Prekŕmené bábätko. Čo robiť ak plače od hladu?

elinka27
24. jan 2008

Ahojte,chcem sa poradit,dnes som bola na poradni a lekarka mi povedala,ze maly velmi rychlo pribera a ze je prekrmeny.Ja som si to tiez vsimla,ze je velky jedak,ale dost ma trapi aj to ze casto grcka.Pravdepodobne je to tym,ze je pahltny.Kazala mi,aby som mu znizila davky,ale problem je v tom,ze mi place od hladu,ale ked mu zasa dam viac tak to aj tak vygrcka,teda nie vsetko,ale pravdepodobne len to co ma navyse.A teraz neviem co mam robit,ak mu dam viac boli ho brucho a grcka a place, ak nie tak zasa place od hladu 😒

dadak
24. jan 2008

a nema tu dierku velmi velku?ci ho este kojis? lebo co viem, tak dieta z prsnika spapa iba to, co si sam vycucia...nie?

junovka
24. jan 2008

kojis?To iste som mala aj ja 😉

elinka27
autor
24. jan 2008

praveze nekojim sme na umelom mlieku

dadak
24. jan 2008

elinka, tak mu davaj nutrilon AR
Nam to pomohlo...a nezvracal viac

katy1979
24. jan 2008

náš bol pahltný a je len kojený. Priberali sme vyše kila mesačne....ked mu nedáš bude kričať od hladu.
Kolko ti vypije?

elinka27
autor
24. jan 2008

to som sa pytala lekarky a povedala,ze ten nieje hyperalergenny a my musime pit ten.A vraj tym,ye je hustejsi a ma vela vlakniny sa moze stat ze sa maly nevykaka(mame problem aj s kakanim,lebo berie zelezo)

elinka27
autor
24. jan 2008

vypije tych 130ml na jeden krat,ale uz sa stalo,ze vypil aj 160ml

katy1979
24. jan 2008

podla mna je tých 120-130 normál, ale to by ti skôr povedali baby čo nekoja

elinka27
autor
24. jan 2008

no ved doktorka povedala,ze pokial si pyta aj v noci jednoducho mu viac nemam dat.Ze tych 130ml je normal,ale tak zasa preco tak rychlo pribera?4.1 mal 4150g a 54cm a dnes 5290g a 56cm.Jednoducho ak mu dam menej tak place.Ak mu dam 130ml aj tak place,ale preco to neviem,asi mu uz nestaci ani to,alebo ho tlaci brusko

junovka
24. jan 2008

s tym vracanim ja som nerobila vobec nic, ziaden AR som nedavala a ked sme presli na Nutrilon 2 a zacali prikrmy, tak akoby utalo.Odvtedy mame pokoj 😉

elinka27
autor
24. jan 2008

no len na to si my este pockame a dovtedy asi skoncim v blaznici 🙂

vesi
24. jan 2008

mali sme problém s pahltnosťou, malá sa nahltala vzduchu a potom grcala, nám pomohla avent fľaša 🙂

vanila
24. jan 2008

Ahoj elinka! Ja som nekojila tak sme davali umele mliecko maly tiez dost papal v Jakubkovom veku mi niekedy aj spapal 150ml . dost som si robila starosti tak som sa na to opytala nie jedneho pediatra. kazdy mi povedal ak mu tolko chuti tak nech papa nech ma medzi jedlami spravny hodinovy odstup a je to ok. Grckal my stale to uz ani neratam kolko som ho musela preobliekat. Moze ho boliet brusko lebo sa nasaje z flase vzduchu. Ja som na to davala espumisan do kazdej flase a bol pokoj.

junovka
24. jan 2008

neboj, ja som neskoncila 😉 Len som castejsie prezliekala a spala s nami v posteli, keby nahodou... 😉

vesi
24. jan 2008

a ešte som zabudla, saška bola veľký jedák, ale vždy dostala toľko koľko si vypýtala 🙂

elinka27
autor
24. jan 2008

no ja mu tiez nemienim znizovat davky pripada mi to drasticke.Asi tolko potrebuje, a to ze grcka asi uz neovplyvnim,tiez ho x-krat denne prezliekam.Ale ked mu dam kolko si pyta tak potom stale grga aj hodinu dve po jedle,asi ma vela vyduchu ci co.Ja mam flasky Chicco, ale skusim aj tie Avent mam doma.A skusim este mensiu dierku mozno ked bude dlhsie tahat sa unavi a zaspi.Na tejto nema velku dierku,ale tecie mu to lahko

vesi
24. jan 2008

skús tú avent, nám naozaj pomohla a s tou dierkou... moja malá ked mala malú dierku, tak málo vypila a potom bola hladná lebo bola lenivá ťahať 😠 takže treba naozaj vyskúšať 🙂 my sme potom mali 3 rýchlostný cumeľ, tam si to otáčaš na I,II,alebo III. súto rôzne rýchlosti a nemusíš kupovať zbytočne cumle, lebo sú dosť drahé 😝

hedunecka
24. jan 2008

eli tak mu skus pred papanim dat cajik

junovka
24. jan 2008

potom asi nedopapa davku mliecka, ked mu da cajik.Lebo uz len ten cajik, troska zaplni miesto v brusku.

