Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

kili
10. aug 2008

tak dnes mal Adamko hladovku. Neviem presne koľko jedol, lebo jeden krát ho kŕmil MM, ale ráno zjedol možno 40-50ml mlieka, potom kŕmil MM, potom spali od 12-17tej 😲 , nechápem, prečo tak dlho, aj keď boli sme ticho a ja som spala s nimi, tak možno preto. Potom som ho dala do stoličky, vtrepala možno pár lyžičiek obedu, ale keď nechcel, tak nejedol, viac som nedávala. Tak som do neho vtrepala len asi 120ml vody, a potom som skúšala zas asi o 20tej, ale nič moc, tak som zas skúsila tuším teraz o 22tej, to už si žužlal ruku, a normálne pekne sedel, nemykal rukami, mal ich položené na stoličke a dalo sa do neho dať pár lyžičiek, ale potom to začalo zas, len mával rukami, chytal lyžičku a odvracal sa, tak zas dostal len vodu a šiel hladný spať. Asi o hodinu do neho vtrepem kašu v spánku a to bude všetko. Ráno dostane mlieko a potom bude zas o hlade, až kým nebude chcieť jesť. No som zvedavá, ako dlho toto vydržím ja, alebo on 😅

martina46
11. aug 2008

kili, tak sa drzte, som zvedava tiez.
ja z tejto temy asi odchaduam, aj ked iba ako "problemova", budem vas dalej sledovat.
vcera vecer sme vazili 9040g. asi jej dam dietu 🙄 🤐

kukona1
11. aug 2008

tak ahojte,ja sa tiež pridávam do témy malých nepapavcov...moja malá ked ešte nemala zúbky jedla úplne všetko vlastne od polroka do roka -chlebík so šunkou a maslom k tomu rajčinu a uhorku...ale po roku sa zatala a okrem čipsov,chrumiek a koláčika nič nepapá.Ale denne je schopná vypit aj 2 litre mlieka....už som uvažovala že skočím s nou k psychologovi alebo na nejaké vyšetrenie,bo je velmi živá a cez den nespáva a večer chodí o jedenástej spat a o šiestej vstáva...kde vlastne berie energiu? z mlieka? 😀 😀 😀
ale som kúpila B komplex a som sa jej pohrozila že pojdeme k lekárovi a začala papat...ale len 3 dni...potom zasa nepapala len pila mlieko...za noc aj 3 flaše 250ml vypije...
tak som sa práve dnes...rozhodla že nemáme mlieko....sme na dovolenke -ešte týžden budeme..tak snád začne papat...lebo asi ju to mlieko zasýti...známy tu chová kravu tak každý den nám nosí 3 litre denne .zatial mlieko ešte nepila,ani ranajšie- spapala termix a na obed teraz uvidíme..snád ju to obdobie nepapania prejde..
a to že v kolektíve sa naučí papat je pravda...moj synovec je o rok starší a ked sa s nimi stretneme a ide sa papat tak sama pekne papá lyžicou ...síce papá dlho až kým nemá mast z polievky na lyžici 😀 ale aspon viem že ked pojde do školky nebude problém...aspon sa tam naučí pekne papat
a ešte som vyčitala a aj tu mi v niektorej téme baby poradili že vitamíny ,,martánci,, sú na toto dobré...tak skúsime po dovolenke kúpit a uvidíme..

andryy
11. aug 2008

caute vsetci. my sme zase na peritole ale nic moc.

kukona pozerala som tvoj album, mala je taky isty chrust ako nasa. kolko vazi?su rovnako stare. kedy sa narodila? nasa 25.4.

kukona1
11. aug 2008

moja malá sa narodila 5.4 a váži 10 kg,ale sa narodila alá nemala ani 2kg...ale myslím že to neva ked sa nrodila malá...jest by mala 😕

andryy
11. aug 2008

aj ja si myslim ze to tym nieje. kamoske sa dcera narodila mala , asi o mesiac skor. Inak sa mala narodit ako saska a teraz je vacsia ako ona a dokonca im aj dobre papa. My mame teraz asi 11kg ale nieje to ziadna bomba v ich veku.co uz narobime 🙂 ☹

kukona1
11. aug 2008

musíme byt len trpezlivé 😉

martinka16
12. aug 2008

Ahoooj holcinky....

v prvom rade kili dakujem za foto su to taki okanikovia dvaja krasni....a dakujem aj za vysvetlenie ....

