Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

martina46
19. jan 2009

och, very.... ☹

pelmisek
20. jan 2009

very koukám, že to asi nebude tak úplně o tom, že Ondra nechce jíst, ale spíš o tom, že se vy dva s manžou hádáte a jestli je on u jídla na něj zlý (neboj mojeho manžu musím taky umravňovat) tak on nebude jíst tuplem!
Možná se vám zdá, že tak trochu otravuju, ale podle mě by vám ta kineziologie pomohla moc!!! Zřejmě má Ondra nějaký blok kvůli kterému nechce jíst. Na druhou stranu je možné, ža třeba nástupem do školky by se to mohlo i zlepšit (i když Andy myslím psala, že jim to nepomohlo) pže děti se opičí a tak by Ondra možná mohl začít jíst s nimi. Chodíš třeba do nějakého mateřského centra? Tam děti taky jedí, samozřejmě kromě toho že si hrají. Jo a jak píšeš, že vyrazíš jednou za 3 měsíce k holiči a situace s manžou a krmením se pravidelně opakuje tak je možné, že si ji sama tzv."přivoláš". Já vím, že to zní tak trochu "čarodějnicky" nebo možná trochu nesmyslně, ale věř že podvědomí je silnější než vědomí!!!

very
autor
20. jan 2009

Ahoj Pelmísku..my na kineziologii chodíme..už jme vyzkoušeli dva odborníky v našem regionu..a stále nic..prvně jsme tam byli, když byl Ondrovi necelý rok.. Zkoušeli s ním mnohé a nepodařilo se..samozřejmě i homeopatika, bachovy esence, bylinky s tím spojené, vlastně i cviky jsme vyzkoušeli..bloky u něho žádné nenašli..

Ondra bohužel do kolektivu vůbec nesmí, kvůli snížené imunitě..mezi děti se dostane max.na čerstvém vzduchu..a to stejně musím hlídat, zda jsou ty děti v pořádku..

Pelmísku, já věřím na kineziologii, mě samotné už hodně pomohla..po potratu, který jsem před pár dny prodělala moje první kroky vedli tam.., ale s mým manželem a jeho chováním k malému je to úplně jinak..manžel pochází z rodiny, kde se k sobě neumí chovat, navíc má velmi náročnou práci, je stále ve stresu a další věc docela dost podstatná..mezi námi je velký věkový rozdíl..je z Ondry unavený, chce od něho věci, které nezvládají ani podstatně starší děti..

Ondra se svojí osobností ( je na hranici indigového dítěte )a nepapáním je jedna věc a manžel úplně jiná..
Vím, že chceš pomoct a děkuju za to.., ale tudy pro nás cesta nevede..

pelmisek
20. jan 2009

very v tomto případě to spíš vypadá, že by na kineziologii měl chodit manžel, ale to je zřejmě na jiné téma ne tady a už vůbec ne veřejně ☹

andy.a
20. jan 2009

pelmisek,hoď nejaký link na kineziologiu 😝 nech to mrknem 😉

ja na liečiteľov a rozne tzv."alternatívne" metódy velmi neverím 😝
navštívila som jednak sama so sebou cca 2-3 kvázi liečiteľov 😝 😀 😕 a Aďko bol u 2 velmi uznávaných liečiteľov..a dostal od nich urologický čaj za 500,- Sk 😝 😀 😖 úplne obyčajný,ktorý hocikde kúpite za pár korún 😉

pelmisek
20. jan 2009

andy.a ono je to samozřejmě taky o tom, že aspoň trochu věřit musíš pže jinak budeš "zablokovaná" k jejich způsobu "léčení"( matně si pamatuju že jsi z lékařského oboru)
já chodím k jedné prima paní v Praze a ona má docela prima stránky kde má všechno hezky vysvětlené www.sebepoznani.cz, ale hod si na net kineziologie a uvidíš co vyleze

andy.a
20. jan 2009

very,mala by si muža posielať preč,kým krmiš malého 😉

u nás krmim hlavne ja..MM dáva malej ráno jogurt,lebo to som už v práci,chodím na 7.hod. 😉
potom krmi mama,ktorá varuje..ide to ako kedy,raz dobre,raz horšie,niekedy má zjedené za 10 minút 270 g,inokedy za hodinu a pol 150 g 😝 😀 😀
a olovrant a večeru už dávam zasa ja,keď som už doma z roboty 😉

