Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

very
autor
24. feb 2008

Aleda, s tím kašlem je to nepříjemné.. Vím jen, že kamarádky syn na kašel trpí a při záchvatech ho zabalí a šup s ním na studený vzduch..
Také znám tohle blinkání od kašle nebo pláče..to vždy uklízíme stoličku ještě půl hodiny po tom, co se poblinkal..
Andy.a v jiné diskuzi jsem objevila povídání o knížce o spánku u dětí a učení je k tomu..ty už jí máš? Pokud ano, přepošleš mi ji..mojí sestry syn má se spaním velké problémy..zkusili hodně, ale usne jen s nimi v posteli po dlooooouhém přemlouvání..poslala jsem ti IP mailovou adresu. Děkuji. 🙂

andy.a
24. feb 2008

OK,very,idem ti to poslať.. 😉

dena76
25. feb 2008

Tak u nas je to asi tak... muz malu krmil 3x v zivote, tak vobec nechape co to je. Ja sa snazim byt v klude, ale priznam sa , ze niekedy po prebdetej noci som trosku "nervak" hlavne ked mam tanier s kasou v jednej ruke, druhou hladam na dialkovom od televizora reklamy a do toho mi to Kristina hodi auticko do taniera.... fakt to musim aj ja niekedy predychavat na balkone.. 😠 Potom sa vratim a muz hovori: Si taka nervozna.... 😠

No ale boli sme dnes u obvodnej dr... tak Kristina aktualne vazi 8,46kg. A problem s vracanim mi doverne pozname. Boli som si aj pre vymenny listok na gastroambulanciu. Tak tam ideme 6 marca....uvidime.
a aby nam doktorka verila, ze Kristinka casto vracia, Tak jej to tam predviedla v plnej parade 😀 Doktorka bola ovracana od hlavy az po paty... ato jej len pozerala do krka 😲

Very, ta knizka o spanku sa nahodou nevola Kazde dieta sa vien naucit spat? alebo tak nejako? Lebo tu mame a tam sa pise o metode kontrolovaneho placu.... len ked nasa place tak vzdy vracia a mna nebavi 4x za hodinu prezliekat postel. A to nehovorim o tom, ze vecera je "vonku" a potom spime s prazdnym zaludkom a budime sa x krat za noc na hlad.

andy.a
25. feb 2008

dena,malá nemala reflux ako bábätko ?? 😉 negrkala od malinka ?? 😕

áno,je to tá knižka o spaní,ktorú spomínaš..ale pre nás to tiež nie je,lebo malá tak strašne reve večer,až sa tiež niekedy dovracia,takže nemám to srdce nechať ju vyplakať.. ☹ a počúvať ten rev a vreskot 😖

andy.a
25. feb 2008

negrkala=negrckala.. 😉
preklep 😉

aleda
25. feb 2008

Ahoj holky,
dnes jsme malé koupili Hedelix na kašel a hned po podání krásně poblinkala babičku u které jsme byli na návštěvě ☹ . Máme krásnej kašel ke všemu se přidala rýma a blinkání. Zítra jí beru k doktorce tak jsem zvědavá co nám poví. Jinak na blinkání jsme nikdy netrpěli to až teď co máme problémy s jídlem. Ještě mě napadlo, že to může být tím, že Adélce rostou řezáky 🤐 podle doktorky ty bolej nejvíc. Tak jsem zvědavá co nám poví.

U nás manžel malou krmil taky asi 5x a stejně jako u deny jsem nervózní a na to dítě to přenáším proto nejí 😠 ale krmit jí nebude. Já jsem nervózní, už to trvá moc dlouho a já se začínám klepat před každým jídlem. Už dopředu mám strach co zase bude ☹ .

andy.a
25. feb 2008

aleda,kvôli tomu vracaniu mám z liekových foriem najradšej čapíky.. 😉 alebo v kritickom prípade injekcie,to je najistejšie.. 😉
ale nič cez ústa 😒

mady
25. feb 2008

Ahojky všem!
Tak já se taky trošku přidám. Nemám to tak hrozné jako vy, ale malej mi taky nepije. Jí taky méňě ale miluje sunar. Jenže má teď průjem a nesmí sunar. A já teĎ nevím co mám dělat. Dneska snědl 4piškoty, 1/2 rohlíku a 100ml čaje. Tak zítra valím k doktorce. Mám šílený strach z dehydratace. Ale co mám dělat? Doteď sunar mohl. Äch jo mát eněkdo radu?

