Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

andy.a
31. mar 2008

ahojte 😉
cermonco,blahoželám k zúbku 😵 koľko ich už máte ?? 😕 😅
my len tri zatiaľ 😉

Aďo do MŠ nechodí,už som o tom písala..minulú jar sme skúšali,bol tam pár dní,ale nakoľko tam nič nejedol,ani nepil,ani doma keď došiel zo škôlky,tak sme to odložili ☹ 😒 a potom sa narodila Aneta 😉

chodí od 2 rokov na varovku k jednej panej,je tam spokojný..od 1 do 2 r.ho najprv varovávala moja mama,teraz mi bude varovať Andulu 😝

a Aďa som zapísala na inú MŠ/tá predtým bola na druhom konci mesta 😠 / a od septembra by mal nastúpiť ..kebyže tam nemusí jesť,išiel by asi aj hneď 😝 😀 😢

crazy
31. mar 2008

Tak dnes som sa vám chcela pochváliť, že Riško zjedol na olovrant celý pohárik výživy-ovocnej, čo inak nikdy nechce jesť. Ale tešila som sa priskoro. prišiel domov manžel, s Riškom sa trochu pobláznili, medzitým sme mu ešte dávali chlieb s maslom, lebo sa na nás lakomil, keď sme jedli, no a potom...skončila väčšina jedla na gauči.

Takže ten jeho žalúdoček asi tiež veľkú kapacitu nemá. Asi nemá význam dávať mu viac jesť, aj keď mám vždy také pokušenie, že keď už otvára ústa, tak prečo to nevyužiť 😢

andy.a
31. mar 2008

crazy,už si tu dávno nebola 😕

nám sa to tiiež stáva s tým papaním a vrackaním 😖

ale dnes malá naobed zjedla 230 g Hami príkrmu/škoda,že nie domáce varené jedlo 😒 /..a ostalo to v nej 😕
ale tiež sa jej bojím dať viacej ako tých obligátnych 120 g 😒

crazy
31. mar 2008

nepísala som, lebo bolo všetko o starom, ani zle, ani extra dobre
ale zato stále čítam, čo máte nové 🙂

very
autor
31. mar 2008

Ahoj, tak my u lékařky moc nepochodili ☹ ..levé ouško je lepší, ale přestěhovalo se nám to do pravého 😲 ..Ondra je šíleně zahleněný, jen pláče jak nemůže dýchat..odsáváme už žlutou rýmu. Jakmile zapnu vysavač, spouští hrozný pláč, když vyndám kapky do nosu nebo do oušek je to stejné, stále s hrůzou sleduje s čím zase přijdu..je mi ho tolik líto 😢 . S teplotou jsme stále kolem 37..lékařka nedovolila ani spinkání venku v kočárku, což je pro nás dost nepříjemné..my ale vydržíme, nedá se nic dělat..
Tuhle noc jsme byli vzhůru od půl dvanácté do půl čtvrté 😖 ..i když jsme odsávali, stejně nemohl dýchat, takže ani nespinkal..manžel spal v obýváku, ale ten je hned vedle ložnice, takže se stejně nevyspal..
Gratulujeme ke všem papacím úspěchům 🙂 🙂 🙂 ..my se pohoršili, ale je to zřejmě tím zahleněním, nic mu nechutná..teď šel spinkat s pár lžičkami přesnídávky v bříšku..
Když jsem ho dnes oblékala k lékařce, kalhotky, které jsou mu běžně těsné, z něho sklouzávaly..přes jeho pláč ale do něj jídlo cpát nebudu..v poslední době se napláče až, AŽ! ☹
Andy, s tou školkou jsi mě dostala..děsím se jak to bude jednou s námi.. 😒

andy.a
1. apr 2008

very,držím palce,aby sa Ondráškovi čím prv uľavilo ☹ 😒
a hlavu hore,bude lepšie,neboj !! 🙂 😉

