Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

andy.a
29. feb 2008

a tie kukuričné chrumky/nesolené,lebo sú aj také isté solené/ tuná predávajú v každých väčších potravinách.. 😉

andy.a
29. feb 2008

sorry za preklepy 😖
zrejme je to dôsledok dlhodobého spánkového deficitu..a teraz je ešte horšie,keď mám krpcov chorých ☹

pelmisek
29. feb 2008

díky andy.a 🙂 no musím říct, že EEG byl opravdu zážitek - trvá to 20 minut!!! a byla jsem z toho celá spocená jak jsem se snažila malou zabavit. Musím říct, že snad tohle bylo zatím nejhorší vyšetření, protože zabavit takového prťouska aby se moc nehýbala je fakt zážitek 😠 Jinak díky za info oheldně toho potního testu, to snad opravdu nemáme protože jiné potíže nemá. Co se týče těch křupek tak sna dzítra ten Spar jinak se snad budu muset vypravit do města 🙂 🙂 🙂 A brzké uzdravení 😉

andy.a
29. feb 2008

pelmisek,to ako sa vám to EEG tak podarilo absolvovať ?? 😕 😅
veď aj keď dieťa len zažmurká,už je záznam skreslený.. 😅 😕 😉

to Verunka vydržala úplne nehybne ?? 😕 🙂

pelmisek
29. feb 2008

nehybně ne ale seděla mi na klíně a prohlížely jsme si hračky a knížky apod. byla to fuška,ale byly jsme statečný 🙂 Verunka je docela hodná ne jako ten tvůj raubíř 🙂 🙂 🙂

dena76
29. feb 2008

pelmisku, tak klobuk dole, ze ste to vsetko zvladli... ste sikulky. A andy vy tiez ked to maze s adkom za sebou... dufam ze u anetky to zvracanie nebude nic vazne.. budem vam na GE vysetreni drzat palceky aby bolo vsetko v poruadku...

my sme tieto vysetrena absolvovali tiez len okrem to rontgenu rucky, EEG a vysetrenia stitnej zlazy,,, na tu stitnu zlazu chcem ale ist, aby nam vysetrili ci mame vsetko v poriadu. A ten rontgen ruky ma tiez zaujima, lebo ta nasa je taka soplanda krpata... sa bojim aby nemala hlavne nejaku poruchu rastu, ale to si nepripustam.
Ved nema mozno ani po kom byt nejak extremne vysoka. Ja mam klasickych 🙂 164 a muz ma asi 176...

andy.a
29. feb 2008

dena,díky.. 😉
aj ak by to bol u malej "iba" reflux,nie je to nič príjemné..a ak sa aj nič somatické nezistí/ako u Aďka/,detto.. 😖
akurát sme sa dnes s dr.bavili o tom,že aj v takomto útlom veku to zvracanie už môže byť psychogénne 😖
vtedy už takéto bábätká aj napína,trpia nechutenstvom a silným plačom,ktorý prechádza až do "afektívnych záchvatov",a tie môžu skončiť tiež zvracaním.. ☹ 😒

andy.a
29. feb 2008

dena,koľko ti malinká teraz meria a váži ?? 😕 😉
myslím,že si to písala,len mi to vypadlo.. 😉

aleda
29. feb 2008

Ahoj pelmisek, tak holky konečně to máte za sebou. Četla jsem čím vším jste si prošly. Jste moc statečný.
My jsme kukuřičné křupky koupili v obchodě se zdravou výživou.

Andy.a držíme palečky ať jsou děti brzy zdraví.

U nás vše při starém kašlem, rýmujem, nejíme, nespíme a jsme protivný a mrzutý.
Ale musím se pochlubit. Adélka před měsícem udělala první samostatné kroky a dnes lítá jak drak. Vůbec jí nemůžeme chytit. 😀 Z čeho to dítě tu energii bere?? 😝

Holky jste některá z Prahy?

andy.a
29. feb 2008

aleda,nie je pelmisek náhodou z prahy ?? 😕

andy.a
2. mar 2008

no,baby,nejako zanedbávate posledné dni túto tému.. 😒
alebo vám už drobci dobre papajú ?? 😕 😅

u nás to veru nehrozí 😒 ☹

dena76
2. mar 2008

Andy.a. no veru ani nahodou... 😠 😝 😎
vcera sme boli skoro cely den bez prudu...mna skoro odniesla vichrica 😲 ale uz sme tu..
len Kristinka sa dnes nejak zle vyspala a je zla jak cert 😠 zacina sa mi hadzat o zem 😲 no to nas caka fajn obdobie 😠