andy.a
25. feb 2008

mady,na hnačku je dobrý Hylak/rovnako ako aj na zápchu/..alebo Smecta sáčky.. 😉
a samozrejme čo najviac tekutín..ryža,ryžový odvar.. 😉
držím palce na zajtra,aby ste dobre pochodili u dr..a malý nech je čím skôr zdravučký.. 😵

andy.a
25. feb 2008

..a samozrejme probiotiká/napr.Nutrolin B sirup pre deti,Dophillus inphant prášok/.. 😉

dena76
26. feb 2008

andy.a, Kristinka ma reflux. Zistili jej ho este ako babatku, ale kazdy mi vravel, ze sa to zvekom zlepsi, ze ta klapka zosilnie... len ja mam pocit, ze u nas je to cim dalej horsie a horsie. Grcka cim dalej tym viac a staci jej jej aj malilinky podnet a vsetko je vonku...staci silnejsi plac, mala omrvinka zo zeme, prstik v puse... a grca.
dr. nam aj vravela, ze este chvilu pockame (asi tak do 2r) skor nemoze zevraj nic robit, pockame co povedia na gastroenterologii a potm sa uvidi...bud sa to bude riesit liekmi alebo operacne... ale to by som nerada...

mimochodom-vcera ssi zase "odlozila" veceru na dlazku a spat sme isli hladny... 😎

andy.a
26. feb 2008

dena,aj náš Aďo včera tak "večeral" ☹

andy.a
26. feb 2008

dena,a zatiaľ ste nemali žiadne lieky na reflux alebo zvracanie ?? 😕

Aďo nemal potvrdený reflux,sono žalúdka natívne aj po najedení mal v norme..dostal myslím Costi ako 8-mes.bábo proti zvracaniu,ale nezabralo mu to..potom všelijaké odbery na všetko možné,na alergény,hormóny ŠŽ..všetko mal v norme..takže somatická etiologia vylúčená,somaticky je v poriadku.. 😉

a Aneta-ešte neviem..predbežne bola uzavretá ako dieťa so sklonom k vracaniu.. 😕 ☹

very
autor
26. feb 2008

Ahoj, promiňte tu pomlku, ale nedostala jsem se sem dřív..dověděla jsem se, že moje sestra čeká mimi a ten den ho také hned potratila..v sedmém týdnu..hospitaluzovali jí na vyčištění..teď už je doma..události posledních dvou dní..Hrůza..je mi z toho opravdu smutno, žaludek mám jak na vodě, hlava mě bolí..a celou noc jsem nespala, to jsou ale jen moje pocity.. Co prožívá ona si ani neumím představit.. 😢 😢 😢

I my měli reflux, ale myslím, že už to - věkem - máme v pořádku.. Horší byl reflux v močových cestách..to jsme se půl roku trápili, samá horečka a nálezy v moči, ale nikdo si s námi nevěděl rady..až později zjistili reflux a začali malého "léčit" antibiotiky..vždy 30 dní, pak 50..právě z toho nám vzniklo to nechutenství.

Včera jsem se ptala v lékárně na ty B vitamíny, ale pověděli mi, že jsou určené až dětem od tří let 😲 ..tak nevím, zkonzultuji to s Dr...

I já jsem často na nervy..v poslední době trpím na migrény..kdykoliv malý hodně, opravdu hodně zlobí s jídlem, nebo nespinká od zubů..přijde to..a to nám to jde všechno pak ještě "líp" ☹ ☹

Mady, tyhle strachy mám také..my často takhle končíme na pohotovosti, kvůli dehydrataci..vždy ho zkontrolují a většinou nás pustí domů s tím, že ještě jeden nebo dva dny a jde na kapačky. Musíš kontrolovat kůžičku, zmačknout a pozorovat, jestli se ta zmačknutá "řasa" vrací nazpět.. I na jazyku je to poznat, když je suchý..
Co tě ale možná překvapí..když je dítě zvyklé přijímat málo tekutin běžně..jen tak se neodvodní..podstatně horší je to pro dítě, které denně vipije litr a půl a pak najednou jen 100 mililitrů..tím mě jednou dost uklidnila jedna lékařka na pohotovosti..

