Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

andy.a
16. mar 2008

mne malá dnes málo jedla ..a 2x grcala..večerala len 120 kaše..ešte som nekojila od rána,takže skoro nič nepila ☹

a Aďo sa mi pri večeri dovracal ☹ mal kura v rajčin.omáčke so zemiakmi,hneď ako som to pred neho položila,naplo ho a vyvrátil trocha jogurtu,čo mal na olovrant 😒

zajtra je pondelok,mladý ide na varovku,takže budem mať hádam viacej kľudu..víkendy sú o ničom,muž bol dnes aj včera ako vždy v robote 😒

crazy
16. mar 2008

no riško večeral tiež len trochu kaše, aj keď ju veľmi nemusí, ale chcem do neho dostať aspoň dačo mliečne. tiež sa mu stane, že to vyvráti a spolu s tým aj predch. jedlo, z čoho som úplne znechutená a je mi ľúto, že je snáď potom hladný a že mu chudáčikovi nie je dobre.
ja takéto detičky úplne chápem, tiež som taká bola ako malá, v školke som nič nejedla a neskôr v družine, a keď ma priveľmi nútili, tak to išlo von. ale myslím, že to bolo skôr psychického rázu, nechcela som chodiť do školky, tak taký protest. tak by som to nerada teraz robila môjmu synovi, že ho budem veľmi nútiť. a ja som aj doteraz slabý jedák, ale sladkosti, to hej
ja sa práve na víkendy tešim, že muž bude doma a nebudem na to sama, takže ťa celkom chápem, že to nemáš s detičkami sama ľahké, ale vážia celkom v poho, to moj je mrňúsik.
ale neboj, veď oni z toho vyrastú, len škoda, že mamy sa toľko natrápia.
tak brú noc a nech sa zajtra už vráti ten stratený apetít

andy.a
17. mar 2008

dobré ránko 🙂 😵
my sme mali zlú noc,malá bola každú chvíľu hore,mrnčala,zrejme zuby 😖 a ako na potvoru,včera niekde zapotrošila Dentinox na ďasná 😒 5x som kojila,takže aspoň nejaké tekutiny vo forme MM má v sebe 😕
vstali sme o pol šiestej..Aďko o pol siedmej a to ešte o 22.hod.bol hore 😕 😅

andy.a
17. mar 2008

crazy,tiež takéto detičky chápem.. 😉
ale zvracanie v.s.psychogénne vo veku od pol roka sa mi zdá dosť divné 😖 a nenormálne skoro ☹ ako prejavy školskej fóbie u predškolákov je to normálne..ale u malého bábätka ?? 😕

no,ale viem,že v tomto veku už bývajú tzv.bábätkovské formy anorexie a bulímie 😖 😕 kedysi sme o tom ani nechyrovali 😒

andy.a
17. mar 2008

crazy,tvoj Riško je mrňúsik ?? 🙂 😕 na fotkách sa ani nezdá,že by bol drobný 😉 je peknučký,bucľatý a vyzerá na poriadneho chlapáka 😵

našej malej nedávno hádali 5 mes.. 😕 má cca 8 kg,nie je to bohviečo,ale 5 mesiacov ?? 😀
a dlhá je cca 75 cm 😉 😀

crazy
17. mar 2008

ahoj, mojmu tiež hádajú menej, on ešte nemá ani 8 kg. a jedna doktorka sa ma pýtala, že čo je taký malý, že či sme malí v rodine, tak ma naštvala. ja mám normál 1,65 a muž je vysoký. veď on to ešte dúfam dobehne, ale hýbeme sa na spodnej tabuľkovej hodnote. my sme teraz prišli z nefrológie, chodíme pre dilatáciu panvičky, len min. nález, ale stále na kontroly
nepil dnes skoro nič, tak som sa bála, že na sone nebude vidieť moč. mechúr, ale voľačo tam mal 😉

