Po chorobe nechce papať. Kedy sa to upraví?

arieska
8. mar 2009

Maminky, mali sme 3 týždne zdravotné ťažkosti s našim 13 mesačným chlapčekom. Po očkovaní dostal teploty, soplíky, zahlienil sa a potom mu začali liezť 4 zúbky naraz (čiže ďalšie horúčky). Teploty poľavili, zdravotné ťažkosti ustúpili, ostalo iba to, že nechce papať. Iba mlieko, maximálne pár kukuričných chrumiek, z ovocia iba hrozno. Ako náhle vidí lyžičku, tak chytí amok. Lieky sme mu podávali striekačkou, čiže nejaký odpor k lyžičke v tomto smere chytiť nemohol. Neviete po akej dobe sa to môže upraviť? (podotýkam, že tie 4 zúbky ešte stále nemá úplne von, stále sa len prerezávajú) A ešte mám otázočku - od akého veku ste začali dávať normálne mlieko? My pijeme Nutrilon, ale teraz keď nič neje a pije iba mlieko, je to dosť finančne náročné

martina46
8. mar 2009

arieska,
k mlieku: niektori lekari dovoluju KM po roku, ini po 2-3 rokoch. mne povedala dr, ze 3 roky, ze UM je zdravsie a ze niektore maminy davaju az 4 roky!
ale to s tym papanim prejde, neboj sa 😉
pri nechutenstve po chorobe sa zvykne davat Nutrolin B sirup (tusim su ja tablety?) je myslim od jedneho roka.
skus 😉

len.petra
8. mar 2009

toto sme mali aj my,, dva mesiace sme bojovali s neustalymi virozami a nakoniec sme aj tak museli dostat ATB a cely ten cas nezjedla skoro nic,, davam si za vinu, ze kvoli tomu nerastla poriadne ale co uz.. teraz uz papa dobre, nemozem povedat, ze otvara usta donekonecna, ale aspon zje co ma, i ked niekedy na konci jej uz musim pustit BEBE tv, aby dojedla, ale aspon zje vsetko a som kludnejsia.. 🙂

mata78
9. mar 2009

nechcem velmi zlahčovať, ale ja si osobne myslím, že už možes dat aj normalne mlieko a nie UM. ved aj to umelé je z kravského. nasa dr . mi to tiež povedala, že od 1 roka. ale nie trvanlivé a polotučné. ale plnotučné.. podľa mna tie UM su iba obyčajný biznis. a možno o niekolko rokov nejaký mudry vedec príde s tým že tie UM su viac skodlivé ako kravské. ale to je iba moj nazor. a z toho papania si nič nerob. našej kristinke tam minulý rok v aprili isli naraz všetky ocaky a prestala papať. a do dnesného dna poriadne nepapa.

susana28
9. mar 2009

Ahojte u nás to je rovnaké. Naša malé má 16 mesiacov, ale jedák nikdy nebola. Ak je v pohode, t.j. ak ju momentálne netrápi soplík, hlieny a či zúbky dá sa povedať že papká ako tak. A ja sa začnem vytešovať že konečne a bum buď príde do toho viróza alebo zúbky a opäť nepapáme. A čo sa týka mliečka, tak UM mi prestala piť asi ako 6 mesačná tak som čakala do roka a začala dávať kravské. Ale ono sa to strieda posledné 2 mesiace mala také, že mi skoro nič nepapala ale pila mliečko aj 8 deci za deň. Teraz sme boli choré a mlieko je opäť v nemilosti. Takže asi len musíme vydržať.

julie6
10. mar 2009

Aj my mame tento problem, a strieda sa to raz papa a raz nie, akurat viem ze ho nesmiem nutit, nutila som vecernu kasu, a potom odmietal vsetko co je biele a je v miske, dokonca aj jogurty, prestala som naliehat,takmer dva dni dokopy nic nezjedol, a potom zacal,davala som len to co chcel,chlebik a pod. Niekedy ma dni,kedy zase vobec nechce pit mlieko, uz to neznasilnujem, proste nechce nechce, tiez bol od mala slaby jedak,ale chudy nie je tak nestresujem.Ale snazim sa mu nedavat medzi jedlami nic, ziadne chrumky, keksiky, ak mu nechuti napr.obed neponukam mu ho znovu, a tiez nedavam ziadne nahrady, ak nechce tak pockam na dalsie jedlo, a ked bol chory a nemal apetit tak mal rad ryzove chlebiky,polystyreny,tak ked mu nechuti tak aspon energia takto.....a dietatu ak nepapa poriadne dva dni,tak to urcite neublizi, hlavne nech pije,a pri choroobe ani mlieko nie je najlepsie.