Andy.a obdivuji tě, kolik máš poznatků a zkušenosti..je vidět, že jsi jedna z těch úžasných maminek, co mají přehled..i když za jakou cenu, viď? 😒

andy.a
26. feb 2008

very,Nutrolin B je určite aj pre menšie detičky,nie až od 3 rokov..je to komplex vitamínov B v kombinácii s probiotickým komplexom..dáva sa pri hnačkách,užívaní ATB,pri únave a rekonvalescencii deťom,pri nechurenstve na podporu chuti.. 😉 dúfam,že si to dobre pamätám.. 😉

a Cebion sirup alebo kvapky multivitamínové by mali byť tiež OK,.pokiaľ ti malý bude chcieť papať lieky..

very,ja som od fachu,takže tým je to horšie,že ako sa hovorí "obuvníkove deti chodia bosé " 😖 😀 😕 😠

andy.a
26. feb 2008

a tvojej sestry mi je úprimne ľúto 😢 😔 ☹

dena76
26. feb 2008

Very, co sa stalo sestre ma mrzi, musi to byt hrozne ☹ ☹ ☹

a s tou dehydrataciou mas asi pravdu, ze ked je dieta zvykle na male mnozstvo tekutin tak sa asi tak lahko neodvodni... mi pijeme asi tak 3,5 deci denne ( ked mame dobry den) a preto sa stale strachujem, ze bude mala dehydrovana, ale zatial sa nam to este nestalo. Ani ked mala teploty a pila tak malo...

Andy.a. , nam praveze dr, vcera povedala, ze ôlieky proti vracaniu jej moze dat najskor az ked bude mat 2 roky, ze dovtedy nemoze nic robit, len musime cakat... a vidis, vy ste mali take nieco uz v 8 mesiacoch hmmm. No spytam sa na to este ked pojdeme k tomu gastroenterologovi...

A very, kamaradkin syn ma tiez reflux mocovych ciest, a viem co si chudiatko vytrpeli. maly berie den co den od narodenia antibiotika a bol asi uz na 2 operaciach.. ma teraz 3 roky, ale chudiatko co si uz on vytrpel. ☹

My berieme probiotika Dophilus Infants a multivitamin Pikovit...

very
autor
26. feb 2008

Andy.a, Nutrolin B sirup velmi dobře známe..dávali nám ho, když jsme dlouhodobě brali ty antibiotika..myslím, že aby pomohli střevům..
Už jsem si ale nepamatovala, že je tvořen ze samých "béček"..zítra ho koupím..
Stejně nás dnes nějak trápí průjem, tak zfoukneme dva problémy jednou ranou..i když ten průjem může být klidně od zoubků..
Dena76, k té tvojí kamarádce..věř, že vím, čím si prošli..na nefrologii jsem potkala mnoho dětiček, s pár holkama se vídáme..je hrozné jak některé děti zkusí..
Já osobně se hrozně bála porodu, těhotenství také nebyla procházka růžovým sadem, ale to co přijde potom jsem neřešila..nepřipouštěla jsem si, že by zrovna moje dítě nemělo být v pořádku..
Dnes s radostí a úsměvem vzpomínám na těhotenství a porod..a současný stav mě někdy až vyčerpává.. 😒

aleda
26. feb 2008

Ahoj holky,
dnes jsme byli s malou u doktorky a malá nám za týden zhubla 200g ☹ . Už jsem z toho na prášky, doufám, že až se zbavíme rými a hlavně toho kašle tak to doženem. Musíme jít příští týden na kontrolu. Tak snad už to bude lepší. Teď jíme ještě hůř než dřív ☹ 🤐 už ani reklamy nezabíraj. A to byla naše nejsilnější zbraň.
Andy a. taky bych nejradši malé podávala léky jen ve formě čípků a třeba injekcí, ale naše doktorka nám dala nějaká homeopatika na odkašlávání a horečku a malá to hned vyhodila. Ze lžičky to prostě dobrovolně nevypije. Zkusili jsme to dát do čaje a to trošku vypila, ale nedá to 3x denně jak by měla 😝 . Snad i to málo pomůže.
Very sestry je mi moc líto, úplně se mi sevřel žaludek ☹ . Taky jsem neměla úplně ideální průběh těhotenství, porodu se bála, nakonec byl rychlej a v pohodě, ale nedovedu si představit jak bych se cítila v téhle situaci. ☹
Holky držte se a hlavně ať jsou ti mrňousci brzy zdraví. 😲

