Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

aleda
23. feb 2008

Ahoj holky, mohla bych se k vám přidat? Mám 14měsíční holčičku, která k dnešnímu dni váží 8,2kg!!! a měří 76cm. Je to takovej drobek. S jídlem nám začali problémy asi kolem 8 měsíce (to se nám vyklubal první zoubek) a od té doby se to stále zkoršuje. Na začátku jsme jedli bez hraček, a pak to začalo. Museli jsme začít u jídla ukazovat knížky, noviny, hračky, obrázky jinak by do své papulky nevpravila nic. Dnes už jí nezajímá nic než televize. Takže u každého jídla pustíme televizi a musí tam běžet reklama jinak také nic nesní. Už jsme dospěli tak daleko, že jsme jí reklamy nahráli na kazetu a stále je přetáčíme 😝 . Bojím se toho až jí přestanou bavit, to už asi nesníme nic. Rady typu nechat vyhladovět mi přijdou hodně drastické a já na to nemám sílu. 😔 I když Adélce by to asi vůbec nevadilo. 🤐 . Doktorka to zatím neřeší. A s pitím to samé. Pijeme sice z hrnečku, ale jen před jídlem a to tak jeden lok a pak ani ťuk. ☹

aleda
23. feb 2008

Jinak všem holky moc přejem aby se jim děti brzy rozjedly a žádná vyšetření nebyla nutná.
Pelmisek držím všechny palce ať to dobře dopadne.

andy.a
23. feb 2008

aleda,s tými reklamami na videu nie ste sami..aj my sme s Aďom takto veľmi dlho fungovali..reklamy,teleshoping..neskôr rozprávky a detské seriály a filmy.. 😀

..a tých rád typu "nechajte dieťa tak dlho bez jedla,až kým si nevypýta jesť samé",som sa napočúvala do aleluja.. 😠
jedna pani psychologička dokonca radila,nechať malého aj týždeň bez jedla.. 😖

andy.a
23. feb 2008

aleda,Adélka je roztomilé dievčatko 😵 🙂
možno je drobnejšia,ale veľmi peknučká 🙂 😉

andy.a
23. feb 2008

a ešte som sa chcela spýtať,či ste detičky kojili.. 😉

ja malú stále kojím,ale iba v noci,lebo cez deň odmieta kojenie.. 😒
a synček zasa vyrástol na fľaši/odsaté MM,Nutrilon/,lebo bol lenivý sa kojiť.. 😉

ale obaja sú dosť podobní,čo sa týka ne/papania.. ☹

andy.a
23. feb 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😅

kuk aj tuná..podobná téma.. 😉

aleda
23. feb 2008

Andy.a i já jsem jukala na tvoje fotky, máš kouzelný děti.
Rad ohledně vyhladovění jsme si vyslechly mraky (ale týden to je teda síla 😨 ). Já se bojim aby se jí ten minižaloudeček ještě víc nectvrkl a pak nesnědla už vůbec nic. Tak zatím to všelijak zkoušíme ale vyhladovět nedám. Hlavně mě strašně štve když nás někdo srovnává s jiným stejně srarým dítětem 😠 .
Jinak my jsme kojili jen 10 měsíců ☹ . Musela jsem malou odstavit, chystám se na operaci a beru léky ☹ . Je mi to pořád líto, aspoň jsem měla jistotu, že něco spapá (kojila jsem ale jen přes den, v noci nechtěla).
Jdeme koupat a pak se poprat s kaší. 😠

dena76
23. feb 2008

Very, andy, aleda... zdaleka v tom nieste samé 😉 Nasa kristina ma 16 mesiacov a vazi 8,3kg 😲 ... nepije vobec ZIADNE mlieko, neje chlieb, pecivo, ziadne sladkosti, piskoty...
Jeme tiez 4x denne ranajky mame kasu zo 150ml vody resp. jodurt, obed mame varene (nastastie chce to co jej navarim, ale ma velmi obmedzeny jedalnicek) asi tak cca 200ml, vecera kasa zo 180ml vody. Desiatuje ovocnu vyzivu a ked mame desiatu nemame olovrant alebo naopak 😠
Pijeme zasadne lyzickou.. 😒 ahoj very 😎 ...

