Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

paula80
19. júl 2010

trogir - no si zlatá, ale do tohto štádia "optimizmu" som sa prepracovala až teraz, keď vidím pokroky, nie vždy som znela tak optimisticky, dá sa povedať, že celý čas som bola "chodiaca depresia" z toho všetkého okolo Tea, otriaslo to nášimi životmi po každej stránke, a ružové to teda nebolo.
Ale dúfam, že nám toto lepšie obdobie vydrží čo najdlhšie a vlastne už stále🙂
andy - tak vidím, že pomaly a isto to ide aj u vás, i keď to jedenie a jedálniček vypadá, tak ako si písala, no snáď raz príde deň, keď spapajú aj chlieb napríklad s maslom a šunkou na raňajky a zapijú kakavkom 🙂 🙂 🙂
No a to vracanie ti nezávidím, užila som si Teove vyvracané jedlo a hlavne mlieko najviac do roka 😝 , po roku menej a teraz už dávno nie, len nech to nezakríknem 😒 No ale napínalo ho donedávna stále, teraz len sem tam, ale ustojí to 🙂
A malá chodí už do školky?Ja sa toho desím, neviem, či bude schopný tam naskúpiť, keď nevie jesť normálne ☹

andy.a
19. júl 2010

@paula80 ...teoreticky by mala od sept.nastúpiť,ale mám obavy,že to nezvládne 😕 😕 😕 😔 😔 😔

paula80
19. júl 2010

No je to ťažké, ale nikdy nevieš, možno jej práve to prospeje, i keď???
Uvidíš, ako sa to bude po lete.Držím palce nech len a len lepšie 🙂

martina46
4. okt 2010

ahojte 🙂
@andy.a ako skolkarka?

@paula80 nieco nove? 🙂
my sme s kamilkou uz na jednom prikrme, co je fajn, uz nevypluva a prehlta, trvalo mesiac, kym si zvykla. spapa a ani take intenzivne zabavanie nie je potrebne. mlieko stale v spanku. cez de jej dava iba rano, ked ju uspim, potom poobede a vecer tiez po vecernom uspavani. v noci papa 2x. tiez v spanku 😀 az mam strach, ci jej neublizi nocne prepchavanie ☹ ale tvari sa ok.
dnes vece vyil celu davku mlieka 150ml -v bdelom stave, co je parada. sice sa pri tom strasne krutila, pila tak podiven, ale zvladla to 😵
kolko by malo dieta v tomto veku vypit? kamka d tak okolo 600 za 24 hodin... no keb som jej v noci nedavala, nevypije ani pol litra.

paula80
6. okt 2010

@andy.a aj ja som zvedavá ako sa máte, ako školkarka?
@martina46 Maťa mi nové len to že sme už cca.6 mes. bez sondy, pije a je síce biedne a stále mixujem, ale hlavne, že už netreba sondu. 🙂
Obdivujem, ako to zvládaš s tým krmenín v spánku aj u Kamilky, ale snáď sa časom naučí ako Tanka. 🙂
S tým koľko má vypiť ti neporadím, ale keď prospieva a je spokojná, tak je to ok.Držte sa

akras
6. okt 2010

@martina46 Ha, tak konečně jsem narazila na někoho, kdo taky musí krmit ve spánku - my tak jeli cca od7 týdnů skoro do ti 5měsíců a nikdo tomu nemohl uvěřit, jenže malá jinak nejedla vůbec, po 6tinedělí jsme skončily v Motole.
Ještě, že už je to za námi, držím palce, určitě se to srovná, od doby příkrmů Bára jí úplně všechno v pohodě, někdy až moc 😉

akras
6. okt 2010

od 5ti týdnů do 5ti měsíců, vypadl mi numlock...a v tom motele jsme skončily po 6tinedělí.

akras
6. okt 2010

😒

vinifera
6. okt 2010

nečítala som spatne. Ale vyjadrím sa ako je to u nás. Prebaľujem už dlhodobo na práčke. Mám tam na nej starší fusak až ho to neomína. Tak tam moc nevymýšľa pretože z každej strany mu hrozí pád. Inak to bola katastrofa a nebolo možné ho prebaliť. Pretože stále utekal a vrieskal pri tom ako keby ho na nože brali. Ani fyzicky to nebolo možné zvládnuť lebo v tej chvíli bol neskutočne silný.