Ostatnym prajem pekny den dost dlho som sa neukazala....nie nie ziadna dovolenka tomu nebola na pricine skor spusta roboty okolo domu a aj maleho ma neskutocne obdobie ...straaaaasne neposlucha neda si povedat nepocuvne ani na desiaty raz a mne uz praska nielen hlava ale aj nervy ...such po zadku nepomaha tak som nariadila statie v kute ale tam vydrzi zhruba pol minuty a naslubuje hory doly len aby mohol odtial fuc....Co sa tyka jedenia napisem len klop klop klop a vdaka Bohu za to ako jedava teraz....takze u nas nutrolin zabral ale asi az dva tyzdne po douzivani,,,,

tak sa dievcence drzte a pozdravujte anjelikov svojich

andy.a
16. aug 2008

čaute 🙂 😎
tiež som tu v poslednej dobe moc neprispievala/ale to je nás viacej 😕 😒 / 😉 nemáme nič nové,čo sa týka jedenia 😉
obaja krpci berú Peritol,ale nejaký efekt nevidím 😕 akurát,že krmenie malej mi nezaberá hodinu a pol,ale o čosi málo menej 😀 ani utlmená z toho vôbec nie je 😕

andryy,11 kg je dosť 😕 Peritol ste už dobrali ?? 😕 😉
to dávkovanie je do 24 mes.toľko ml,koľko má dieťa kg,rozdelené na 2 dávky-to je maxim.dávka 😉
ja nedávam plnú dávku,cca tak 2/3 maxim.dávky 😉

a niektoré kočky sa tu už hodne dávno neukázali ☹ napr.very,crazy,pelmisek a mohla by som ešte menovať..... 😒 😕 😨 žeby dovolenky,alebo sa presunuli do tém o nadrozmerných detičkách a extrémnych jedákoch ?? 😀 😀 😀 😝

martina46
16. aug 2008

ahojte,
tak my sme sa rozpapali, na obed uz zje mozno aj 150g (odhadujem) a ajj ovocia na veceru ovela viac.
akurat ranny jogurt nam ide tazko, rozmyslam nahradit ho kasou, ale pravdupovediac z kase nie som moc nadsena.
takze velmi sa tesim 😵
akurat mlieko... no kedze flasu nechce, tak kojim dalej a aby som si zachovala mlieko, tak stale do spanku, samozrejme, pije uz menej casto, ale aj tak je to unavne.... v noci zas spi lepsie a lepsie, tak mi casto tak zaspi, ze len dudka... 😔

andryy
18. aug 2008

caute

andy ja som teraz dva tyzdne chodila do prace a manzel bol s malou. My sme s peritolom skoncili po dvoch dnoch uzivania ako som zacala chodit do prace, manzel jej ho stale zabudol dat, takze nic. Takze to papanie je zase hrozne ale teraz mam mat zase volno, tak jej to mozno zase nasadim a uvidime. Ja som jej davala tak 4ml 2xdenne.

inak nic nove. Zatial prajem vsetko dobre.

andy.a
22. aug 2008

ahojte 🙂 😉 😎
ani my nič nové 😕 Peritol absolútne bez nejakého efektu 😕 😨 😖 obaja 😨 😕 😝 😀 niekedy mám pocit,že je to stále horšie 😒

a čo vy ostatné ?? 😕 😅 😉

dena76
23. aug 2008

Ahojte,
my tak isto peritol bez ziadneho efektu 🙄 ani horsie ani lepsie. Ale vlastne aspon jedno pozitivum- lepsie po nom spi 😎 Budi sa max 1x. Predtym aj 7 razy za noc..
Inak nic nove...a ked nieco je tak mixovane 😲 skoro v dvoch rokoch..

deni78
24. aug 2008

Ahojte!!!
My mame 2r a tiez dost pucime vidlickou...suche tycinky a taketo kraviny pekne zje, ale akonahle ma nieco velke v polievke, uz sa davi a niekedy sa dogrca...a potom uz nechce jest...
mame 93cm a 10,5kg... a s jedenim je to bieda!!!!
oblbujeme, kreslime, citame, vykladame puzzle, uz si pripadam ako nenormalna a nechce jest!
v piatok nam dokina zobrala krv, vycikali sme sa do skumavky, tak drzte palce, aby sme neboli chudokrvny...
spinka ale velmi dobre...uz od 5mes. celu noc a tak tomu je aj dnes...musi byt hladny, ale nieeee, on si spiiii...od 7.30 vecer do 6.30 - 7.00...a poobede by spal neviem kolko, ale to ho po 2,5 hod. zobudime, lebo zase vecer by halabusil neviem dokedy...
je mi zahadou, ako sa da nejest a dobre spat...
zohnala som PERITOL..