a zabudla som-reklamy a krtko funguju aj u nas...bez roho ano ham 😀

hlasim sa do klubu

aleda
23. feb 2008

Andy chtěla jsem se zeptat Adrianek chodí do školky? Jak papá tam?
A ještě se chci zeptat holky, jedi vám děti venku nebo na návštěvách kde jsou jedlý děti, že by to jako odkoukaly? 😵

Ahoj dena76. Kristinka je taky takovej drobeček jak naše Adélka, ale krásnej. 😲

andy.a
23. feb 2008

aleda,Aďko nechodí do škôlky.. 😉
minulý rok sme na jar skúšali,vydržali sme to cca 5 dní.. ☹
absolútne nič tam nejedol,ani nepil.. ☹ ale ani doma nič nejedol..veľmi schudol.. ☹ to som bola už v 8.mesiaci,na MD ..tak som ho už nechala doma.. 😉

tento september budeme skúšať znova a už naostro.. 😒 ale veľmi sa na to neteším,ak mám pravdu povedať,mám veľké obavy 😠

andy.a
23. feb 2008

na návštevy berieme Aďovi,keď ideme na dlhšie/vlastne teraz už nechodíme na dlhšie,kvôli malej/ doma varené jedlo..aj stoličku na krmenie sme brávali kedysi..u našich jednu má tiež.. 😉 aj dvd s rozprávkami sme brávali.. 😒

teraz už nie,ani sa to nedá,kedže aj Aneta má dosť harabúrd pri cestovaní..ale nejako často nechodíme..len občas k našim a svokrovcom,nakoľko muž je celé dni aj víkendy do noci v robote.. 😒

a náš Aďo si nikdy nebral vzor z iných detí,keď videl,že papajú.. 😖

andy.a
23. feb 2008

dena a very,myslím,že objemovo vám detičky ešte papajú v norme.. 😉
Mňa sa kedysi dr.spýtala ako prvé,ked som s malým chodila na GE ambulanciu,koľkokrát denne kaká..kakal vždy dosť a to znamená,že musel aj čosi dostať do bruška.. 😉

aj váhovo býval na naše veľké počudovanie v norme..
ako ročný 10,8 kg,78 cm..2-ročný 14 kg myslím.. 😉

Aneta má teraz v 8.mesiacoch cca 8 kg/Aďko mal takúto váhu v 5.mesiaci/.. 😉

very
autor
23. feb 2008

aleda,dena76 a andy.a, holky, holky..běhá mi mráz po zádech, když čtu to samé, co prožíváme už tolik měsíců.. Samozřejmě si myslím, že nejhůř je na tom andy.a - ta to má doma ve dvojím vydání, ale nezávidím žádné z nás.. Vidíte - o reklamách - jsem ještě nepsala..ale vždy, když sedáme do jídelní židličky, modlím se, aby nějaká v televizi šla..o nahrání reklamy už s manželem uvažujeme dlouho.. Také jsme na počátku papali bez hraček, bez knížek..
Je to jako bych četla svoje vlastní slova, když čtu právě ty vaše..
Vyhladovění..mám doma takového beránka, že ten rád vyhladoví než aby musel jíst..a blázen je ten, kdo si myslí, že se pak vrhne na jídlo..zkoušeli jsme to a je to k ničemu..naopak je to pak ještě horší..protože zjistí, že bez jídla to jde také!
Berynko, i tohle jsme zkoušeli..teda manžel, nezabírá to!
Máme už půl roku 10 kg, ale lékařka to neřeší..přála bych jí být u nás na jedno jídlo..
Třeba dnešní svačina - jedli jsme hodinu..to je běžné..jogurt - 3 lžičky, přesnídávka ani ťuk, baby dezert - lžička s pláčem, jablko, banán, bluma - nechytli jsme se s ničím..jen to lítalo..
Vzdali jsme to a šli ven..ani po procházce nechtěl papat.. Jsem v takových situacích zoufalá, plakala bych..dříve jsem s ním každé jídlo - nejídlo obrečela. Nepomohlo to ničemu!
Jíme nejdříve po čtyřech hodinách..po takové době už musí mít prázdný žaludeček..
No maminky, držte se..tohle všechno chce moc, moooooooooooc trpělivosti..to ale víme jen my! 🙂

