Prekŕmené bábätko. Čo robiť ak plače od hladu?

elinka27
24. jan 2008

Ahojte,chcem sa poradit,dnes som bola na poradni a lekarka mi povedala,ze maly velmi rychlo pribera a ze je prekrmeny.Ja som si to tiez vsimla,ze je velky jedak,ale dost ma trapi aj to ze casto grcka.Pravdepodobne je to tym,ze je pahltny.Kazala mi,aby som mu znizila davky,ale problem je v tom,ze mi place od hladu,ale ked mu zasa dam viac tak to aj tak vygrcka,teda nie vsetko,ale pravdepodobne len to co ma navyse.A teraz neviem co mam robit,ak mu dam viac boli ho brucho a grcka a place, ak nie tak zasa place od hladu 😒

jahodka11
5. mar 2008

denka, ja si uz nepamatam, kolko pil nas maly, ale ked placka, skus jej dat viac a uvidis, ci to pomoze.... ja som to neurobila a maly si zvykol papat kazde 2 hodiny, co bol velmi casto, grckal, mal hnacky a v konecnom dosledku zjedol viac ako keby som mu kazde 3 hodiny par ml pridala....uz mame rytmus jedenia upraveny a stale papa len 150, aj ked podla navodu by mohol aj 180...je to velmi individualne.....ja som od 3 mesiaca kojila + dokrmovala (okolo 90-120ml), ale kedze som aj kojila, neviem, kolko dokopy vypil....hlavne, netrapme deti hladom, ked placka,asi je este hladna :(

denka1
5. mar 2008

Mas pravdu jahodka.Dala som jej, ked este plakala a pekne spinka.Ona napr.dostane poslednu davku o 20-21hod a potom sa mi zobudi az o 7 rano ,ale to som ju zacala este budit okolo 3,teda ked sa zacne hemzit okolo 3 rano tak jej este dam papat.Zda sa mi ,ze ma velky odstup od jedla.Ale keby som jej nedala nic sa nestane .Ona to cez den dobieha.A je akurat.Ma 6kg ,takze si nemyslim,ze by nepriberala.Je si tiez nepamatam kolko mi vypil maly,preto sa pytam,ale to mas pravdu ,ze podla navodu by mohla uz vypit aj viac.Ja som jej davala 150ml,ale to mi poriadne nespala,lebo sa stale hemzila,krutila,vracala a stale som ju musela nosit,aby si 100krat odgrgla.Teraz je to super a ani tak nevracka a pekne spinka.Povedala by som ,ze skoro stale.kazde 3 hod papka a hned na to spinka 🙂

jahodka11
6. mar 2008

denka, no super...🙂))
ale asi by som na tvojom mieste v noci nebudila.....lebo si zvykne a bude chciet papat....uz je dost velka, kludne moze spinkat celu noc....nas maly spi od zaciatku 3. mesiaca 10hod vkuse..... len ak sa precika, sa zobudi a vtedy mu musim dat aj jest....ale sama ho nebudim, v tomto veku su uz vsimave, tak nech si nezvykaju..kto ich bude potom oducat 🙂)))

miska82
6. mar 2008

Ahoj Elinka. Prečítala som si Tvoj problém s malým a hneď ma zaujal, nakoľko máme doma podobný problém. Naša Sárka sa narodila 23.11.2007 a hneď po príchode domov sme začali mať problém s grckaním. Nejako som tomu hneď nevenovala pozornosť, zdalo sa mi to normálne, ale neskôr mi kámoška povedala, že to vyzerá na reflux, lebo jej malý mal ten istý problém. Tak som zašla k lekárke a tá nás poslal na gastro. Maličkej urobili sono (neboj len ultrazvuk ako nám v tehotenstve 🙂 ) a zistila, že má detský reflux. Nie je to nič strašné, len sme zmenili mliečko z Nutrilonu HA1 na Bebu HA1 AR. Je to mliečko, ktoré obsahuje zemiakový škrob a vlákninu, takže maličká ho výborne znáša a aj pekne kaká. Čo sa týka Nutritonu, vraj nie taký dobrý, lebo veľa detí potom zapeká.Asi po 1,5 mesiaci užívania Beby sa Sárke reflux začal upravovať a oveľa menej grcká. Tie dávky ako si písala sú podľa mňa v absolútnom normále. Sárka má 3,5 mes. papá 180 a váži 5200. Skôr by som skúsila zmeniť fľaštičku, keď malého po papaní pobolieva brušku. Maličkej som tiež dávala papať najskôr z Chicca, potom z Aventky, ale ani jedna fľaška jej nerobila dobre. Mala problémy z nadúvaním a tak som ešte skúsila fľašku zn. MAM s cumlíkom č. 2, ale pozor nie na husté mliečko, lebo to je už príliš veľká dierka. Grckanie ešte pretrváva, ale je to fakt oveľa lepšie. Síce priberáme troška pomalšie, ale predsa. A čo sa týka prezliekania, tak aspoň budú naše deti vymódené po každom papaní, nie? 😅