hrozne pesimisticky totiž píšeš 😕

andy.a
1. apr 2008

dobrý večer želám a tuším aj dobrú noc 😕 😉 dnes sa tu okrem mňa nikto neukázal ?? 😕

ivankaalenka
1. apr 2008

Ahoj, my sme 6 dni nemali sondu a zase sme sa k nej museli vratit, je to des, niekedy mam pocit, ze uz to nezvladam...no ale musim, ked si precita, ze v tom ozaj nie sme same...snad vam lepsie zacnu papat

crazy
2. apr 2008

Ahoj Very, tak ako sa máte? dúfam, že vám je už lepšie 😉

very
autor
2. apr 2008

Ahoj, děkuju, že na nás myslíte.. 🙂
Ráno byl Ondra v celku dobrý, i přes den.., ale jak mu odtrnulo, lítal, lítal 😠 ..opět mu začala téct rýma, byl celý upocený, později uplakaný, tak nevím..uvidíme zítra..
Ivankaalenka, obdivuji tě! Bohatě mi stačí naše nepapání, mnohdy je to velmi únavné..to co prožíváte vy, si ani neumím představit! ☹
Andy, já vím, jsem pesimista, ale to už nezměním..každý, koho mám blízko mi to "mlátí" o hlavu.. Mnoho věcí si až příliš připouštím..myslím, že to mám po otci..jsme dvě stejné povahy.. 😒 Hodně ale změnil Ondra, už nemám tolik času myslet na "moje" starosti.. 🙂

crazy
4. apr 2008

Ahojte, my sme boli včera u doktorky na očkovanie a Riško nemá ešte ani 8kg. Tak som trochu sklamaná, lebo som si myslela, že to bude viac.
Dr. sa to nejak nezdá( ale jej sa všetko nezdá ), tak nás posiela na detskú ambulanciu, že vraj, či náhodou nemá celikiu. Som na ňu naštvaná, neviem, čo si stále vymýšľa, zo zdravého decka robí choré. Stále niekam beháme, no keby mu dačo bolo, tak nepoviem. Ja to až tak neriešim, že je malý, veď on vyrastie, nemusia byť všetky deti špekaté. Moj muž bol tiež až do puberty úplne vychrtlý a teraz je z neho riadny chlap.
A ako sa darí ostatným nepapkáčom?

pelmisek
4. apr 2008

crazy buď v klidu nás taky hnaly do nemocnice (už jsem to tu psala) a zatím Verunce nic nezjistili a to bych řekla, že 8kg bude mít teprve teď a to je jí 15 měsíců!!! Test na celiakii je mu o tom že mu vezmou krev, ale výsledek trvá asi 3 týdny (aspoň v Praze🙂 Takže zase čekání ☹ Jinak naše doktorka je sice prima, ale říkala že takhle malé dítě tam snad ještě neměli a tak se taky radši jistila tím vyšetřením v nemocnici aby něco neprošvihla. Myslím, že je to lepší než něco prošvihnout i pro nás i pro doktorku. Jsou to přece naše zlatíčka ne?
Jinak co se týče jídla je to u nás čím dál lepší s občasnými výpadky díky těm proklatým zubům, ale nějak to moc neřeším a proto teď ani nepíšu když jsme v pohodě (ale sleduju vás🙂)) a hlavně co mi dělá teď asi týden radost tak Verunka KONEČNĚ začíná lézt po čtyřech a to já mám fakt Vánoce, protože se jí furt nechtěla a já už byla hodně nešťastná. Tak teď jsem zase šťastná 😉 Verča je holt kapku pomalejší. Holt se ke všemu musí dopracovat tím svým šněčím tempem 🙂
ivankaalenka držím palce!!! s tou sondou je to teda šílený! co všechno musíme pro ty svoje zlatíčka zvládnout co?