andy.a
6. okt 2010

@martina46 a
@paula80 čaute,aj ostatné 😎 😎 😎 😎

no tak žiadna sláva,čo sa týka jedenia v MŠ 😝 😝 😝 😝
desiata a olovrant -majú VŽDY chleba s nejakou nátierkou,čo mi malá nezje 😖 😒

na obed zje väčšinou riedke z polievky,niekedy aj všetku 😕 😕 😕 a z druhého zje mäso,prílohy odmieta 😕 😝
záleží od toho čo majú,napr.vraj zjedla všetku polievku rajčinovú so syrom,čo doma so syrom nerobím a tam to zjedla 😕 😕 😕 dnes mali rezeň,zjedla vraj celý/nadrobučko pokrájaný samozrejme/
sladké jedlá-buchty,koláče a pod.na rozdiel od väčšiny detí nechce jesť,skôr je mäsová a na slané.....tak to len cukor z koláča vraj pooblizuje 😝 😝 😝

pitie je väčší problém,málinko tam pije,majú nesladený čaj a k jedlu ako kedy mlieko,granko,čaj s citrónom a pod....nevie poriadne piť z pohára a slamku jej nepovolili 😲

ale pomaly sa zlepšuje a učky ju chvália,jasnačka,že sú eščte dni,keď nezje vôbec nič,ale vraj to vyzerá oveľa lepšie ako u syna-ten -predškolák-stále tam nič nezje,pije minimálne,domov príde vyhladovaný ako vlk a neviem ako to môže takto vydržať ☹ ☹ ☹
malá má tie isté učky,ako mal predtým synátor a "vraj je to s jej jedením oveľa lepšie,ako u neho" to som citovala 😀 😀 😀 😀

váhovo sú OK,malá mi však schudla zo 17,3 na 16,4 kg,ako začala chodiť do MŠ 😕

tak aj vy popíšte viac,som zvedavá 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀

@paula80 ...a chlieb s maslom a šunkou nám stále nehrozí ,neviem,prečo chleba ani rožky nechce jesť ☹ ☹ ☹

@akras ....no ja som sa syna tiež nakrmila v spánku,cez deň odmietal mlieko,bol na fľaši-odsávané MM a Nutrilon na striedačku a v noci cca 2 aj 3 razy som mu dávala mlieko,podľa toho koľko vypil,tak cca od 5 mes.do vyše roka....potom už jedol dosť mliečnych výrobkov,tak som to nechala tak....cca do 3-4 rokov mlieko nechcel,ani granko a teraz miluje mlieko/ale kakao nie,to ešte tie vanilkové alebo banánové z krabičky vypije.../ 😝 😝 😝 😝

@martina46 maťka,myslím,že 600 ml je dosť ,kašu na večeru by Ti nezjedla ?? pomaly budete ať mliečne príkrmy a výrobky,tak potom sa v noci radšej vyspi 😝 😝 😝

martina46
6. okt 2010

@paula80 super! bude to uz len lepsie 🙂 🙂 🙂

@akras a nic vam nezistili? aky bol problem? ja som mladsiu teraz uz ani cez dr neriesila, nejako som si povedala, ze to zvladneme....

@andy.a a mala ti uz potom nechudla? no ked su vahovo ok, to je fajn 🙂
ja jej kasu vobec nechcem davat. pri tanicke sme ju davali iba kratky cas, kym sa rozjdela a aj to ju mala na ranajky. teraz by som vobec nechcela, nejako tie kase nemam rada.... skor sa bude snazit hodne ovocia, uz by sme mohli ist na ovocie, obd podla mna uz spapa plnohodnotne.
no s tym vyspatim to nie je az take zle. aj tak chodim spat neskoro 😀 takze o takej 23.00 dostane a potom asi o 4 rano.

rada by som ola na mlieku uz iba rano a vecer, kvoli tomu, aby sme mohli aj niekam ist.

