pelmisek to je dobře, že ti malá začala zase pořádně jíst. 🙂 Načerpá sílu a za chvilku bude také lézt, neboj. A nebo třeba přeskočí lezení a rovnou bude chodit. 😉 😝
Kolikrát bych si přála aby Adélka ještě nechodila, teď jí musíme pořád hlídat, v ohrádce už nechce být a všechno vytahuje a prošmejdí. 😝 Hlavně se jí líbí zapnutá mikrovlnka 😎 a chodí se koukat na sporák (je tam mimi 😀 ). Teď jí učíme, že trouba pálí (au au) ale stejně je u ní pořád. 😠 😀 Asi bude kuchařka. 😀 😉
Andy už je Anetka lepší? A Adrianek líp jí?
Very teď už určitě bude hezky a Ondra nebude tak ohrožen, když si bude hrát s dětmi venku. Hlavně ať je vše v pořádku. 😵

pelmisek
10. mar 2008

andy.a Verunka cvičí Vojtovu metodu, takže máme zakázáno posazovat a postavovat, protože dělá tu klasickou chybu nelezoucích dětí a to, že se staví na špičky což nesmí. Musí prostě lézt i kdyby chtěla rovnou chodit, protože jinak si zničí záda. Jo a chodítko máme samozřejmě taky zakázaný!!!
aleda Verča už se taky doplazí k mikrovlnce a moc se jí líbí - máme takovou tu mikrovlnku s troubou dohromady, takže se sice ještě nevidí (na to je moc vysoko) ale z leže už na ni dosáhne a naštěstí nepálí!!! Jinak je to taky náš malý průzkumníček, nejvíc se jí líbí malé drobné věci, které si dokáže prohlížet dost dlouho
🙂 jinak držímke palečky aby vás Adélka brzy vyjedla 🙂 🙂 🙂

aleda
10. mar 2008

Pelmisek kéž by 😅 , ale zatím to nehrozí 😠 😉

cermonca
10. mar 2008

Ahoj po vikendu,nebyl cas napsat protoze jsme slavily 🙂 Mala nakonec dort ochutnala,kdyz jsem ho pred ni postavila tak se do nej zaborla a pak to olizovala z prstiku 😵 Jinak kdyz jsem ji to nabrala na talirek tak uz nechtela 😝
Musim se pochlubit ze mame asi lepsi obdobi,mala se rozjedla 🙂 vcera mela i kure na paprce samozrejmne ze namixovane ale jedla to.Faktmi prekvapila.A dnes jsem ji k snidani namazala kousky rohliku a neco snedla,jo a jeste ji pres vikend zachunal platkovej syr 🙂 Takze mam radost,ale zaroven strach kdy se to zase zhorsi protoze to u nas tak je 😖
Koukala jsem ze uz nam prosvitaji horni zoubky tak se take mozna dockame,jen doufam ze ji to nebude moc bolet aby neprestala jist.

Jak to tu procitam tak se vseobece to jidlo u deti zlepsilo,cim to asi bude 😕

Very:To musite mit tezke kdyz malej nemuze moc mezi deti,ak ted na jare to snad bude lepsi kdyz se bude chodit ven.Drzim palce aby se vam to zlepsilo a malej mel vetsi imunitu 😉

Pelmisek:Trzim palce aby mala co nevidet zacala lezt,nebuj ona na to prijde 😉

andy.a
10. mar 2008

pelmisek,Aďo mi lozil ako blesk..a aj tak začal chodiť po špičkách.. 😒

cermonca,my nepatríme medzí tých,ktorým sa zlepšil apetít..Aďo sa mi dovracal pri jogurte/bola tam dosť veľká jahoda a to ho naplo.. ☹ 😒 /..zjedol kúsok langoša 😝 ale mala by som mu ešte voľačo malé dať,aby nešie spať hladný.. 😉

a Anetka bez zmeny,,jedla dnes 5x,porcie okolo 100..klasika.. ☹ pitný režim biedny.. ☹

andy.a
10. mar 2008

cermonca,držím palce,aby to už Nikolke taká chuť do papania zostala 😵 🙂 prípadne sa ešte zväčšila 😝 😅

cermonca
10. mar 2008

Andy tak to je mu lito ze vy stale takhle valcite ☹ Snad se to brzy alespon trochu zlepsi.Drzm pesti 😉

