Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

andy.a
21. apr 2008

dnes som telefon.konzultovala Anetkine výsl.aj s Dr.a bavili sme sa chvíľu aj o jej ne/papaní 😉 tie výsledky s pozitívnou alergiou na bielk.KM nemala až také zlé,ale treba držať istý čas tú dietu/koľko,to neviem/,potom sa urobia kontrolné odbery a uvidí sa.. 😉

a ohľadne vracania mi povedala-to isté ako pri Aďovi-že by to malo byť objektívne doložené pobytom v nemocnici 😖 😠 ale snažím sa to brať s rezervou,lebo vždy vraví niečo iné 😠

kili
21. apr 2008

andy, som ti to hovorila, ona ešte nemá alergiu, len neznášanlivosť a ono sa to spraví, len treba dodržiavať dietu 😉

kili
21. apr 2008

andy a to pôjde malá do nemocnice, aby ju kŕmili aj oni a či im bude zvracať alebo ako to bolo myslené?

andy.a
21. apr 2008

asi tak nejak ,kili,lebo dr.nejde do hlavy,prečo môže také malé dieťa vracať 😕 Aďo mi robil to isté,ako sa mu zaviedli príkrmy,u malej je to ešte iné v tom,že jej zistili mierny reflux 😕

nie som názoru,aby sa malé dieťa,pokiaľ mu nie je nič vážne-teda relatívne zdravé,zaťažovalo hospitalizáciou len "kvôli tomu,aby videli,ako naozaj papá" 😕

vyštr.má porobené,neviem,čo ešte iné by jej spravili 😕 😖

andryy
21. apr 2008

My mame ten isty problem, nasa mala bude mat tento mesiac dva roky. Trapime sa prakticky od narodenia. Stale mala problemy s papanim, aj som s kojenia presla na umelu vyzivu ale nic nepomohlo. Viem ake su to nervy a kto to nevidel to urcite neuveri. Ked sa pozeram na tie fotky vasich deti, vidim aspon pekne baculate tvaricky a rucicky, to u nas nehrozi. a hlavne nozicky mame jak spajle. Ved si to predstavte dva roky a 10 a pol kila.Ale tiez sa s tym nic neda, uz mi aj niekolko krat pri krmeni praskli nervy a dala som jej po riti, ale nebolo to k nicomu. Stale papame tak, ze musime pritom nieco citat, proste uplne odputavam pozornost aby vobec nieco zjedla. ani hladovka nepomaha, sice krici ze je hladna, ale stacia dve tri lyzicky a zase je dobre, viac nemusi. Je to proste hroza. S tekutinami je to iste. Za cely den vypije asi 350ml mlieka a 150ml caju, sem tam hlt vody. to je vsetko. Neviem si predstavit v takejto situacii mat druhe dieta, aj ked by sme chceli. Manzel povedal, ze ked aj to druhe bude take, ze ho odvezu na psychiatriu. Este som zabudla dodat, ze uz asi pol roka mame problemy aj s kakanim. Stale zadrzuje stolicu a potom ked sa jej to nahromadi reve od bolesti, lebo je uz zapecena. Neviem kedy to vsetko uz skonci, ale bolo by nacase.Tak zavidim tym mamickam, ktorym deti tak s chutou papaju. Ani nevedia co maju.