Inak, ja si myslim, ze vsetke tieto problemy suvisia este z nedozretim trav.traktu u babetka.Kazdy je individualny 😕 😉

hedunecka
24. jan 2008

no sak o to ide aby moc nepriberal a moc nespapal cajik ho zasyti trosku ja som musela ked mala heidi 2mes.prestat kojit na 3dni a dr.mi povedala ze jej musim davat aj cajik kvoli smadu ze ona bude pytat stale jest..a aj to tak bolo stale plakala ked som jej dala papat ale ked som jej potom urobila cajik stiahla 30ml a bolo po placi a hnes zaspinkala

elinka27
autor
24. jan 2008

nas maly caj aj vodu vypluva, davam mu to po lyzickach.Ked som mu ho skusila dat pred jedlom vygrckal to oblukom,lebo caj ho nezasitil a mal potom malo miesta v brusku na mlieko,ale stiahol plnu davku

hedunecka
24. jan 2008

eli a aky cajik si mu dala?

elinka27
autor
24. jan 2008

fenyklovy Hipp

martina46
24. jan 2008

mojej kamaratky maly mal v 3 mesiacoch 7,6kg!!! 😀
plne kojeny a vyzera uplne zdravo, ziadny obezny vzhlad.
neviem, preco by sa vsetky deticky mali zmestit dotabuliek 😉 mozno to ma zmysel, ale nepripada mi to logicke-tie tabulky.
no a ze babatka na UM priberaju rychlejsie? to som niekde citala.

elinka27
autor
24. jan 2008

tak ja som sa rozhodla,ze skusim antirefkuxne mlieko, uz som mu dnes vecer dala prvy krat,zatial negrcka ale este je to skoro posudit,ale to mlieko je hustejsie a vypil menej pretoze pomalsie tecie a podla mna je aj sytejsie takeze ho zasyti mensie mnozstvo,snad 🙂
A co sa tyka dudlika, skusala som vsetky mozne druhy,aj tie kde sa da regulovat ako rychlo to ma tiect,jednoducho akykolvek iny odmieta.Nas Jakubko tiez nevyzera obezne,ale nebudem ho tyrat od hladu ked si to jednoducho pyta.Nech sa doktorka aj na hlavu postavi.
Len ma trapi,ze ho stale boli brusko, ani Sab Simplex ani Espumisan nezabrali.

junovka
24. jan 2008

aky cajik davas?

bambulka026
24. jan 2008

Ahoj, nas maly je tiez velky jedak,a tiez po papani stale grcka.
On vsak papa strasne pahltne, takze sa ani necudujem.
Uvidime ci sa to upravi, lekarka povedala ze reflux mat nemoze kedze mi pribera cca 1kg za mesiac.
Aky je to pripravok na to zahustenie mliecka v zaludku co sa dava pred papanim neviete?

janina77
24. jan 2008

Nutriton

denka1
25. jan 2008

Elinka nasa mala je tiez pahltna.Mame rovnaky problem.Tiez vypije 120-150ml.Medzi jedenim ju davam odgrgnut aj 3-4krat,lebo sa zacne hniezdit a ked si ju dam na ruky,tak grgne na celu izbu 😀 ,ale tiez niekedy cakame aj 10min, kym si odgrgne.Je to asi vzduchom co prehltne pri papani.Tiez je ako buchticka. Priberie mi to 1kg za mesiac.Ked papka, stale jej dohovaram ,aby jedla pomalsie,lebo ked papka,tak hlce tak,ako kedy som jej nedala jest cely den.Potom tiez place a pocas spanku vygrckava a to si este 100krat pred spanim odgrgne.Ale to grckanie nie je az take strasne.Je dobra aj flaska od Nuku, ale ta co ma siroky dudel.A ked ti maly grcka vela,tak mu daj do mliecka Nutriton.Nemusis mu davat vela ,mozno mu bude stacit do tej jednej davky jedna odmerka.Uvidis ci ti bude grckat.Nasej malej stacilo trosku.A ked bude mat mliecko aj trosku hustejsie,tak mozno aj menej spapka 🙂