ivankaalenka
10. mar 2008

Baby, sledujem pozorne vasu debatu, pripojim sa, ak dovolite, ja mam dcerku,ktorej musim zavadzat sondu, lebo neje. Ale posledne styri dni nieco zjedla, tak som mala Vianoce. Uplne vas chapem, len mam pocit obcas, ze mna nikto nechape. Ale vidim tu, ze vy mate podobne problemy. Ahojte

very
autor
10. mar 2008

Ahoj!!!
Ivankaalenka..ani nás okolí nechápe..ale všechny holky tady mi dodali sebevědomí.., že to není mnou, ale že naše děti jsou v tom jídle tak trochu JINÉ.. Maminka, které dítě normálně papá, tohle NIKDY v životě nemůže pochopit! Hrozně se mě dotýká, když mi "kamarádka" vykládá jak má starost, aby její malá nebyla tlustá..s chutí totiž papá. Zvedá se mi z toho žaludek a manžel na to vždy reaguje, že "někdo" není asi úplně normální..
A s těmi Vánocemi, Tě úplně chápu!!!!! 🙂
Pelmisek, jedna holčička v okolí musí tohle také cvičit..prý to těžko snáší, stále při tom pláče.. Jak to zvládá Veronika? 😖
Cermonca, my musíme být právě kvůli té imunitě stále venku.., aby se posiloval. Takže v dešti, ve větru, v mrazu codíme na dlouhé procházky 2Xdenně..ještě teď spinká Ondra každý den odpoledne dvě hodiny v kočárku venku..jen když byl ten šílený vítr, dala jsem ho i s kočárkem do otevřené garáže.. Všichni se nám diví, proč nespí v postýlce, ale lékaři nám tohle doporučili, malý je vždy dobře oblečený, zabalený..myslím, že bychom si na postýlku těžko zvykali..má to rád a ukazuje na kočárek, když chce po o spinkat.. 🙂
Andy, mrzí mě vaše starosti..o to víc je mi líto, že s těmi našemi nejedlíky to není jen na "týden, měsíc", ale práce možná i na léta.. ☹

andy.a
10. mar 2008

ved to ,very,že človek nevie,dokedy ☹ 😕 známi mi hovoriia "že v puberte tie decká aj klince pojedia" 😅 😀 😝
klince=hřebíky 😉

andy.a
10. mar 2008

ivanka,držím vám palce 🙂 😵
a napíš o vás viacej..tuná ťa všetky chápeme 😉 🙂

cermonca
10. mar 2008

Ivanka:Vim o cem mluvis ostatni lidi koukaj a strasne se divi ze ze nic neji.Take mam znamou ktera na stejne stare ditko velkeho jedlika a porad vypravi jak malej ji a porad resi nasi vahu,ze zacatku mi to lezlo hodne na nervy ale uz sem si zvykla a nebo ona take uz zmirnila.A nebo je skupina lidi/ kteri moc nevi o nasich problemech/teri se divi ze do ni porad neco cpu i kdyz na prvni pohled nechce 😠

aleda
10. mar 2008

Ivanka držíme palečky aby se vše brzy zlepšilo 🙂 . Moc dobře víme o čem mluvíš. Nikdo kdo má doma jedlíka neví jaké je to nakrmit nejedlé dítě. ☹
Taky mě pěkně vytáčí, když nás všichni srovnávají s ostatníma (jedlíma) dětma 😠 . Dřív jsem se hádala, teď už to přecházím. Ať vysvětluješ jak chceš, oni to nepochopí. 😒
Bohužel jak píše Andy je to běh na dlouhou trať. 😒 musíme do té puberty vydržet 😝 😉 pak se to určitě zlepší. 🙄 😉