Andy a ako inak? Anetka uz nezvracala? My zase vcera veceru ... si pomaly zvykam 😒

andy.a
2. mar 2008

dena,Anetka teraz dosť grcá,aj vyvracká,lebo kašle,hlieny jej stekajú do hrdla a napína ju to..takže odsávame soplíky do aleluja..máme aj kvapky do nosa a od kašľu,ale to keď jej dám,tak vyvráti jedlo,čo som horko ťažko predtým do nej dostala.. ☹

škoda,že aj takéto lieky sa nevyrábajú v čípkoch.. 😖 😒

čaj jej dávam po lyžičkách,lebo fľaša stále e-e.. ☹ a dr.kázala naučiť ju piť z fľaše,aj kvôli tomu vyšetreniu na reflux,čo nás čaká.. ☹ /Aďovi som tam kedysi dala jogurt,keďže on odmietal mlieko cez deň..a trpli sme,aby sa nedovracal pri tom vyšetrení ☹ ☹

very
autor
2. mar 2008

Ahoj, opět jsem se sem dlouho nedostala.., ale po přečtení všeho, co jste napsali, chci říct.., že vás všechny obdivuji..za všechno, co prožíváte, co si s dětmi vytrpíte.., kdyby jsme ty naše děti tolik nemilovali, snad by jsme tohle všechno ani nezvládli..
My za sebou máme opět tři perné dny..Ondrovi rostou špičáky. Zuby jsou u nás vždy problém, ale teď je to ještě větší paráda..my prostě nejíme a nepijeme..jen pláčeme!!!!!!!! A to je fakt hrozný..jediné, co spapá jsou suché těstoviny a pár lžiček čaje..říkám si ale "alespoň něco".. Tohle znáte každá..
Navíc teď prokoukáme díky zoubkům celou noc a když jsem nevyspalá, snáším hůř tyhle naše nepapací estrády..
Vůbec nevím co znamená "nasogastrická sonda"..o tomhle jsem ještě neslyšela a po pravdě, trošku mě to děsí..psala o tom ivankaalenka..a její pocity, jak je všichni odsuzují, úplně dobře znám..bydlíme na malém městě..nikdo nechápe, jak můžeme mít takové starosti s jídlem a pitím..všem bych jim přála vidět naší dnešní večeři, oběd, svačinu..to by byla PODÍVANÁ!
Nejlepší je, že doma rohlík prostě nesní..a pak když chodíme krmit kachny, spapá tám čtyři dny starý chleba..ty připomínky ostatních maminek..“máma ti ani nedá najíst“ jsou vážně SUPER!

Andy.a myslím si to už dlouho..ty jsi zralá opravdu na svatozář..vy si všechno asi vždycky vytrpíte dvojmo..držím palce..musíš mít opravdu pevné nervy. S těmi hleny to moc dobře znám..prnďata to pak dráždí na blinkání stále..je to nepříjemné!

Pelmísku, vám držím palce, aby výsledky byly jen výborné..i my se při různých vyšetřeních setkáváme s všelijak nemocnými dětmi a vždy si říkám stejně jako ty..ještě, že máme "jen" tento problém..
My také kupujeme kukuřičné tyčinky..www.pekarny-michle.cz, jukni tam..jsou tam adresy prodejen..sestřenice mi je pro malého kupuje v Praze..

Aledo, Andy.a má pravdu..i u nás to funguje tak, že když něco bolí, prostě nepapáme..neboj, určitě to doženete. Ani na nás teď nefungují reklamy, nefunguje vlastně vůbec nic, ale až ho ty zoubky přestanou bolet..mám zkušenost, že se vrátíme do našich běžných kolejí.

Držím vám všem palce, ať je jenom lépe!
🙂

andy.a
3. mar 2008

very,držím palce,aby sa malému tie zúbky čím prv prerezali.. ☹

my sa už od Vianoc trápime s hornými jednotkami..dolné rezáky ani neviem ako sa prerezali,ale tie horné sú horšie.. ☹ malej troška pomáha potierať ďasná gélom Dentinox,na chvíľku to tie ďasienka znecitliví.. 😒

dena76
3. mar 2008

Very, ved to , ked sme v nemocnici vzdy si hovorim, ze my "len" nepapapame... ked vidim tie rozne chore deticky 😖 vzdy mi je do placu..