akras
7. okt 2010

@martina46 Asi to byla kombinace více faktorů, v motole vůbec nic nezjistili, ale šly jsme tam, když už Bára byla úplně apatická, kam jsme ji položili, tam spala, řvala jen, jakmile jsem jí přiblížila k prsu.
Zjistili jsme v nemocnici, že když se i podaří, aby se přisála a sosala třeba 4min, tak vytáhla jen třeba 10ml, i když mlíka jsem měla dost 😒
Takže si myslím, že to byl bojkot kojení jak noha, plus asi špatná technika přisání, což mi ale nikdo neuměl poradit,co s tím, byla taky dost nafouknutá, tak jí sondou vytáhli vzduch z břicha a 2x zase sondou do břicha kaši. Pak se pomalu zase rozpapala, z nemocnice jsme šli, že jsem nakojila asi 70ml a zbytek dokrmila Nutrilonem, ale doma se to zase vrátilo, při kojení děsnej řev..., tak jsem do půl roku odsávala nebo dokrmovala Nutrilonem ve spánku, protože tak jedině mi aspoň něco vypila. I když nikdy nevypila tolik, co bylo dle dr potřeba (když řekla, že 600ml denně je jakž takž, tak my měly 450-500ml, totálně vynervená matka, furt jsem musela uspávat, abych do ní něco dostala)
Ale máme to v rodě, ségra byla stejná a já taky 😖
Kolem toho 5.měsíce jsme začali dávat rýřovou kaši a to vyžahla během minuty 200ml 😅 , takže kdybych bývala chtěla, udržím jí celý den na kaši, ale s tím mlíkem jsme ještě chvíli válčili. Ale ve chvíli, kdy začala zelenina...tak najednou úplnej zvrat a mlíko pije v pohodě dodnes. Jí všechno a doufám, že problémy s jídlem už máme za sebou.
dr říkala, že kdybychom měli druhé mimi stejné, tak začnem už ve 3.měsíci příkrmy, abychom se nemuseli tak dlouho trápit,,že za nich se takhle brzy s příkrmem taky začínalo.... tak uvidíme.
V podstatě si ale neumím představit, kdybych měla druhé a k tomu malou Báru, jak bych ho asi mohla furt uspávat na to jídlo, fakt nevím....ale stejně neplánujeme další dřív jak za 5 let, tak už to snad řešit nebudu muset....
Hodně zdaru, dětičky nás někdy dost dusí,co? Když si vzpomenu, jak jsem plačící chodila za mámou do práce, že mi vypila jen 60ml z požadovaných 150ml, vedla si denní přehledy, kolik vypila...no hrůza, fakt pakárna.

martina46
7. okt 2010

@akras mne sa toto stalo. krmila som v spanku starsiu aj teraz mladsiu 😀 no do smiechu mi teda nebolo, hlavne, ked okolie este si o tebe mysli, ze to prehanas 😠 teda mimo manzela.... 😵
no teraz to uz ide. starsia dcerka je uzasna, ked poviem, ze ideme uspavat a potom papat, tak hned prepne na orzpravanie posepky, zlata je... a manzela mam vela doma, tak to ide. no teraz uz nepije casto cez den, tak fajn. no zrovna dnes mi vypila bdela 😕 120ml!!! krutila sa pri tom vselijako, ale slo to. teraz uz iba vecer a v noci, pohoda 🙂

inac sranda, ale ze aj ja som takato bola. ze som furt spala a ked ma mama zobudila na krmenie (bola som od zaciatku na UM) nevypila som nic a cely cas prerevala. tak som pila raz za 6-7 hodin tak udajne ze necelu stovku 😀
a celko som v pohode, potom ze tiez sa to rozbehlo prikrmami. no ked ja uvazujem, ze by sme mali este tretie a toto by bolo opat, tak to uz neviem, ci by sme vydrzali, bud uz tazka rutina, profesionalne krmenie v spanki, alebo kolaps a obaja na psychiatrii 😀

