Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

pelmisek
11. apr 2008

ahojky holky 🙂 Tak jsem psala panu doktorovi z nemocnice kde jsme byly na pozorování v týdnu od 25.do 28.2.08 mejla jestli se jako ty Verunčiny výsledky někde neztratili když jsme dosud nic neobdrželi. A on mi odepsal (to velmi oceňuji,protože vím že těch dětí je tam fakt hafo), že má na stole chorobopisy ke zpracování ještě z ledna a začátku února, takže k nám se dostane cca v červnu ☹ 🙂 Napsal ale, že v podstatě nic nenašli a tak je Verunka snad opravdu zdravá. Poslal nás sice ještě ke genetičce na konzultaci, ale tam stejně můžem až budeme mít tu zprávu. Papáme středně dobře - teď moc neobědvá, ale já jsem neoblomná a tak chodí odpo spát polohladová a dojídáme oběd buď odpo nebo k večeři, protože mi úplně bojkotuje kaše k večeři, které milovala. Co dáváte vy k večeři? Jsem z toho trochu nešťastná.

very
autor
11. apr 2008

Ahoj, Pelmísku, mám radost, že i vám stejně jako Andy dopadly vyšetření dobře.. 🙂
My už máme výsledky z nefrologie a žádná sláva ☹ ..zase tam máme ten náš bacil, který nás neustále trápí.., ale prý jsou to hraniční hodnoty, tak nám naštěstí nedali atb..vždy je totiž dostáváme na cca 60dní, což mi přijde hrozné!Za necelé dva měsíce nás chtějí opět vidět, tak to zkontrolují.
Dnes u MUDr.to bylo docela zlé..Ondra jak viděl, kam jdeme, už plakal a vydrželo mu to po celou dobu, co jsme byli v ordinaci 😢 ..náš seznam MUDr.snad uspokojil..chválila, že stále nabízíme nejrůznější potraviny.., že je dobře, i když si jen jednou kousne..tak nevím..stále nám ale říká, že nemáme nutit.., jenže kdyby jsme nenutili, víte jak by to bylo.. Vy všechny ano! 🤐
Pelmísku, my k večeři střídáme kaši a skleničky..někdy nabízím polévku od oběda, ale většinou s neúspěchem.. 😒
Crazy, nedivím se, že to nechceš zakřiknout..my už jídlo doma s manželem vůbec nehodnotíme..jakmile totiž při jídle manžel někdy řekl, že Ondra jí pěkně, bylo hned po jídle.. 😠
Dnes tu bylo po obědě krásně, skoro až do koupání jsme byli venku..Ondra si to krásně užil, ale nechce se mu spinkat..ještě teď vedle v postýlce zápasí sám se sebou..a to jsem si myslela, že bude pohybem na čerstvém vzduchu "odrovnaný"..omyl 😲 , odrovnaná jsem já a dítě má stále dostatek energie 😲 ..potřebovala bych alespoň občas od něho trochu půjčit.. 🙂
Hezký večer všem! 🙂

very
autor
12. apr 2008

Ahoj, tak my už zase nejíme 😖 ..leze nám zoubek, takže nám nic nechutná..dnes jedl naposledy oběd a teď trošičku kaše na večeři..podle mě musí mít hlad, ale alespoň pije, tak to mě uklidňuje..
Po svačině, která se nekonala, jsme šli na procházku a potkali Ondrovo bratranečka..je o rok starší - papal párek v rohlíku s kečupem..Ondra ho tolik chtěl, že jsem mu ho také koupila..prvně v jeho životě, ani kečup ještě neochutnal..dnes prvně a upřímně, byla jsem šťastná, že papá alespoň něco! Nebyla to žádná sláva, ale v bříšku mu určitě něco "uvízlo".. 🙂
Jak se máte vy? Papáte? 😉

andy.a
13. apr 2008

dobrý deň,želám pekný zvyšok víkendu 😉 🙂
u nás nič nové,akurát,že Andulku učím po troche na varené jedlá..ale veľa toho nespapá 😕

včera mi vracala-dala som jej do ovocnej výživy rozpustiť detské keksíky,zostali tam aj viac ako milimetrové kúsky a samozrejme ,že ju to napínalo,až sa dovrackala 😒

