Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

magg
15. feb 2008

No to ti teda nezavidim, my sme mali podobny problem kym som kojila, mala sa nacucala v noci a cez den nebolo mozne do nej nieco dostat.
Mozno bola chyba davat lieky do jedla a mozno nie, ktovie ci mu tie lieky nejako neporusili traviaci system. My lieky davame zasadne na lyzicku do mliecka alebo vody, mala tolko znesie.
Neskusala si nejaky cajik na podporu chuti do jedla, ked som bola ja mala, mama mi davala medovkovy caj (vraj som tiez nechcela jest)staci par lyziciek kazdy den aj viac krat.
A este nam zaberalo, kym dcerka nechcela jest, ze sme premenili papanie na hru, ona zabudla ze papa a sustredila sa na to, ze sa vlastne hrame. Navzajom sme sa krmili, potom ona krmila babiku alebo nejaku hracku alebo jej manzel spieval a tancoval ona nanho pozerala a ja som ju medzitym krmila. Teraz nemame najmensi problem s papanim, papa vsetko.
S tymi kuskami bol tiez hrozny problem, do teraz musim struhat piskoty, lebo ju napina na vracanie pokial su kusky v jogurte alebo detskej vyzive, ale inac je to uz fajn.
A este jedna vec, daj mu stale do ruky nejaku susienku alebo rohlik, nechaj na stole v miske na kusky nakrajane ovocie a nech vidi teba a manzela ako s chutou jete. Nasa ked nas vidi nieco jest hned krici " papat te" 😀

other_side
15. feb 2008

ahoj very, my sme uz rok a pol na polievkach, aj to spapa len paradajkovu alebo kuraciu. donedavna ked nasiel vacsi kus napr. mrkvicku, jeho slovo bolo - vypluvam vypluvam. nic nerozzul, tak isto som musela mixovat... ale vyzeralo to na tom tanieri doslova nechutne, vsetko takto rozmixovane... zacala som mu kupovat plnene piskoty s dzemom a normalne to zjedol, to som bola stastny clovek. jablka takisto struham, banany pucim... ale spapa. lubi aj pribinacikov ale to je asi tak vsetko. uz vyse roka nejedol maso, ale nasilu do neho nic netlacim, uz som bola aj v stavoch ze som po nom kvoli jedlu skricala ale nikam to neviedlo a hlavne - sama som potom mala vycitky. moja najnovsia metoda ako do neho dostanem /teraz uz hociaku polievku, napr aj sosovicovu - tu nenavidel/ je to sice voci nemu nefer ale zabera to: sadneme ku stolu, polievka pred nim, on klasika nic nechce a nelubi 😠 a ja mu poviem: dobre, chceli sme ist vonku ale zoberiem radsej toho chlapceka co stoji dole bez maminky a caka ci vsetko pekne spapas. ak nespapas tak ostavas doma a ja beriem chlapceka von.. do obchodu.. do parku.. atd. on mi povievie IVANKO IDE!! chlapcek nepojde 😀 a spapa vsetko na tanieri 😉 ja viem, je to odomna hnusne ale v stavoch zufalosti zabera 🙂

aponchie
15. feb 2008

moje mala nema potrebu jist ani moc pit porad a to jsou ji tri roky dostava me do pozice kdy silim ale doslo to tak daleko ze pokud ji nenakrmim nesni nic ale to rozhodne uz davno nedelame a nechame ji co sni sama a co ne konci a jde spat bohuzel uz asi 2x se nam noci obudila hlady a bolesti briska a zvracenim z hladu ale jinak to proste nejde nemuzu ji krmit a nutit podle me kdyz je jidlo neustale na stole driv nebo pozdeji si veme jak bud emit hlad bohuzel nektere deti sou dost vytrvale ale nesmime se dat🙂

