Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

andy.a
7. máj 2008

very sa tu už dááávno neukázala 😕 žeby bolo ešte u svokrovcov ?? 😕

jejke
7. máj 2008

Drzanie prstov asi nie , 😔 ale mozno toto:
http://www.russo.sk/index.php?w=3

crazy
7. máj 2008

sranda, jejke, to sme tu už všetko riešili, a niekedy pomôže si popísať s rovnako sa trápiacimi mamičkami.
a vyšetrenia samozrejme žiadna z nás nezanedbáva 😵
my chystáme na zajtra prvú oslavu s deťmi, aj keď už takými väčšími, lebo tu žiadne bábätká nepoznáme.
s papaním stále rovnako, obhrýza ale stále rožky,tak aspoň to 😒

crazy
7. máj 2008

no neviem jejke, či práve detox. je taká vhodná pre malé deti, keď tie sa ešte nestihli ani intoxikovať. mne to pripadá len ako mámenie peňazí od ľudí, ktorí si už inak nevedia pomôcť.

andy.a
7. máj 2008

crazy,zajtra máte jeden rôčik alebo kedy presne ?? 😉 😵

aj my po starom,Aďovi ešte dávam aj Cebion multivitamín sirup/predtým kvapky do čaju/ 😉 a možno aj Nutrolin B ešte pridám 😕

ráno a na olovrant/večeru si pýta len jogurt 😒 ale aj ked si to vypýta,nechce to jesť 😖

crazy
7. máj 2008

andy, rok máme až pozajtra, ale začíname oslavovať s predstihom, keď je zajtra to voľno 🙂
Ja tiež dávam Cebion-kvapky, aj Peritol, aj Infant-dophillus, aj Orenzym dakedy, no máme toho požehnane.
Ale už mi nechce otvárať ústa, tak mu to striekam rovno striekačkou, neviem dokedy sa to bude dať a ani to už nebude fungovať.
Všetko by bolo celkom oukej, už aj chodiť začína celkom pekne, keby len to jedenie bolo lepšie, ostáva len dúfať... 😉

xxmargaretka
7. máj 2008

andy ten nutrolin b surup by mohol pomoct my sme ho brali koly hnacke a anna vtedy nie jedla,ale zrala 😀

very
autor
7. máj 2008

Ahoj, moc vás všechny zdravím..promiňte..hrooozně dlouho jsem tu nebyla..návštěva se protáhla a navíc..z babičinny stravy jsme si odvezli nějaký střevní problém..Ondra má už třetí den ošklivé průjmy, už to řeším i s lékařkou, čekáme na výsledek výtěru..Dvě noci jsem nespala, stále ho kontroluji, protože s každým prdíkem jde i kakání..
U tchýně se hygiena moc neřeší, o přípravě jídel ani nemluvě..a co všechno se do malého snažila propašovat..hrůza..snad ani nebudu překvapená, když v tom výtěru najdou nějaký bacil.
Zatím máme Nutrolin B, od Hippu mrkvovo - rýžový zavodňovací nápoj a čekáme, co bude dál..tak hnusný průjem jsme ale ještě neměli..
No něco jsme si z návštěvy odvézt museli, protože jinak proběhla celkem v klidu.. 😲 😲 😲 😲

Crazy a Andy, všechno jsem tu pročetla a být na vašem místě, nerozčiluji se..my víme jak je to s našimi dětmi, děláme pro ně první poslední..a hlavně - máme čisté svědomí, takových lidí, co odsuzují já potkám..
Tyhle názory mě už snad ani nepřekvapí!! 😕

Chválíte tady ten Glukopur a probian..já snad do toho také půjdu..??!! Teď po tom průjmu a z toho ještě více zhoršenému papání, nechci ani vědět, kolik Ondra váží..úsměvné bylo, že MUDr.nařídila dietu..jenže Ondra uvařenou rýži ani mrkev nesní, suchý rohlík ani piškot, natož banán také ne, a nad vařeným bramborem ohrnuje nos také.. Dieta je u nás nemyslitelná..už takhle - za normálních okolností - musím vybírat z toho mála, co papá,natož teď.. ☹ ☹

Kili, obdivuji jak to zvládáte se sondičkou..a malého taky, že si na to zvyknul a snáší to..