very
autor
23. feb 2008

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...
Tak tady je ten náš lumpík.., aby jste věděli..kdo mi dělá takové starosti, ale ještě větší radosti. Nikdy v životě bych ho nedala!!!!! 🙂

andy.a
24. feb 2008

tiež ďalšia téma o nepapavcoch :https://https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😕

andy.a
24. feb 2008

vera a dena-Ondrášek aj Kristínka sú pekné detičky.. 😵
oni ešte nechápu,aké starosti nám robia.. ☹

andy.a
24. feb 2008

nám ešte psychologička radila malého nejako motivovať,odmeňovať ak všetko alebo aspoň dosť spapá..a zlé body,ak nechce papať a vyvádza pri jedení.. 😉
teraz niekedy zaberie,ked mu sľúbim,kam všade pôjdeme,keď sa poriadne naje..alebo zákaz niečoho,čo má rád,ak nechce jesť.. 😉

ale keď mal menej ako 3 roky,tak som mu mohla rozprávať čo som chcela.. 😒
takýto systém môže až neskôr pomôcť.. 🙂

andy.a
24. feb 2008
very
autor
24. feb 2008

Andy.a, s tím zvracením, o kterém na těch stránkách psala jedna maminka..to je jeko u nás..jakmile malému něco vnutím, jde to ven..
A ty tabulky jsou také fajn..čísla mě uklidnila, i když každá kamarádky poznámka nebo i poznámka v rodině - ten je ale hubenej..mi pěkně navrtávají nervy! Víc ale nezmůžu..násilím to do něho rvát nebudu.
Dnešní oběd byl opět horor, sedíme u toho hodinu..a Ondra si s tím jen hraje. Polívka vůbec, těstoviny s masem - jen těstoviny.., dnes jsem ale vděčná i za málo.
V pá jsme prvně snědli celý kinder mléčný řez..jak já byla šťastná! V sobotu ho na snídani také spapal..běžela jsem koupit další..dnes už ho odmítá.. Chápeš to, já ne..? Je to tak vždycky..jeden den s chutí něco spapá a pak už to NIKDY nechce.. ☹

vanila
24. feb 2008

Very.. Ja viem že je tazke ignorovat to s cim sa kamosky pochvalia co im deti zjedia ale neboj dostanete sa stoho a ked vy budete ok oni budu riesit to co ty budes mat davno zasebou lebo niekedy byva ze sa v neskorsom veku ked to dieta bude viac rozumiet co je dobre a co zle objavi odmietanie jedla. Napr. poznam taky priklad ze tyzdenne menu je len granatir alebo chleba z horcicou a cestoviny s kecupom a to bezi do okola a to ma dievca 11 rokov. A Ondrik vobec neni hubeny je to krasny chlapcek plny zivota 😉 . ako vravis je to tvoje vsetko. držim palce 😉 😉

very
autor
24. feb 2008

Vanilo, děkuji..každé přibrané deko nás stojí velké, ohromné usilí.. Jsme tím ale oba - rodiče - posilněni, i když se mi těžko přenáší přes řeči "kamarádek"..
Abych nepsala jen samá negativa..Ondra je krásný, velmi šikovný chlapeček..se vším ostatním nám dělá radost - opravdu..máme to tak vyvážené..kdyby jedl a pil ani bysme nevěděli, že ho máme. Sám si vyhraje, krásně spinkává, odpoledne vždy dvě, dvě a půl hodiny prospinká v kočárku na zahradě.. Stále se směje, nebývá uplakaný - pokud tedy zrovna nejíme.
Trápí nás JEN to jídlo a hlavně pití 😒

andy.a
24. feb 2008

very,no vidíš,môžeš byť rada,že inak u vás všetko funguje OK.. 😉 🙂
Ondrášek je teda dobrý chlapček 😵 až na to jedenie.. 😕

u nás je to horšie aj preto,že Aďo je hyperaktívny..má nezvládnuteľné afekty zlosti,dnes na vychádzke sme si to s ním užili.. 😖

