Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

crazy
22. mar 2008

my sme tiež boli u svokrovcov a tiež sa tam chudáčik vyhladoval, to je vždy tak, keď sa niekam ide
len doma mám trpezlivosť núkať mu dačo do aleluja, ale inak celkom fajn 😉

andy.a
22. mar 2008

čauko,crazy 🙂 😉
a inak ako ?? 😕 😝

crazy
23. mar 2008

celkom dobre, my sme sa práve najedli, aj Riško pri tom asistoval, zase chcel všetko čo nemôže, aj uhorky, ale svoj termix nechcel, z toho ho napínalo, tak ja fakt neviem... 😖 inak krásne veľkonočné sviatky všetkým želám 🙂

andy.a
23. mar 2008

neviem,či to tu bolo spomínané,ale termixy,pribináčky a podobné veci s tvarohom by sa mali dávať až po 1.roku 😉

sú veľmi kalorické a také malé dieťa nemá ešte natoľko vyvinutý tráviaci trakt,aby to strávilo 😉 😕

crazy
23. mar 2008

no ja o tom dobre viem, ale keď nechce skoro nič mliečne, tak som myslela, aby mal aspoň dajaký vápnik 😒
už fakt neviem, čo mu davať jesť, hlavne na raňajky ☹

crazy
23. mar 2008

napríklad ovocné výživy nechce vôbec

andy.a
23. mar 2008

mne zje z výživy tak maxim.100 g,jednu máme na 2-3 razy 😖
ale vo výžive nie je vápnik 😀

skús tvrdé syry,jogurty,kaše,ak ti zje..domáci puding 😉

andy.a
23. mar 2008

crazy,mňa dr.kedysi hrozne spucovala,keď som začal dávať malému pribináčka-jeden jediný raz,podotýkam !!! o 2 mes.skôr,ako sa má 😠
tiež to bolo,keď mi odmietal mlieko a nechcel nič mliečne 😖

má to v karte napísané veľkými červenými písmenami a s 10 výkričníkmi .. 😀 😕

andy.a
23. mar 2008

a mimochodom,z toho pribináčka mi vtedy Aďo zjedol 2 lyžičky..a viacej nechcel,ani po roku,keď sa už takéto potraviny môžu dávať..ani vidieť..ani termixy,tvaroh,nič podobné 😕

istili to jedine jogurty a neskôr jedával na raňajky 3 malé Monte..ale to až tak okolo 1,5 roku-2 rokov.. 😕 😅
teraz by mi to ani do úst nevzal 😕

crazy
23. mar 2008

ja som najprv dávala jogurty, ale to ho tiež napínalo 😨

andy.a
23. mar 2008

crazy,a napínalo ho to,lebo mu to nechutilo,alebo ovocie v jogurte ho napínalo ?? 😕 😒

dávaš krémové,bez kúskov ovocia ?? ja veru len také,pri našich skúsenostiach so zvracaním..malý už zje aj s kúskami ovocia,ale musia byť malé a musím dávať veľký pozor,ked mu to dávam jesť,aby sa tam náhodou nevyskytla nejaká celá veľká jahoda a podobne 😒

crazy
23. mar 2008

práveže len biele, nič tam nie je, jemu neveľmi chutia také mliečne dobroty, ale alergický na mlieko nie je, robili mu na to testy

andy.a
23. mar 2008

crazy,tie biele sú mu možno kyslé..skús Activia sladká biela alebo Zvolenský smotanový vanilkový-tam nie sú tiež žiadne kusy ovocia 😝

crazy
23. mar 2008

Aj sladkú activiu som dávala, s tým som začínala, ale postupne to chcel čoraz menej. Ty čo dávaš na raňajky Anetke? Tak sme postupne vyskúšali všetky možné mliečne výrobky, že či mu dačo predsa nezachutná, ale kdeže. A to som si hovorila, že mu žiadnych pribináčikov a pod. nebudem dávať. Ale čo, keby mu to len chutilo. Ale nechutí, max. pár lyžičiek 😢