andy.a
17. mar 2008

crazy,super fotky tie nové.. 😉
malý je hrozne zlatunký 😵 😵

ani mne malá od rána nič nepila..možno nejakých 30 ml čaju ☹

crazy
17. mar 2008

andy, aj tvoje detičky sú krásnučké, nikto by o nich nepovedal, že sú takí nepapavci 🙂

crazy
17. mar 2008

ozaj, aby som nezabudla, díky very za privítanie 😵

vanila
17. mar 2008

Ahojte! Aj ja ta vitam crazy. síce tu casto nepisem ale zase sa pripajam. Bola som dnes u pediatricky lebo maly nachladol tak som sa opytala na to stravovanie leb o zase poslednu dobu mi stale pije len mlieko. Ja neviem ci je to take normalne. Povedala som jej ze beznu stravu nechce a uplne odmieta. Ona mi povedala ze to moze byt zubami. ja už som na drancky ale sa nemozem stazovat lebo nie som az tak strasne ako niektore maminky co tu pisu a pravdu povediac sucitim snimi a viem ako ich to trapi ze malinky protestuju. dnes som premyslala kedy to zacalo stym odmietanim a tak som si v myslienkach vratila do zadu ze zacalo to ked mu vysiel prvy zub. Tak aj moze byt na tom nieco pravdy. Raz som si precitala ze odmietanie stravy moze to byt aj tym ze sa malym ked sa zacalo z prikrmami mixovalo ale ja nie som toho nazoru lebo suseda ma 22 mesacnu dceru tej vobec nemixovala a ta jedava tak ako danik. Andy este k tomu zvracaniu neviem ale danik este ked mal 10 mesiaciv sem tam zvracal ja som si stoho nic nerobila lebo som to brala ze sa napil z flase tak mu vybehlo. Mysliis ze som spravila dobre ked som to nebrala ako vaznu vec lebo od tej doby to bolo uz ok?! Pytam sa preto ci som nieco nezanedbala aby nebolo neskoro. Lebo okrem jedenia je v poriadku.

andy.a
17. mar 2008

vanila,ahoj,myslím,že kvôli tomu vracaniu u Daníka,čo spomínaš,sa nemusíš trápiť 😉

veru,tie zuby dávajú zabrať,tiež si to všetko racionalizujem tým prerezávaním zubov..už od Vianoc to trvá a to je teda neskutočne dlho 😠
a zatiaľ tie horné stále nie je vídno,len to má Aneta napuchnuté 😒

very
autor
17. mar 2008

Ahoj, tak my měli dnes krásnou noc.., ale den nám to "vynahradil". Ondra celou noc krásně spinkal v postýlce..ráno se ječtě hezky napapal 200ml mléka a pak najednou už nechtěl nic - jídlo a ani čaj jsem do něho nedokázala dostat, stále jen plakal, ani venku se mu nic nelíbilo. Oběd byla tragédie, ale něco málo spapal. Stále nechtěl pít..po dvou hodinách spánku jsem mu nabídla čaj..3Xho naplo a pak začalo opravdu ošklivé zvracení ☹ ..3xzvracel, byl celý zelený, do toho plakal..no, nemohla jsem ho ani převléknout jak plakal. Celý chudinka nevoněl 😒 , bylo to všude..měla jsem o něj strach, jen seděl a vypadal děsně. No asi po hodině se sebral a po další se trochu napil vody..šel dnes spinkat bez večeře, nic nechtěl jíst a já nechci zbytečně provokovat žaludeček..
Také se nám oprudil a to má vždy k zoubkům..takže to asi udělaly opět zuby.. 😝
Andy, chci se zeptat, existuje něco na zklidnění žaludku po takovém zvracení..nikdy nic nedávám.., ale když mám možnost rady.. Budu ráda, když mi poradíš..