nam zubky nerastu 😀 zastavilo sa to niekedy okolo 13. mesiaca kej je narastli horne jednotky a jedna dolna dvojka 😀 tak mame v 16. mesiacoch 5 zubkov - horne a dolne jednotky a jednu dolnu dvojku. A viac ani za svet... tak ked niekedy nieco nechce jest resp ona velmi nechce jest kusky, tak ju trosku ospravedlnujem, ze ked teda nema tie zubky... 😀

Inak very, nozogastricka sonda je taka ta hadicka, ktora sa aplikuje cez nostek dietatka az do zaludka a potom sa takto dietatko krmi tekutou stravou. Je tak? A Ivankaalenka ako sa mate? Uz lepsie?

Andy mna by zaujimalo - ako dieta naucit pit z flase? My z flase tiez velmi nepijeme, mozno tak trosku vypije ked ideme v kociku a dam jej flasu do ruky a ona sa v ramci hry aj nieco napije. Inak ked sme doma tak z flase pit nechce. To musime po lyzickach.
A prekvapilo ma to, ze ste pri vysetreni na reflux mohli dat Adkovi jogurt. Nam bolo povedane, ze jogurt alebo vyzivu v ziadnom pripade. Mohlo to byt jedine mlieko alebo caj a aj to to musela vypit na ex... ha ha ha
Ked sme boli na vystreni trefluxu prvy krat tak to mala este len 4 mesiace a po vyhladovani mi cca deci mlieka este vypila, tak vtedy jej ten reflux zistili, ale teraz ked mame ist na kontrolu, jej to uz nespravia lebo ma 16 mesiacov a musela by vypit asi 2 deci... a to sa nam nepodari...

no pisem jak madar ale dufam ste pochopili...

A si sa andy kolko Kristina vazi a meria - tak v 15 mesiachoch to bolo 74 cm a 8440 g.. 😲 😎

andy.a
3. mar 2008

Dena,no akurát som malú chcela objedn.na to vyšetrenie refluxu.. 😠 ale keď malá nevypije 200 ml UM alebo čaju alebo sa nenakojí,ani tam nemusíme chodiť.. 😖

a aj keď sa kojila cez deń,najviac vypila 130.. ☹

super so mnou jednali.. 😖 dr.čo vyšetrovala reflux Aďovi pred takmer 4 rokmi tam v pozadí vykrikovala,že ona nikdy nevyšetrovala dieťa po nakrmení jogurtom.. 😠 ale vtedy nič na to nehovorila..viem aj sama,že sa to nemá.. 😖

pelmisek
3. mar 2008

Ahojky holky. Koukám, že ti malý nepapavci vám teda dávají zabrat. Verunka teď pro změnu zvracela a celý včerejšek měla teplotu, ale už je to snad odbré, protože dnes ráno ji neměla. Včera jsem do ní přece jenom něco dostala i když vždycky jen pár lžiček tak přece jenom jedla. Měla jsem strach jestli jsme v té blbé nemocnici přece jenom něco nechytily, ale spíš asi snědla něco co jí neudělalo dobře - obědvala v sobotu nějaké těstoviny od Hippu a byly hodně kořeněné (což nechápu když byly od 8.měsíce). No ale snad je to už ok.Vždycky když takhle vůbec nejí tak se celá třesu, protože má ve 14. měsících jen 7 kilo a tak i jeden den bez jídla je průšvih!!!
Díky za ty typy na ty křupky a taky za podporu 🙂
Aledo já jsem z Prahy a koukám, že jste tak podobně starý jako my 🙂 Akorát už běháte - to vám závidím, protože my máme i nějak zabržděnou hrubou motoriku a furt se jenom plazíme, ale zlepšuje se to den ode dne a tak doufám, že už opravdu brzy polezeme jak nám říká paní doktorka z rehabilitace. Jinak my bydlíme v Hloubětíně a vy?
Mohly bychom se sejít a probrat ty naše raubířky ne? Když tak se ozvi jestli budeš chtít.