a v piatok večer mala taký hysák,že sa dovracala,keď plakala ☹

very,takže je to tak všelijak-jeden deň deti papajú a druhý to už nie je pravda 🙂
keď Ondráškovi zúbok vylezie,určite sa zasa rozpapá,neboj 😉 🙂 držím palce 😝

crazy
13. apr 2008

ahojte,
tak my by sme jedli celkom dobre, ak nepocitam ten vecer a kasicku, to strasne nechce, len po dlhom nukani si trochu da, ale na to uz nemam nervy, asi mu zacnem davat daco ine, nech si od toho trochu odpocinie.
risko zacal aj celkom pit, teda caj, UM teda nie.
vzdy rano ked mu davam chlebik, tak to zapija cajom, tak aspon to.
ale inak tiez mame vykyvy, raz lepsie, raz horsie 🙂

andy.a
13. apr 2008

crazy,kedy budete mať 1 rok ?? 😕 😅
a plánujete aj nejakú veľkú oslavu,alebo len v rodinnom kruhu ?? 🙂 😉

crazy
13. apr 2008

rok budeme mat 9. maja
uz som rozmyslala o oslave, ale este som nic nepokupila
asi len s rodinou budeme oslavovat. este tu vela ludi nepoznam, deti uz vobec nie, lebo sme sa len v jeseni pristahovali do humenneho. takze asi tak dajako
😉 🙂

andy.a
13. apr 2008

..a prečo som si ja myslela,že ste z BA a aj tam bývate ?? 😕 😅 😉

crazy
13. apr 2008

no to teda neviem 😵
my sme byvali v trnave predtym

andy.a
13. apr 2008

tak to ste boli kúsok od nás 😝 😀

a nepísala si,že si v BA študovala ?? 😕 možno to ma poplietlo 😉

very
autor
13. apr 2008

Ahoj, tak mi dnes až na jídlo měli hezký den..strávili jsme ho venku na procházkách apod.
K obědu dostal Ondra naší bramborovou polévku..spapal jen pár lžic..více jsem ho ale nenutila..
Hodně mě teď ale zlobí se snídaní..mléko odmítá, kaši nechce a nejraději by jen mléčný řez.. 😠
Nevím asi má nějaké nemléčné období..snad ho to brzy přejde!! 😖
Andy, moc mě mrzí, to vaše zvracení..moc bych vám přála, aby vám to už dalo pokoj..
Je nepříjemné, když už dítě konečně něco spapá a pak to vyhodí.. ☹ Vím jak to mrzí i naštve..a ta práce kolem..!! ☹

crazy
14. apr 2008

andy, studovala som v blave a ked som skoncila a narodil sa risko, tak sme sa prestahovali do HE

andy.a
14. apr 2008

crazy,tak to máš nejakých 25 rokov,že ?? 😅 aj ja som študovala v BA.. 😉 poznáš napr.manž.Morovcov z TT??/obaja dr.,dosť ambiciózni 😝

very,my máme jedenie teraz biedne u oboch..Aďo -to už ani nejdem písať,som z neho zrelá na infarkt,alebo minilmálne na sedatíva a antidepresíva 😠 😒 ☹
Andule stále nechce vyjsť 4.zub-tak pri každom kŕmení si dá ruku až po pästičku do úst-a kŕm ju v takomto stave ☹ keď jej ručičku vytiahnem,plače,jeduje sa 😒

neviem,dokedy takto ešte budeme fungovať ☹ a mám ešte s anšou dr.prekonzultovať jej papanie a jedálniček,mám obavy,čo mi povie 😖