crazy
4. apr 2008

Ahoj pelmisek,
gratulujem Verunke k lezeniu, teraz jej to už určite pôjde, keď zistila, ako na to 😉
No ja by som určite nechcela nič zanedbať, ale poznám svoje dieťa a vidím, či má dajaké ťažkosti, príznaky charakteristické pre tú , ktorú chorobu. Ja ho len nechcem zbytočne trápiť, hlavne, keď je ešte taký maličký.
Brali mu už tri krát krv, kleslo mu železo, teraz mu chcú brať zase, či je už železo v norme. Keď to takto pôjde ďalej, tak to s tými odbermi nikdy neskončí.
Aj teraz po očkovaní spáva zase nepokojne a pred tým už spal dobre. Poznám to , lebo vždy po očkovaní sa mu pokazí spánok, a nie len na pár dní, ale na dlho, tak ho chcem čo najmenej stresovať 😅

andy.a
4. apr 2008

ahojte,my tiež po starom 😉 😝
aj spánok,aj jedenie-obaja krpci,no teda žiadna sláva 😝 malú som dnes 5X kojila a veľmi zle spala,stále sa budila 😠

gratulujem,pelmisku,k lozeniu 😉 😵

andy.a
4. apr 2008

crazy,čo dávaš malému jesť cez deň-resp.čo ti spapá ?? 😉 😕 😅

my máme v pond.poradňu,dr.bude určite mať zasa pripomienky,že malá má jedálniček ako pri zavádzaní príkrmov v 6.mesiaci 😒

crazy,ja som si kedysi s Aďo prešla tiež všetky možné odbery,aj na lepok,alerg.na KM,..horm.ŠŽ,nadobl.,dokola KO,minerály,železo/Vždy mal na hornej hranici normy,neviem z čoho 😕 /
teraz ma to isté čaká zasa s malou 😠

pelmisek
4. apr 2008

díky andy.a 🙂
jo a ještě jsem chtěla napsat, že jsem teď mluvila s kamarádem a mají holčičku cca 2 a čtvrt roku a měli teď velkou slávu, protože překročili 10kg!!! takže rozhodně nejsme až tak vyjímeční 😉 musím říct, že mi zase zvednul náladu

crazy
4. apr 2008

Ráno mu teraz dávam chlebík s maslom, ale to je aj hodinu, lebo sa hrá a ja mu medzitým dávam odkusovať. Zapíja to čajom. Dávala som mu už aj kašu na raňajky. ale nezjedol jej veľa. Možno 100-150 ml. A chlebíka možno takú malú polovičku spapá.

Desiatu niekedy ani nemáme, lebo nechce a ide spať. Keď, tak nejaké ovocie, alebo výživu.

Na obed buď navarím mrkvičku, zemiak, cuketu, brokolicu, karfiol, podľa toho, čo máme, tak to striedam a miešam. Do toho kuracie mäsko, trošku oleja, niekedy žĺtok. A obed je na dva krát, celý väčšinou naraz nezje-spolu asi 200 ml,ale to len odhadom.

Na olovrant zas dajaké ovocie, alebo trochu jogurtu, ak chce.

No a na večeru kašu, možno 150 ml, ale nie vždy, podľa toho, či a koľko zjedol na olovrant.
Medzitým tie kukuričné chrumky, na tie má chuť vždy.
Ale každý deň to väčšinou všetko nepopapá, hlavne desiata a olovrant sú dosť neisté.
Keď ho ale vidím, že ani chvíľu neposedí, tak si myslím, že to zo seba hneď všetko zase vytrasie 🙂

andy.a
4. apr 2008

crazy,ved to ti malý pekne spapá-aj objemovo slušne,aj čo s atýka zloženia 😅 😕
čo by som ja za to dala,keby mi Andula zjedla varené domáce jedlo/a nie len Hami poháriky 😠 /,alebo chleba ☹
ju aj milimetrová omrvinka napne a vyvráti,čo jedla predtým 😒 ☹

andy.a
4. apr 2008

pelmisku,moja sestranica má dcérku,od narodenia také drobátko..tá mala v 3 rokoch 12 kg 😕 😅

