Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

andy.a
12. mar 2008

už asi všetky hajáte,tak želám všetkým dobrúúú 😅 😔 🙂

pelmisek
13. mar 2008

ahojky holky🙂 tak se musím taky pochlubit jako aleda 😉 Verunka se po té střevní chřipce doslova rozežrala a do toho furt lozí po bytě a něco povídá. No prostě když se papá tak je i energie na lezení. Už to zase začala zkoušet na kolínka a tak mi dělá velkou radost (snad to nezakřiknu). Včera mě totálně odrovnala, protože vůbec přes den nespala a furt byla v akci 🙂
Jinak gratuluju aledo a doufám, že se brzy uvidíme. Příští týden můžu třeba ve čtvrtek.

andy.a
13. mar 2008

ahojte 🙂
pelmisek,gratulujeme 😵 😉

vanila
13. mar 2008

Ahoj pelmisek! Moj maly mal 14 mesiacov ked sa postavil na kolena a zacal liezt a predtym len trochu chodil za ruky. A to som skoro od strachu umierala ze mu nieco je ked do roka sa nevedel ani sam posadit. Tak vam drzim palce aby vam to zo dna na den napredovalo 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂

andy.a
13. mar 2008

áno,každé dieťa je individuálne,vidím to teraz na mojich 2 🙂 😉 😵

Aďo bol veľmi motoricky šikovný,v 9 mes.lozil ako blesk,lietal za 2 aj za 1 ruku ..stále bol v pohybe /hyperaktívne dieťa/ 😅 😕 staval sa dávno pri nábytku,aj sa chytal a chodil popri nábytku sám pplne v pohode.. 😉
sedel sám a dosť pevne od 5.mesiaca 😉

Andula je o dosť pomalšia,čo sa týka PMV..ale nie je to pokojné dieťa,ktoré by sedelo a kľudne sa hralo 😉

aleda
13. mar 2008

Ahoj holky, tak u nás to bylo takto kolem 8 měsíce pevně seděla, v 9 měsíci lezla a kolem 10 obcházela nábytek. Pak stop a vystačila si s tím až skoro doteď. A ve 14 měsících začala sama chodit, někdy ještě leze (nejlepší je to venku 😀 ) ale většinu toho prochodí. Někdy chce za ruku, ale většinou už chodí sama, je to velká holka. 😎

Pelmisek moc rádi se s vámi uvidíme, jsem ráda, že je Verunce dobře a pořádně papká. Čím víc, tím líp. 🤐 Neboj za chvilku ty kolínka využije pořádně a pak jí ani nechytíš. 😝 😉 Čtvrtek se nám hodí, ještě se domluvíme. Už se moc těšíme. 😵
Andy už je Anetce líp, nebo stále nastydlá? 😔

andy.a
13. mar 2008

nastydlá nie je,aleda,ďakujem.. 😉
ale papať jej stále nechutí.. 😉

zajtra by sme mali ísť na vyšetrenie toho refluxu,držte nám palce,aby sme tam nemali len ostudu,keď mi malá nebude chcieť piť čaj,alebo kojiť sa.. ☹

aleda
13. mar 2008

Andy držíme moc palečky, aby všechno dobře dopadlo a Anetce zase začalo chutnat 🤐

very
autor
13. mar 2008

Ahoj!
Andy, i my budeme držet palce..!!!!! A neboj se ostudy..víme dobře jak to funguje nebo spíš nefunguje právě když je třeba..lidé, co to nechápou jsou sprostí..už používám manželovo slova.. 😉 A nejsi "nějaká" Andy, pro mě je opravdu důležité, že jsem našla holky s velmi podobnými starostmi.. 🙂
Jinak to ponocování dobře znám..když nám jdou zuby i tři týdny v kuse nespíme a funguje to tak, že spí to 22:00 a pak je vzhůru do tří až pěti..pak zasekne od únavy a spí do 9.30..nechávám ho, protože si myslím, že ho ta bolest musí unavovat.. Jinak máme NOVINU..1.špičák, ale jde rovnou druhý, takže bez přestávky pokračujeme s nejeděním.. Alespoň, že těstoviny stále fungují..
JInak k té vaší diskuzi..ani my nejíme doma vařené jídlo, stále jsme na skleničkách..my je budeme mít asi do puberty!!!!
Aleda, gratuluji, opravdu mám radost.. Vánoce máme snad každá, když prnďata přiberou.. 🙂
A Pelmísku, i vám držím palce..jen tak dáááááááááááááál!