a obe detičky,syn aj dcéra,od narodenia veľmi zle spia.. ☹ 🙄 u malého to má súvislosť s hyperaktivitou..a u Anety asi s tým,že je kojená a strašne na mňa naviazaná.. 😉 aspoň dúfam,že nebude tiež hyperaktívna.. 😀 to by už bolo príliš 😠 😝 😅 😕

dena76
24. feb 2008

ahojte... no tak mi sme uspesne po veceri 😠 ...
Andy aj tebe zle spia deticky? Nasa nemusi ani jest ale ani spat.... Pospi tak max hodku cez obed a potom az vecer okolo 21hod a to sme aj 5x za noc hore...ale ja tajne dufam , ze sa este niekedy vyspim 😎
Inak sa musim pridat k nazoru ze deticky by sa nemali porovnavat, ale ano to ide naozaj veelmi tazko ked vsetky v nasom okolo v Kristinkinom veku vazia okolo 12 kg. a to sa teraz mojej sesternici narodil chlapec s porodnou vahou 4,2 kg a po cca 18 dnoch ma 5 kg... To nasa mala asi tak v polroku 😲

no uz ma tu taha za nohu ...ideme rste asi vymysliet na chvilu nejaku hru a potom dufam spinkat

very
autor
24. feb 2008

andy.a naše sousedka má také hyperaktivního syna..můžu říct, že jí obdivuji. Je absolutně nezvladatelný, nelze ho jakýmkoliv způsobem ukočírovat..lituji je, když je vidím na ulici, v obchodě..malý jí kolikrát propleskne, vynadá..nezabírá domluva, výhružky, pohlavek.. A s tím spaním..mnohokrát když se na ulici potkáme sousedka pláče, že už nemůže..ten malý nespí ani přes den ani v noci.. Vy to zřejmě již řešíte s nějakým lékařem..oni zatím ne. Možná je to chyba..nevím, moc o tom nevím.. Maminky jako vy dvě by skutečně měli nosit svatozář!!!!!!!!!!! 😅
Jinak by mě zajímalo jak problémy s dětmi - třeba jen s tím jídlem, snáší vaše druhé drahé polovičky..?
Můj manžel to v poslední době snáší těžko..musím ho krotit, aby na malého neřval nebo ho dokonce i neplesknul..víkendy jsou u nás náročné. Manžel to má více na očích..je mi ho líto..já jsem už tak nějak smířená, takže neúspěch přijímám a za úspěch při jídle jsem přešťastná. Mám díky Ondrovi úplně změněné hodnoty..dnes pro mě 1/5 snědeného rohlíku znamená maximální osobní štěstí..tohle ale pochopíte jen vy, tady..
Manžel byl vždy takový kliďas, ale ten náš lumpík mi ho snad úplně odrovná 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

andy.a
24. feb 2008

very,u nás je kliďas manžel..ale je pravda,že malého nikdy nekrmil,keďže je stále v práci..alebo aj ked je doma,tak si ide zapáliť na balkón 😎

andy.a
24. feb 2008

a tomu porovnávaniu sa človek naozaj ťažko vyhne.. 😉
aj tuná na Koníku sa všetky detičky porovnávajú .. 😕

aleda
24. feb 2008

Ahoj holky, tak malá konečně usnula 😝 . Je nějaká nastydlá tak je to horší, jinak spí docela dobře, ale musí nás držet za ruku (i přes den 😝 ) 😵 . Ale včera horor, vykoupali jsme najedla se kaše (docela hezky papala) a pak záchvat kašle a všechno šlo ven ☹ . Chudinka malá. Nemáte nějaký osvědčený lék na kašel?
Holky držte se, tleskáme každému přibranému deku hlavně, že jsou děti zdravé a na řeči kamarádek a příbuzných o srovnávání dětí nedejde, jen vy víte co to stojí úsilí je nakrmit 😝 .

andy.a
24. feb 2008

aleda,daj na noc malej do čajíku Fenistyl kvapky..nemalo by ju tak dráždiť na kašeľ a niektoré detičky aj seduje/je to antihistaminikum/.. 😉
alebo Hedelix sirup.. 😉

aleda
24. feb 2008

Andy.a děkuju, zítra letím do lékárny a koupím. 🙂

andy.a
24. feb 2008

aleda,u nás je Fenistil iba na predpis.. 😉
Hedelix je voľno predajný 😉