Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

cermonca
11. mar 2008

My jsme meli jedno obdobi kdy chtela krmit jen odemne.S tatkou prose ani neotevrela pusu 😝 No jeste ze uz je to zase dobre,jsem rada kdyz za mne obcas nakrmi a ja si od te driny odpocnu 😅
nes zase nic moc oedu moc nedala.V posledn dobe pozoruju ze lip ji odpoledne nez dopoledne mate to take 😕

vanila
11. mar 2008

cermonca jeden cas aj danik rad jedol odpoledne ako na obed no teraz ani to. Inak dost som nahnevana 😠 ze svagrina pride z nejakou piskotou co jej svokra upiekla a ze je to pre danika ze mu to mam dat ked mu to dam tak trochu to zje no potom uz vobec polievku nem.

andy.a
11. mar 2008

kočky,buďte rady,že máte každá len jedného takého nepapavca ☹ 😒 😅
dvaja,to už je na Nobelovu cenu za kŕmenie a pod. 😀 😖

aleda
11. mar 2008

Ahoj holky, tak dnes jsme byly u babičky a prvně u zubařky. Adélka řvala jako tur, když jí chtěla otevřít ,,násilým pusinku" a jen se kouknout kolik máme zubů 😝 . Já jsem jí říkala, že to nepůjde jen tak jednoduše, že jsme nejedlé dítě a do pusy si nedáme sáhnout, ale nějak se tam kouknout musela. 😔 Chudinka moje malá, když jsme vcházely do ordinace tak se k dr. hrnula a hned pochovat a když jsme odcházely tak utíkala, jako by jí za patama hořelo. Tak další doktor, kterého nemáme rádi 😒 . Vede naše dětská doktorka. 😠
Pak k babičce na návštěvu (a já zapomněla kazetu s reklamama 😔 😉 ) tak jsme toho moc nesnědly a to jsem měla v plánu začít odnaučovat na reklamy. Tak zatím odkládám. 😀
Taky máme občas období kdy jíme víc (teda o trošičku) a kdy míň 😠 😉 , ale už si začínám zvykat. Malá na mě pozná když jsem naštvaná, že nejí a pak do ní nevpravým už ani sousto.
Holky moc se držte a Andy u mě jsi na Nobelovku 😉 . Taky jsme si chtěli pořídit druhé dítě hned po Adélce, ale teď jsme to s manželem přehodnotili. 😎 Jedna Adélka nám zatím stačí. 😉 Vrátím se na nějaký čas do práce a pak druhý mimi. Snad bude víc papající než naše malá.
Tak se zatím mějte jdu koukat na Ordinaci. 😵

very
autor
11. mar 2008

Ahoj, toršku vám "závidím" pomoc babiček..jedna naše je na Slovensku a upřímně - nepoužitelná a druhá je nemocná, takže ji nemůžeme "využívat".. Jsme na to sami..žádná kamarádka, žádná teta, které by se chtělo hlídat.. Manžel se občas snaží nakrmit, ale je fakt, že ty chlapi s tím nemají takovou trpělivost.. A mě úplně tíží, že to jídlo je jen na mě..vyčerpává mě ta myšlenka, že tu stále musím být, stále musím nutit..
Dnes jsme tu měli kamarádky holčičku na hlídání..během chvilky spořádala brumíka - bez nadrobení a bez problému to zapila čajem ze skleničky - duritky, podotýkám..vypila ji celou..s manželem jsme jen zírali. Je jim 15 měsíců a tak krásně papají..Ondra ten brumíka jen rozdrolí a náplň rozmaže po stolečku..a o rohlíku si také necháváme zdát.. I mě je smutno z toho, když vidím jak jiné děti krásně papají a bumbají v kočárku..jenže už je to tak, Ondra je takový, ale v jiných věcech mi to vynahrazuje..
Také mám zkušenost, že někdy nám jde jídlo lépe ráno a jindy odpoledne..a někdy vůbec.
Teď zrovna máme oteklou tvářičku, jak kdyby tam byl míček a zoubek se ne a nééééééééé proříznout..před spaním dostal opět nurofen, stále jen plakal. ☹ Jak mě je Ondráška líto, to nikdo neví.. 😖
Aleda, i já mám starost jaké bude to druhé mimi, ale nechci se nechat odradit.. I když cokoliv napíše Andy mě velmi mrzí a vzbuzuje ve mě strach 😕 .. Než jsem tady Andy potkala, říkala jsem si, že druhé mimi přece nemůže být stejné..a že právě proto ho budu mít s menšími obavami..teď jen zírám! 😲 😲 😲
Vanila, i já mám starost, aby si mě Ondra nespojoval jen s tím "strašným" jídlem ☹ ..jenže, co naděláme..kdo jiný to jídlo do nich dostane..jen my! 😖 😖 Také si myslím, že mu už něco zachutnalo a druhý den to nechce vidět..tchýně jsou podle mě z úplně jiné planety..já tu mojí kolikrát už ani nemůžu poslouchat..už v šesti nedělých malému chtěla dávat fazolovou polévku s řezanci 😲 ..to je jeden příklad z miliónu.. 😝