no a nas pobyt v nemocnici so starsou ( mala vtedy necelych 7 mesiacov), lekari uzavreli konstatovanim, ze jej nic nie je, iba vymysla, potrebuje pevny rezim. a mne odporucili navstivit psychologa 😀 😝

paula80
8. okt 2010

@andy.a - tak som za vás rada, že to ako tak ide v školke, s tým slabým papaním v školke sa to asi dalo čakať, často s tým majú problémy aj deti papkáči, kým si zvyknú, nie to ešte takí ako naši 😒
No my máme nástup až o pol roka, ale predbežne sme to s dr.konzultovali, že asi by bola dobré to ešte odložiť, tak uvidíme o toho pol roka.
Inak váhovo sa aj Teo polepšil, ale to len vďaka prídavku do jedla, čo mu dávam po konzultácii do s dr.do jedla, konečne pribral a má 14 kg - /horedole čosi/, ale asi 4 mes.mal 12,5 a nepriberal nič.
S jedením sú pokroky len v tom, že niekedy zje už aj ten chlebík, ako si ty spomínala, že vaša malá vobec, zje aj brumíka a dokonca má rád párky, tie mu problém nerobia zje aj 2 naraz a nenapína ho z nich, ale dávam mu ich príležitostne, lebo si myslím, že nie sú moc zdravé.Ale hlavne, že hlavné jedlo nechce jesť, len pomixované zje, aj to ho niekedy napína a tiež z jogurtov a kašovitých jedál 😒 A musím teda dodať, že všetkého zje malé porcie, lebo keď sa snažím viac, už ho napína, tak nechcem dávať nasilu.
S pitím je to tak, že stále pije jeden druh času z fľaše pri pozeraní rozprávok, ale dokáže už aj sám, keď ideme napr.v aute, alebo nad ním stojíme a kážeme piť, ale z chuti to asi nie je, tváril by sa rozhodne inak 😉
No je to stále celodenné krmenie a pitie ako u bábätka, ale stojí to za to, veď sme preklenuli to najhoršie, v čo som ani nedúfala.

@martina46 no ešte raz klobúk dole, ako to zvládate 🙂

martina46
9. okt 2010

@paula80 ked spominas to napinanie z jedal, mm tusim tiez z jogurtov napinalo a ja som mala (aj mam!) problem s kasovitymi jedlami, ak sa tam vyskytne hrcka, tak ma napne 😀
no viem, ze toto je o niecom inom, ale len som si na to tak spomenula.

paula80
10. okt 2010

@martina46 si zlatá, len Tea napína z jedla od kedy jedáva príkrmy, zo začiatku aj stále vracal, teraz už našťastie iba napína 🙂

martina46
18. okt 2010

@akras no tak tvoja maminka mala urcite radost... ako to ona riesila, tiez ste jedli v spanku?

evi21
23. okt 2010

Ahoj , poprosila by som o radu, museli sme odstavit pred 2 dnami nasho takmer 11 mesacneho synceka kvoli nastupu do prace. Predtym odmietal MM, malo jedol prikrmy, v noci hore co 1,5 az 2 hodiny na kojenie, za den vypil z pitka cca 1dcl tekutin. Dufali sme , ze odstvenim sa prijem jedla aj tekutin zlepsi. Zatial je o jnieco viac, stale je to nedostatocne, a je to riadny boj s nim, ale vypil za den len 2dcl tekutin, UM vobec zatial nechce. Aj zaspaval pri kojeni, takze bojujeme teraz so vsetkym... Neviem co robit hlavne kvoli tomu prijmu tekutin, ci este zo 2 dni vydrzat ako to pojde, alebo ho kojit aspon cca 2x za den, aj ked to bude len oddalovanie problemu a stale vacsie trapenie v noci a pri uspavani, lebo on je neskutocny tvrdohlavec, a nepochopi preco raz dostane a raz nie...

paula80
11. feb 2011

Ahojte všetky, ako sa majú vaši nepapkáči?