dena76
3. mar 2008

Andy a. a kam chodite na gastro? my sme do teraz chodili na Kramare a bola som celkom spokojna, az kym neprislo na to kontrolne vysetrenie refluxu. To si ma zacali prehadzovat ako tenisovu lopticku. dr. nas neobjedna na kontrolu skor ako bude mat sono, na sone nas nevysetria skor ako mala nevypije 2 deci caju...zasondovat ju nechcu nikde, ze oni to nerobia... a tak stale dokola. Tak som sa nastvala a objednala som nas do Poddunajskych. tam bola celkom mila sestricka, ktorej som cysvetlila v com je problem. Sice tiez povedala, ze nam asi reflux nebudu moct vysetrit ked mala nepije, ale aspon jej orubia sono bruska a dutiny brusnej, pazeraka atak podobne. to sa robi nalacno-tak s tym problem nebude.. 😠 a hned po tom sme objednany k lekarke na prehliadku. Aspon jej poviem o tom zvracani, lebo ja mam silny pocit, ze my tu klapku (kvoli ktorej maju male deti reflux) nemame vobec vyvinutu...

andy.a
3. mar 2008

Dena,ja som z PN a tu máme aj detskú GEA/je to zároveň naša pediatrička/ 😉 má aj sono,ale vyšetrenia na GER posiela do nemocnice na sono,kvôli dlhšiemu času vyšetrenia.. 😒

s Aďom sme zo začiatku chodili na GEA do TN,tam mám kamošku primárku,ktorá to robí..ale je to dosť
ďaleko cestovať tam s malým deckom..tuná to máme blízko od domu.. 😉

andy.a
3. mar 2008

Dena,ja si však skôr myslím,že u našej Anety je to zvracanie psychogénne/aj keď naozaj v tomto veku je to veľmi skoro/.. 😒

ju aj napína keď je..ako malilinká grckávala dosť,ale nikdy prúdom.. ☹ a to zvracanie pri silnom afekte/plač/ tomu zrejme tiež nasvedčuje ☹

a nechápem,prečo nás dr.teda neposlala na vyšetrenie pre reflux skôr,keď sa malá aj každú hodinku a pol kojila,kým bola malilinká ☹ spomínala som grckanie a vtedy to dr.uzavrela ako "máte vrackavé deti,musíte sa s tým zmieriť" 😖 ..a bolo vybavené 😕

very
autor
3. mar 2008

Dena, vy také pijete jen po lžičkách?..my se z flašky, hrnečku ani skleničky nenapijeme..je to hrůza, zvlášť když potřebujeme nebo jen chceme někam jít..stále nosíme brinďáky a látkové plenky sebou..protože i lžičkou hodně vylijeme a vyprskáme a hlavně vypliváme. Jsem alergická na povídání holek "jak je strašné kolik jim ty děti vypijou..prý musí v noci jít i 2x udělat čaj"..přijde mi to hloupé..co já bych za tohle dala!! ☹
Jo a my také nekoušeme..teda koušeme-jen to, co chceme! 😒 😒

My byli na vyšetření refluxu asi ve 21 dnech..musela jsem přestat Ondru kojit, pil UM, ale strašně po každém jídle plakal, blinkal..reflux nám potvrdili a mléko změnili na antirefluxní ( tehdy jsme ještě normálně vypili flašku mlíčka nebo čaje..jo a vzpomínka:tenkrát před vyšetřením se nás ptali, zda do Ondry vpravím alespoň 80ml čaje..přišlo mi to divné, pil normálně..až vevnitř při vyšetření jsem přišla na to, proč se tak ptali..jednomu miminku tam právě zaváděli tu hadičku, o které tu píšete a tak do něj lili čaj..hrůza!!!!!)..Ondrovi nové mléko nepomohlo, ..spíše nám pomohly informace typu, že musí být Ondra našikmo apod.. Tím, že jsme mu i v kočárku vyvýšili polohu, doma uspůsobili postýlku a jakékoliv jiné hajání..přestal po jídle plakat..myslím, že hodně trpěl tím, že se mu mlíčko vracelo a pálilo ho to v jícnu..

Horší to bylo s prokázáním refluxu v moč.cestách..naše lékařka byla trošku laxní, proto trvalo pět měsíců než na to přišli.. Po tomhle jsem přišla na to, že se nesmíme dát!!! ..a lékařce vždy rovnou říkám jak a co chci..dnes už mi vyhoví..