aleda
13. mar 2008

Ahoj
Very gratulujeme ke špičáku, už aby všechny vylezly a Ondru už nic nebolelo 😠 . A neboj na skleničkách nebudete samy. U nás je to stejné. 🤐 😝

very
autor
13. mar 2008

Děkujeme! Kdybys ale věděla jak strašně nás tchýně za ty sklaničky odsuzuje..je mi z toho smutno.. Nedokážeme jí to vysvětlit. Způsobuje to mezi námi velké konflikty, teda ona křičí, já mlčím..jednou mi vynadala do krav, že malý má pokaženou imunitu právě z toho, co jí a pije..nemůže ani pochopit, že jsme mu do roka převařovali vodu. A když jsme tam byli v létě, záměrně malému přede mnou dávala neumyté ovoce.. To už je tolik věcí, co malému vyvedla..když mu bylo šest neděl odmítala mu držet hlavičku..a to, co by mu chtěla dělat s pinďou, teda s předkožkou, to ani nebudu psát..
Jen jedenkrát jsem se zatím vzepřela a řekla jí, že jsem Ondrovo máma a jíst mu dávám to, o čem si myslím, že je pro něho nejlepší.. To je tak zlá a hloupá ženská. Nechápu to, jediné vnouče..15let na něj čekali.. Manžel měl ženu, se kterou nemohli mít děti, po mnoha letech zkoumání zjistili, že spolu mít děti nikdy nebudou..on chtěl adoptovat, ona ne..tak šel vztah do růží.. A když se konečně vnouče podaří, ona se chová takhle..strašně nám to její chování otravuje život!!!!! 😢 Vlastně se hádáme jen kvůli ní.. ☹

andy.a
13. mar 2008

no,svokry sú svokry 😖 nejdem sa rozpisovať 😠 je tu aj rovnomenná téma 😕 🙄

very,gratulujem k tomu očnému zúbku 😵 už to hádam bude lepšie,nie ?? 😉

stravu v pohárikoch ale aj lekári odsudzujú..teda občas sa to môže,ale stále,dennodenne/ako napr.u nás/ nie.. 😖 dieťa sa má naučiť čo najskôr na domácu stravu 😕 ale to predsa všetky tuná vieme,čo narobíme,keď decká ako sú tie naše,iné nechcú.. 😒

ja dávam malej Hami príkrmy..všetky jedlá s mäsom obsahujú minim.30 perc.mrkvy..a vyvoláva to sfarbenie pokožky do žlta ☹ tzv.karoténový výzor u dieťaťa 😕

pelmisek
14. mar 2008

Díky moc holky za podporu i za přáníčka. Co se týče skleniček tak my je také stále papáme. Občas něco uvařím a Verča občas něco sní, ale žádná sláva. Doufám, že až začne jíst kousky tak budu moct vařit relativně normální jídla. Ne že bych až tak ráda vařila (od té doby co "musím" každý den mě to fakt nebaví a kdo to má furt vymějšlet), ale co bych pro Verunku neudělala 🙂
Jak si to tu tak čtu tak já mám tchýni asi úplně ideální. Pohlídá když potřebuju a moc mi do toho nekecá a to s ní bydlíme v jednom baráku!!! Neříkám, že se nesnaží "poradit" popř. vnutit Verunce nějaké jídlo s kouskama, ale je to v normě.
Andy.a napiš pak jak jste dopadli. Moc držím palečky při vyšetření.

cermonca
14. mar 2008

Holky napred se vam musim pochlubit,vcera jsme byly na rocni kontrole a mala ma 7180g 😵 ak za mesic pribrala 380g 😅 Take jsem mela Vanoce 😅 Pul roku jsme pribirali jedno kilo a ted za mesic pribrala tolik,ani jsem to necekala.Je fakt ze se rozjedla vic ale od vcera uz ji zase trochu min ale ma duvod ☹ Brzy se nam vyklubou horni zoubky ma to hodne natekle 😢 hned jak ji videla dokorka tak se koukala do pusy ze to je normalni,rtik ma vyspulenej ven chudak.Ni doufam ze se to rychle prorizne a ze nebude mit horecky zatim se drzi sikulka moje.

Andy:Jak vysetreni?Dopadlo to dobre 😕 Drzime palce 😉

Pelmisek.Gatulujeme k pokrokum,a verim ze to ted uz bude jen lepsi 😉

Jo a ktem sklenickam my to mame naopak,mala mi sklenickove jidlo neji zadne 😠 driv ho jedla ale postupne to zacala odmitak ze uz nechce ani Suarek a ty mela rada ty od 6. mesice.Mozna y ji jeste chutnaly ty male sklenicky od Hami ale to zase nekoupim protoze toho je malo.Porad varim jen mrkev mao a brambor 😝 vcera jsem zkusla cuketu /a jitake driv chutnala/a nejedla to.