pelmisek
14. apr 2008

ahojky holky, tak koukám že jednou nahoře jednou dole 🙂 Verča jak teď objevila sušenky tak nejí skoro nic jiného, oběd bojkotuje stále a tak ho holt večeří (to sní tak půlku skleničky a je spokojená) a k obědu má holt 5-10 lžiček ze skleničky. Teď o víkendu jsem jí i vařila - jednou rybu a jednou kuřecí vývar a neměla jsem moc úspěch. Nevím jestli je to mým kuchařským uměním, ale doufám že až konečně bude jíst kousky tak se to zlepší a budeme spolu papat rizoto a kuře apod. Už aby to bylo.
Jinak jsem teď děsně ale fakt děsně unavená - Verčou to asi nebude, protože je teď docela v pohodě až na to, že přes den skoro vůbec nespí (takže nestíhám ani uklízet ani vařit ....). Nemůžu v noci spát a pak jsem přes den jak praštěná a spala bych furt. Je pro mě výkon i jít s malou na delší procházku!!! Možná je to i psychické, protože manža mě teď fakt štve! Furt někde raisuje po narozeninách a víkendy je buď v práci a nebo teď třeba jede na víkend do Vídně na jednu akci (je členem České yoyo asociace a tak holt jezděj po závodech, ale kdyby aspoň soutěžil, ale on jede na čumendu) a já už budu asi třetí nebo čtvrtý víkend sama doma! Snažím se sice o jiný program s kámoškama, ale moc se mi nedaří, protože vetšina je svobodných a furt někde raisujou 🙂 Nezávidím jim ani manžovi, ale chtěla bych s ním trávit více času! On mi však vždycky řekne "vždyť jsme spolu pořád" ano doma ale já bych někam vyrazila do přírody nebo klidně do hospody když máme hlídání. No ale to je asi na jinou diskuzi tady na webu. Ach jo! Obdivuju tě andy.a že to zvládáš všechno 2x a ještě máš manžu furt v práci!!!

crazy
14. apr 2008

no, mam 26, ale Morovcov nepoznam, nic mi to meno nehovori ☹

my sme na tom s jedenim dost dobre, Risko sa nejak ukludnil a uz tolko nelieta a tak ma aj viac casu na jedenie
ale zase ked je kludnejsi, tak sa bojim, ci mu daco nie je, takze vecna nespokojnost
nemyslela som si, ze budem taka ustrachana matka
😠
nam tiez nechce vyjst druhy rezak hore, tak ma iba jeden zub stale 😵

andy.a
14. apr 2008

pelmisku,môj muž podniká a v kuse je v robote,denne do 19.-20.hod,aj dlhšie..teraz mal voľný víkend,tuším prvý raz od začiatku roka,ale aj tak mi moc nepomôže-akurát že vezme malú alebo malého von a zatiaľ si čo to poupratujem a porobím 🙂 ale s obidvoma deckami von nejde,to si ani ja netrúfam,lebo Aďo býva veľmi zlý vonku a uteká mi,hádže sa hocikde o zem atď-je hyperaktívny 😒 a sledovať jeho,aby voľačo nevyviedol a neublížil si a pritom mi trebárs Anetka v kočíku reve a chce ísť na ruky 😠
no,viete si to predstaviť 😀 😝

crazy
14. apr 2008

pelmisku, ja som tiez mala take obdobie, a aj teraz sa mi ti obcas stane, ze som nemohla v noci spat.
bolo to este pred nedavnom, cely den som sa zaoberala Riskom a vecer ked zaspal so chcela vsetko stihnut, co som cez den nemohla a tak som sa rozsupla, ze som potom nemohla spat.
alebo som uz bola taka vynervovana z neho, ze nie a nie zaspat 😖
andy, to mas teda dobru zaberacku, ked mas muza tak malo doma. moj sice tiez vela robi, ale aspon pride skor z prace.
no a ked si chce niekedy vyjst s kamaratmi, co byva nastastie malo( ale nie preto, ze by nechcel, ale nema cas), tak to sa musim priznat, ze v tomto nemam pochopenie, proste ziarlim, ze on dakde moze ist a ja musim sediet doma.
uz je to so mnou tak, co uz, hlavu si neodtrhnem 😒

pelmisek
14. apr 2008

crazy tak to ten můj si čas na kamarády najde vždycky 🙂 musím ale říct, že nežárlím. Myslím, že chlapi to mají jinak a ty kamarádi k tomu holt patří. Kdybych dělala scény tak je to ještě horší.
andy.a koukám, že si teda fakt nemám na co stěžovat, protože hyperaktivní dítě nemám a jí už taky docela dobře. Teď už jenom dořešit toho zlobícího manžu.

