Prekŕmené bábätko. Čo robiť ak plače od hladu?

elinka27
24. jan 2008

Ahojte,chcem sa poradit,dnes som bola na poradni a lekarka mi povedala,ze maly velmi rychlo pribera a ze je prekrmeny.Ja som si to tiez vsimla,ze je velky jedak,ale dost ma trapi aj to ze casto grcka.Pravdepodobne je to tym,ze je pahltny.Kazala mi,aby som mu znizila davky,ale problem je v tom,ze mi place od hladu,ale ked mu zasa dam viac tak to aj tak vygrcka,teda nie vsetko,ale pravdepodobne len to co ma navyse.A teraz neviem co mam robit,ak mu dam viac boli ho brucho a grcka a place, ak nie tak zasa place od hladu 😒

elinka27
autor
20. feb 2008

tak potom si nemyslim,ze by plakal od hladu, skor je to tym, ze si potrebuje odgrgnut,ak by bol hladny neukludni sa po odgrgnuti.Nas maly ked je hladny tak si papa rucicky a to inokedy nerobi,len ked je hladny

chella
21. feb 2008

moj tiez vela priberal, vela zvracal tak sme skoncili na gastro na vysetreni a tam mi doktorka povedala, ze pre 6mesacne dieta je davka 180ml prilis vela, a ze zvracia, lebo je prejedany a sa aj preto casto budi, lebo ma tazobu na zaludku. tak sme znizili na 150ml, trosku sa zlepsilo ale je pravda aj to, ze sa ucil lozit a casto padal na brusko a tak som chodila za nim a utierala grcky...
tym ze mi babo grcalo, tak sa mi zahlienilo, takze z problemu do problemu...

jahodka11
21. feb 2008

chella, ved na nutrilone je pisane, ze 4 a viac mesacne babo moze vypit 180ml, tak nechapem, preco dr povedala, ze je to vela....nas papa 150ml a zatial staci 🙂 ked mu dam 180, vypije, ale grcka, takze zatial len 150ml 🙂

junovka
21. feb 2008

ja som nikdy sa neriadila a ani neriadim podla tabulky na Nutrilone.Vzdy podla apetitu dietata 😉 A vsetci sme spokojni 😀

elinka27
autor
22. feb 2008

no moj pije 160ml a to uz skoro od druheho mesiaca,a uz grcka iba obcas,a najnovsie teraz uz by aj viac chcel, ale zatial to nebudem menit, ale uz je to len otazka casu.

deina
25. feb 2008

Kebyze sa riadime podla tej tabulky na Nutrilone, tak nas maly by bol neustale hladny. Narodil sa o dva mesiace skor a na jeden sup zje 120ml, niekedy aj viac (napriklad po prechadzke minule zjedol 160ml, dnes 140ml). Lekarka sa cudovala, kolko vela zje, ale vraj ho nemame nechat hladovat, pokial mu to nerobi problemy a negrcka. Po manzelovi ma predpoklad byt velky a hoci zje vela, vobec nie je tucny, je taky akurat, rucicky a nozicky ma len trosku zaoblene.

Elinka, aj nas maly si papa rucicky, ked je hladny. 😅

susik77
25. feb 2008

ahojte baby, chcela by som sa poradit: ja 2.tyzden uz prikrmujem, okrem toho tak 4x denne kojim a inak davam nutrilon 2 ha. Mala zeleninku nechcela-zjedla max. 3 lyzicky, tak som po 2 tyzdnoch presla na ovocie a poobede skusam trochu zeleninky. z ovocia mi dnes zjedla max. pol flasticky hrusky-asi 50 gramov. Ona sa dojeda tym nutrilonom. To na jedenkrat vypije tak 160-180 ml. Nie je to vela? Niekedy to vypije aj po 2.5 hodine.
Ak jej nedam tiez place...Ako by som ju mohla oklamat? Myslite, ze by slo dat menej odmeriek nutrilonu do vacs. objemu vody? nesladene caje tiez moc nechce. rozmysl. som urobit zried. dzusy...
inak, uz tri tyzdne ma hnacky a aj tak pribera 350 g za tyzden 😕 bojim sa, ze ju prekrmujem. ma 6 mes. a 2 tyzdne a vazi uz asi 8 kg.

