Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

andy.a
24. mar 2008

vanila,pre malého by bol najvhodnejší kurací,resp.ten hovädzí guláš 😝

pelmisku,občas čítam..ale veľa nestíham 😖 tie knihy sú detto ako seriál v telke,ale v napr.v 3.dieli,pokiaľ si pamätám,bol ešte Michal Šebek a ani sa nepoznal s tou veterinárkou,ktorú si potom vzal za ženu a mali dvojčatá 🙂

vanila
24. mar 2008

Andy ..dakujem. 😉

andy.a
24. mar 2008

kočky,koľko vám deti spávajú ?? 😉
mne malá posledné dni len pol hodiny doobeda a pol hodiny pobede 😒 dosť málo,vzhľadom na to,že v noci je každú chvíľu hore-dnes možno aj 10 razy ☹

aleda
24. mar 2008

Ahoj holky, u nás tedy pribiňáčky nehrozí 😝 . Na radu naší Dr. jsme je začaly dávat asi kolem 11 měsíce, ale malou to napínalo tak jsme přestaly. Dávám activii tvarohovou a ta jí chutná, ještě sní tvaroháček, ale termix, lipánka nebo pribiňáčka ani ťuk. 🤐 Tak jsme jen na jogurtech. Já jsem ráda, že sní aspoň něco. 😵
Já jsem se na začátku řídila rozpisem, který uváděj na stránkách www.kojeninet.cz, ale teď po roce už to tak neřeším. Dáváme kuřecí, krůtí, králičí, hovězí, rybu jen vepřové chci dát až později.
Jinak se musím pochlubit, dala jsem malé smet.sýrovou omáčku s kuř.masem a malé to docela chutnalo a druhý den měla domácí kuřecí vývar a taky všechno snědla tak snad to s tím přestupem ze skleniček na vařené jídlo nebude takový horor. Ale vše uplně rozmixované, takže zase tak jednoduchý to nebude. Jo a vyrostla nám první 3 a hned roste druhá tak jsem zvědavá jaká bude noc. 😔
Andy já taky pravidelně sleduju Ordinaci a knížky mám taky koupené. Objednala jsem si je přes internet a tam nabízejí pouze Ordinaci 1,2,3 - končí to tím jak Kamila předčasně porodí. Taky netrpělivě čekám až vyjdou další, ale zatím jsem je nikde nenašla. ☹
Jinak doufám, že jste měli hezké velikonoce a nemáte na zadní části jelita. 😝 😉

vanila
24. mar 2008

Andy ... ked bol danik vo veku Anetky tiez spaval len polhodinku denne ale casom sa to vratilo na 2 -3 hodinky no teraz spi mi len 1,5 hodinky a casto sa to meni tak ani neviem presne povedat kedy ako dlho spi 🙂 🙂 🙂 inak dnes na obed zjedol 12 lyziciek polievky,3 male piskoty, 2 male kusky kolaca a skoro cely banan. a stejto miesanice bol najedeny 😅 😅

aleda
24. mar 2008

Tak u tý www stránky mi vypadla tečka, tak je to takhle http://www.kojeni.net/prikrmy.php. Je to tam docela hezky popsaný. 😎
Andy naše malá chodí spát po dopol.přesnídávce což je tak dolem 11h a spí 2-2,5h, někdy dá i 3h, ale to málokdy. Ale chodíme spát až kolem 22h a budí se v 8h ráno. V noci kvůli zubům tak 1,2x je vzhůru. Ale myslím, že to je proti jiným dětem ještě dobrý. 😀
Tak přeji klidnou noc. 😔 😵

vanila
24. mar 2008

Aleda to vecerne spanie mame ako vy. jeee... a to som si myslela ze len my zaspavame o desiatej 😉

aleda
24. mar 2008

Vanila tak to jsem ráda, že nemám sama nespavce 😠 😀 .

andy.a
24. mar 2008

aleda,dík za info o Ordinaci 😉 veru,malá ti celkom dosť spí..no,ja to mám hodne ťažké nielen s jedením,ale aj spaním u oboch,lebo Aďko je tiež nespavec 😢 😀
tak vidíš,malá sa ti aj krásne rozpapáva 😵

vanila,skvelý výkon naobed.myslím,že je to dosť na také dieťatko,i keď kombinácia akoby bol malý tehotný 😀 mojej malej-keby zjedla banán,koláč,piškóty,čo v živote nezjedla,a polievku domácu tiež nie --by takéto množstvo jedla vydržalo na celý deň 😒