MM niekedy začne krmiť,ale keď mu to malá začne omieľať,tak to chce s tým hneď seknúť..ide si zapáliť na balkón a malú potom dokrmim ja 😝

tiež mi do toho dosť frfle,ako som už písala,ale je pokojnejší ako ja 😅 😀 😉 ja som prchkejšia,ale zasa ńa druhej strany mám viacej trpezlivosti počas neľahkého nášho údelu tuná na tejto doskusii 😝 😀 😀 😀 teda kŕmenia našich nepapavcov 😝 😕 😉

andy.a
20. jan 2009

pelmisek,verila som,kým som tých "odborníkov" nenavštívila 😉
neviem,či som zrovna mala smolu,že mne ani malému práve títo nepomohli 😉 😕 😝
ale nechcela by som tu o tomto rozpútať nejakú diskusiu 😕 😝 😀

určite sú aj dobrí,o tom niet pochýb 😉 🙂
ale ja verím klasickej medicíne 😉 inak by som nemohla robiť svoje povolanie 😀 😝 😕

andy.a
20. jan 2009
andy.a
20. jan 2009

very,o indigových deťoch je tu tiež na MK diskusia,myslím v predškolákoch 😉
ale tento pojem sa pokiaľ viem v odborných kruhoch vobec nepoužíva 😕

very
autor
20. jan 2009

Andy, máš pravdu..ta kinezioložka nás na to přivedla..ovšem naše lékařka k tomu přihlíží..spolupracuje s mnoha léčiteli..právě ona nám doporučila kineziologii.., když už asi nevěděla co s malým..
Věřím, že nám to trošku pomohlo..například se u nás vyhledávaly zóny..malý měl postýlku v celé délce v zóně..předělali jsme kvůli tomu celou ložnici..např., svým rozumem ale vím, že tyto praktiky nenahradí antibiotika, když malý dostane angínu..

paula80
21. jan 2009

Ahojte všetky, viem, že sem nepatríme, malý má len 9 mes., ale s Andy som sa už kontaktovala, lebo ma zaujímalo nechutenstvo detí. Náš malý ním trpí, resp.poruchou príjmania potravy už od cca. 2,5 mes., a skončili sme so sondou v nose.S Martinou sme si písali aj v téme Odstavil sa od prsníka a nechce piť UM.A to bol len začiatok. Takže aj Martinine trápenie poznám, a vašu diskusiu som tiež prešla celú.
Keď som ju teraz čítala, verila som, že keď vám už detičky odrástli okolo toho 2 roka, tak sa to trocha zlepšilo, predsa sú už rozumnejšie, uvedomujú si čo od nich chcete a v kútiku duše dúfala, že v tomto veku aj náš malý začne chcieť papať a piť sám.Ale ako vidím, nemusí tomu tak byť. ☹ A tiež sme skúšali všetko, ale nepomáha nám nič.Raz nechce prímať nič a hotovo. 😖
Andy nemáš kontakt na nejakého kineziologa v okoli TN?Ďakujem

paula80
21. jan 2009

A ozaj zabudla som na margo manželov:moj ma tiež od začiatku nepodporuje, myslí si,že ho týram tým, že mu dávam tú sondu a celkovo, že mám málo trpezlivosti a podobne.A nášmu vzťahu to tiež nepridalo, povedala by som, že ho pomaly ale isto ničí. ☹ Takže prajem vám všetkým pevné nervy, veľa psychickej pohody a porozumenia od najbližších.

martina46
21. jan 2009

paula,
tvoj manzej nie je ochotny videit, ze to inac nejde? keby si tea nechala vyhladovat a skoncili by ste opat v nemocke, potom by bol spokojny???? 😠
som sa nechala uniest...... 🤐

paula80
21. jan 2009

Maťa, on dobre vidí, že inak to proste nejde, ale on si stále myslí, že som netrpezlivá, nervózna, čo je nakoniec aj pravda ☹ ale proste to tak nejako vyplýva z celej situácie, máloktorá matka je kľudná, keď jej dieťa nechce jesť a popritom všetkom treba stíhať kopec vecí, domácnosť, druhé dieťa, ale hlavne u nás - celú tú starostlivosť o Teodora.Ale chlapovi to nevysvetlíš, veď on predsa tiež chodí do práce, má toho dosť - aspoň podľa mojho manžela.Takže asi tak. 😒 Ale to je asi do inej témy 🙂

martina46
21. jan 2009

no, musel by si to sam vyskusat, taku celodennu starostlivost o nejedaka, aby zistil, ze sotva sa da potom ostat pokojny a trpezlivy.....

hankaajirik
21. jan 2009

Ahojky, nemáme tento problém ani trochu, ale chtěla bych pomoci.Napadlo mě, jestli jste zkusili upravit mu jídlo, třeba z toustového chleba do tvaru autíčka. Jako kola dát mrkev a tak něco podobného. Do bramborové kaše udělat očička, pusenu. Nějak ho navnadit a pojmout to formou hry. Kdy spapá auto a potom si ho nakreslíte na papír.Jako dítě jsem taky moc nechtěla jíst, ale né až tak jak popisuješ ty.Moje máma a babička mě doslova nutily a bez nadávek a křiku se to neobešlo. Musela jsem všechno dojíst, ale já už nemohla.Doteď na to nemám hezké vzpomínky a nedělám to ani svému synovi. Jenom nevím, jak bych ti poradila s pitím. Abych do Jiříka dostala nápoj, musím mu do vody dát trošku džusu.Když mu dám čaj, tak nevypije nic.Džus není ideál, ale alespoň pije.