very
autor
15. feb 2008

Ahoj, jsem vám vděčná za všechny rady..a také jsem ráda, že radí Slovensko, mám totiž za manžela Bratislavčana..
Magg: I já si myslím, že mu chuť k jídlu pokazily ty léky. Já to ani takhle podávat nechtěla..ale lékaři byli chytřejší..
Co je medovkový čaj..slovo medovkový neznám a ráda bych to zkusila.. Hry při jídle používáme denno denně..bez nich bychom nesnědli ani jednu lžičku..někdy si připadám jak chobotnice..musím stíhat ukazovat v knížce, otáčet strany a ještě krmit.
Také křičí papat, ale když mu nabídneme naše jídlo, odmítne ho..větší kousky ho také dáví, kolikrát vnucené jídlo i vyzvrátí..
Snažím se, aby měl často jídlo v ruce, ale on si s ním hraje, vytírá..myslím, že málokdy mu uvízne nějaký kousek v bříšku, ale i za to jsem vděčná. Děkuju Magg!
other_side: Vůbec se nedivím, že na něho zhoukneš..i mě se to už 2x stalo, ale pak jsem měla plnou hlavu výčitek.. Vy máte možná trochu výhodu, že jste už starší..klidně bych na něj šla podobnou lstí, jenže on z toho nemá ještě rozum.., často už ale používám..."Když to hezky spapáš, půjdeme brzy ven..". Mám pocit, že se mi spíše směje, než aby to bral vážně..
aponchie: Uplně to šílenství chápu..u nás je to úplně stejné. My už dvakrát skončili na pohotovosti, kvůli dehydrataci..byli akorát ty šílené horka a Ondra se prostě rozhodl, že nebude pít. Je to boj.., mám kamarádky z dětmi, které tohle vůbec nechápou..dítě se jim během chvíle nají, samo napije a jdou ven..na nás se stále čeká, všude jsme pozdě nebo vůbec.. Jen jediná kamárádka, která u nás jedenkrát byla při jídle a viděla jak jíme, nás chápe..cítí s námi. Tohle vážně pochopí jen ten, kdo to zažil.. ☹ Děkuju.

other_side
15. feb 2008

very, mas pravdu, nas je o cosi starsi a mozno sa to neda porovnat, ale presne viem o com pises, my sme mali s jedenim strasne problemy, nechcel vobec nic ale nikdy som ho nenechala vyhladovat ako radia vacsinou lekari. do roka a pol jedol uplne vsetko a to aj kusy masa spapal uplne v pohode. potom akoby utalo a sme len na tych polievkach, a raz za cas mu spravim aj dukatove buchticky aj ked neviem preco ale ako som mu ich ponukla prvy krat on tym svojim senzorom v nosteku rozoznal ze to je dobrota a zacal prezuvat ako divy 🙂 skus mu spravit takuto dobrotku, ja sa pamatam ako som mu niake jedlo ked nechcel davala ochutnavat tak, ze som mu tym potrela pery a jazyckom zistil ze mu to chuti a pustil sa do toho. inac u nas moze byt neviem co nakrajane na stole na tanieriku cely den ale neochutna, sumku syr este nikdy neopacil a takisto kopec inych dobrot 😒 ale inac neviem ako poradit, mozno keby videl ine deticky ze papaju mozno by aj on skusil, ale zas na nasho ivusa taketo nieco nikdy nezaberalo. inac je smutne, ze sa dokazu kamaratky maminy takto odvratit, ked same maju deti, taketo veci ma dvihaju zo stolicky ☹

bubatko
15. feb 2008

moja verim Ti, ze sa z toho ides zblaznit, my sme sice az take extremne problemy nemali, ale tiez nic moc, velakrat som si po tom, ako sa maly "najedol" (akoze nezjedol viac ako 3 hlty) aj poplakala, ale tak aby ma nevidel

vydrzala som nikdy ho nenutit, aj ked niekedy sa mi uz triasla ruka, ze mu strcim tu lyzicku az do zaludka 😖

s pitim tiez nic moc, teraz som v siedmom nebi, ked mi sam oznami, ze ma prazdny poharik, predtym by mu jeden poharik vydrzal aj tyzden