pipiii
12. feb 2011

ahojky holky, jsem beznadejna..nase holcicka uz od narozeni jidlo nema rada. Na roce nemela ani 8kg.. ted ji je 16 mesicu a onemocnela a k tomu zuby... ona mi snad zase spadne na kranici 8kg (pres 9kg stejne ani jeste nemela) jen place, neji, vzteka se, muzu ji davat cokoliv, vse plive.. proste jidlo za trest.,.je to takova bezradnost. Fakt amm doma pomalu dite jak z Dachau ☹

pipiii
12. feb 2011

jeste jsem chtela dodat ze jiny nas zpusob jidla je v noci kdy vubec nevnima ze neco ji a tu pusu otevre na mliko, ale ted jak je nemocna tak i to je bida a hruza :-X

paula80
12. feb 2011

@pipiii to ma mrzí, a dr.čo na to hovoria?absolvovali ste nejaké vyšetrenia, hľadali u nej príčinu, čím to može byť?Ako to u nej bol od narodenia, kojila si, odmietala aj to,alebo UM?Je viacero dovodov, prečo može odmietať papať....

pipiii
12. feb 2011

@paula80 ahojky, ja jsem kojila do 4 mesice, mleka jsem mela strasne moc, strikalo mi strasne moc ale bohuzel mala nechtela jist uz od narozeni. Ve 4 mesicich jsem musela prestat kojil ze dne na den coz bylo naprosto sileny vuci male, takze tak tyden bojovala hlady s flaskou, ale nakonec se to naucila( ja jsem sla na operaci takze jsem nemohla kojit) a brala jsem silne leky. Rikala jsem si ze zacnu davat prikrmy a neco se zmeni a bohuzel, jidlo pouze u televize u ovecky Shaun, delame pred ni ptakoviny aby jedla.. no hruza, nejakou dobu jsem to neresila, ale pak prijde nemoc jako ted a hned vapada jak z koncentraku ☹.Doktorka ji davala i nejake leky na podporu chuti k jidlu, ucinek to melo tak na 5 dni a potom uz nic, krev ji brali a pouze mela malo zeleza, takze brala zelezo jinak ok. Bohuzel jeste k tomu vsemu ma problemy s aktopickymi ekzemy, ktere ted mela dost sileny, ale uz to ma zklidneny. Takze ja od narozeni nedelam nic jineho nez ze resim jestli ji nebo ne.. fakt zavidim maminkam ktere tohle nemusi resit ☹

paula80
12. feb 2011

@pipiii to ti verím, poznám to s tým trápením ☹ No možno prvý problém bolo, že si mala mlieka až moc a jej možno zabiehalo, niektoré deti koli tomu odmietajú a druhá vec prestup na fľašku, no našťastie sa to malá naučila, a pije mlieko dobre, pije dosť,s pitím nemá už problém?
Vačšinou so zavádzaním príkrmov sa deti, čo nechceli piť rozpapajú, mne to tvrdili aj v nemocnici, no u nás sa tak nestalo.My tiež jedávame stále so zabávaním a to bude mať už 3 roky.Náš prešiel všetkými možnými vyšetreniami a všetko mal v poriadku /až na reflux a najnovšie ADHD/
Asi beriete peritol, aj my sme ho mali a vitamíny B,.....a žiadna veľká zmena, aj keď od 2.rokov sa to trošku zlepšilo....
Je to tažké a najhoršie je, že sa nedá poradiť, treba to len vydržať, i keď tažko povedať, kedy sa to úplne upraví...

pipiii
12. feb 2011

@paula80 ja jsem dost mleko odsavala odsavackou takze jsem se snazila nemit zbytecne moc, ale mala byla prisata max 5 min, spis kolem 3min, i kdyz podle vahy si brala dostatek... ale postupne jedla min a min.. cim vic zacala vnimat svet a dokazala se vzpirat proti jidlu tak to dela :-/ Jinak mi pije celkem dobre. Pije samotnou vodicku, ovocne stavy vubec nechce, pije z hrnicku s brckem, to ji problemm nedela. Hold u nas to bude asi celozivotni boj ☹ bohuzel ☹

andy.a
12. feb 2011

@paula80 a vy ako ?? 😕 😕 😅
napíš IP 😉

my rovnako 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝 😝

a maminkám nepapkáčov držím palce 😝 😝 😝 😉 😉 😉 😉 ja to mám doma dupľovane,obe deti nechcú jesť 😕 😕 😕 😝 😝 😝