andy.a
23. mar 2008

ráno Hami príkrm-vtedy zje tých 120,potom je to horšie..desiata jogurt..obed skúšam varené,ale to mi buď nezje,alebo vyvráti aj jogurt,čo mala predtým..takže aj na obed skončíme na Hami príkrme/iný ako ráno/..olovrant ovocná výživka..večera kaša 😝

apropo,dnes pekne papala kašu a zrazu sa mi dovracala 😒 potom som jej ešte troška tej kaše dala,aby nešla spať hladná,ale nebola to žiadna sláva ☹

aj Aďo sa mi doobeda dovracal, a ešte ma čaká jeho večera 😝

andy.a
23. mar 2008

crazy,a s mliekom ste na tom ako ?? 😉
kojíš,či dávaš UM,alebo ?? mlieko ti Riško vypije ??

sorry,ak si to aj písala-zabudla som 😕

crazy
23. mar 2008

ach jo, s tým vracaním je to bieda, mňa to vždy tak mrzí, a ešte to máš dvakrát 😢

andy.a
23. mar 2008

veď to..človek sa poteší,že dieťa čo-to zje ,ale asi by sme sa nemali ani v duchu tešiť..mne sa to vždy vypomstí ☹ 😒 😢

crazy
23. mar 2008

iba kojím, umelé vôbec nechce, skúšala som viac značiek. A kojím len v noci, zriedka chce aj cez deň, asi tak 2-3krát za noc

andy.a
23. mar 2008

tak to si ako ja-len ja posledné 2 týždne kojím aj 6-7 razy,kvôli tým zubom 😒

a teraz je ešte aj spln,takže obaja zle spávajú,čerti malí 😅 🙄

mne cez deň malá odmieta kojenie-aj akékoľvek UM z fľaše..a čaju tiež vypije minimum 😖 ale už som to tuná písala.. 😀 stále dokola,žiadna zmena 😠

crazy
23. mar 2008

mne tiež vôbec nechcel ani čaj, ale teraz vypije tak cez deci

andy.a
23. mar 2008

hej,aj my sme dnes trhli rekord,takmer 100 ml čaju od rána

crazy
23. mar 2008

ja som tiež rada, ked vypije aspon toľko, a niekto už hysterčí, že ako málo dieťa vypilo, no je to relatívne, pre niekoho veľa, pre iného málo 😉

very
autor
23. mar 2008

Ahoj,
Andy, tchýně je z Bratislavy..chce, abychom přijeli na Hody.., tak nevím, bude u nich spoustu lidí a malý se nenají vůbec!☹

Pelmísku, s tou parukou jsi mě překvapila 😲 .., ale vypadá DOBŘE! 🙂

A také jste tu psali o Activii..i Ondra jí miloval, měl jí dřív i 2Xdenně..jenže měl po ní řídké kakání. Později jsme se od kamarádky - lékařky - dověděli, že Activie nepatří do pusinky malého dítěte. Tento jogurt je vyrobený pro dospělé lidi s línými střevy a tím, že se dává malému dítěti, kazí mu jeho přirozený "střevní proces"..to je jen rada, kterou jsme využili a konečně nemáme řídké kakání..😉

U nás postupně střevní chřipka porazila i manžela a babi, tak jsme tu jak v lazaretu..je to nepříjemné! Doufám, že se alespoň děda udrží! ☹
Hezký večer! 🙂

crazy
23. mar 2008

very, celej rodinke želám skoré uzdravenie 🙂 a čo sa týka tých jogurtov, tak čo doktor, to iný názor, ja to už beriem s rezervou 😉