andy.a
21. jan 2009

Hanka,takéto "aranžmány" jedla určite každá maminka v tejto téme vyskúšala 😝 🙂 😉

ale ďakujem v mene všetikyých maminiek nepapkáčov za radu 🙂 😉

Paula,kineziologa nepoznám,len pána Dedíka/tak sa myslím volá 😝 /,dosť známy liečiteľ,pracuje v TN a chodí do okolitých miest a možno aj dedí za pacientmi 🙂 😉

pomohol vraj mnohým ľuďom,o.i.si ho vychvaľuje moderátorka z JOJky Lenka Hriadeľová-Čviriková..neviem,s čím jej pomohol..nejaká alergia alebo psoriaza 😝 😕 😅

od neho dostal náš syn ten urologický čaj 😀 😀 😀

crazy
21. jan 2009

ahojte mamičky,
tak pozerám, že sa to tu zase rozbehlo.
My sme na tom podla mňa čoraz horšie, malý buď papá máličko, alebo vôbec.
Napríklad ráno vôbec nemusí jesť, ale ani na obed, niečo málo na večeru.
Papáme buď pri knižke, alebo TV, ale aj to mi rýchlo ufujazdí. Keď nechce neotvorí ústa a hotovo. UM pije iba v noci, podla nálady, niekedy aj 3,5 dcl, niekedy len deci.
Niekedy už fakt nemôžem, keď ho vidím, ako celý deň nič poriadne neje. My papáme stále dokola to isté, máločo nové mu zachutí. A keď mu nechutí, tak to proste vypľuje.
Obhrýza chlebík,rožok, ale zje málo, ďalej sem-tam jogurt, málokedy celý, to ho hneď napína, tak mu radšej viac nedávam. Potom Monte, to väčšinou zje, ale len to maličké, mäsové výživy, ale len keď už fakt nič iné nechce. Ovocné výživy väčšinou nechce a to už ani nehovorím o kaši, to som už dávno vzdala.
Na obed stále robím nejaké mäsko s ryžou, alebo zemiakmi, ale zje z toho fakt minimum. Musí mať dobrý deň, aby spapal všetko a to mu dávam mini porcie. Polievku kuraciu, zeleninové už väčšinou odmieta. Ovocie-trochu z jablka, zriedka banán, niekedy mandarinky. Dávala som mu aj šťavu z pomaranča kvôli vitamínom, ale na ne je alergický, tak nič z toho.
Inak je to šidlo a má kopu energie, ale to nešťastné jedenie...
Váži okolo 10 kg, aj to som rada, lebo som si myslela,že toľko nebude mať ani vo 2.rokoch.
Všetky Vás pozdravujem 😉

andy.a
21. jan 2009

Crazy,vieš,že som na teba myslela ?? 🙂 😉

a pozerám,že čoskoro zasa rodíš ?? 😕 😕 😕 😅 😝 😀 blahoželám 😵
veru,už si asi hodne dávno nebola v tejto téme,lebo si nespomínam,že by si bola tehotná.. a teraz wow !! že 37.tt. 😝 😵 😅 😕

no,Levie Srdce podľa fotiek vyzerá,že stále niečo papá..dokonca vylízaný tanier od torty 🙂 😉 😅 a pekne na stoličke za stolíkom 🙂 😉
to my stále v tej vysokej stoličke a malej dávam jedlo do kompótovej misky 😀 😀 😀

držím palce a tiež pozdravujem 🙂 😉
a dúfam,že sa tu ešte ukážeš 🙂 😵

paula80
22. jan 2009

ahoj Andy, ďakujem za tip, ale ako píšeš vám nepomohol, tak pochybujem, že by nám ten pán Dedík nejak inak pomohol, na tie isté problémy.
Iba som ti chcela ešte napísať, že máš zlaté deti, malá je ako taký anjelik, ale so šibalskými očkami - hrozne zlatá.
Na tom všetkom je to hrozné, že každý kto nepozná trápenie mám nepapáčov a pozrie sa na ich deti, ani by neveril, že sú s nimi také starosti, lebo vypadajú naozaj v poriadku a hlavne nie nejak podvýživene. A to myslím aj na margo tvojích detí. Naozaj sú podarení 😀

andy.a
22. jan 2009

Paula,ak chceš dám ti kontakt na našu gastroenterologičku,myslím,že je lepšia ako tá,ku ktorej chodíte vy 😉 ak chceš,napíš,pošlem ti to do IP 😉