co pomohlo nam:

casto mu dam pokrajane ovocie s alebo bez piskot na misku tak, aby ju videl a on sa naucil sam k nej prist a zobrat si

vodu mu tiez dam "na dosah" ale nenutim ho, sam si uz teraz da

najviac ale asi mu pomohol kolektiv - chodi 2 mesiace do jasliciek a to sa neda porovnat - zje sice mozno trosicku menej ako niektore deti, ktore su velki jedaci, ale na jeho pomery je to nieco neskutocne, narast minimalne o 200%

moja vnutorna pohoda asi tiez prispela, lebo predtym som mala krce v bruchu uz ked som mu isla davat jest, lebo som vedela, ze zas nic nezje - mozno tu nervozitu citil, aj ked som sa na neho usmievala

teraz je uz super, ale celkovo to trvalo cca 6-7 mesiacov, co strasne zle papal, tak som z toho bola fakt na prasky, navyse napr. moji rodicia nechapali, co z toho robim tragediu, ved zje kolko chce a tak, ale ked sme raz boli u nich tyzden, tak boli naozaj zhrozeni, ze to je nieco neskutocne, a odvtedy sa uz nikdy neodvazili bagatelizovat maleho problem s jedenim, ked to sami videli...

andy.a
16. feb 2008

very-a iné mamičky s podobnými problémami u detičiek,veľmi dobre vás chápem,o to viacej,že môj syn-teraz už 4-ročný,má stále obrovské problémy s papaním,nechutenstvom,vracaním,niekedy až odporom k jedlu.. ☹
už som si s ním tiež prešla všetko možné,rôzne vyšetrenia,odbery,všetko skončilo vždy negatívnym nálezom,telesne je vraj OK,aj váhovo/t.č.cca 17 kg/ v norme

všade na mňa pozerali ako na mimozemšťana,žiadny dr.také dieťa vraj nikdy nevidel/veď ani ja-okrem svojho ☹ /

varené jedlá stále melieme na mäsovom mlynčeku,aby to zjedol,stále ho kŕmime..chlieb,pečivo,koláče a pod.ani nevzal nikdy do úst.. ☹
sladkosti začal až teraz jesť,aj to len trocha pooblizuje ,predtým ho napínalo,keď videl alebo dostal od niekoho čokoládu ☹ pritom ja jem sladkosti na kilá ..
sám čo-to zje,ale len drobnosti ako čipsy,miluje cibuľu,cesnak!!! 😕 zvláštne dieťa 😕

najhoršie je,že aj 8-mes.dcérka už tiež začína s vrackaním,napínaním,málo začala papávať,cez deń nechce nič piť,ani sa kojiť.. ☹ takže ma čakajú asi rovnaké peripetie ako so synátorom.. 😢

vanila
16. feb 2008

Ahojte! Ja mam tiez maleho nepapaca naprklad vcera som mu davala vyvar bola tam zelenina ked som mu dala dve lyzicky a zistil ze musi zuvat tu zeleninu tak prestal a zacel rucát ze to nechce tak som to precedila a dala do flasky a to zjedol viem ze to neni spravne ale inak to neslo . Ja tiez som niekedy natom ako very kusky vobec nie a pritom stym problem nebol ja si myslim ze to moze byt tymy ATB co bral lebo od tej doby to snim ide dolu vodou. Aj ja by som potrebovaly recept na to ako by som ho doviedla ktomu aby lepsie jedol ale som vyskusala asi vsetko a nic. Raz som citala v casaku v poradni kde sa stazovala nejaka mamicka na to papanie u svojho dietatka a pani doktorka na to napisala ze ona mala na svojom rajone chlapca a ten mal uz 7 rokov a tomu musela mamicka doposial mixovat.