andy.a
24. mar 2008

dnes mi Aďko 2krát vracal,tak ani nevečeral ☹
vypýtal si len chipsy a syr 😉

vanila
24. mar 2008

Tak budem na vas mysliet ked bude danik hlavu sklanat do vankusa o desiate. aj my vam zelame peknu nerusenu nocku az do rana bez budenia 😉 😉 😉

vanila
24. mar 2008

to mi je to strasne luto ☹ inak strasne ta obdivujem ako to zvladas 😉 ja by som uz asi vysela na povraze 😀 😀

aleda
24. mar 2008

Andy já bych asi vysela vedle vanily 😀 . Přejeme ať je to brzy lepší a hlavně ať děti nezvrací a líp jedi i spinkaj 😔 🤐

andy.a
24. mar 2008

ďakujeme 😉
a tiež želáme pokojnú noc 😵 😔 😝

very
autor
24. mar 2008

Ahoj, tak u nás stále při starém..manžel skuhrá a babi také.. I pro mě to ale bylo hodně nepříjemné, zvracela jsem tolikrát, že postavit se na nohy, byl problém 😝 ..no, už je to za mnou.. Snad i oni dva to rychle překonají.

Andy bydlíme v jednom rodinném domě, ale i když vycházíme spolu dobře, je to průser..dvě generace, to je mnoho odlišných názorů. Navíc naši jsou v patře..kde mají 4 místnosti a my v přízemí, kde máme dvě..jen ložnice a obývák s kk.. Nevím jak sem jednou přineseme druhé dítě.. Chceme si postavit dům, ale máme problémy s pozemkem, tak se ještě uvidí..zatím šetříme.. 🙂

K těm jogurtům..my také nejíme ovocné..sníme jogurt jen vanilkový nebo čokoládový.., ale vybíráme si, chutnají nám jen od určitých firem 😝 ..Tvarohy a podobné krémy nejíme vůbec.. 😒

Máme ale podle mě velký úspěch..Ondra v poslední době nechce jogurty, tak jsem mu na odpolední svačinu zkusila dát banán..už 2 dny po sobě ho spapal téměř celý, což je pro mě svátek 😅 ..ovoce totiž nejíme žádné ani přesnídávky.. Krmí se sám a my s manželem jen zíráme. 😲
Také se nám prořízl druhý špičák, tak si snad malý trošku oddychne.., i když dnes celé odpoledne promrnčel, tak nevím, co ho trápí.

Andy, asi tě to nepotěší, ale každý den po o spíme dvě hodiny..někdy trochu méně, někdy i více, podle toho jaká byla noc..je to pro mě opravdu parádní, stihnu uklidit, apod..vždyť to znáte, kolik práce doma "stojí"..
Ondra od mala spinkal dobře..ještě kolem roka spal i před obědem, ale tak nějak přirozeně to přešlo pouze v odpolední spinkání.

andy.a
24. mar 2008

very,ja som zvyknutá,že väčšina detí lepšie spí ako tí moji nespavci..aj lepšie papá 😕
no,čo narobím 😀

držím palce,aby Ondráškova chuť k jedlu bola stále lepšia a lepšia 🙂

cermonca
26. mar 2008

Ahoj 🙂
Mala chodi spat kolem osme,na kojeni se budi pravidelne ve23 a pak jeste jednou a vstavame mezi 5-7 jak kdy,ted vetsimou v 6.No a kdyz vstane v sest a driv tak ji dam spat dopol.kolem 10.a kdyz vstava dyl tak jde az po obede a to zvladne i 2,5hodiny 😅

U nas se to vse zase zhorsilo od vikendi skoro neji obedy,no posledni dva dny nemela ani jednu lzicku obeda ☹ prosta za boha tu pusu neotevre ani nevi co to je,ale kdyz davam neco jineho tak to otvira,jak je to mozne 😨
Mam takovy dotaz co delate kdyz vam dite takhle odmitne obed 😕 Date neco jineho /jako presnidavku nebo jogurt/a nebu nedate nic a zkousite to po nejake dobe znova?Ja v tom prave porad tapu a zatim jsem ji nic jineho nedala jen jsem nakojila,mam strach aby pak nezjistila ze kdyz odmitne obed tak ze dostane sladke.No a pak to zkosim az se vyspi a take nechce tak pak uz neco jineho dostane aby alespon neco mela.jeste pred tema dvema dny ten obed ez problemu snedla az k veceri ale ted uz ani to ne.Nevim jestli to treba nedelam spatne ☹
Vcera mela lipanka,presnidavku a kasi 😝
Doufam ze je to prechodne kvuli zoubkum,ted uz od vcera mame horecky tak tpo asi bude vse souviset ze se ji nechce jist 😢 Jen nevim jestli ta horecka je od zubu a nebo je nachlazena trochu to v ni i chrci ale neodsaju nic 😝
S tim jidlem a zubama je to neustalej kolotoc 😢