a naša Anetka bude asi rovnaká,ak nie ešte drobnejšia 😕

crazy
4. apr 2008

Andy, ale vždy nevarím, dávam aj ja poháriky dosť často 😉

crazy
4. apr 2008

Ale Andy, mne tvoja Anetka vôbec nepríde malá, veď aj dosť váži na svoj vek, aj je dosť veľká. A čo hovoria ľudia, z toho by som si ťažkú hlavu nerobila, veď každý to vidí inak, ani nemusia vedieť, aké má byť dieťa v tom-ktorom veku. A keď niekto pozná nejakého bucľoša, tak je jasné, že mu potom iné deti pripadajú mini 😀

andy.a
4. apr 2008

crazy,ja sa nepozastavujem nad Andulinou váhou-tá je ešte vzhľadom na to,koľko zje,celkom dobrá-ale nad tým,že mi nič nové nechce zjesť,ani varené,ani ten chlieb a kúskovitú stravu..ani kojiť sa cez deň nechce,ani fľašu s UM 😒

bucľoš z nej určite nikdy nebude,napokon ani Aďo nebol bucľatý,aj keď mal v tomto veku 10 kg,on bol len taký "pevný" 😅

to papanie ma hnevá,uvidím,čo nám povedia na poradni,ale chváliť nás určite nebudú ☹

very
autor
4. apr 2008

Ahoj, tak mi dnes byli na kontrole a na dalším píchanci.. 😒
Ouška se MUDr.stále nelíbí 😒 , mě se nelíbí naše rýma ☹ , ale jinak Ondra doma už zase řádí..manžel je z něho na nervy. 😀 😀
Už nám povolila i procházku, ale já chvátat nebudu..jakmile ho vypustím, bude lítat a to asi není nejmoudřejší..
No ale zavedla řeč na jídlo a to bylo horší ☹ ☹ ..jakékoliv jídlo vypustila z pusy..já musela odpovědět "to nejíme" 😲 ..nemá smysl lhát..Ondra má strašně omezený jídelníček.., ale sám sebou, né mnou..vždyť já neúnavně zkouším nová jídla, chutě a ono nic! 😖
Prostě musím do příštího týdne sepsat jídla, která jí a v jakém množství a ona podle toho posoudí, zda mu něco nechybí..vitamíny apod.
Sepsat tento seznam nebude skutečně problém! 😅 Opět je mi z toho úzko..jako kdybych byla nemožná matka, ale já sama vím, že víc udělat nemůžu..
Dnes jsem Ondrovi při cestě od MUDr.koupila sýrový rohlík 😉 ..zajímalo by mě, jestli do toho seznamu mám také napsat, že z rohlíku snědl pětinu sýra ( a pak ho hodil na zem 😝 )..možná bychom dostali "body" i za tu trošku..
😀
Verunce gratulujeme k lezení a všem ostatním přejeme pevné nervy! 🙂

pelmisek
7. apr 2008

ahojky tak mi právě "obědváme" sušenky!!! na druhou stranu jsem ráda, že je jí, protože doteď nechtěla nic kousat a už vůbec ne sušenky 🙂

andy.a
7. apr 2008

čaute,kočky 😵

s Anetou sme boli u dr.,je zasa chorá-viróza 😒 aj poradňu a odbery nám spravili ,odbery na všetko možné/KO,HT,minerály,lepok,alerg.na KM,IG...../ kvôli nechutenstvu,vracaniu a častým chorobám ☹

zajtra by už mali byť nejaké výsledky,tak držte palce,aby to bolo OK 😉 😒

inak nič nové,malá papá po starom a s Aďkom sa hrozne trápime s jedením 😖 včera som mu vyhodila stoličku na kŕmenie 😖 už mu bola dávno malá a v hroznom stave bola 😒 milionkrát ovracaná 😠