andy.a
16. feb 2008

7 rokov ?? 😖 😒 ☹ 😢
chúďa matka 😖

vanila
16. feb 2008

No veru ze chuda. Predstava ze by som mala mixovat do siedmych rokov je desiva. 😖

andy.a
16. feb 2008

a ja mlieť jedlo 😖

vanila,ale ty máš lepšiu perspektívu,ja to mám horšie,nakoľko malý je už predsa len starší a už by mal jesť ako dospelý-myslím konzistenciu jedál ☹

vanila
16. feb 2008

to ja viem ze je to lepsie ale furt by chcel mlieko uz mu ani nestacim stale beham z flaskou ako dement ☹ uz stoho mlieka sa sprepacenim ani vykakat nemoze 😉

tini
16. feb 2008

Very, bohuzial Ti neporadim, snad len ze medovka = medunka. Prajem vam vela trpezlivosti a pevne nervy, my sme opacny pripad, este ani raz sa nestalo, ze by odmietol jedlo, akurat pit z poharika sme sa dlho ucili a cistu vodu nevypije ani za svet, len ochutenu s jablkovym dzusom.

andy.a
16. feb 2008

very,prečo meduňka ??
to je na upokojenie.. 😉
my sme malému dávali rôzne lieky na povzbudenie chuti na jedlo,vitamíny,probiotiká..aj Peritol mu občas dávam..aj injekčný vit.B12 dostával.. 😉

ale nemôže byť donekonečna na liekoch.. 😖

tini
16. feb 2008

Andy.a, precitala som si celu doiusiu, to o medovkovom caji pisala Magg vyssie a Very nevedela, co je medovka, tak som jej to len prelozila, snad spravne.

very
autor
16. feb 2008

Ahoj, vám všem, co se mi snažíte poradit..děkuji, jste hodné. Velmi mi pomáhá, že konečně poznávám někoho, kdo má podobné starosti..
Moje okolí mě zničí..nikdo to nechápe, všichni nás odsuzují..prý ho nechte vyhládnout, vyžíznit..kolikrát jsme to zkoušeli a mám pocit, že to pak bylo ještě horší, protože zjistil, že nemusí jíst vůbec. Pro naší lékařku jsme záhada, kterou neumí rozluštit..jen skutečně nejbližší rodina, která to má na očích chápe..
Magg: Je to zoufalé, ale ještě včera jsme se s manželem upřímně pobavili.. Když uspal malého, ptala jsem se co je to slovo..meduňka. Jablečno-meduňkový čaj je jediný čaj, který Ondra pozře, už asi od sedmi měsíců..pije ho několokrát denně..takže, tudy cesta nevede, ale děkuji.
Jinak sestra má o rok staršího syna, ale ani když vidí jíst a pít jeho, nedá si.
Docela dost mě vyděsila andy.a, přece není možné, aby si děti byli i v jídle tak podobné..já stále doufám, že by to druhé mohlo papat normálně..
I já věřila, že sladká jídla na toho lumpíka zaberou, ale nic..uvařila bych mu cokoliv na světě, kdyby to jedl!
Jsem zvědavá, jak jednou půjdeme do školky..ty učitelky se tam z něho zblázní!
Jo a také bych vám nepřála vidět naši jídelní židličku..po každém jídle bych mohla prát popruhy, já jsem také celá od jídla a kolem židle je přímo nastláno..jedna moje "kamarádka" se mě při návštěvě u nás zeptala, co v té židličce děláme?..snažíme se jíst, co bychom dělali..tohle pochopíte jen vy!!!!!!!!!!!!
Jasně, že dítě které spořádá úplně všechno, nic nenadělá..další známá mě vždy dorazí tím, že její dcera strašně papá, představte si, ona by spořádala všechno na co přijde..když mi vykládá, jaké má obavy, aby malá nebyla tlustá, tak se mi zvedá žaludek!
Jsem šťastná, že ho mám..jen tyhle starosti, mě berou tolik energie! 😒

andy.a
16. feb 2008

very,myslím,že si nepísala,či je tvoj synček váhovo v norme..a čo hovoria lekári na jeho problémy..