andy.a
26. mar 2008

ahojte 😉 🙂
Aďa mám doma s horúčkou,tak ani sem moc nestíham chodiť 😒 a vidím,že aj ostatné zanedbávate túto tému 😒

malej vyšiel tretí zub,neviem,či som to tu spomínala 😉 a ešte 3 sa derú 😝

cermonco,skús dať malej,k´d ti odmietne obed,dať tak za pol hod.-hod.,niečo iné..a ked ani to nebude chcieť,tak až olovrant 😉

very
autor
26. mar 2008

Ahoj,
Cermonca, jak říká Andy, také bych tu zkusila později ..klidně i s něčím jiným..nám se často stává, že jdeme spinkat bez oběda.. Když se pak probudí, dám mu běžnou svačinu..stejně ani tohle nefunguje tak, že by se na to vrhnul..stále přemlouváme. Neboj, že Nikolku "rozmazlíš"..nás, když přestanou bolet zuby, také se vracíme k našim běžným stravovacím návykům..ke skleničkám ☹ , apod.
Dnes si dal s chutí opět suché těstoviny..nevím, zda je to lepší než rohlík??? Ale alespoň něco..
Zítra se chystáme na další vyšetření na nefrologii..nevadí mi to, jsme na to zvyklý..jen z náběrů mám strach. Posledně na imunologii ho nemohli nabrat..dostal takový záchvat pláče, že jim přestala téct krev..hrůza 😝 .
Hrozně dlouho po tom vzlikal, byl celý mokrý a já taky! 😖
No snad to zvládneme a třeba ani náběry nebudou. 😉
V dubnu nás čeká první rozložené očkování, tak i toho se už bojím..
Dnes jsem mu zkusila dát k večeři naší polívku, ale bez úspěchu..15 lžiček s velkým přemluváním a KONEC! 😢
Podle mě byla výborná..Ondra z ní ale nedšený nebyl..mrzí mě to, netuším jak ho naučím jíst naše jídlo!!! 😠

cermonca
26. mar 2008

Holky diky z rady 🙂
Za cely den nic nesnedla vecer nechtela ani kasi a co si dala trochu rohliku tak to vyzvracela,byla jsem z toho dost vydesena protoze bezne nezvraci,naposledy v nemocnici ☹ No ale zda se ze to je asi od zobku,porad si tam cpe rucicku a place hodinu trvalo nez vecer usnula ☹ Tak sem zvedava na noc 😢 Jinak stale mame horecky.
Very:At vam to zitra dobe dopadne bdu na vas myslet 😉 😉 🙂

andy.a
27. mar 2008

very,dúfam,že odbery ste zvládli OK 😉 😒 myslela som na vás 😉
vašu polievku Ondráškovi mixuješ,alebo iba vidličkou rozmágaš ?? 😕 😝

my po starom,mladý síce teplotu nemá,ale pri ked má ísť jesť,musím ho naháňať a vyvádza,akoby som ho išla mučiť 😒
a Andulka tiež po starom,jedálniček rovnaký..dnes ešte bude večerať kašu a v noci sa určite kojiť..dnes sme sa kojili 6 x 😝

aleda
27. mar 2008

Ahoj
Very myslely jsme na Vás jak jste dopadli? Doufám, že vše v pořádku. 😵
Napadlo mě co kdybys dala Ondrovi do skleniček vařené jídlo a před ním to ,,jako" otevřela a ohřála. Třeba by to snědl. Já to Adélce taky dávám v kelímku. Na polévky a omáčky už si trochu zvykla. 🤐
Teď je u nás problém s večerní kaší. 😝 😝 Už dva dny jí odmítá, brečí u ní, kroutí se a hysterčí. Tak nevim co mám dělat. Léčba nám v pondělí končí a mě přijde, že žádná změna nenastala. A jestli jo tak k horšímu 😔 😔 . Včera u nás byla bezdětná kamarádka na návštěvě a když viděla jak jíme, tak chce s dětma ještě počkat 😅 . Jsme odstrašující příklad. 😠
Cermonca jak je Nikolce? Už je to lepší?
Andy a jak vy?

andy.a
27. mar 2008

aleda,ja som už písala 😝
malá večerala 140 kaše 😉 a myslím,že noc budeme mať ako vždy,nečakám zázraky 😉