DENA 76 takze peritol nezabera????

andy.a
26. aug 2008

Deni,Peritol takmer všetkým zaberá,to tuším len ja mám také deti,že im nič nezaberie 😀 😀 😀 😝
možno ešte zopár šťastlivkýň v tejto téme 😕 😅 😔

aspoň,že suché tyčinky 😝 😅 😕 Aneta mi zje denne tak pol kukuričnej chrumky z tuhej stravy 😖 ☹

inak,zasmiala som sa-v téme "Deti s podváhou" alebo tak nejak sa nejaká kočka sťažovala,že jej dieťa ešte nezje dospelácku porciu 😀 😀 😕 😕 😅 😅

mamcaaa
26. aug 2008

Ahojte dievčatá, no vidím že nie som jediná čo malú z detmi problém z jedenim. Malá mi prvý krát začala štrajkovať jedlo keď mala 7 mesiacov a od vtedy sa to s nami vlečie, tyžden máme dobrý papací a dva zasa úplne o nicom, niekedy som rada keď do nej dostanem trochu mlieka. Jeden čas dokonca odmietala moje varené jedlo, to už sém z toho bola na nervy, keď od druhého si zobrala varené jedlo a nad mojím ohrňovala nos. Čo sa týka kupovaných predsnídavok, tak máme len pár vyhradených o ktorých viem že mi ich zje keď nechce moje, minulý týžden to mna milo prekvapila, keď celý týždeň pekne papala moje varené, keby som jej to dala na tanier vetko zmiesané dohromady, tak mi to nechce, proste to musi vyzerať ako dospelácke jedlo.
Náš jedálniček vyzerá takto: skoro rano okolo 5 -6 UM, niekedy jej staci po celej noci len 100 ml, niekedy plná flaša, no a do obeda potom už len horko ťažko len nejaký jogurt, potom okolo 12 teda obed, okolo 16, nejake ovocie, no a vecer po kupani kaša, a tak dokola.Nekedy sa mi aj zdá že jeden jogurt za celé dopolední, nekedy aj to je moc, že to jej nemože stačit.Ale asi jej to stačí. Dnes mi zas bojkotovala obed a to jedla naposledy rano o pol 7 100 ml UM. Tak ja fakt nekedy už neviem.

kili
26. aug 2008

andy, však to je hrozné, nie? to už zje aj samko dospelácku porciu. Mynule svokre zjedol včeru, rybu zo zemiakmi a to práve dojedol svoje jedlo 😀

andy.a
26. aug 2008

kili,šup-šup do inej témy 😀 😀 😀
a Adamko ako papá ?? 😕 😉 čítala som váš jedálniček,myslím,že aj on toho dosť poje 😅 😝 🙂
už nesonduješ ?? 😕 😉

adetka
26. aug 2008

ahojte 🙂 .. tak Mirka papa malinko od narodenia... od zavedenia prikrmov az do 18 mesiaca mi slecna spapala aspon pol vyzivky na obed, cely jogurtik na desiatu i na veceru... ake od 18 mesiacov som rada ak zje na obed par zemiacikov, nejaku zeleninku, z jogurtiku maximalne polku... vacsinou iba tretinu... posledne dni mi odmieta uz aj syr... a vsetko chce papat sama (od 18 mesiacov)... ak sa ju pokusim nakrmit... vykruca sa, krici, odstrkuje od seba lyzicku... takze ju nechavam papat samu... a tolko, kolko chce....
dokonca uz ani brumika nespapa celeho... maximalne polku (este pred pol par mesiacmi by spapala aj dvoch)... z chlebika tak tretinu... ale energie ma za dve... zatial skusam iba probiotika (aj na imunitu, mliecko mi odmieta pit od 15. mesiacov)... a od septembra nastupuje slecna do jasliciek... tak snad pomoze, ked bude vidiet ine deti papat...

mamcaaa
26. aug 2008

adetka- mala v den ked mala rok, mi chcela odmietnut na olovrant, mala dve broskyne z 5 piskotmi zjedla jednu lyzicku a hotovo, zavrela pusku a krutila hlavickou ze nechce. Tak si s nou svokra sadna za stol, a isla jej skusit ze bude papat sama, tak jej svojou rukou viedla lyzicku a ja som normalne nechapala potom to uz zjedla vsetko. Skrátka chcela jest sama. tak sme to isli vyskúšat aj na druhý deň a už nechcela, ani abych ju krmila a ani sama. Tak ja neviem podla čoho je to dieta naprogramovane.....