Jinak se zoubky se trápíme dál..nechce vůbec nic jíst, ztrácím nervy..úplně se třesu od rozčílení.., ale nekřičím na něj. Nechci mu to stěžovat.. Pusinku má celou oteklou, bolavou..gely, jak psala andy.a, nám vůbec nepomáhají..
Sama ustupuji ze svých pevně daných zásad..byla jsem proti tomu, aby Ondra papal párky a podobná nevhodná jídla pro děti.., ale párky jsou jediné, co mi v posledních čtyřech dnech papá.., alespoň jsem nakoupila takové, které se mi zdají nejlepší.. Ty zásady! ☹ ..z kolika já už ustoupila??????????????????? 😲 😲 😲 😲 😲 😲

andy.a
3. mar 2008

very,to mne Aneta pije čaj po lyžičkách..takže takmer nič nevypije,fľaša akákoľvek s rôznymi typmi dudlov,náustkov a pod.detto.. 😖 😒

dnes je zlá ako čert,stále má silnú nádchu,hlieny ju napínajú..večerala 50 g kaše,aj to ju napínalo..uvidíme,aká bude noc.. 🙄

very
autor
3. mar 2008

andy.a budu držet palce! I my se vytrápili s večeří..snědl jen osm dětských lžic kaše. Jsem z toho už na nervy a Ondra? Ten je maximálně šťastný, když jídlo uklidím.. Dobrou a pevné nervy! 🙂

aleda
3. mar 2008

Ahoj holky, přejeme všem marodům ať se brzy uzdraví a zoubky vyrostou co nejdříve s co nejmenším bolením. 🤐

cermonca
4. mar 2008

Muzu se k vam pridat 😕
Mam doma take takoveho nejedlika a jeste nam to neustale komplikuji ruzne nemci 😠
V 10 mesicich jsme byly v nemocnici s prujmem a dehydrataci,od te doby jsme o krok spatky a to ze neji zadne kousky v potrave,vse stale mixuji/driv uz kousky krasne papala/
Uz jsem z ni mela docela radost ze se to lepsi a chytly jsme afty tak se to zase zhorsilo.Kdyz ji to bolelo jedla jen banany,jogurty a dusenou mrkvicku.ted uz to mame dobre a nastal dalsi problem ☹ k obedu nechce nic jineho nez podusenou mrkev s bramborem a masickem.Dnes jsem ji do toho primichala trochu ryze a brokolice,dala si jednu lzicku a nic vic.Nakonec jsem ji dala jogurt a snedla ho celej,ja vim asi je to blbej postup ale zase se mi ji nechtelo davas spat hladovou.tak se asi vracim spatky jen k mrkvi.
Ja uz se tak tesim az prijde den kdy normalne bude jist s nama 😀 ale mam strach ze se toho moc brzy nedockam ☹ kdyz ji dam nase jidlo tak to taky nechce,zkousela jsem br.kasi 😝 a rajskou 😝
vsem vam preju pevne nervy protoze je to fakt silene a to na tom zdaleka nejsem tak spatne jako nektere z vas 😉

aleda
4. mar 2008

Holky držíme palečky ať se Vám děti brzy uzdraví 😝
U nás už nachlazení doznívá, tak snad už bude vše v pohodě a malá začne zase jíst (v rámci svých možností )🤐 😝 😀 Zítra jdeme na kontrolu k doktorce tak uvidíme zda jsme něco přibrali 😠 . Začali jsme malou u jídla chválit a jí líp 😕 😅 , ale reklamy stále vedou.
Neumíte mi poradit jak jí na reklamy odnaučit 😝 blíží se mi termín operace tak se trochu bojim jak to taťka zvládne 😠 🤐 .
Cermonca vítej Nikolka je kouzelná a vůbec nevypadá, že zlobí s jídlem 😉 andílek.

andy.a
4. mar 2008

cermonca, vitaj medzi nami v klube nepapavých detí 😉
malá ti aspoň pije dosť ?? 😕 😉

tiež si myslím,ako aleda,že tvoja Nikolka je ešte celkom dobrá,podľa toho čo píšeš,aký máte jedálniček 😕 😅
Váhovo ste v norme ?? 😉 držím palce,aby sa malá zasa poriadne rozpapala /v rámci možností,samozrejme / 🙂

andy.a
4. mar 2008

a Nikolka je rozkošné dievčatko s krásnymi vláskami 😵

cermonca
4. mar 2008

Dekuji za privitani 🙂
Nastesti s pitim nemame problem,stale kojim tak ma neco i z mlila a jinak vypije tech 400 ml kdyz kojim min,no a kdyz nechce jist tak kojim casteji a zase vypije min.

No prave vahove v norme nejsme ted nas ceka rocni prohlidka a ja se modlim aby jsme dosahly 7 kg,v 11 mesicich jsme meli 6750 ☹ tak pochybuji ze se 7 dockame.Jinak neni zas tak hubena protoze v 10mesicich merila 68cm.