ivankaalenka
26. feb 2008

no, my sme to dopracovali na NGS, cize nasogastricku sondu. To znamena, ze tak nepapame, ze by sme umreli. Mala proste neje. Ale vidim, ze nie sme same...Lenze asi nie je pomoci ako to tu citam...no, ale ak je to Very take zle, tak mozno ta sonda by pomohla. Roztiahla by mu zaludok...my sa o to snazime. Snad to pomoze, neskusite to aj vy? No nie je to lahke, ja to zavadzam, treba davat velky pozor, ale kebyy to malo pomoct, tak mi je to uz jedno. Viem, ze to boli, ale neva, keby jedla, tak jej to nedavam, jasne. Ale viem, ze nie sme same, aj ked sa nas snazili na Kramaroch pressvedcit, ze "take dieta este nevideli". Nasa ale neje, ozaj neje. A okolie nas odsudilo, zevraj jej nedavame jest, ze ju tyrame. CHapete? A mna odsudila aj moja rodina!!! Ze by som mala dostat do drzky, ze sa neviem potarat o dieta, no uzasne, ze? A to povedal moj otec, aj ze my ju zoberie socialka. A my sme sa zatial trapili po nemocniciach a preplakala som si to...A v nemocnici zistili len to, ze ma alergiu na laktozu. A inak j uplne zdrava. Tak to sme my, nie ste sami. Ale ja moju dcerku milujem nadovsetko a ostatni nech si trhnu nohou. A nech nas ohovara aj cele mesto!

andy.a
27. feb 2008

ivanka,stále sa trápite s toun sondou ?? ☹
ako dlho to už trvá ?? 😒

andy.a
27. feb 2008

aleda,všetky deti menej papajú,ked sú choré..a tí naši nepapavci,u tých je to ešte horšie.. 😖
neboj,keď Adélka vyzdravie,bude to lepšie..a zasa pomaly priberie,aj keď bude stále pomenej papať.. 😉

sama viem,aké je to ťažké.. 😒

a keď to nepôjde s reklamami,tak možno nejaké rozprávky,filmy,keď to bude malú zaujímať.. 😉
len ono je to potom neskôr problém,aby sa dieťa naučilo jesť aj bez telky či videa.. 😕 tiež vlastná skúsenosť ..

aleda
27. feb 2008

Andy.a ty jsi moje záchrana, já tady na tebe házím svoje problémy a ty která to samé máš ve dvojím vydání mi umíš vždycky poradit a podpořit mě. Obdivuju jak to zvládáš. Moc děkuju. Pohádky nás ještě nezajímaj, ale časem doufám, že se to spraví. Taky uvažuju nad tím, jak jí naučit jíst bez reklam a televize, aniž bych jí musela nechat vyhladovět???? ☹ Jak jsi to udělala s Adriankem ty?
Ivanka držím palce ať je brzy maličké líp. Ten kdo to neprožívá den do den jako ty si vůbec neuvědomuje jak je to těžké dostat aspoň sousto do toho malého človíčka.

andy.a
28. feb 2008

ahojte,čo máte nové ?? 😉

my ideme zajtra s malou k našej dr.,ohľadom vracania,pred chvíľou sa mi v kočíku dovracala.. ☹
tak tam revala,až sa dovracala.. ☹ už mi to raz takto spravila.. ☹ 😖

dena76
28. feb 2008

Andy.a. dufam , ze to nebude nic vazne... plakala az tak silno? a casto sa Ti z placu povracia?

U nas nic nove... zatial sa drzime. Klop klop. Vcera sme aj dost dobre spali. Kristinka sa zobudila len asi 3x 🙂 a to je u nas vyborna noc. 😉

alwda a u Vas je to uz lepsie ci ste este chorucky?

andy.a
28. feb 2008

dena,áno,ked to malé silno plače,tak sa dovracká..2x mi to už spravila.. ☹ v kočíku..ešte dobre,že na balkóne doma a nie na vychádzke.. 😒
a včera sa dovracala po napapaní..nechala som ju ešte chvíľu v stoličke,aby sa jej to troška "uležalo",ale vyšupla to von.. 😖

a aby som sa naozaj nenudila,Aďo má horúčky a nádchu..začiatkom decembra bol tiež chorý,mal obštrukčnú bronchitídu..dúfam,že teraz to nebude nič vážne.. ☹

aleda
28. feb 2008

Ahoj andy.a držíme palečky ať prohlídka dobře dopadne a Anetka je v pořádku. 😲
Dena teď už to bude určitě jenom lepší. 😵 ťuk ťuk na další dobrou noc.
My stále ještě marodíme, ale už to vypadá líp. Dneska jsme neblinkali ani jednou 🤐 jíme tedy míň, ale to se určitě spraví až nám bude dobře. Rýmu úspěšně odsáváme, tak nejhorší je kašel, ale dali jsme malé hedelix do čaje tak něco vypila snad brzy pomůže. Příští týden jdeme na převážení tak snad už nic nezhubne.