andy.a
14. mar 2008

ahojte 😉 🙂
boli sme dnes na tom vyšetrení GER,reflux sa potvrdil-slabý,resp.mierne závažný,mám dať ešte urobiť vyšetrenie na Helicobacter pylori..ale aj podľa dr.reflux nie je príčinou vracania u našej Anety/po zavedení príkrmov už veľmi nebýva 😕 /

malej som dala len ráno jogurt,inak do pol 3.-ako sme tam boli-nič nejedla,ani nepýtala jesť,ani piť..a tam s apo dlhom čase cez deň chcela kojiť.. 🙂

very
autor
14. mar 2008

Andy, přeji vám, že jste to zvládli 🙂 ..co je to za vyšetření, které vám ještě doporučili?
My kombinujeme skleničky od všech firem, které příkrmy vyrábí..lékařka nás v tom naopak podporuje..když jsem se zmínila, že je má Ondra k obědu a často i k večeři, řekla, že to nevadí, že je to plnohodnotná strava do třech let věku dítěte.. Tak nevím, názory se liší, ale když Ondrovi nedám skleničku, nesní už vůbec nic..
Andy, vy máte nějaké zbarvení kůže? My nic..je ale fakt, že po přečtení o té mrkvi v letácích, to děláme tak, že když papá dvě skleničky za den, tak záměrně vybírám jednu s mrkví a jednu bez..moc ale na výběr není..
Cermonca, držte se s těmi zoubky a gratulujeme k papacímu úspěchu.. 🙂

cermonca
14. mar 2008

Very diky moc,zatim jeste nevylezl ale uz prosvita/vcera jeste neprosvial/tak uz to bude brzo.
Jeste jsem se te chtela zeptat ohledne te snizene imunity.Nam zjistila ze mame take snizenou a na posineni nam napsala prasky bere se to asi tri msice.Mely jste to take?Jsem zvedava jak to do ni dostanu 😝

very
autor
14. mar 2008

Nemáme vůbec nic..nechápu, proč nám nic nedali.. Dostali jsme jen spousty doporučení, ale lék žádný..
Opravdu HOOOOOOOOOOOOOdně choďte ven, ať se otužujete. V případě horečnatého onemocnění nám chtějí píchat gamaglobulín, ale na to ještě nedošlo..o tomhle moc nevím.. 😉

andy.a
14. mar 2008

very,Helicobact.pylori je baktéria,kt.žije v žalpdku a spôsobuje aôzne gastritídy a pod.pliagy 😖 ale viacej u dospelých..u detí som sa s tým ešte nestretla,hlavne u takýchto malých nie ☹

andy.a
14. mar 2008

cermonca,Aďo bral na zníženú imunitu Aerius tablety a Bronchovaxon.. 😉 tiež tuším 3 mesiace..a zaočkovala som ho proti chrípke každú jeseň..a minulý rok na jar proti pneumokokom 😉
ale aj tak je každú chvíľu chorý.. ☹

a ešte aj nosnú mandľu mu vybrali,ale tiež to nejako nepomohlo.. 😠

andy.a
15. mar 2008

ahojte.. 🙂 😉
nejako zanedbávate túto tému 😕

my nemáme nič nové,zuby v nedohľadne 🙄 papáme po starom 😉

very
autor
15. mar 2008

Ahoj, tak my dnes nesnídali, neobědvali a ani nesvačili..pak dvě hoďky běhal venku a alespoň večeři spapal..teď už krásně spinká.. Stále jen pláče, nic se mu nelíbí..prostě zoubky.. 😒 V noci jsme koukali od půl druhé dvě hodiny..a když usnul, probudil se s ošklivým pláčem..a nebo plakal ze spaní. Před spaním dostal nurofen, ale asi mu to v noci přestalo už účinkovat.. 😒
Manžel je už na něj pořádně nabroušený, jenže ten chudáček za to nemůže..v poslední době jsou u nás víkendy vždy naplněné hádkami.. ☹

A teď něco pro pobavení..kopíruji to z jiných stránek..
"U jidla detem vypnete televizi!
Americka studie provedena na 24 detech ve veku od 3 do 5 let ukazala, ze deti, ktere obvykle doma pri jidle sleduji televizi, snedi trojnasobne mnozstvi jidla, nez kdyz ty same deti jedi pri vypnute televizi." 😀 😀 😀
😀 .. mě to tedy rozesmálo..když Ondrovi vypnu televizi, tak nesní už vůbec NIIIIIIIIIIIIC!!!!!!!
Hezký večer!