andy.a
24. mar 2008

ahojte,želám všetkým veselé Veľkonočné sviatky !! 😵 🙂 🙂

very,skoré uzdravenie vašej rodine ☹ bývate všetci spolu/teda vy s vašimi/ ?? 😉

andy.a
24. mar 2008

very,nám Activiu doporučila primárka na gastroenterológii 😝 😅

fakt,čo doktor,to iný názor 😕 😀

cermonca
24. mar 2008

Ahoj holky 🙂
Vylezly nam uz dva zuby 😅 ale obedy jsou jeste horsi 😝 Mala uz neji dusenou mrkev 😝 a pro zmenu ji kupovane sklenicky Hami od 4. mesice 😝 Takze toho fakt moc nejime,dnes chci zkusit uvarit kousky zeleniny a bramburku a necham ji at se krmi sama,no uvidim jak to dopadne.Jine jidla jako jogurty,ovoce neo kase ji dobre 😝 proste to sladke 😠

Jinak k tem pribinackum,nam je mudra doporucila v 10.mesici kdyz prave nic nejedla ze mam zkusit jestli se na nich nechytne 😉 jenze ji moc nejeli a jeste k tomu mela prujmik tak jsem je nedavala.Zkusila jsem to az par tydnu pred rokem a uz ji chutnaji a prujem nema.Asi se ji fakt to zazivani vyvinulo 😕
No a Activii jsme meli zacit s jogurtama a zadny probem nebyl,je fakt ze kadeni mela mzna trochu ridsi ale naopak nam to pomohlo protoze pred tim mela problem se vykadit. 😕 Ted uz davam jogurty ruzne spis hodne smetanove at ji to zasyti 😀

Very:Tak to vas to porane skolilo.Ja si take nedovedu predstavit co bych delala kdyby mi to prepadlo a manza by byl v praci 😝

vanila
24. mar 2008

Ahojte babenky! Zelam vam pekne Velkonocne sviatky vela vody zdravia a lepsie papanie. Tu Activiu nam tiez doktorka odporucila ale aj smotanove jogurty do 1.roka ale nam to nechutilo. 😒 Andy chcem sa ta opytat vcera som svokrovi nakazala ze ked robil gulas nech urobi malemu taky primerany zjedol 12 lyziciek neni to zataz na maleho zaludok? Zjedol to z knedlou. Niekde som citala ze bravcove maso je tazsie ako hovadzina tak by sa mala podavat od 2.roka.

pelmisek
24. mar 2008

ahojky holky, tak co se týče pribináků apod. tak Verunka nechtěla ani tvarohy ani jogurty a bylo jedno jestli bílé, ovocné, s piškoty nebo bez popř. s čerstvým ovocem - a mohla jsem se třeba postavit na hlavu a tancovat a vždycky snědla pár lžiček a konec 😉 takže jsme kolem 10 měsíce přešli na pribináčky, termixy, tvaroháčky apod. a paní doktroka na to nic neříkala - byla ráda, že Verča aspoň něco jí, protože měla období že kromě výše jmenovaných jedla snad už jenom mlíko a kaši (obědy jí fakt nehrozili). Teď už je to lepší i když zase nás teď trápí zoubky - už tři dny lezou a já jsem z toho úplně na palici! Tak protivná už Verunka dlouho nebyla 😢 Teď jsem jí po cca 5 měsících takříkajíc omylem koupila jahodový jogurt a Verunka ho zdblábla úplně celej a jen se oblizovala, takže jsme zase nakoupili jogurty a tvarohy a střídám je s pribináky apod. Jsem ráda, že to zase papá. Opravdu jsem se přesvědčila, že má svojí hlavu a nutit jí něco co jíst nechce fakt nemá smysl.

jo a andy.a sice koukám ráda na Růžovku, ale že vyšli nějaké knížky fakt nemám tušení 😉 co se v nich píše? to co je v seriálu? jo a ty máš čas číst? 🙂 já jsem ráda, že si stihnu přečíst jednou za půl roku tenkou knížku a občas stihnu nějakej časák, už mám pocit že trochu blbnu že nečtu ☹ dost mi to chybí