jahodka11
25. feb 2008

susik, my uz teraz vazime okolo 8 kg.....neviem, ako by si ju oklamala, ale ja to robim tak, ak maly chce vela papat, ze dam menej odmeriek nutrilonu do vacsieho mnozstva vody, ako si pisala....neviem, ci to zabera, ale papame pekne kazde 3 hodiny a uz negrckame, takze travenie sa nam upravilo.....dzusy by som ja nedavala....je to sama chemikalia, neverim, ze su 100%....a hlavne, na dobru sladku chut si deti zvyknu a potom je problem naucit ich pit vodicku a nesladeny cajik 🙂

elinka27
autor
25. feb 2008

jahodka a to sa moze?lebo som citala napriklad na Bebe je to napisane ze treba dosledne dodrziat pocet odmeriek a mnozstvo vody ze dieta z toho moze ochoriet.Ja davam tiez Nutrilon,ale netrufnem si mu ho takto riedit 😲

jahodka11
25. feb 2008

ja neviem, som si myslela, ze ak sa sem tam da menej, nezaskodi, skor by som si myslela, ak by som dala viac, ze mu to moze uskodit...co mam kamaratky, robia to tak....a nemaju problemy...a aky problem by z toho mohol byt?

elinka27
autor
25. feb 2008

jahodka,neviem ale tak to tam bolo napisane 😲

susik77
25. feb 2008

aj ja som si myslela, ze to moze skodit-ale hadam nie...jedine, ze by zle priberalo-asi to hrozi, ked to ma jediny zdroj stravy...

chella
25. feb 2008

teraz pijeme 150ml a mame 7 mesiacov, ale je schopny vypit aj 250ml, lenze ja som zistila, ze ak mu dam viac ako 180ml, vela grga a je mu fakt tazko, takze verim tomu, ze aj vela mlieka decku moze zatazit zaludok, len je problem ze ho ulozim o osmej a zial o jedenastej a o tretej ho musim krmit.len ako odnaucit v noci krmit?

elinka27
autor
26. feb 2008

chella a co prikrmy?ved uz bude mat pol roka, skusit na noc kasicku ta je sytejsia

chella
26. feb 2008

elinka, on uz papa na desiatu ovocie, na obed zeleninku, masko, ma sedem mesiacov, ovocie dostal mesiac po zelenine, tak ako sa odporuca, kase som davala ale aj tak bol hore, aj po hodine, a ak som mu dala menej kase, spal dlhsie, takze bol fakt prejedany. teraz som mu kupila z DM kasu zo 4 obilnin Alnatura, ma podla etikety ovela menej sacharozy ako tie bezne kase,, takze uvidime, lebo este sme neskusali. jedna dokina na nete mi napisala, ze sladke kase vyvolavaju nasledne pocit hladu, takze aj preto sa dieta moze zobudit.

andreafa
26. feb 2008

ja by som nedavala menej odmeriek na dane mnozstvo vody. ved to mnostvo prasku ma svoje opdstatnenie. kazde babo je ine a ked ma vacsi apetit, tak oklamat mu brusko riedkou vodou? a citala som, ze sa to nesmie robit ani naopak, ze menej vody a viac odmeriek. neviem uz aky dovod tam bol.
moja ma 10 a pol mesiaca a vypije max. 180 ml nutrilonu 2x niekedy 3 x denne. my uz sice mozme papat skoro vsetko, aj ked kase nezje, ovocie len s bozou pomocou, zato zelenina s masom jej isli odjakziva. teraz ma 8760g a zda sa mi tucna a velka.
nemyslim si, ze babatka prekrmujete. kazde ma iny zaludok a pokial pekne prospieva tak by som sa tym netrapila.
podla mna je horsie, ked nechcu deti nic papat, ako ked im chuti. ved to vybehaju, ked zacnu lozit 🙂

elinka27
autor
27. feb 2008

ja som pocula ze menej odmeriek sa nemoze lebo moze dojst k dehydratacii

jahodka11
28. feb 2008

andreafa, nas maly mal 3 mesiace a 2 tyzdne a vazil cez 7 kil.....preto ma napadlo, ze ci sem tam nemozem dat o jednu odmerku menej....dr mi kazala klamat babatko vodou, ale to sa mi zda drasticke....no co, tak bude baculatejsi 🙂 spytam sa dr na ten pocet odmeriek...

susik77
28. feb 2008

baby mna napadlo ci nema mala tu hnacku z prejedenia. je totiz divne, ze uz ju ma skoro mesiac a pribera 350g za tyzden...

jahodka11
28. feb 2008

susik, nas mal y sa prejedal a mal okrem grckania aj hnacku...musela som natiahnut intervaly medzi jedeniami a davali sme aj kvapky Biogaya...tie ste neskusali?