a k nám z TN nie je ďaleko 😉

.. a ďakujem..ale každé dietatko je krásne 😵 😵 😵
..veď to,že,moji krpci obaja sú výzorovo ako anjeli,každý ich obdivuje..ale keby ich mali varovať a kŕmiť..asi by zmenili názor 😀 😝

paula80
22. jan 2009

Ďakujem Andy, ale neviem, či má význam meniť gastroent., aj tak papať musí chcieť on sám, my všetky dookola to chceme už dávno, tak myslím, že sa u neho nevymyslí nič nové. 😒
A presne preto som písala, že nikto neverí, koľko je starostí a roboty, okolo tých nepáčov a nikto tomu nechce veriť, je to presne tak a mami nervy nakrajíčku a vyplazený jazyk každý večer 😝

andy.a
22. jan 2009

Paula,nech ti je útechou,že aspoň starší syn je dobrý a normálny jedák 🙂 😉 😝

paula80
22. jan 2009

Andy veď ešteže to. Pri prvom naozaj nebol žiaden problém, ale tiež keď som v roku dokojila, žiadne mlieko nechcel, až okolo 4 rokov začal piť kakao. Inak tekutiny tiež pil iba čistú vodu až neskor už všetko.A ozaj od roka prestal chcieť všetko ovocie, banán napr. nechce doteraz semtam jablko, mand, pomaranč, ale ozaj málo.Ale ostatné má rád všetko, hlavne mäso, na akýkoľvek sposob. V máji bude mať 5 rokov a má 116cm a 23 kg. Takže som aspoň s ním spokojná. 🙂
Teodor nám to vynahrádza, čo sa aj temperamentu - jeho hyperaktivity týka, aj to nejedenie a celkovo. Nenadarmo sa vraví, každé dieťa iné. Tiež som pridala do albumu dnešné fotky - sú aj totálne odlišný výzorovo.

andy.a
22. jan 2009

Paula,krásne fotky 😵 😵 😵 a tvoj manžel a ty ste boli akí jedáci ako deti ?? 😕 😅
lebo ja som mala ešte v 7.triede/12 rokov/ 23 kg..teda ako tvoj 4-ročný syn teraz 😀 😝 😝
na gympli 36 kg pri 160 cm.. 🙂 😉
ale teraz som už "normálna",možno by som mala aj 2-3 kg zhodiť 😀 😝 len sa nedarí,nakoľko mám sedavé zamestnanie 😒 ☹

Aďo má 5 rokov,výšku tiež cca 116 cm,veľk.nosí tiež 116 ../predvčerom mal narodky 🙂 😉 / a váhovo je v MŠ /ale nechodí teraz do MŠ/medzi tými najľahšími 😉 má medzi 18-19 kg,tam mu síce navážili 20 kg,ale asi vo vetrovke a čižmách 😀 😀 😀
..a majú tam rekordmana- 4-ročný chlapec 28 kg..no,to je už príliš.. 😝 😕 😅 vyzerá ako zápasník sumo 😀 😀 😀

a najľahšie je tam 5-ročné dievčatko 14 kg 🙂 😉 aj ja som mala asi toľko v tom veku 😉 😉

Paula,ale asi aj tých 23 kg je v 4 rokoch nadpriemer 😝 😅 😕

martina46
22. jan 2009

andy, na gympli 36kg??????? 😲 😲 😲 😲 😲

andy.a
22. jan 2009

áno 😀 😀 😀

ale na výške už som šla na 50 kg pri 163 cm 😝 😝 😝
a teraz 53 😝 😝 😝

paula80
22. jan 2009

Andy, my sme boli normálny papáči, teda manžel a ja. On dokonce pil z fľaše mlieko až dokým nešiel do školy a ja vraj tiež. My sme obaja dosť robusný - povedala by som tučný muž - cca 110 kg ale 190 cm a ja 167 cm ale váhu od hanby radšej nenapíšem - po 2 porodoch mi ostalo vyše 10 kg aj viac 😢
Dušanko je na otca vysoký a celkovo veľký a má aj hrozne veľkú nohu 30.
My sa smejeme, že Teodor k nám vobec nepasuje - my všetci velikí - hlavne do šírky a hlavne stále hladní. 😅
No čo už, snáď sa aj on raz chytí 🙂
A ozaj je strašne frustrujúce a ani nie správne porovnávať deti, každé je svojské a má inú stavbu kostí atď.....
A zabudla som Dušanko mal por. váhu 4300g a 53 cm.Takže už od vtedy bol väčší ako jeho rovesníci. 😲
A závidím ti tvoju váhu takú som ja nikdy nemala ☹ ☹ ☹

paula80
22. jan 2009

Bože ospravedlňujem sa za tie chyby v množ. čísle, vobec si neuvedomujem, že to tam tak plácam, tie y..Prepáčte.