very
autor
7. apr 2008

Ahoj,
Pelmísku, gratulujeme a Andy, držíme palce.. 🙂
My dnes nechtěli snídat..vyhrál nakonec studený párek..ten bude na tom seznamu pro MUDr. zářit! 😀
Včera jsme šli spát bez večeře, dnes si dal na večeři po dlouhé době kaši, tak jsem ráda..vždyť nemůže být živ jen ze skleniček! 😠
Rýma už také ustupuje..myslím, že konečně zabírají ty kapičky na to odhlenění.. Dnes jsme už byli dokonce na normální procházce.., bylo na Ondrovi vidět jak si to užívá..už mu to chybělo.. 🙂
Jen to počasí je hrůza..dnes tu x krát sněžilo, lilo, foukalo..bylo těžké vybrat tu správnou dobu na procházku. 😒
Jinak jsme se zase více rozmluvili..už opakuje téměř všechno, co řekneme my..horší je, že občas mi něco ujede..např.naše Eny bere Ondrovi neustále dřevěné kostky, nemůžeme jí to odnaučit.., kdykoliv řeknu "Eny, ty jsi blbá..", Ondra opakuje "blbá, blbá" 😲 ..je to úsměvné 😀 .. Horší to bude ale s manželem..ten si na pusu nedává pozor.. Andy, ty víš jak moc je na Slovensku hanlivé slovo.."ko..t"..u nás to sice tak vulgární není,ale stejně nechci, aby se to používalo doma..manžel při vyprávění o práci tohle slovo občas použije..o víkendu na mě volá s radostí.."Ondra řekl ko..t"..no paráda! Tak si to ještě 2xzopakovali a pak jsem oběma vynadala!! Chlapi!!..
😉

andy.a
10. apr 2008

ahojte 😉
zasa tu niekoľko dní nikto nebol 😕

my po starom,malá je Ok,len má zapálené očko 😒 papáme rovnako 😉 výsledky boli v poriadku,ale ešte nie sú všetky 😝

very,u nás doma nikto nehreší,môj muž absolútne,to musí byť hrozne nahnevaný,aby z úst vypustil nejakú nadávku 😅 ale veľmi dobre ťa chápem 😅

very
autor
10. apr 2008

Ahoj, my už zase normálně běháme venku a užíváme si to oba. 🙂
Včera i dnes mi udělal ohromnou radost..včera snědl k večeři jeden a půl malého knedlíku s koprovkou a vajíčkem a dnes na oběd talíř polévky - vývar s masem a zeleninou a jeden knedlík se zeleninovou omáčkou..samozřejmě polévka byla trochu rozmixovaná, ale knedlíky kousal pěkně..i když máme k nim ohromnou spotřebu omáčky..potřebuje to mít "mokré".. Mám radost, ale je to tak, že ráno odmítal snídani a na oběd by pak snad jedl i hřebíky..
Zítra jdeme k MUDr. s tím seznamem a na další píchanec..jsem zvědavá, co nám poví..Ondra se už zdá být v pořádku, snad i ouška budou zdravá..jen mám strach z toho čekání mezi nemocnými dětmi.
Není to tam nijak rozděleno, což mě dost štve!
Tak hezký večer a napište, co lumpíci?? Jestli papají nebo naopak.. 😉 Snad papají.. 🙂

andy.a
10. apr 2008

very,tak sa ti Ondrášek pekne rozpapal 😵 🙂
a zajtra držím palce,aby ste u Dr.dobre pochodili 😉 rýchlo sa vybavte a pichanec nech nebolí ☹

crazy
10. apr 2008

ahoj, pozdravujem very aj ondrika, len tak dalej
andy, to je fajn, ze ma anetka dobre vysledky. my tiez chodime po kadejakych odberoch, velmi ma to stresuje, je to este horsie, ked clovek vie, co vsetko to moze byt, ale co uz, snad to bude oukej.
my papame tak stredne, nechcem nic zakriknut, radsej ho moc nenutim, aby mu nebolo zle.
ale kasicka vecer mu nijako nechuti, isti to len reklama, to nic nevnima, len otvara pusu 😅
takze tak nejak, inak pzeram kazdy den stranku, co mate nove 🙂