macek28
15. feb 2011

Ahoj holky!I já mám od malička velké problémy s moji nyní 6,5l dcerou,váha nyní 14kg..Neustále je po nemocnicích a je pořád podvyživená a přitom ji nic nezjistili proč nejí?Na celý den ji stačí defakto bombon.Když má jíst řev,řev,odpor k jídlu at jí cokoliv.Denně si říkám,že zítra snad něco sní.
Ted mi poradila kamarádka sirup HALIBORANGE a já nestačím zírat,že má chut k jídlu.
Všem přeji pevné nervy s nejedlíky,snad se nám děti už konečně rozpapají!

andy.a
17. feb 2011

@macek28 čo je to za sirup? nepočula som ešte 😕 😕 😕 😝 😝 😝
mohla by si hodiť link ?? 😕 😕 😕 díky ....
pozerám,že máš 5 detí.....ostatné nemali problémy s jedením ?? 😕 😕 😕 😅 😅 😅

inak ja som mala ako 7 ročná tiež 15 kg,ale vtedy sa to nejak extra neriešilo,v našej rodine všetci boli chudí,takže genetika tiež robí svoje 😕 😕 😕
viem,že som vybrala kopec B12-tok injekcií,vitamíny boli vtedy len B-komplex tuším 😕 😕 😕

pokiaľ u dcérky sa nič nezistilo telesné/somatické/ ,tak je to skôr psychické....to čo má rada/napr.sladké,múčne jedlá/,to spapá ?? 😕 😕 😅 😅
Dávaj jej čo jej chutí 😉 😉 😉 plus tien liek 😉

@paula80 no pri zavedení príkrmov u mojich detí sa to ešte zhoršilo....začali zvracať a tiež sa telesné príčiny vylúčili....škôlka a jedenie v kolektíve tiež nepomohlo....platíme veľké prachy za stravu,za pár lyžičiek polievky,čo snáď obaja možno zjedia 🙄 🙄 🙄

tak držím palce a pevné nervy maminkám,čo majú doma tiež takých "expertov" 😵 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂 🙂

paula80
17. feb 2011

@andy.a ten sirup som pozrela, je to multivitamínový sirup s omega kyselinami s príchuťou pomaranča - podobné tam uvádzajú aj sirup Pikovit, možno sa oplatí skúsiť.....

Aj u nás to so zavedením príkrmov bolo tiež horšie, tiež vracal aj všetko, čo som do neho dostala, ale čítala som veľa príspevkov, kedy sa to u detí, čo nechceli mliečko po zavedení príkrmov zlepšilo....

Ja som tiež zvedavá, ako to u nás bude, keď nastúpi do školky, uvidíme, chcela by som od sept.skúsiť len na 4 hod, ale popritom predlženú rodičovskú, lebo si myslím, že to nebude vobec ružové 😒 Uvidíme..

Tak tiež pevné nervy všetkým a detičkám chuť do jedla 😉

venuss
19. feb 2011

ahoj holky, mám syna, který sice jí,ale pouze sladké a mléčné. (ovoce,přesnidávky, jogurty). Má rok a ještě nemá zuby, nejí pečivo, nechce žádné obědy, 2x za noc krmím nutrilonem. Takže jeho jídelníček je následovný: 6:30 mléka, 9:00 ovoce, 14:00 pokus o obed ( nechce nedám mu nic), 16:00 přesnidávka aj., před spaním kaše a v 1:30 mléko. Můžete mi poradit,co mám dělat,aby jedl i obědy? Vždyť on potřebuje maso, rostlinné tuky aj... Jídlo mu nenutím,ani se s ním nehádám, prostě nechce,nejí. Už od narození není jedlík, musela jsem nasadit ve 4mes. nutrilon,protoze byl líný tahat z prsa a skoncili jsme na kapackach kvuli dehydrataci, tak s flasky pije do ted.☹ už nevím,co mám dělat,aby jedl obědy.uvařím a nejí.a každý den zkouším jídla.☹