Jinak jsem na vás všechny celou dobu myslela!!!! 🙂 🙂 🙂

jejke
8. máj 2008

Crazy, OK. chápem že začínať na strane 19, tak to ma neberieš 😀
Ja som tým fakt prešla a chcela som len pomôcť,no nevadí.
cebion, Peritol a tie ďalšie, to je všetko hnus, chémia, takže ide o neklamnú toxicitu detského organizmu...keď zúfalá mamka skúša v snahe pomôcť dieťaťu všeličo,
ja som za to nedala ani korunu, je to obyčajné zjednodušenie stravy a pre malé deti je bezpečné ak trvá 10 hodín.
To je všetko, viac radiť nebudem.Majte sa krásne ,všetko dobré detičkám.

very
autor
8. máj 2008

Ahoj, tak u nás stále průjem..není to žádná sranda..zítra by měly být výsledky výtěru..
Jíme jen maloučko, ale nehorší je, že dietní jídla odmítá..
Crazy, jaká byla oslava? 🙂
Co vy ostatní????? 🙂 🙂

crazy
8. máj 2008

Oslava tak zmohla oslávenca, že keď som ho dala na chvíľu do postieľky, kým sa najeme, tak si ľahol a zaspal. To sa teda bežne nestáva, aby sám zaspal a ešte aj pri hlasnej hudbe. Vyzerá to tak, že už bude spať do rána.
Ochutnal aj tortu, aj chipsy aj Fantu, lebo keď vidí druhých jesť chce aj on. Ale potom si len zobne a je po jedení.
Potom hodím dáke fotky, aj keď je ťažko ho teraz fotiť, keď je stále v pohybe.
Very, myslím na vás, nech vám tie bacily už dajú pokoj a aby už Ondráškovi chutilo
🙂

andy.a
9. máj 2008

crazy,

Riškovi všetko najlepšie k narodeninám !!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

crazy
9. máj 2008

Ďakujeme krásne, hlavne Riško.
My ešte robíme takú mini oslavu pre rodinu a asi ešte aj v nedeľu a už toho bude dosť. 😉
Anetku to tiež o chvíľu čaká 😵 🙂

andy.a
9. máj 2008

to áno,ale ja oslavy neznášam 😠

a čakáme na fotky,crazy 😵

very
autor
10. máj 2008

Ahoj..
Crazy i my přidáváme gratulaci..hlavně ať jste zdraví, hezky papáte a to ostatní jistě dorazí.. 🙂

My se stále trápíme s bříškem..jeden den to vypadá lépe a druhý podstatně hůř. Ondra už je tak šíleně opruzený, včerejší noc mi proplakal do půl čtvrté, pak jsem mu dala Nurofen.
Andy, na opruzeniny máme myslím Imazol, není ještě něco lepšího? Bepanten, rybylku - používáme běžně..
A také se chci poradit..od MUDr.máme stále jen Nutrolin B, doporučila ho dávat jednou denně 2,5ml..na krabičce je ale napsáno, že můžeme až pět ml.. Andy, co myslíš ty? Jestli mu to má pomoci, raději mu dám celou dávku..ten průjem je úmorný..

A k těm opruzeninám..nevím, jestli to znáte, ale my se oprudíme klidně jen i po čůrání..téměř každé ovoce, které do Ondry dostanu, tohle udělá..tentokrát nám kromě průjmu takto "pomohl" kousíček pomeranče..takže kromě zadečku máme opruzená i třísla..je mi ho líto!

O tom jak nám padají -díky střevní potížím- kalhoty snad ani nemusím psát, že..????

Vzpomínám i na Kili..jak bojují..snad dobře, když se neozývají..??? 😉

kili
10. máj 2008

very, no ja len sondujem, a ide mi to celkom dobre, nemám sa na čo sťažovať 😀
lyžičkou sa pokúšam, ale bez zmeny, teda zmena je v tom, že asi vie, že keď sa zasmeje tak, že otvorí ústa, tak mu tam vletí lyžička, takže sa smeje len zo zatvorenými ústami 😠 😀

andy.a
11. máj 2008

very,na zapareniny ma napadá tiež Imazol ako najlepší,krémpasta/nie krém/,resp. občas natrieť Framykoinom,aby to tak neštípalo 😒 ☹

a aj Sudocrem si baby chválili 😉

držím palce,je to nepríjemné aj bolestivé ☹ 😒 chúďa Ondrášek 😒 asi to aj s tou zníženou imunitou súvisí 😕 😒