pelmisek
21. apr 2008

ahojky holky tak koukám, že se máte tak nějak stále stejně ☹ Já musím říct, že jsme zase zpátky u nejedení! Verča má rýmu (a s ní celá rodinka🙂 a k tomu jí roste zoubek a tak "obědváme" kukuřičné tyčinky, svačíme velkého lipánka a večeříme asi tři lžičky kaše apod. jo ráno teda pije mlíčko a to pije furt stejně 210ML. Manžel byl zase o víkendu pryč a tak jsme byly s Verčou zase samy doma ☹ a když nejí tak je to dvojnásob naakt moc palici! Dnes šel pro změnu na celý den do práce (až do jedenácti), takže jsem mu musela donést jídlo, protože má tak blbou práci, že si nemůže odskočit na jídlo - je plavčík na bazéně. Takže prima den - Verča vůbec nejedla kromě mlíka k snídani, naštěstí jsem nemusela vařit(šla jsem do číny) ale svoje jídlo jsem si skoro celé vysypala (pitomý krabičky) a když jsem manžovi předávala jídlo tak ještě náš pes se rozhodl, že mě prostě poslouchat nebude - no a to byla poslední kapka - fakt jsem "vytekla" a radši jsem mazala pryč. Manža se hrozně divil, že "nedostane pusinku"! Když mi odpoledne volal tak se ptal jestli už jsem se uklidnila a že prý bych si měla najít nějakého koníčka a věnovat se mu!!! No tak to už jsem mu fakt praštila z telefonem. Rozhodla jsem se, že nebudu chodit nakupovat, uklízet, vařit a prát a budu se jen věnovat Verunce a jsem zvědavá kdy si toho všimne 🙂 Máme tak malý byt, že doufám, že brzy. Už prostě nevím jak jinak mu říct, že je toho na mě fakt moc a moc bych ocenila kdyby se taky snažil, ale zatím se mu velmi daří dělat natvrdlýho i potom co jsem mu to několikrát vysvětlovala. Už jsem z toho fakt nešťastná a stále více obdivuju vás všechny, které dokonce zvládají krmit třeba sondou nebo i několikrát převlékat dítě, protože se pozvracelo! Myslí, že už bych se asi fakt zhroutila kdybych měla ještě absolvovat to co vy. Držím palečky všem i sobě 🙂 🙂 🙂

crazy
21. apr 2008

pelmisku, to su chlapi, oni to proste nemôžu pochopiť, koľko sa my natrápime. Ja som už tiež koľko krát aj plakala, že malý nechce jesť, že pôjde spať hladný a ten môj mi k tomu nič nepovedal, iba, že ak nechce, tak asi nie je hladný a netreba mu teda nič dávať. A tým to bolo pre neho vybavené. Žiadny dôvod na trápenie. Ale keby si to vyskúšali, byť s deťmi celé dni a ešte stíhať aj domácnosť, to by som teda chcela vidieť. A určite by Ti nenavrhoval žiadneho koníčka, fakt vtipný.
Andy, ja by som tiež nešla s dieťaťom do nemocnice, pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné. Plno chorých detí a ešte ten stres z nemocničného prostredia... ☹ A s tou Anetkinou alergiou sa to určite zlepší, ale je to zase o starosť navyše.
😢
Vítam andryy v klube nepapavcov, my sa tiež pri jedle hrajeme a odpútavame pozornosť. A tiež aj pri veľkom hlade si dáme len pár lyžičiek dobrovoľne a dosť.
No baby, fakt neviem, kedy sa to už zlepší 😨

very
autor
21. apr 2008

Ahoj, tak vítám adryy..tvoje slova mě rozesmála, vážně..a ne ve zlém..četla jsem to manželovi a i on chápal každé tvoje slovo..i my si říkáme, že asi brzy skončíme v Dobřanech..zvlášť po tomto víkendu! Hodně smutných mi ale přijde těch vašich 10kg a s tím dalším miminem, to máme také tak.. Nevím jak je to u vás, ale my se šíleně hádáme, když malý stávkuje s jídlem..někdy je to lepší - na naše poměry, ale někdy naopak ještě větší hrůza..jsem překvapená z jakého mála dokáže Ondra vyžít! Včera se tak naštval, když jsme malého krmili, zakřičel, že se na to může "vys..t" a prásknul dveřmi..no zchladl a vrátil se za pět minut..já to oplakala, ale vlastně jsem nic jiného celý den nedělala..