my cca od polroka chodíme s malým na GEA,bral rôzne lieky,dg."nechutenstvo","sklon k vracaniu"..a je ešte aj hyperaktívny,a to odmietanie jedla s tým tiež dosť súvisí,lebo je veľmi živý,nemusí ani jesť,ani spať.. 😕 pri jedení je potrebné ho zaujať,aby vydržal chvíľu sedieť a odpútať pozornosť,aby čo-to zjedol.. 😉 😖

a Anetku sa chystám objednať tiež na vyšetrenie na GE ambulanciu.. 😒

andy.a
16. feb 2008

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... 😕

troška na odľahčenie:to je náš Aďko,ktorý práve ide jesť..vo veku asi 1 a pol roka plus-mínus 😀 😅

very
autor
16. feb 2008

Máme 10 kg, už docela dlouho..nehýbeme se s váhou ani nahoru ani dolů.., ale co to stojí úsilí. Lékařka to neřeší..tvrdí, že se musíme více snažit..ještě nás neviděla při jídle, myslím, že by změnila názor! 😲

very
autor
17. feb 2008

andy.a krásný chlapeček! Myslím ale, že máte ještě větší trápení než my.. Držím palce a přeji hoooodně pevné nervy. 🙂

andy.a
17. feb 2008

very,ďakujem 😉
máme to o to ťažšie,že mám 2 takých malých "nepapavcov" 😕

pelmisek
19. feb 2008

andy.a co to je GE ambulance? já jen, že mám taky takovýho mrňouska co nechce moc jíst a ve 14 měsících má asi 8 kg!!! všichni ji považují za 8 měsíční 😒 Už jsem z toho taky unavená jak každýmu musím vykládat, že byla malá při narození a stále je. Naše dokorka nás taky poslala na vyšetření na dětskou ambulanci, ale tam rozhodli, že nás přijmou do nemocnice na pozorování - jdeme sice už příští týden, ale čekali jsme na lůžko měsíc a půl!!! takže se možná už příští týden něco dozvíme a nebo taky ne 😒 Chtěli bychom ještě jedno dítě, ale mám z toho trochu strach, protože s Verunkou je to fuška a kdyby to druhý mělo být stejný tak se asi zhroutím (i když ženská a kůň vydrží všechno 🙂

andy.a
19. feb 2008

pelmisek,gastroenterologia.. 😉

very
autor
19. feb 2008

Pelmisku, napíšeš mi, co obnášelo to pozorování v nemocnici? Naše lékařka to neřeší, ale zajímá mě jak se postupuje u jiných dětí..
Verunka nechce papat nebo papá a nepřibírá? U nás jsou hrozné boje při jídle..jsme zoufalý..a to co píšeš o druhém mimi, řeším také.. Andy.a mě dostala s tím, že i její dcerka má tento problém..
Když Ondrovi cokoliv vnutím, ihned to vyblinká..jsem ta nejšťastnější máma pod sluncem, když s chutí a dobrovolně něco spapá, ale to je málokdy..s hrůzou sleduji hodiny, když se přiblíží čas jídla..jíme 4xdenně..Ondra nemá větší potřebu, o jídlo se stejně nikdy nepřihlásí, neřekne si..nepapá ani sladkosti, ani ovoce..to se nedá vypovědět, to se musí zažít!
Držíme palce na to pozorování! 🙂

andy.a
19. feb 2008

very,a aký máte jedálniček ?? 😉
a k tomu pitiu..-ani slamkou by ti malý niečo nevypil ?? 😉
náš malý aspoň dosť pije,keď neje.. 😕

very,aj nás kedysi chcela dr.poslať na pozorovanie do nemocnice na detské oddelenie,ohľadom stravovania a stravovacích návykov..ale odmietla som to..s malým hyperaktívnym dieťaťom,zlým ako čert,zostať zavretá,keď mu nič akútne nie je.. ☹
odvtedy každé jedlo vážime,zapisovala som si donedávna,čo, kedy a koľko jedol..teraz to už tak neriešim,je dosť veľký..