very
autor
14. apr 2008

Ahoj. koukám, že jste tu pěkně rozebrali manžele 😵 ..vůbec se ale nedivím..ten můj nemá na malého nervy. V poslední době na něj jen křicí..mrzí mě to a snažím se ho usměrňovat.. Má toho v práci požehnaně a navíc..Ondra má teď neposlouchací období..se vším hází, mlátí, nechce venku ruku, ale já si na něj nestěžuji, myslím, že to k jeho věku patří..jen manžel to úplně nechápe a odsuzuje mě, že ho netřepnu nebo neseřvu. Nemyslím si, že jedno nebo druhé je dobrý výchovný prostředek..na mě v dětství bylo často křičeno a nemělo to na mě dobrý vliv. Proto to nechci dělat malému. Jinak manžel dobrý..pomůže s čím může, s malým jde ven, o víkendu dokonce vařil - baví ho to..opravdu jsem vybrala správného! 🙂
Andy, při představě jak jdete na procházku, mě docela mrazí!!! Nechápu jak to můžeš zvládat! ☹
Dnes jsem konečně sehnala dětské párky s krátkou trvanlivostí..jsou trochu menší, ale představte si, Ondra spořádal během chvilky tři..jen jsme zírali 😕 😲 a on stále opakoval mňam, mňam.. Alespoň něco jí s chutí! 🙂
A máme další úspěch 😉 ..už po druhé se nám podařilo, že Ondra usnul v ložnici sám.. 😲 Přečteme mu pohádku a pak ho necháme samotného v ložnici s otevřenými dveřmi, když vypadá, že bude plakat, promluvíme na něj, ale více k němu nejdeme.. Mám strach, aby ho nestresovalo, že je tam najednou sám, ale na druhou stranu se to už konečně musí naučit..jinak ho uspáváme i hodinu a půl.. 😖 😖

andy.a
15. apr 2008

very,ahojček,s tým spaním je to u vás na dobrej ceste.. 🙂 my sme Aďa kedysi uspávali od kočíka,cca do 10 mes...potom na rukách dosť dlho,ale on bol ťažký,takže sme si "zaposilovali " 😀 a to sme s ním chodili a "tancovali" na jedno jeho obľúbené CD s takými kolotočovými disko-pesničkami 😝 😀 takže som v tej dobe bola štíhla ako prútik 😀 a potom už zaspával sám,teda museli sme pri ňom istý čas ležať,ale to už bolo celkom dobré oproti tým prechádzajúcim spôsobom zapsávania 😀

muž má toho v robote tiež dosť,ale niekedy -resp.často mu závidím,že tam má aspoň trocha "kľud" od našich 2 čertov 😀 aj ked zasa iné starosti 😖 😝

mňa to tiež o pár mes.čaká-stresy v robote a potom druhá šichta doma 😝 ale aspoň bude zmena,keď nič iné 😀 asi by som sa 3 roky na MD zbláznila 😀

crazy
15. apr 2008

my zaspavame stale v kociku a potom ho prenesiem do postielky.
ako bude zaspavat bez kocika, to neviem, sice ked nemame kocik, tak zaspi aj tak, ale tazsie a musim ho trochu pokolisat vo vankusi 🙂
teraz zaspava bez problemov, musim zaklopat, az mi je to podozrive, vcera spal na obed skoro 3 hodiny, to sa este nikdy nestalo
ja tiez nechcem byt doma 3 roky, uz by som rada nejaku zmenu 😝 😕

pelmisek
15. apr 2008

No holky já teda do práce chodím na cca půlúvazek a je to pořádnej hukot!!! Manža hlídá když jsem já v práci a já hlídám když je v práci on. Takže máme střídavou péči a občas si jen vyměňujeme info jestli papala, kakala, spala apod. Je to docela sranda. V práci mi docela vyšli vstříc, takže si v podstatě chodím jak potřebuju, ale chodím každý den a to je teda dost náročný když vás doma čeká ještě druhá směna. Na druhou stranu bych se doma asi zbláznila 🙂 Tři roky no to si vůbec neumím představit!!!

andy.a
15. apr 2008

pelmisku,tak to si neviem predstaviť,ako by MM varoval malú,nieto obidvoch 😒 raz mal na starosti Aďa,ked mal cca 2 roky,bol chorý,tak som bola len na pol dňa v robote,on bol s ním ten čas-asi tak 3 hodiny..došla som domov,decko lietalo po byte a muž na balkóne fajčil 😠 😠 😠

a u nás sa práca na pol úväzku neoplatí,ani finančne,ani čo sa týka dovolenky..musíš robiť,akoby na plný úväzok,akurát za polovičný plat,lebo tú druhú polku roboty za teba nikto neurobí 😠 😠 😠