Aďo sa večer dovracal,ešte aj kus Ordinace som kvôli tomu prepásla,ked som ho pucovala 😖

a muž ešte neni doma,tak som nadšená 😠

very
autor
27. mar 2008

Ahoj, náběry se dnes nekonaly - naštěstí..jen si od nás vzali moč a udělali mu kontrolní sono.. Strašně dlouho jsme tam ale čekali..od jedné do půl pátý. Primář byl u porodu, meškal hodinu a půl..v nemocnici stále vypínal proud, takže padali počítače ani sono nechtělo fungovat a bylo tam stráááášně moc dětiček..bylo mi jich líto..my dospělí to chápeme, ale ty děti se hrozně trápili. Sono máme v pořádku, tak jsem ráda..
A vám děkujeme za palce..jistě nás zachránili od té krve 😅 !
Samozřejmě, že celou dobu ten můj chudinka nic nepil - nebylo jak..to vy chápete..a o jídle ani nemluvím..
Až doma s chutí papal suché těstoviny - OPĚT! 😖
Aledo, s tou bezdětnou kamarádkou jsi mě pobavila..i my jsme odstrašující případ pro všechny, ale každého hned chlácholím, že takových dětí jako Ondra je málo.. I když po navštěvování této diskuze..nevím, nevím.. 😀 😀
Jinak z těch skleniček to Ondrovi vyklápím do jeho mističky..jemu se stačí podívat, co v té misce je a ihned má rozhodnuto..občas ho donutím naší polévku alespoň ochutnat, ale mrzí mě, že to musí být s pláčem..stejně tomu pak moc nedá.. 😒
Andy, polévku většinou nechávám tak jak je.., ale je fakt, že když vím, že jí bude i Ondra, zeleninu, brambory apod. krájím na malé kousky rovnou.. Pak už to nemusím mixovat ani tlačit.. 😉

very
autor
28. mar 2008

Ahoj, tak si představte..v noci jsme dostali teplotu a přes den se to stále zhoršovalo 😲 ...v půl druhé odpoledne - než šel spinkat měl s odečtením 38,5 - CHUDINKA. Čípek zabral až za dlouho a horečka se po čtyřech hodinách vrátila..jeli jsme na pohotovost - musí nám píchat imunoglobulín ( gamaglobulín - nevím přesně - Andy, víš o tom něco? My moc ne.. ) při horečnatých onemocněních.
Trošičku mu od rána teče z nosu a maličko pokašlává.., ale oni mu našli zarudlý bubínek 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 ..jsem z toho úplně hotová. Tolik na něj dbám, stále má čepici, rýmu dostal až dnes..prý to bude ale asi virové, tak nevím. 😢
Jo a má trošku zarudlý krček.. Musím zaklepat, ale při tom všem ještě docela hezky papá.. 🙂
Když horečky do ne neustoupí, dostane atb..a to ouško - snad mu ho budou chtít i píchnout, když bolest nepoleví. Upřímně - je mi to líto!! 😢
Tak to jsou NOVINKY od nás.. Co u vás????????? 🙂

andy.a
29. mar 2008

very,želám skoré uzdravenie,je mi ľúto,že ste takto dopadli.. ☹ 😒 dúfam,že Ondráškovi je už rocha lepšie 😉 na teplotu dávaš Panadolo alebo Nurofen ?? 😉 mne sa viacej osvedčil Panadol baby 😉
a to je ešte dobré,že malému napriek tomu,že ho bolí hrdlo,chutí jesť 🙂
náš Adrian je hrozný v tomto smere,hrdlo ho asi bolí,ale nepovie nič,ani mi ho nechce ukázať 😒 nechce jesť,napína ho,plače pri jedení,aj vracal ☹

dr.s ním nechcem ísť-boli sme pred vyše 3 týždńami,mal vtedy na hrdlo ATB 😒 a vtedy ATB ani nepotreboval-nález na výtere mal negatívny 😖 teraz by sa mu možno zišli,ale posledného cca polroka mal už 4X ATB 😠

zatiaľ mu dávam len Brufen sirup na zápal a Peritol na chuť do jedla 😉
teplotu nemá,lieta ako šinter,len to jedenie ☹ 😠