a s dcérkou..uvidíme..veľmi,veľmi dúfam,že to nebude také problematické ako so synátorom.. 😒

andy.a
19. feb 2008

pelmisek,tiež vám držím palce do tej nemocnice.. 😉
hlavne aby sa Verunke pomohlo .. 🙂

pelmisek
20. feb 2008

díky moc holky a určitě vám napíšu až se vrátím co tam s námi vyváděli

andy.a
22. feb 2008

very,nemáte nič nového ?? 😕 😉

very
autor
23. feb 2008

Ahoj, andy.a ani brčkem nechceme bumbat..stále jen lžičkou..zkusili jsme nespočet pítek, lahviček..všechny jsem nakonec rozdala kamarádkám.. Ani lahvička, kde v pítku není membrána proti odkapávání se u nás neuchytila..on prostě pít nebude a hotovo. Z normálního hrnečku se napije jen jednou a pak už to plyve, bublá a podobně..dělá prostě lumpárny.
S tím zapisováním jídla a pití jsi mi připomněla nás před půl rokem..byla jsem už tak zoufalá a měla jsem pocit, že má málo, že jsem si několik měsíců zapisovala, kolik spapá a vypije..později jsem to ale vzdala. Spíše mě to rozčilovalo..a naše lékařka tomu stejně nedávala váhu.
A naše papání..jíme jen 4x dennně..víc ani ťuk!
Ráno mlíko..od 200ml do 250ml, pak oběd 200ml - 250ml skleničku od Hippu nebo Hami, občas i Sunárek..naše jídlo odmítá ( ale alespoň, že něco sní ), ke svačině jeden jogurt a k večeři opět skleničku nebo kaši z 200ml vody.
Ovoce i přesnídávky odmítá, nic mezi jídli nejí, protože nechce..nabízím mu, ale je to marné..jen si s tím hraje, vytírá s tím podlahu, drolí to, ale v bříšku mu nic neuvízne..
Jak to máte s jídlem vy? Opravdu mě to zajímá..ještě k tomu našemu jídelníčku..nespapá všechno, co jsem napsala, mnoho skončí na zemi, v plence, brinďáčku.. Kdybys viděla, jak se má náš pes..dříve jsme během jídla otevírali i dvě tři skleničky, aby něco spapal..všechno ale nakonec jedl pes.. Také denně když dojí jogurt, otvírám přesnídávku - kvůli vláknině, nesní totiž jediný rohlík, kousek chleba, tak aby jsme to dohnali ovocem, nakonec to dojídá Ondrovo táta 😖
Jsem ráda - i když kvůli vám nerada - že jsme se našli..sdílená starost je vždycky poloviční starost.. 🙂
S tou hospitalizací s tebou souhlasím..udržet v posteli nebo v uzavřeném prostoru relativně zdravé dítě, není myslitelné..úplně to chápu! 😉

berynka
23. feb 2008

Very,
je mi to líto... nemáte to jednoduché ☹ . Nedávno jsem mluvila s bývalou spolužačkou, které se narodila holčička ve 28. tt, teď už je jí přes rok. Ptala jsem se, jestli její malá pije z hrníčku, protože naše Hedunka, když jí dám tu placatou savičku, tak řve jako tur. Spolužačka mi odpověděla, že jejich dcera nepije vůbec. Tedy pokud někdy ano, tak jedině ze lžičky. Jedna lžička má 2ml, tak do ní nějak vpraví deset lžiček a dál to prostě neřeší.

U nás v rodině máme pár případů, kdy nucení do jídla v dětském věku vyvolalo dlouhodobé nechutenství a poruchy příjmu potravy.
A co kdybyste to s vašim chlapečkem zkusili obráceně... že mu co vy jíte, prostě "nemůžete dát". Na to by se nechytl? 🙂