andy.a
29. feb 2008

aleda,díky.. 😉
no,boli sme ráno s oboma malými u dr,obaja teplotujú,kašlú,soplíkujú..Aďo má zasa chytené hrdlo,dostal ATB..Aneta-zatiaľ to vyzerá na virózu..obom robili výtery z hrdla.. 😒

rozprávala som aj o Anetiných probl.s papaním,máme sa objedn.na USG vyšetr.refluxu 😒 som nadšená,už som to kedysi absolvovala s Aďom 😖

ale priberá vraj celkom dobre/na to málo,čo spapá/,má teraz 8.100 g 😉 dúfam,že sa to nepokazí..aby som to nezakríkla ..

pelmisek
29. feb 2008

Ahojky holky tak jsme zpátky z té nemocnice. Vy jste tu diskuzi ale mezitím pěkně rozjely 😉 No musím vám napsat co nám tam všechno dělali. Absolvovali jsme samozřejmě krev, krevní obraz, moč, sono bříška, sono hlavičky, EKG, EEG, Echo, rentgen ruky kvůli kostnímu stáří (ani jsem se neptala na co protože už jsem byla úplně hotová), oční pozadí, prohlídku u neurologa a to je snad všechno. Mezitím děsná nuda - dítě mi furt lezlo doslova po hlavě, protože se nudila a ani jedna jsme se nevyspaly, protože tam bylo hafo dětí a zejména kojenců, kteří se budili každé tři hodiny na kojení a to samozřejmě řevem 🙂 Bylo tam děsný vedro a postele s takovýma těma igelitama jako podložky, takže jsme byly v noci úplně spocený a furt jsme se budily. O děsným jídle, které jsem ani já a ani malá nejedly ani mluvit nebudu. No každopádně malé zatím nic nenašli, ale některé výsledky např. na štítnou žlýzu budou cca za měsíc!!! jo a ještě jsme byly na potním testu- testují nějaké chloridy v potu, ale nějak jsem nepochopila na co. Musím říct, že doktoři mi toho moc neřekli, takže snad budeme moudřejší za ten cca měsíc.
Musím vám říct, že jsem tam potkala dvě stejně postižené maminky s drobnějšíma dětičkama a taky jim nic nezjistili takže určitě nejsme samy. My samozřejmě nemáme reflux ale papání nám taky moc nejde. Jak to tady ale čtu tak zase tak hrozně na tom ale nejsme - jíme 6x denně ale málo.A swušenky, piškoty, rohlíky ty nám vůbec nehrozej - s těma si jen hraje 🙂 Teď v nemocnici nám spolupostižené maminky nabídly takové ty dětské křupky bez chuti a ty docela jedla, ale nějak nevím kde je koupit. Bydlím si ce v Praze, ale zatím jsem je ve svém okolí neobjevila ani v Penny a ani v Globusu. Zítra jedu do Sparu tak se zase mrknu. Nemáte někdo nějaký typ kde by se dali koupit?
No nic jsem ráda, že jsem doma a musím říct, že na jednu stranu mi to tam tak trochu prospělo i psychicky, protože na tom opravdu nejsme nejhůř a byli tam úplně malé dětičky s opravdu děsnejma chorobama - ne že bych někomu něco ošklivého přála, to v žádném případě, ale strávit s malým 7 měsíčním dítětem týden na JiPu na přístrojích bych opravdu nechtěla. Zatím papa a když vás bude něco zajímat klidně se ptejte

andy.a
29. feb 2008

pelmisek,vitajte opäť doma.. 😵

takmer všetky vyšetrenia,čo spomínaš,sme absolvovali aj s Aďom..ambulantne..okerm EEG,ktoré sa nedalo zrealizovať,nakoľko Aďo by nevydržal v kľude ani pár sekúnd,nieto cca 10 min.,čo je potrebné..a EchoKG mu tiež nerobili.. 😉

chloridy v pote,tzv.potné testy sú na vyšetrenie cystickej fibrózy/mukoviscidózy/,je to vrodené ochorenie prejavujúce sa zvýšenou sekréciou hlienov v dýchacom trakte,v pankrease..ale to určite nemáte,mala by aj iné porblémy,hlavne kašeľ s vykašliavním hustého hlienu.. ☹

a rtg kosti malému tiež nerobili..my sme mali ešte nejaké alergo-imunologické testy/lepok,bielkoviny KM..imunoglobulíny..už ani neviem čo../,z hormónov myslím tiež hormóny št.žľazy a hormónov kôry nadobličiek..