pelmisek
15. apr 2008

No já si našla takovou práci, že to v poho stíhám - jsem účetní. Některá firma je holt větší a některá menší a podle toho je těch papírů🙂 Myslím, že teď už to aspoň v Praze začíná fungovat. Dovolenou v podstatě nemám, protože když tu nejsem tak to za mě nikdo neudělá, takže když mám volno tak potom zas honičku abych to stihla dodělat. Ale baví mě to.
Andy.a ono to hlídání s dvěma dětmi už vůbec není jednoduchý. Na druhou stranu aspoň ten chlap ví co to obnáší a že se doma jen tak neflákáme! Manža už mi párkrát řekl, že ho Verča absolutně odrovnala 😀

very
autor
15. apr 2008

Ahoj, no já práci asi jen tak neuvidím.., když jsem na manžela vyrukovala s prací alespoň na půl úvazku, docela mě schladil..nechce o tom ani slyšet. Nemáme nikoho, kdo by malého postrážil a také má obavy, aby naše domácnost nějak vypadala..prostě to nechce. Několikrát jsme se kvůli tomu pohádali a já to už vzdala... jestli to má u nás způsobovat hádky, raději rezignuji.
Nedavno jsme řešilii můj návrat do práce nebo další mimi, ale on je toho názoru, že návrat je prozatím hloupost..
S Ondrou je to krásné, ale sami víte jak je mateřská náročná..mezi lidi se téměř nedostanu a také mě ničí, že s zanedbávám..ve všem..dříve jsem chodila cvičit, mezi kamarádky, ráda zašla do kina, na nákupy..teď jen trčím doma!
Uznávám, že pokud hlídá manžel, býva dost vyčerpaný a nestihne nic jiného než péči o Ondru..myslím si, že je to pro chlapy dobrá "škola", alespoň vidí, ja nám dávají prnďové zabrat! 😲

very
autor
15. apr 2008

Jinak Ondrášek opět usnul před chvílí sám..je to pro nás veliký úspěch 🙂 .., i když to asi nesu hůř než on 😢 ..je mi ho líto jak si tam sám spinká s medvídkem.. ☹

andy.a
15. apr 2008

very,nazdárek !! 😝 🙂

ale veď vy bývate s tvojimi rodičmi,oni ti malého nechcú povarovať ?? alebo nemôžu ?? 😕 😒

ja neviem,čo by som bez mojej mamy robila,ona mi pomôže s deťmi o 99 perc.viac ako muž 😕 😝

andy.a
15. apr 2008

very ,a ty robíš aké povolanie ?? 😕 😝

Ondráškovo zaspávanie ti závidím,ja som kvôli malej zasa moc toho nevidela z Rúžovky 🙄 kočík jej je už krátky a chceme ho čoskoro predať,len si neviem predstaviť to zaspávanie a uspávanie bez neho 😕 😖

crazy
16. apr 2008

no andy, my presne tak zaspávame, ale nám je ešte kočík dobrý.
Tiež si vždy, vlastne väčšinou nemôžem pozrieť ordináciu, lebo máme práve vtedy úplne stíšený televízor.
Inak nám robili aj test na cyst. fibrózu, skoro som sa zbláznila od strachu, ale je to negat.
Tak berieme dajaké lieky na llepšiu chuť do jedla, aj na lepšie trávenie, aj vit.C a ešte musíme chodiť na B12-ky.
Je toho kopa, musime to naše dieťa nejak vykŕmiť.
Máme povolený aj cukor, čiže sladiť, nedávať príkrmy, lebo je od toho žltý a kaše aj puding môžeme.
Tak neviem ako to Riško zvládne, také kalorické bomby, asi z toho nebude moc nadšený 😒 😉

andy.a
16. apr 2008

crazy,veď si písala,že ti malý celkom slušne papal,nie ?? čo sa to pokazilo ?? 😕 😒

Tie lieky aké konkrétne beriete ?? 😕 😉 a B12-tky inj,ti chcela dr.predpísať ?? 😕 alebo ste mali zlý KO ??naša dr. B12-tky moc rada nepíše,jedine pri anémii 😝

príkrmy obsahujú veľa mrkvy,teda karoténu a jasné,že dieťa je z toho žlté 😒 ☹ ale my sme sa im posledné dni nevyhli,lebo normálne varené jedlá malá zasa vyvrátila a niečo teplé musela zjesť ☹ 😠