andy.a
17. mar 2008

very,Promethazin sirup..je to antihistaminikum,ale aj proti zvracaniu dobre zaberá/ u nás síce nie,ale my sme výnimka 😕 /
a samozrejme veľa tekutín.. 😉
a ešte aj piť colu po malých dúškoch..ak ti to teda Ondrášek vypije.. 😉

nelezie na neho nejaká viróza/žalúdočná-črevná/ ?? teraz je toho veľa ☹

želám skoré uzdravenie a pokojnú noc.. 😉

andy.a
17. mar 2008

no,ale ten spomínaný leik je iba na predpis..to som zabudla napísať.. 😉

ja si ho píšem do zásoby,lebo človek nikdy nevie..ešte sa dáva napr.aj na noc,keď má dieťa dráždivý kašeľ..troška to ten kašeľ stlmí a zníži možnosť zvracania/z toho kašlania/ 😒
a má to aj sedatívny efekt,takže dieťa lepšie spí..teda malo by spať 😉

very
autor
17. mar 2008

Andy, děkuju za radu..
Také jsem myslela na střevní chřipku, ale zvracel jen 3x..uvidíme jaká bude noc a zítřek..
I u nás je hodně těchto viróz 😝 , ale nikam nechodíme..vždyť víš.., ale ve vzduchu to být může 😒 .
Přejeme dobrou, klidnou noc všem a Andy vám navíc, ať vám alespoň ty zoubky už dají pokoj.. 🙂 !

xxmargaretka
18. mar 2008

ahoj baby..
ja viem,ze sa s vamy nemozem rovnat..len pri citani toho,ze rano dietatko vypilo 2dlc mlieka a potom nechcelo jest som si spomenula na stare casy ked aj anna rano pila mlieko cca o 6h a potom som do nej skor nez na obed(13-14) nic nedostala pretoze bola zasitena..tak som ranne mlieko zrusila odvtedy mame na ranajky pol krajicka chleba a trosku mlieka..
inak zuby su svine o tom viem svoje..v sobotu sme skoro nic nejedli a vcera ranajky na obed a veceru ziadnu..

andy.a
18. mar 2008

Dobré ránko želám..teda skôr už pekné predpoludnie 😎 🙂 😵

Margarétka,máš pravdu o tých zuboch.. 😒 inak,u syna sme ani nevedeli,že mu idú zuby.. 😕 😅 ale jemu prvé vyšli až pred 8.mes.. 😉
a malej tie spodné rezáčiky tiež sme náhodne zistili,že ich má prerezané-pri papaní cinkli o lyžičku 😝 mala 5 mes.a 3 týždne..a tieto horné to je niečo príšerné 😠

Margarétka,ja neviem,kedy mi malá bude schopná zjesť pol krajca chleba..lebo ani Aďo neje vôbec chlieb,ani rožky 😠 😠 😠

andy.a
18. mar 2008

noc sme mali zlú,ale u nás je to normálka 😀 😝
a ešte aj mladý bol už pred 6 vyspaný/zaspal 22:30 / 😖

crazy
18. mar 2008

my sme tiež nespali moc dobre, stále sa budil a mrnčal, ani piť moc nechcel. na raňajky trochu termixu, aj to som musela vymýšľať všelijaké odpútavacie akcie
mne malý chce aj chliab, aj pečivo, hlavné je, že si to sám môže držať v ruke. a pchá to do seba, ale veľa toho nepoje, polka skončí na zemi a polka na ňom, padá mu to z úst a hrozne mrví 🙂
ale nemôžeme pred ním jesť, lebo všetko chce aj on, ale to, čo má jesť to nechce, no na hlavu 😵

andy.a
18. mar 2008

tak to máš ešte dobré,crazy.. 🙂 😉 myslím s tým jedlom do ruky 😉
naša dáva do úst všetko okrem jedla/presne aj Aďo to takto robil..aj v karte to má napísané takto doslovne 😖 😖 /