zero
11. máj 2008

Ahoj very,
jsem tu na diskuzi nová.My jsme s průjmem tak docela dost bojovali.Jednou jsme dokonce skončili v nemocnici protože hrozila dehydratace.Teď nám na průjem zabírá ENTEROL.Obsah kapsle jsem vysypala a smíchala třeba s přesnídávkou nebo s něčím čeho aspoň trošinku prcek sbaští.Dávala jsem jeden ráno a jeden večer.Do dvou dnů byl od průjmu pokoj.Je to volně prodejný.Snad to pomůže.
Jo a ten Sudocrem je opravdu dobrej.
Jinak my s papáním taky někdy zápasíme.Od narození jsme na UM.Teď už do ní nedostanu ani kapku čistýho mléka.Ráno k snídani jí ho musím míchat s přesnídávkou.To sní tak půl skleničky+60ml sunaru to je tak okolo 7:00.Pak tak okolo 10:30 sní celej jogurt, 14:00 malá sklenička maso- zel. příkrmu 125g, 17:00 celá přesnídávka a ve 20:00 kaše-120ml nebo pudink 150ml.Nevím jestli je to dost nebo málo ale víc do ní nedostanu.Jinak během dne sní ještě tak 5 kukuřičných křupek a vypije tak 400-500ml čaje.V 10-ti měsících jsme vážili 7,92.Stejně staré děti v našem okolí toho snědí mnohem víc.
Jo a taky do ní nemůžu dostat nic s kouskama.Jakmile nejde sebemenší kousek tak se začne dávit a zvrací.Nechce ani doma vařený jídlo protože to nerozmixuju tak do hladka jako jsou ty skleničky.Takže pořád kupujeme skleničky max. do 5-tého měsíce protože v těch od šestého už jsou maličký kousky.Nevíte jak bych ji mohla naučit ty kousky baštit?Takhle furt jíme to samý dokola.Jen střídáme příchutě.Děkuji moc anezlobte se že jsem se sem tak vetřela

very
autor
11. máj 2008

Ahoj..
Kili, ten smích se zavřenou pusinkou známe dobře i my..při jídle dokonce umíme i plakat se zavřenou pusinkou!!!!
Moc vám ale přeji, že alespoň sondičkování funguje.. 🙂 🙂

Andy,děkuji za rady..jsou opravdu drahé!! 😉 Co vy?

Zero, vítám..vůbec jsi se nevetřela!! Sdělená starost, poloviční starost.., u mě to alespoň trošku funguje..
S kousky ti zrovna já neporadím..Ondra totiž ještě dnes kouše jen to, co chce on..i domácí polévku - když se zrovna zadaří a chce jí - mixujeme.. My máme vůbec velmi omezený jídelníček.. ☹

andy.a
11. máj 2008

zero,aj ja ťa tu vítam 😵 🙂
ymyslím,že už v nejakej diskusii som sa s tebou stretla 😉

my sme na tom s papaním dosť podobne,ale ja pre zmenu len kojím,ale len v noci,lebo cez deň malá nechce..čaju vypije tak maxim.2,5 dcl za deń,to už oslavujem 😕 :-

dávam sójové resp ryžové dezerty a mlieka,namiesto klasických,lebo máme alergiu na BKM,zist.cca mesiac dozadu,odvtedy takmer vôbec nepriberáme ☹ 😒

v 10 mes.mala Anetka 8400 g 😉

andy.a
11. máj 2008

zero,keď ti malá zje kukuričné chrumky,tak by určite zjedla aj nejaké jedlo s malými kúskami 😉 treba skúšať aj za rizika vracania 😒 hádam tie skleničkové príkrmy od 6 mes,tie sú dosť jemno zmixované,aj keď už tam sú kúsky 😉 resp.varené jedlo zmixované 😉

veď kukuričné chrumky nepapá snáď rozmixované,že ?? 😅 😕 keď ju nenapínajú tie 😕

pelmisek
12. máj 2008

Very zkoušela jsi obyčejnej Infadolan? Nám ho poradila doktorka, protože Verča měla dokonce prasklinku na konečníku a je fakt super - stojí asi 25,-Kč a dokonce je na něm napsáno, že je na opruzeniny. Nám se moc moc osvědčil, takže doporučuju (kam se hrabe Bepanthen i když ten byl doteď nejlepší 😉
Jinak na ten průjem opět doporučuju Hylak forte ten na takovýhle průjem zabral super.
Moc vás lituju very, protože průjem u takovýhleho nejícího prcka je fakt děsnej. Taky jsme si to "užily".
Co se týče papání u nás tak zase máme nející období, protože Verče rostou zase zoubky. Ach jo! Na druhou stranu jsme s manžou nadšený, protože začala super lozit a furt něco vypráví, takže se tak trochu "probrala" - je dost líný dítě a tak jsme nadšený když se konečně začíná projevovat 🙂 Jenom nevím kde bere tu energii když skoro nic nejí!!!
Vítám také zero a jestli si četla tuto diskuzi alespoň zběžně tak si určitě narazila na problém s jezením kousků - naše Mudr nám řekla, že to kousání má spojitost s motorikou a měla pravdu, jakmile malá začla lozit tak začla i kousat (nejdřív spíš do sušenek a kukutyčinek, ale teď zvládne občas i něco v jídle). Prostě k tomu musí dospět sami. Taky jsem dlouho mixovala a kupovala úplně hladké přesnídávky, ale teď už jsme hrdě přesedlaly na ty pro 8.měsíční! 🙂 🙂 🙂 s občasnými neúspěchy, ale nevzdávám se a stále to zkouším.