very
autor
29. mar 2008

Andy, kombinuji Nurofen sirup a parelenové čípky( po čtyřech hodinách )..podstatně lépe nám ale zabírá Nurofen. Snad zkusíme i sirup panadol..možná by byl lepší než čípek.
Dnes se Ondra tvářil v celku normálně, ale nevím, co s tím ouškem..kapeme kapičky, jenže on už je na všechno tak nahněvaný, nic se mu nelíbí, že když se ho na cokoliv zeptám, zda ho to bolí, tak samozřejmě odpoví au, au..
Vůbec nevím,kde je ta hranice, kdy je třeba ouško píchnout a kdy ne.. ☹
Pozná to doktor, když se podívá do ouška?
S těmi atb tě chápu, také si nemyslím, že jsou vždy úplně nezbytné..v 15 letech jsem brala kvůli krč.mandlím 3/4 roka atb, nakonec stejně mandle musely ven a mě se úplně pokazily zuby a šíleně mi padaly vlasy.. U dětiček mi to přijde ještě horší.. 😖
Andy, je mi vás líto..už, aby bylo nějaké normální počasí..snad se pak vymotáte z těchto zdravotních potíží..a všem nám pak zůstanou "jen" jídelní boje.. 😉

andy.a
30. mar 2008

very,sirup nie je lepší ako čípok.. 😕 čípok sa predsa oveľa rýchlejšie vstrebe ako sirup v žalúdku 😕 a sirup dieťa môže vyvrátiť-ja preto moc nemám rada sirupy,malá mi ich VŽDY vyvráti-aj jdeedo,čo jedla predtým 😒

very,tak malému je snáď už lepšie,podľa toho čo píšeš,držím vám palce 😉 🙂

my po starom,Adrian včera ráno zjedol 1/4 kompótovej misky polievky a na obed si vyžiadal jogurt-a viacej nič nechcel,tak šiel o 19.hod,spať..hladný..ale radšej šiel spať bez jedla,akobymal jesť ☹

malá včera večerala 190 g kaše,chválila som ju,ale samozrejme po chvíli si odgrgla a zároveń z nej vyšla väčšina tej kaše ☹ 😒 asi som sa nemala predčasne radovať,že ?? ☹ jej sa totiž do žalúdka nezmestí viac ako tých 120,čo zvyčajne jedáva 😒

very
autor
30. mar 2008

Ahoj, koukám, že Adriánek skutečně spapá jen malounko.. Nevím, jestli jsi psala, zda už chodí do školky..?
Zajímalo by mě totiž jak ve školce přistupují k nepapavým dětem..
Já také s Ondrou neriskuji třeba i jednu lžičku navíc..kolikrát ho napne ke konci jídla a já už mu to raději nenutím..pak to jde ven všechno a mě je to líto.. ☹
Ondra dnes papal málo..ale má nárok..šíleně mu teče rýma, trochu kašle a mluví jak z hrnce..je to až k smíchu. Teplotu má jen zvýšenou 😅 , tak nic na snižování nedávám..zítra se jdeme ukázat k MUDr. ..byla bych ráda, kdyby nám povolila spinkání venku, myslím, že mu to strašně chybí 😒 ..jinak - být doma - zvládáme dobře..myslela jsem, že bude mrzutý, plačtivý - je zvyklý trávit hodně času venku, ale jak mu asi není úplně dobře, tak nemá potřebu..
Snad už mu dá ta teplota pokoj..nevím, jestli ta injekce ( našla jsem správný název Grifols ), může účinkovat tak rychle 😲 ..musím se zeptat MUDr. ..možná by i bez ní byl průběh nemoci stejný..to se ale už nedovíme.. 😔
Hezký večer všem! 🙂

cermonca
31. mar 2008

Od ctvrtka jsme bez teplot 🙂 😵 a vylezl nam ten zoubek 😵 Takze se jidlo postupne zlepsuje,k obedu sni malou sklenicku prikrmu tak mam radost.Dnes v noci nejak nemohla spat a rano jsem koukala ze to mozna vypada na dalsiho zuba 😀 😠 Takze asi vim co nas zase ceka 😢

Dnes jsme byly na plavcu a pak tam v herne malej se tam strasne libi no a vzala jsem ji ze si da svacu a ona rev ze jsem ji vzala od hracek tak si nedala nic 😝 No a ostatni maminy koukali jak kdyby nevideli vstekajici se dite 😝 Za pul hodky jsem to zkusila zas a zase rev,tak jsem ji radeji nakojila a sly jsme.No krik to byl poradnej a jak na mne koukaliasi si mysleli ze ji trapim nebo co 😢 Priste ji dam radeji najist na chodbe tam ji snad nebudou rozptilovat hracky.

Very:Tak jak dnes u doktorky?Muzete uz ven?

Take si rikam jak se k nejedlikum stavi ve skolce 😕 Prave ze ja jsem jako dite take nejedla a ve skolce jsem u toho sedela vzdy strasne dlouho a stejne nejedla.