pelmisek
11. mar 2008

ivankaalenka zavádět sondu musí bejt fakt vo nervy. Doktoři na nic nepřišli proč nechce jíst?
Verunka se teď opravdu rozjedla, ale jak tady všichni píšeme je to vždycky tak, že chvíli jí a pak třeba týden zase nejí. U "normálních" dětí (myslím váhově) je to tak normální🙂 ale u těhle prťousků je to o nervy!!!
very co se týče cvičení jsem se už dost obrnila resp. obrnili - cvičí i manža. Malá prostě někdy pláče víc a někdy míň. Cvičíme už od 4 měsíců a zlepšuje se to, ale na můj vkus dost pomalu. Paní doktorka ale neříká, že bychom byly nějak extrémně zvláštní. Prostě je Verunka pozadu, ale stále v nějaké normě. Bavila jsem se s jinými maminami, které cvičí a říkali, že se cvičí do lezení pak už prý ne, protože tím lezení se ty svaly zpevňují sami. A my furt nelezem a nelezem🙂))) Úž se tomu směju když jí vidím se plazit takovou dálku a ona na ty kolínka prostě nejde. Jo a co se týče spaní v kočárku venku to chápu, protože malá doma sice usne, ale nesmí být v postýlce a navíc spí jen tak lehce a pak je celá rozmrzelá. Nejlepší spí venku a to doslova v každém počasí a garáž taky využívám🙂)))
Co se týče jídla tak trochu bojuju ještě s manžou, protože ten je vychovaný tak, že se u nich jedlo všechno a bez vyjímek. Takže se snaží do malé doslova cpát kousky tzn. třeba rýži (tu malá nesnáší) nebo kousky zeleniny a masa v obědovoých jídlech a ona to na nej přinejmenším prská. Takže vždycky když krmí on tak já odcházím, protože to je řev! Neříkám, že já jí kousky nezkouším dávat, ale jdu na to s citem. On jde přes "sílu" a to na malou FAKT nefunguje a to v ničem. Je to Kozoroh každým coulem🙂

andy.a
11. mar 2008

dobré ráno 🙂 😵

pelmi,môj je baran..u nás krmim viac-menej ja,jednak je muž denne dlho noci v práci/aj víkendy 😠 / a on ani nechce moc krmiť..vždy niekam zdúchne,keď idem jedného alebo druhého krmiť 😒 a keď mu aj dám niekedy malú na starosť,dá jej pár lyžičiek,a hotovo..povie,že viac nechcela a je to vybavené 😖 aj s Aďom mi tak "pomáha" ☹

a ešte krmi babička/moja mama/,Aďa mi varovávala od 14 .mes,ako som sa vrátila do roboty..aj s malou to takto plánujeme.. 😉 varovať povaruje,povozí v kočíku,ale to krmenie jej nie je moc po chuti..včera som bola s Aďkom na logop.,malú mi varovala/aj olovrant jej vychádzal/..a nebola moc nadšená,ako malá jedla.. ☹ 😒

pelmisek
11. mar 2008

andy.a to je jasný když je manža tak dlouho v práci tak toho moc nenakrmí 🙂 já se s manžou střídám v hlídání a chodím na půlúvazek do práce (manža má ranní odpolední takže to jde). Jak jim to spolu jde mi vždy píše po ICQ, takže to mám skoro v přímém přenosu 😉 Jinak já mám tu zkušenost, že malá jí u obou babiček výborně! Až mě to kolikrát zamrzí, protože se mi obě babičky smějou (samozřejmě v dobrým, protože jsou obě super) že jí neumím nakrmit a nebo že blbě vařím chichichi

vanila
11. mar 2008

Ahojte! Ja som už do tejto temy písala ale už poslednu dobu som zmojho zufala nechce vobec nič jest. vstolicke neobsedi ked vidi ze idem zlyzickou k ustam hned reve nervy niekedy mi to trva vyse hodiny. Ja neviem kde robim chybu ale vsetko sa to serka. Este pred nedavnom aspon mlieko pijaval no uz vobec nic. Svokra mi na to vravi nech mu davam to co mu chuti. Pravdu povediac ja neviem co mu chuti lebo ked raz zje viac ako je 10lyziciek vajickovej polievky tak si clovek ma mysliet ze mu ta polievka chutila? No skratka neviem uz som skusala aj ho trochu vyhladovat no nepomohlo. Aj to ,on si nic neda do pusy sam ked pozeram ostatne deti ze si drzia v ruke rozcek ,keksik alebo chrumku a si to zuzlaju tak mi je s mojho do placu. Inak som skusala aj to aby ho manzel nakrmil svagrina svokra no urobi nie ak vidi ze ide lyzicka k ustam hned si spravi mienku o tom doticnom co mu ju dava ze je zly. Ja som u neho ta najhorsia lebo chodim z lyzickou stale. Och.. och ☹ ☹ Baby ja vam strasne fandim a drzim palce aby vam to stym papanim u vasich drobcoch zlepsilo 😉 😉