andy.a
15. mar 2008

very,no zasmiala som sa na tej americkej štúdii 😀 😀 😀

a Ondráškovi nech tie potvorské zuby už konečne vylezú ☹ 😒

aleda
15. mar 2008

Ahoj
very tu studii jsem četla taky, málem jsem se potrhala smíchy 😀 😀 😀 . Nejvíc se mi líbila věta ,,při jídle sledují televizi, snědí trojnásobné množství jídla" Hahaha. U nás vypneme televizi a malá nedá ani lžičku. 😠 😉 Připojujeme se k Andy a přejeme Ondráškovi, aby ty zatracený zoubky už konečně vylezly. 😠

andy.a
16. mar 2008

ahojte..vidím,že zasa dnes ešte nikto nepísal 😒

no,my stále po starom..zuby ništ a ništ 😠 v noci som malú 4x kojila,spala dnes do siedmej,takže celkom fajn..a to jedenie otras 😖 zasa nechcela na obed varené jedlo/kuracia sviečková/,po prvej lyžičke ju naplo a vygrcla jogurt,čo mala na desiatu 😒 §
takže zasa mala pohárik Hami Kura +jablko..zaujímavé,že to ju nenapína a denne jej to stále chutí 😕 🙄

neviem,ako ju mám naučiť na tie varené jedlá ☹

crazy
16. mar 2008

už dlhšie sledujem túto tému a asi sa pridám...
andy, ja som na tom veľmi podobne, môj syn nechce už asi od 7.mesiacov žiadne mlieko, predtým chcel vždy a potom začal odmietať cez deň kojenie, teraz si dá cez deň len výnimočne a len trochu a kojím len v noci 2-3krát.
a umelé mlieko ani reči . a nechce ani mliečne výrobky, jogurt len horko-ťažko a kašu podávame asi pol hodinu, a to takým spôsobom, že za ním chodím s lyžičkou a čakám, kým ho niečo zaujme a šup do úst. no každé jedenie proste kríž, hlavne raňajky a večere ☹ a z tých mliečnych výrobkov ho tiež napína a sem-tam to ťažko spapané jedlo vyvráti. ach jo . ale mäso so zeleninou celkom popapá, ale ovocie málo a tiež tie nešťastné jogurty. no a pitie, to je tiež samostatná kapitola. ešte pred mesiacom nechcel vôbec nič piť, teraz si dá aspoň trochu, takže keď vypije deci- deci a pol, tak som rada. utešujem sa tým, že papá kašovitú stravu a tam je tiež tekutina
my zuby nemáme. ani jeden. ale tak by kúsal, keby mal s čím. chudák, na druhých sa lakomí, keď jedia, ale sám toho spapá málo.
a asi je tiež hyperaktívny, stále dakde lezie, neposedí chvíľu a v stoličke na papanie robí všetko okrem jedenia, stavia sa, krúti, pozerá na zem, obracia sa, no proste hrôza. keď ho chcem nakrmiť, tak sa pri tom musí hrať, alebo dajako zabávať, ale nič ho nebaví dlhšie ako pol minúty
takže tak, a andy ty si písala, že si od fachu, môžem sa opýtať čo robíš? mňa to zaujíma, lebo ja som skončila medicínu, takže vyštudovaná mudr., ale s vlastným bábom si neviem rady 😢 no des

andy.a
16. mar 2008

ahoj,crazy,vítam ťa v našom klube 🙂 😵

ja robím psychiatriu..dospelácku aj detskú 😝
a ty aký odbor robíš ?? 😉 😕

very
autor
16. mar 2008

Ahoj, tak vítám novou maminku.. Crazy, koukám, že i u vás to není žádná sranda. I my měli s mlíčkem velké problémy..v dnešní době ho máme jen k snídani "kolem" 200ml..víc ani ťuk. Byl kojený jen krátce a flaška mu také dlouho nevydržela..musela jsem mu už jako maličkému - půlročnímu - při pití zpívat, abych ho zabavila a on pil.. A máme období, kdy odmítáme jogurty..jako právě teď. ☹

Andy, vždyť vy ještě máte na skleničky "nárok"..co bychom pak měli říkat my.. Každý se našim skleničkám diví, ale dáváme přednost jim, protože našeho jídla spapá jen maličko a šmitec.. ☹

Dnes tak krásně spapal oběd - Hami skleničku, ale svačina - to byla tragédie, až na večer si vzal, naše oblíbené, suché těstoviny.. 🙂

crazy
16. mar 2008

ja som ešte nič nestihla, išla som hneď na materskú, ale chcela by som kožné, ale možno aj dačo iné, všeličo ma zaujíma 😉 aj psychiatria sa mi páči, už na škole ma to bavilo, ale mám obavy, či by som o v zdraví ustála 😅

andy.a
16. mar 2008

kožné by ma tiež bavilo..a kedysi som chcela robiť pediatriu,ale akosi som sa potom inak rozhodla 😝
na ambulancii je psych. v poho 😝 teda ako kedy..keď ti príde za deń vyše 40 pac.,tak je to veľmi náročné.. 😕 😝 8-