Než jsem poznala vás všechny, netušila jsem kolik mamin má stejné starosti jako já..je mi podstatně lépe, když vím, že v tom nejsme sami!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Andy, ani já bych nešla s Ondrou jen na pozorování do nemocnice, když mě jako mámě to nepřijde opravdu nutné..ty své děti znáš nejlépe a je jasné, že nemocnice jim neudělá nejlépe. Jo a do teď jsem si myslela, že alergie a nesnášenlivostje to samé..pokud máte tu lepší formu, tak vám to moc přeji!!!! 😉 🙂

Pelmísku, úplně chápu..i na mě je toho někdy příliš..jen my se s dětmi doma trápíme 24 hodin denně.. I mě manžel říká, tak mu to nedávej, když nechce, jenže Ondra si nevezme jídlo dobrovolně ani za hodinu ani za půl dne..z toho u nás vznikají největší konflikty.. I moje mami mě odsuzuje, že malému jídlo mnohdy nutím, ale sama ho nikdy nezkusí nakrmit ani napít..
A ostatní, ty jen kroutí bulvami..včera jsem musela odejít od rodinného oběda..zatímco sestry syn (2,5roku )podle mojí mami úžasně papal, Ondra řičel, že jíst nebude a když jsem ho vyndala po půlhodinovém boji z židličky, vítězoslavně lítal šťastný po obýváku..šla jsem se vybrečet dolů do svého bytu, můj otec za mnou přišel a snažil se mě ukonejšit..i on je z toho smutný..
Jo a s tím koníčkem..manžel mi ho také doporučuje, ale já už prostě nemám energii na nic..tak ráda jsem dřív chodila cvičit, taď jen padám na nos! ☹

very
autor
21. apr 2008

Musím to rozdělit na dva, jinak to nikdo nebude chtít číst ..a možná ani to nepomůže 😖 😖 🙂
Dnes jsme byli odpoledne u MUDr., domluvili jsme se tak, abychom se vyhnuli opravdově nemocným dětem.
Zkontrolovala Ondrovi moč, krev, uši, krk, bříško..vše v pořádku 🙂 🙂 , jen má drobet méně červ.krvinek..to se ale prý zkontroluje za 14 dní..
Horečky ale trvají..dnes o trošku lépe jedl i pil, ale jen o maloučko 🙂 ..zdaleka se ještě nepřibližujeme našemu "normálu".. Mám pocit, že mi zhubl, ale na váhu se ho úplně bojím dát.. 😖
Lékařka to uzavřela s tím, že asi opravdu zoubky, prý přibývá hodně dětí s těmito problémy..
Máme vyčkat do čt a pokud horečky neustanou, zopakují se testy..
Jsem ráda, máme problémy s těmi močovými cestami, tak jsem se obávala zánětu ledvin..
Manžel byl doma asi 20 minut, viděl jak Ondra pije nepije a už dělal obličeje..v tu ránu jsme byli v sobě!!! 😖
Nechápu ho, co já s ním za celý den musím přetrpět..ty chlapi jsou vážně z jiné planety! 😒

kili
21. apr 2008

pelmisek, s tým koníčkom si ma pobavila 😀 , bolo to ako zo stikomu.

Adamko už hádam pôjde domov, zajtra zavolám doktorke a dohodnem sa, kedy tam môžem ísť na 2 dni aby som sa naučila zavádzať sondu. Sa toho strašne desím, minule som sa s manželom (tá hádka ešte trvá, sa stále nebavíme) len keď som ho sondovala, tak si fakt neviem predstaviť ako to bude potom ☹

irus
21. apr 2008

Přidávám se do klubu nejedlíků 😒 taky "ráda" čtu, že v tom nejsme sami 😉 Náš 2,5letý chlapeček nemusí jíst, pít...ze lžičky má psotník.mezi prvním a druhým rokem se dal zabavit hrou, čtením, ukazováním, autama a nevěda snědl leccos.Ted už je osobnost, která řekne ne a stačí a dost.Nervy mi rupají často, ale čím větší nátlak, tím horší odezva...Obelstí ho někdy televize a miska nakrájeného jablíčka nebo rohlíku a flaška..to pak bezděky strká do pusy 🙂 jako správný televizní divák.Už se to snažím nehlídat a nepočítat, ale zavzpomínám na dnešek:k snídani si 3xkousl do koláče a 3xsrknul brčkem, u dopolední pohádky snědl tři vanilkové věnečky-sušenky, takže byl nacpaný a oběda se nedotkl, zato se docela napil-tak 100ml čaje-má zrovna trochu kašel-.pak dvě hodiny spal.Venku k svačině měl dvě sezamové tyčinky a myslím, že nevečeřel, nebyla jsem doma, chodím na angličtinu.V podobném duchu jdou ostatní dny, výjimkou je jízda autem, kde se jeho šestileté ségry dvojčata cpou, protože se nudí a on s nimi!A dědičné to není, já i manžel jsme byli v pohodě a zmíněné starší holčičky úplně normální 🙂 Chlapce jsem kojila 14měsíců, od 7.měsíce jsme normálně přikrmovali....