andy.a
11. mar 2008

very,ked druhé dieťa veľmi chceš,nemalo by ťa odradiť nič 😵 🙂 😕
a už vonkoncom nie,čo tu píše nejaká Andy 😀 😅 😕

andy.a
11. mar 2008

no,mám zasa obavy,aká bude noc a zajtrajšok 😕 😖 malú zrejme tie zuby trápia,lebo je veľmi umrnčaná,nervózna,ruka stále v puse..aj pri papaní si ju stále dávala do úst.. ☹ a veľmi slabo zasa jedla..na večeru 100 g kaše a to bolo asi denné maximum.. ☹ 😒

varené jedlá/polievku zeleninovú a dusené kura so zemiakmi ani vidieť nechcela 😒 /,museli sme to istiť Hami pohárikmi 😉

xxmargaretka
11. mar 2008

ahoj..priznam sa,ze som to tu cele necitala..no chcem povedat len tolko,ze su dni ked by anna zjedla aj klince a aj take ked za cely den nic nezje..a ked idu zuby tak to mozem na to,ze bude jest zabudnut a to sa jej necudujem..

andy.a
11. mar 2008

áno,margarétka,každé dieťa niekedy papá menej,niekedy viacej.. 🙂 😉 to je normálne 🙂
táto diskusia je ale o nepapavcoch.. 😉 a je jedno,či im práve idú zuby alebo nie 😉

xxmargaretka
11. mar 2008

ok..pardon..no mam kamaratku ktora ma o 3 mes mladsiu nez moja a oproti tej je veru anna jepapavec..ma 16mes 9,5kg a 79cm..a je kopec veci ktore nezje-vyziva,,hotove detske jedla,rohlik,banan atd no ma zopar oblubenych a tie jej varim nastriedacku,ale stane sa,ze ich vypluje a je opacny extrem nez tie vase deturence nezje nic co je jemne teda pomixovane..a ked to tak ratam tak je 4x za den + flaska mlieka vecer..prajem aby sa vsetci nepapavci rozjedli

andy.a
12. mar 2008

dobré ráno 🙂 😵 😉 😎

som s malou hore nejako od 3:20 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 😀
sranda,čo ?? 😀 😅 ani kojenie ju neuspalo,mrnčala,neskôr sa úplne prebrala a rečnila,smiala sa..tak sme vstali ,keďže spánok v nedohľadne 😠

andy.a
12. mar 2008

margarétka,takže teba malá naopak spapá skôr tuhšiu a kúskovú stravu a pomixované nechce ?? 😕 😅
no,to je myslím ešte ten lepší prípad 🙂 😕
a môžeš byť rada,že ti spapá Anička aj varenú domácu stravu,lebo my s tým bojujeme 😖 včera mi malá zjedla 20 g zeleninovej polievky..a neskôr AŽ 60 g kura so zemiakmi 😒 čo k tomu dodať,že ?? 😕

dr.mi kázala zapisovať,čo malá kedy a koľko spapá..no,niekedy ani nemám čo zapísať 😒

andy.a
12. mar 2008

very a ostatné,myslím,že je väčšia pravdepodobnosť,že druhé dieťa budete mať lepšieho jedlíka.. 😵
ani ja som vôbec nepredpokladala,že ešte jeden takýto sa mi narodi..len jedna kolegyňa ma strašila,že čo ak bude ti druhé také isté,alebo nebodaj horšie ako prvé ?? 😕 😅

vtedy som sa len smiala 😝

andy.a
12. mar 2008

margarétka,dúfam,že sa tu ešte ukážeš 🙂 😉
a tiež verím,že sa ti Anička lepšie rozpapá 😉

vanila
12. mar 2008

Ahoj very! Ta moja svokra by dala 5 mesacnemu slaninu alebo bravcovou mastou namazany chleba. 😉 😉

xxmargaretka
12. mar 2008

ahojte mna asi picene..teraz som pisala ked som dala,ze poslat tak sa tu nic neobjavilo a potom kukam,ze sa mam prihlasit 🙄