kili
26. aug 2008

andy, zrovna nesondujem. Ale to čo zje, tak je do neho natlačené. Ale už je to lepšie, to, čo mu chutí zje celkom v pohode. Ale mäso so zeleninou nechce, z toho aj zvracia, ale nie je to až také hrozné a napokon to zje. Čo bol teraz u svokry, tak že tam jedol to čo mu chutí na stoličke a v rukách hračky. Ja čo som sa to nedávno pokúšala, tak to tak nešlo. Ale možno voči mne má už averziu 😔

kili
26. aug 2008

a inú tému... tak som si otvorila svoju 😀 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

andy.a
26. aug 2008

kili,dobrá téma,už som to včera večer pozerala 😝 😅 😀
a u nás práveže madam sa len mne dá nakŕmiť,aj keď je to boj 🙄 len od okt.idem do práce,mama mi ju bude varovať,neviem,čo do nej dostane 😕 😖

kočky,to máte dobré,že sa vám drobci sami berú papať-u nás ani to nefunguje 😖 ako som písala vyššie,ani jednu chrumku nie je Aneta schopná zjesť 😕

adetka,Brumíka-myslíš tú "mäkkú svačinku" ?? 😕 tak toho malá zje tak cca štvrťku hlavy,nieto jedného celého 😕 😅 😖 z chleba maličký kúštik z polky krajca a trvá to aj hodinu,kým jej to po milimetrových omrvinách dám/aby ju náhodou nenaplo a nevyhodila to von 😒 ☹ /

neviem,z čoho tie moje decká žijú 😕 😕 😕

martina46
26. aug 2008

och, chudence maminky ☹ to su trapenia
no, my sme trochu polavili, mala velmi nechce teraz papat, ale idu nam zubky konecne, tak je to asi tym. kakanicu ma zas ako plne kojene dieta, riedku 😅
ale zato vazi 9350g 🤐 😵

adetka
27. aug 2008

andy... viem, ze si to uz urcite niekde pisala... ale nie je to zdravotny problem... ked to vyvracia?... prosim nehnevaj sa, ak si to tu uz niekde spominala... Mirka ma cisto psychicky problem... jednoducho su zaujimavejsie veci ako jedlo... ktore by jej mohli uniknut, kym papa...

kili... s tou averziou mas asi pravdu... aj slecna spapa takmer celu polku rohlika, ked jej ho da niekto uuuplne cudzi 🙂 😖 ... od nas (vratane starych rodicov) vsetkych, co ju neustale presviedcame, aby nieco jedla... od nas spapa maximalne iba trosku.. tak sa ukludnujem, ze sa mozno v jaslickach rozpapa... 😖 ...ale s tvojim problemom sa nechcem porovnavat

martinka... tak to mate kraaasnu vahu... Mirka podla dnesnej kontroly (kvoli potvrdeniu do jasliciek) vazi 9.050g... a to mame 1,5x tolko co Tanicka 😉

martina46
27. aug 2008

adetka,
ved toto. ona tolko vazi, ze yb ani nemusela.... mohla by lepsie papat a menej priberat radsej 😒 ale mozno je takto vykrmena tym, ze vacsinu mlieka vypije v spanku 😀

andy.a
27. aug 2008

adetka,zdravotný myslíš ako telesný ?? 😕 Aneta má dg. slabý reflux,ale to s týmto veľmi nesúvisí 😕žiaľ obe deti majú sklony k vracaniu,nič telesné sa nezistilo 😕 takže psychická etiológia 😒
aj Aďo zvracia,včera bol u našich a mama mi ho doviedla s tým,že sa naobed dovracal 😔 len čo videl jedlo 😕 😒

o týždeň /necelý/ nás čaká nástup do MŠ,tak nám držte palce 😉 🙂

na najbližšej poradni sa musím popýtať,dokedy ešte budeme fungovať na diéte bez KM,už mi malá nechce jesť tie sójové a ryžové gebuziny a ani sa jej nedivím 😖

kili
27. aug 2008

adetka, tak šup do ulíc z rohlíkom, a prosiť cudzích ľudí, aby ti kŕmilo dieťa 😀

u nás je to horšie, lebo cudzí ľudia by ho nakŕmiť nevedeli už vôbec.

kili
27. aug 2008

andy, júúj, to máš blbé, to by som asi nezvládla toto čo máš ty a ešte aj dvojnásobne 😖 ☹
a myslíš, že ti ho do škôlky zoberú? keď nechce jesť a zvracia? nebojíš sa, čo bude v škôlke?

andy.a
27. aug 2008

kili,ešte o tom nevedia,zapísala som ho do inej MŠ,tá,čo tam chodil min.rok, bola na druhom konci mesta 😔
samozrejme,že mám veľké obavy a zlé je ,že ani mladý nechce do škôlky ísť,neviem,či si to spája ,ako tam fungoval minulý rok 😕 😕 😒

adetka,tak vy sa chystáte do jasličiek ?? 😅 držím päste 🙂 😉