andryy
21. apr 2008

Teraz ma to tak napadlo, ked spominate tu dedicnost. Ci by to nemohlo byt sposobene stresom v tehotenstve.Lebo ja som zaciatkom tehotenstva mala velke stresy. /co mi robil moj ex a moji rodicia/

andy.a
22. apr 2008

ahojte 🙂

vítam nové prispievateľky v tejto diskusii 😉

andryy,mne sa nezdá byť 10,5 kg u 2-roč.dievčatka extrémne málo 😉 poznám zopár drobnejších dievčatiek,ktoré mali takúto-aj menšiu váhu v tomto veku 😉 a sú OK.. 😉
kde bývaš/v zahraničí/ ?? 😕 😅 a aké stresy si to myslela ?? 😕 😒

andryy
22. apr 2008

andy byvame v irsku. A tie stresy, uz to nechcem spominat.Uz je to chvalabohu prec. S tou vahou si ma potesila. Vcera som dala nejake jej fotky do albumu tak sa mozes pozret na tu nasu chrtku🙂. ked jej kupim nejake pekne saty vsetko na nej visi.

andryy
22. apr 2008

Este som tu citala, niektora ste spominali, ze to vase lubi cibulu. Tak to sme na tom rovnak jedine veci co nasa mala lubi je cerstva cibula, to mi chodi kradnut, ked ju prave krajam, dalej slaninku, parok/ale samozrejme bez chleba, ten ju napina/ a olivy to je asi vsetko. Co sa tyka sladkosti tak tie len rozbali, raz olizne a hotovo. Moj bratranec ked prisiel ku nam na mikulasa tak jej priniesol kus slaniny, namiesto sladkosti. 🙂 Proste masozravka. Ja len umyvam cerstve kura a davam na pekac, krici mnam.Ale chcem podotknut, ze aj ked jej to chuti, tiez toho vela nespapa. Tak 4 az patkrat do pusy a staci.

andy.a
22. apr 2008

andryy,to môj syn má rád cibuľu 😝 😅 aj cesnak 😅 a do 3 rokov nič sladké ani nevzal do úst,ke´d videl čokoládu,napínalo ho 😕 😒

andryy
22. apr 2008

tak to vidis co to mame za deti.Na druhej strane sa im aspon nemaju s coho kazit zubky. Inak mas nadherne deticky. Mala ma krasne modre ocka.

andy.a
22. apr 2008

ďakujem 😉
tvoja malá je tiež podarená 😉 a nevyzerá nejaká moc chudá 😕 😅
ako sa vlastne volá ?? 🙂 😉

andryy
22. apr 2008

alexandra, teda saska

pelmisek
22. apr 2008

adryy buď v klidu, kamarád má taky dcerku cca 2 a čtvrt roku a teď SLAVILI 10kg, takže opravdu nejsi sama!!!
jinak tvoje album nějak nemůžu najít, pod čím mám hledat?hledala jsem podle autora,ale asi jsem slepá!?
Co se týče manžela jsem nad věcí a dnes jsem ho zaúkolovala - hlídá celý den malou, protože on má volno a já jsem celý den v práci a k tomu jsem mu zadala, že má vyluxovat, vytřít, uvařit a ojít na nákup - tak ať si to zkusí sám jaký já mám téměř každý den. Potom vám poreferuju co na to říkal 😉

pelmisek
22. apr 2008

sakra píšu už jako debil samozřejmě, že má dojít na nákup ne ojít 🙂 🙂 🙂

andy.a
22. apr 2008

pelmisku,teším sa na tvoje správy o tom,ako manžel dopadol s varovaním malej a upratovaním 😀 😀 😀