xxmargaretka
12. mar 2008

ahojte..
vanila presne ako moja mamka ta stihla malu hned za mlada naucit na sol a inak mi uz nezjedla 😠
andy aj my sme tak v tom veku spavali bud nam skakala po hlave do 23h alebo bola uz o 3-4h hore vyspata tak som volila radsej to prve..
no veru ja som do mojej dcery nikdy nedostala detsku vyzivu ci popucene ovocie ako pol rocna si drzala v ruke broskynu a hryzla do nej..
keby som dala anne na obed kura so zemiakmi ci nedajboh s ryzou tak by na mna kukala ci som spadla z marsu,ale vy ste mensi a take co mi jeme este nemozete..
jej strava je vyvar s pecenovymi haluskami,alebo vajkom,zeleninove polievky zo strukovinou no najnovsia moda je jest stavu s chlebom a zeleninu si mozem zjest sama..
s ostatnych jedal zje kuraci paprikas,granatir,zemlovku,omacky s fasirkou,sote s plackou,plneny kapustny list,kolozvarska je oblubena..
na ranajky pol krajicku chcebu s lekvarom a cez vikend aj syrovy ci hemendex proste to co je manzel musi mat aj ona,ale cez tyzden by som jej to zbitocne nukala..
cez leto rada jedla zeleninu-paradajka,paprika,cibulka a ovocie-broskyna,maliny,jahody,ribezle tak dufam,ze bude aj tento rok bo jablcko nijak extra nemusi a pomaranc mesiacik dva a dost..
no niesu to nijak obrovske porcie a jeme pri bebe tv a vela krat musia jest najprv vsetky hracky a potom ona..
je ked za cely den zje ranajky a olovrant(ovocie,alebo jogurt) a je ked vsetky chody,ale nijak to neriesim pokial je v norme,cula a vesela tak je snad vsetko ok..ona sama vie kedy,kolko a coho potrebuje a ked je hladna co je v tom pripade ked aspon pol dna nic nechcela s mojej ponuky tak upaluje k stolicke a kryci ham az kym jej dam jest..
sme na tom lepsie nez niektore s vas,ale ked to porovnam s kamaratkou tak sme na tom biedne bo jej mala zje na ranajky 2krajice chlebu,na obed vrchovaty tanier polievky a ked vidi jedlo,alebo niekoho jest tak musi aj ona inak je cirkus,ale tak aj vizera
😀

andy.a
12. mar 2008

margarétka,také jedlá,čo píšeš,že ti malá zje,ani môj 4-ročný syn neje 😒 takže naozaj môžeš byť rada 🙂

vanila
12. mar 2008

margaretka ja len kukam co ta tvoja poje 😉 granatir to nehrozi to musim vytiahnut cestovinu a rukov davat inak z vidlicky nem aj to zje 3 -4 cestoviny zemlovku zje o trochu viac lebo je to sladke omacku s fasirkou to už duplom nie rajcinova neni jeho a to mame tolko kolko vy 😉

xxmargaretka
12. mar 2008

som aj niesom..neviem ci by 16mes dieta take malo jest..slane,korenene,mastne,fasirka-vyprazana,ku granatiru uhorka-ocot..take normalne jedla ako spenat,mesko na prirodno so zemiakmi ci uz kasa,alebo cele,ryzou atd nezje..

vanila
12. mar 2008

margaretka ... ja ked robim fasirku tak v celku ju dam na plech a do truby zapiect aby nebola vyprazana a skuracieho mleteho maska ale aj tak to neje .

andy.a
12. mar 2008

fašírku kedysi Adko jedával kuraciu pečenú,ako píše vanila 😝
mával to s rajčinovou omáčkou..celkom mu to chutilo/kedysi/ 😕 😅

xxmargaretka
12. mar 2008

taku nezje mam to odskusane..proste musi byt zo vsim vsudy a vyprazana si ta stuhanka jej na tom chuti ☹ 😀

aleda
12. mar 2008

Ahoj holky, jen rychloskok, musíme se pochlubit. Malá nám přibrala za týden 207g!!!!! 😵 😵 .Nádhera, snad nám to vydrží, chtělo by to aby přibýrala takhle pořád 😀 aspoň tedy než budeme mít tak 10kg. Moje tajné přání 😔 😀 Takže nemocnice prozatím nehrozí. 😝 😉 . Hurá
Jinak všem přejeme klidnou dobrou noc, hlavně Andy ať Anetka spinká 😵 a ať jim všem moc chutná. 🤐 🙂

andy.a
12. mar 2008

aleda,blahoželám 😵 ,len tak ďalej 😵

aleda
12. mar 2008

Andy, děkuju, mám z toho strašnou radost, je to můj ježíšek 😀 😀 😵 😵

andy.a
12. mar 2008

no,my asi ideme s váhou skôr nadol ☹ 😕
Anuša mi dnes 2 razy vracala..a to som si hovorila/iba v mysli,nahlas to ani nevyslovím/,že ako dobre,že už takmer 2 týždne nevracala.. 😅 😝 a tu ho máš 😖

jedla naobed Kura + zemiaky,domáce,celkom dobre..a keď zjedla cca 80 g,vyšlo to von.. 😒 tak som jej potom rýchlo zohriala Hami príkrm,zjedla 180 g.. 😉 potom k nám došla mama,malá sa tešila,jašila,výskala,váľala po posteli..a šup ho.. 😒

prala som dnes 3 práčky 😖

andy.a
12. mar 2008

a rúčka stále v puse/hlavne pri jedení/ nešťastné zuby,dávajú nám zabrať 😠 😕 🙄

aleda
12. mar 2008

To mě moc mrzí 😔 tak moc přeju, aby bylo brzy vše v pořádku 😲

andy.a
12. mar 2008

díky,aleda 😉
hádam to bude lepšie 😉