andreafa
28. feb 2008

susik, skus sa radsej poradit s doktorkou, ked ma hnacky, aby nebola dehydrovana. hnacky su nebezpecne...

jahodka, aj kaja mala velky apetit ako malinke babo a tiez mi doktorka povedala, ze ved jej dajte cajik, alebo vodu, ked tak casto pyta.... 😒 ale vodou som ju neoblafla, lebo ju pit nechcela. velmi vela priberala, ale potom sa to upravilo. ako bude rast aj bude pomalsie priberat. u nas napriklad december, januar ani gram nepribrala mala 8140g a teraz vo februari 8760g 😲 620g za mesiac a pritom sme nezmenili stravovanie... papa ako vzdy... tak nechapem...

elinka27
autor
28. feb 2008

no mne zasa doktorka povedala,ze mu nemam zbytocne nalievat zaludok cajmi ci vodou,aby som ho oklamala lebo je to este horsie,tak naozaj asi kazdy inak hovori

jahodka11
28. feb 2008

ahojte, tak dnes sme boli opat u gastroenterologicky, pretoze mame asi ekzemik...povedala som jej o tom, ako ma zorvala nasa detska lekarka a nechapala preco. POvedala, ze nema rada tabulkovych lekarov a ze nas maly nie je tucny, velmi sa jej pacil, povedala, ze ved je kojeny aj dokrmovany, je velmi pohyblivy, ze nema prelezanu hlavicku...no uplne vyvratila vsetko, co nam nasa detska lekarka povedala 🙂 velmi sa tesim 🙂)) dala nam mliecko Alfaren, maleho som musela nutit 2 hodiny, aby to vypil a potom aj grckal, ale len trosku, tak dufam, ze nie od mliecka :( a ideme na kozne, no chodenie po lekaroch asi nekonci....takze prekrmeny nie sme 🙂

andreafa
29. feb 2008

jahodka, ved som to hovorila 😀 hlavne nech je zdravy 🙂

susik77
29. feb 2008

jahodka: vas poslali na gastro? mne dr. tvrdila, ze tak male deti nemozu ist...

jahodka11
29. feb 2008

andrejka, dakujem🙂
susik, moze, brali mu len krv a ak by trebalo, spravili by sono...ak mas na mysli hadicku do krku, to sa malym detom nerobi a ak ti mam pravdu povedat, ani by som mu to nedala robit, nech by to bolo akokolvek nevyhnutne:(

funilieta
29. feb 2008

ahojte. Ja kojim, a moja mala sa divne sprava. Place a stale sa obzera a natahuje s otvorenymi ustami ako rybka za potravou. A ked jej prilozim prsnik, tak dobre ze ma nevcucne aj s nim. Pocicia si trosku a potom pusti. No o minutu uz chce zas papat a to sa opakuje asi 3 krat. Nakoniec je nervozna, poplakuje mi, a o par minut je vsetko z nej vonku, lebo sa povracia. Boli sme v nemocnici s novorodeneckou zltackou, ktora sa nie a nie stratit, brala tam lieky, tak sa utesujem, ze to z nich moze mat podrazdeny zaludok. Mam strach zas ist k lekarke, ze ma zas len bude posielat po doktoroch ale zas na druhej strane.... Boze je to hrozne. Negrcia vzdy, ale tak v priemere raz za den. Poradte mi, baby, co mam robit

elinka27
autor
1. mar 2008

funilieta, no isla by som urcite k lekarke, nemusi to byt reflux,ale radsej nech ju vysetri, mozno ze len pahltne papa a potom sa dogrcka.Doktorka ju prevazi aby vedela ci vobec pribera 😉

veva1
2. mar 2008

funi ked sa ti zacne odtahovat tak ju daj odgrgnut. Nas tomo to robi tiez a tiez potom grcka,tak radsej casto grgame a pomenej jeme a casto. Ja som presvedcena ze nie je hladny len si vyzaduje cicku na uspokojenie. Ked sa odtahuje aj po odgrgnuti tak mu cicku zoberiem a nedam skor ako o hodku

denka1
5. mar 2008

Chcela by som sa opytat,kolko UM mlieka by malo vypit 3 mes babo.Nasa mala pije 120ml kazde 3 hod,ale keby som jej dala aj 150 ,tak by vypila celu flasku.Po tej 120-ke zacala teraz plakavat a zda sa mi ,ze ma malo ,lebo dlho place a urcite viem ,ze ju neboli brucho.Aj ked jej dam cumel po jedle,tak ho taha ,ako o preteky.Uz poznam jej plac a teraz som si ista,ze chce este viac .Mozete mi niekto poradit?