andy.a
12. máj 2008

Infadolan je na všetko možné,aj na ekzémy a pod.veci,teda na vysušenie,ale Imazol je určite lepší,lebo je aj antimykotický myslím/teda proti plesniam/ 😉

pelmisku,gratulujem k pokrokom,mne malá nechce ani loziť,ani sa sama nestavia,čo mi Aďo v jej veku už dááávno robil/aj ked deti sa nemajú porovnávať 😉 🙂 / chodí za 2 ruky,aj to je dosť roztrasená 😕 pár razy urobila sama nejaké kroky,ale to bola len náhoda 😕 ona je dosť bojazlivá,Aďko bol úplne inakší 😕

sranda,v tomto sú krpci odlišní,ale čo sa týka jedenia,ako cez kopírku 😀

zero
12. máj 2008

Tak jsme právě zkusili zeleninku smasem od 6. měsíce a totálně jsme se zeblili už po druhé lžičce. 😠 Tak nevím.Dneska jsme byli na převážení a Simča má 8,20kg.Za měsíc přibrala 280g.Moc nic ☹

andy.a
12. máj 2008

zero,nepísala si niekedy v diskusii "Jak naučit baštit jídlo s kouskama ",alebo tak nejako ?? 😕 😅

držím palce s tým papaním,mne Aneta ani chrumky nezje,ani keksíky 😒 len občas namrvený chleba v polievke 😉 inak ju to tiež napína 😒

kili
12. máj 2008

zero, čo chceš, 280g je super na 10m 😨 , už samozrejme nebude priberať tak rýchlo, keď sa viac hýbe, to je normálne a váha je tiež dobrá, čo viem, tak tak má večina 10m (okrem mojich 😀 )
a náš Samko lozí už večnosť, stavia sa o nábytok ale rozhodne kúsky nežuje aj keď teda už mu nemusím dávať úplne hladké, ale mám pocit, že to len prehĺta 😕 🙄 . Ako zistím, či to naozaj žuje? ja nič nevidím 😅

zero
12. máj 2008

Taky si myslím že to docela jde.Na to že minule přibrala za měsíc jen 70g.MUDr je celkem spokojenej.Říká že oproti té starší dceři je pěkná.Ta je vyhublá pořád.Teď v sedmi letech má 18kg.Asi to máme i v genech.Manža neměl v roce ani 8kg a tchán byl jako malý dokonce v nemocnici jak byl hubenej.A teď má asi 110kg.
Andy jo, jo tu diskuzi jsem psala.Nevím jak jí to naučit.Nechce ani rohlík ani rozmačkanej banán.prostě nic.
Jo a kdyžse nabaští trochu rychlejc tak to potom vyhodí taky. 😠 Je to potvůrka. 😝

andy.a
12. máj 2008

zero,tvoja Michalka má tiež problémy s jedením ?? 😕

u nás je to vlastne boj na 2 frontoch a Aďko je teraz s jedením na tom oveľa horšie 😖 😒 vážil nedávno okolo 18 kg,ale zrejme dosť schudol,lebo momentálne zje denne ráno a večer jogurt a naobed niečo teplé,porciu ako pre bábätko/aj to nie vždy ☹ /
niekedy za celý deň nič 😠

v roku mal 10,8 kg,to bude mať Aneta možno v 2-3 rokoch 😕 😀

zero
12. máj 2008

Míša už jí docela hezky.Od malinka byla taky na UM a to měla ještě reflux.Takže furt blindila.Ale teď jí pěkně.I když má dny kdy toho sní míň, ale dokáže taky sníst k obědu 5 bramborových knedlíků maso a kupu zelí.A za hodinu má hlad a už zas něco chroustá.Ve školce si jí taky chválí že s jídlem problémy nejsou.S jídlem se spravila až tak v těch 4 letech kdy začala chodit do školky a viděla ostatní děti.I když už jí pěkně tak prostě nepřibírá.Ale ona je hrozně živá.Jinak do té doby to byl horor.To Simonka teď oproti ní jí dvakrát tolik než toho v tomto věku snědla ona.Tak si říkám že se to časem snad taky spraví.Jen mě trápí že do ní nemůžu dostat nic s těma kouskama.Chjo 😠

andy.a
12. máj 2008

no,my sme opačný prípad,Aďo v MŠ NIČ nejedol,NIČ nepil,keď videl,že kuchárky nosia jedlo,napínalo ho 😒 ☹
a doma tiež nič nejedol anii nepil,pokiaľ chodil tých pár dní do škôlky 😖