a klikni na ikonku s foťákom nad andryyiným príspevkom a naskočí ti jej album 😉

pelmisek
22. apr 2008

andy.a díky, koukám že jsem ty alba vždycky hledala hrozně složitě 😉

andryy
22. apr 2008

Diky pelmisku za utechu. Ono je to totiz tak, ze jej ta vaha stale skace. uz mala jeden cas aj 11 a pol kila ale ked sa nemoze 4 dni vykakat, tak skoro vobec nic nepapa, tak to zase zhodi. tak ty chodis do prace?a kolko maju rokov tvoje deti?alebo mas len jedno? Ja tiez chodim do prace ale len 2krat v tyzdni, doteraz som od septembra chodila do skoly, tak mi varovala segra. Bolo to celkom fajn odreagovanie.

pelmisek
22. apr 2008

andryy já jsem to tu už psala, že chodím do práce na půlúvazek a to skoro každý den (teda pracovní) a hlídá manža, protože dělá na směny. Odreaguji se to máš pravdu, ale stejně ho musím "řídit" po icq 🙂 Taky jsem tu už psala, že Verča má v skoro 16 měsících 7 a čtvrt kila! Naše mudra to už ani nekomentuje, ale já jsem z těch prohlídek fakt na prášky. Jak jsi psala o tom kakání tak Verča měla nějaké problémy minulý měsíc - nejdřív zácpu a pak průjem až z toho má nějaký praskliny nebo hemoroidy na konečníku a máme měsíc na to dát do pořádku jinak mastíme na chirurgii a bůhví co tam s ní budou dělat. Musíme mít holt vždycky něco extra no ☹

andryy
22. apr 2008

Prepac ale nemam cas vsetko citat, to ze chodis do prace som ale citala.Tie prasklinky na konecniku ma aj Saska a uz to trva dost dlho. Napr. teraz uz nekakala 3 dni ale viem, ze jej treba kakat, len to zadrzuje. Vzdycky jej vyjde len trosku, co je len trosku spinava plienka a ostatne zadrzi.Niekedy to robi aj 5 krat za den a len jej to vystipe ritku a potom uz vobec nechce kakat. Som objednana uz asi mesiac do nemocnice s tym ale stale mi neprisla pozvanka, kedy tam treba ist. Asi to necham az ked budeme na slovensku. O tyzden ideme domov, tak uvidim co mi tam lekari povedia.

pelmisek
22. apr 2008

Tak průběžná informace od manži zní, že Verunka nechtěla papat, takže jí dal hlídat babičce a mezitím si vyluxoval a vytřel a pak se hrozně divil, že Verunka u babičky všechno snědla! Tak takhle bych to uměla taky, to je príma co když si můžete v klidu uklidit a uvařit a on mezitím někdo pohlídá dítě a ještě ho nakrmí 🙂

andy.a
22. apr 2008

andryy,kebyže je Saška staršia,tak by som uvažovala o enkopréze/zámerné zadržovanie stolice a potom pošpinenie / 😕
Saška sa už pýta na nočník,mala obdobie,že sa pýtala a kakala do šerblíka ?? 😉

na vyprázdnenie by jej pomohol kúsok glycerínového čípku 😉

andryy
22. apr 2008

diky andy, robim v lekarni, glycerinove cipky u nej uz nezaberaju. pravidelne uziva laktulozu na zmaknutie stolice.niekedy jej davam babylax, to je taky gel v tube co sa vstrekne do ritky, ale ona uz reve ked vidi, ze mam nieco v ruke. Je to hrozne.Na serblik som ju skusala davat uz v osmych mesiacoch, zozaciatku sa vycurala ale potom ked sa naucila chodit, nechcela tam sediet.Mozno aj preto, ze ma malu rit a do toho serblika sa uplne prepadava. Potom som ju uz na serblik neskusala dat,bola som rada, ze sa vobec vykaka, ked som ju videla jak je zakusnuta do stola a krci sa,radsej ju nerusim.

andryy
22. apr 2008

prave teraz dopapala rozmixovane jablko a susene slivky tak uvidim, ale necakam ziadne zazraky. Najhorsie na tom je ze sa potom v noci budi a place, ze sa nemoze vykakat.normalne niekedy uz nevladzem, aj ja som z nej unavena.