pelmisek
18. mar 2008

Ahojky holky tak koukám, že to tady probíhá stále standartně🙂 andy.a opravdu vás lituju, protože my jsme proti vám sice prťousci, ale teď jsme konečně začali dicela papat a myslím, že i dost bumbá. A kdyby furt zvracela tak se asi zblázním (to musí být fakt hrozný). Jenom je mi divný, že vám v podstatě nic nezjistili doktoři. Něčím to přece být musí ne? Já vím, že reflux vám našli, ale psala si že malý, tak čím to sakra je?
Zuby nás teď trápí sice taky (třeba včera nevečeřela) ale už to beru tak, že prostě nechce tak nechce - zkusím to třeba za hodinu a ona si většinou dá. Na druhou stranu bych řekla, že docela přibrala, protože proti tomu jak jedla před tou střevní chřipkou se docela cpe 🙂 Třeba jí to v těch střevech ty léky nějak vyčistili 😉 No dělá mi radost aspoň co se týče jídla. Lezení furt nic ☹
Very jestli nechtěl vůbec nic pozřít opravdu to může být ta střevní chřipka!!! My jí taky měli cca před 14 dny a nejdřív zvracela a pak 4 dny skoro vůbec nejedla a ani nepila. Vždycky jsem do ní doslova narvala 2-3 lžičky(ale opatrně aby zase nezvracela - nenutit ale furt nabízet) a za hodinku za dvě zas a tak jsme přežívaly. Doktorka nám dala Hylak forte. Ten je i bez předpisu, takže ani nemusíte k doktorovi, ale já jsem takový strašpitel, že tam vždycky radši zajdu abych si byla jistá a holt zaplatím minimálně těch 30Kč, ale co bych pro toho svýho miláčka neudělala 🙂 Držíme palce!!! Napiš jaký je další průběh.

andy.a
18. mar 2008

pelmisku,keď sa nič nezistí po telesnej stránke-a je jedno,čoho sa to týka..-vždy to skončí na psychike..teda uzavrie sa to ako psychogénna príčina 😝

very
autor
18. mar 2008

Ahoj,
Pelmisku, mám radost, že hezky papáte..tady se každý jídelní "úspěch" skutečně slaví..
My měli šílenou noc..o půlnoci jsme to vzdali a šli se zkusit napapat..uvařila jsem těstoviny, ale nechtěl je..napil se trošku vody..a pak dostal opět nurofen.. Pak se uklidnil a dokonce usnul.. Dnes celý den proplakal, provztekal..já ty zuby tak nenávidím!! 😖 Dnes jsem mu zkusila dát na večeři naší omáčku s rýží..no snědl málo, ale něco přece..nejdřív plakal jak moc to chce a pak plakal, že to nechce..jak já bych mu chtěla vidět do hlavičky..
Já také raději zajdu k lékaři..zvlášť když jde o malého, ale teď mám téměř jistotu, že jsou to zoubky.
Ani my nesníme půlku krajíčku chleba..nedavno mu zachutnal sladký rohlík, ale bylo to opět jen jednou..

Andy, teď vlastně přišla řeč na to, o čem dlouho uvažujeme s manželem..už dlouho přemýšlíme, jestli by nebylo vhodné vzít Ondru např. k psychologovi.., myslíme, aby nám pomohl s tím nejeděním..já si tedy myslím, že je ještě brzy, že je příliš maličký..ale co si o tomhle myslíš ty??

andy.a
18. mar 2008

ahoj,very,psychológa môžete vyskúšať/aj my sme boli,ale hlavne kvôli hyperaktivite 😅 /,určite to neuškodí.. 😉
ale poradí vám,čo už viete aj vy sami-myslím,že nič nové sa v tomto smere nevymyslí..

1.nechať dieťa vyhladnúť,kým si vypýta samé jesť
2.žiadna telka,video a pod.pri papaní
3.spoločné stolovanie
4.stimulovať dieťa odmenami za každú spapanú lyžičku
5.zákaz obľúbených činností,keď nespapá jedlo
6.jesť častejšie a malé porcie

..atď..toto isté radím ja v ambulancii..aj mne toto isté radila psycholog. 😉 😀

andy.a
18. mar 2008

very,ak máš doma Fenistil kvapky,môžeš dať malému na noc,aby lepšie spal 😉

želám všetkým pokojnú noc a zajtra krajší a lepší deň !! 😵 🙂

aleda
19. mar 2008

Ahoj
crazy vítej 😎
pelmisek gratuluji jak se Verunka hezky rozpapala. Teď určitě načerpá spoustu sil na brzské lezení 😀 .
very to je mi moc líto, že malého takhle zlobí zuby, už aby vyrostly 🤐 😔 .
andy.a měli jste aspoň klidnější noc? Spaly děti líp, nebo stále stejné? 😵 A jak papkaj?

U nás teď trochu horší, vrátily se plakací scény u jídla a ani toho moc nesníme. A dnes byla probrečená celá noc. Ty zatracený zuby nás taky trápí, už aby byly venku. 😠

Andy.a ještě se chci zeptat. Myslíš, že nechat vyhladovět dokud si dítě neřekne samo o jídlo je řešením problému pro všechny nejedlé děti? Já se toho bojim, ale asi nám nic jiného nezbyde, než to na Adélku zkusit, pokud je to tedy jediné řešení. Sice je to předčasné, ale začínám se bát jak to zvládneme ve školce. 😝 🤐
U nás je zajímavý, že když piju tak přijde a chce ochutnat, ale když jí nabízím jídlo tak se odvrací. 😨

andy.a
19. mar 2008

dobré ráno 🙂 😵

aleda,tiež sme mali horšiu noc..malá sa stále budila,kojila som 4 alebo 5x-takže cez deń už nebude ani čaj piť 😕 😖 ,no a nejako po polnoci MM tak strašne chrápal,že malú zobudil a potom bola 2 hod.hore 🙄

aleda,to vyhladovenie by ti poradil každý dr.. 😉 len tým našim nepapavcom to nezaberá..Aďo ked má horšie obdobie,by vydržal aj týždeń bez jedla a vôbec by nepýtal.. ☹ bol by rád,že nemusí jesť.. 😖

ale na Adélku by som to neskúšala,je na to myslím ešte maličká..tak po 2.roku..možno.. 😅
ale to sa ti snáď aj sama rozpapá 😵

cermonca
19. mar 2008

Ahoj holky,u nas je to zase trochu horsi 😝 od kazdeho jidla sni par lzicek a konec,k obedu stale ta mrkev nic jineho.Zkousim varit nam jidla co by mohla jestli se na necem chytne kdyz to uvidi u nas a nic 😒
No a zoubky uz se klubou uz kouka takova spicicka horni jednicka tak uvidime jak to bude az vyleze,no ale mam pocit ze poleze hned dalsi 😀 Jenom aby ji to mic nebolelo kvuli tomu jidlu.Noci u na take stoji za to ale nastesi se nakoji a spi tak ji prenesu do postylky jenze se budi tak trikrat nebo ctyrikat a vstava v sest 😝

Holky drzte se snad se to nekdy spravi 🙂 🙂 🙂

andy.a
19. mar 2008

baby,ja dúfam,že malej naraz vylezú všetky zuby !!! 😀 😝 😅
lebo takto sa trápiť pri každom zúbku.. ☹ ešte ich čakáme 18 😕 😖

Cermonca,držím palce aj vám,aby sa to papanie zlepšilo a zúbky sa prerezali 😅 😝 😉

vanila
19. mar 2008

Ahoj andy, jedno pravidlo ako spolocne stolovanie v nasej rodine nepoznaju kazdy sa naje kedy sa mu raci. Ja doma u svojich rodicov som to poznala no svokrovci vobec. oni ani na vianoce nemaju spolocnu veceru 😒 😒