miska82
6. mar 2008

Celkom som Elinka zabudla napísať, že tá fľaška MAM je úžasná. Je protikoliková a Sárka je po papaní spokojná. Taktiež odmieta akýkoľvek cumlík, ale MAM nie. Som veľmi spokojná so značkou 😉 Vyskúšaj ju a uvidíš.

alami
6. mar 2008

baby, chella písala, že 180ml na 6mes dieťa je veľa? Môj syn (5 mes) má na večeru - do 180ml Nutrilonu Forte mu urobím ryžovu kašu a keď to všetko spapá - do poslednej lyžičky, tak ho musím ešte nakojiť!!! A potom už sladko spí. V noci sa budí 1 - 2x. Kým som neprišla na takúto "fajnú" večeru, bol večer veľmy nervózny, ričal, nemohol zaspať aj 3 hodiny a v noci sa často budil.Teraz ho len položím, odídem a on spí. Len dúfam, že sa do forte UM môže robiť kaša 😀
Ja ho inak kojím, ale na večeru robím to forte, lebo inak je hladný ☹

shela
6. mar 2008

alami...chella sa asi riadi nejakymi zvlastnymi tabulkami...my ako 3 mesacny sme niekdedy spapali 300ml mliecka a po hodine dalsich 200 bez zvracania...dnes sme boli na ockovani a mame 10kg a vsetko je OK...a to mame 11.3 len 7 mesiacov...takze ked uz nam varveli ze sme OK tak sa netreba bat....a podla mna babo by malo papat tolko kolko chce a nie ze mu nedam lebo jedna blba lekarka vravela blabla .. 😉

alami
6. mar 2008

Tak teda 300ml v 3 mesiacoch - to je hodne 😅 No ale nedaj, keď je hladné, však?
Ja síce kojím, ale od 4 mesiacov som začala aj zeleninku a neskôr tie kaše, lebo bol nehorázne hladný. A doktorka mi povedala, že jednoducho, nie každé dieťa môže ísť podľa tabuliek. Ak mu nestačí MM a na UM som nechcela ísť, tak treba už aj zeleninku dať... a papá jedna radosť...

shela
6. mar 2008

no to je hodne ja viem ale ked som jej dala menej tak sa tak rozplakala ze asi aj susedia poculi 😀 ...tak som sa riadila nou...ona sama mi ukazala ze este chce..a to sme zacali s prikrmamy len pred mesiacom...toto vsetko tak pribrala iba z mliecka..to tyzdenne sli 2 velke balenia mliecka..ona v 3 mesiacoch nam mala papat okolo 800-900ml mliecka no ale ona bez problemov papala1600ml 😔 a tu mi lekary vraveli tak..je lepsie ked ma babo trosku viac tuku aspo ma potom z coho schudnut v pripade choroby...

petrulla
6. mar 2008

Ahojte,
ja som len chcela zareagovat Miska82 - nas maly papava Nutrilon a teraz sme presli na natrilon HA a maleho vobec nezapeka, kaka ukazkovo 😀
Takze nemam skusenosti s Bebou, ale na nUtrilon zatial nemozem nic povedat.
A ohľadne tých množstiev čo by malo babo spapať, náš papa len 4x za 24 hodín. A tak som mu to množstvo čo by mal vypiť za deň ( je to uvedené na krabici od mlieka) rozpočítala na 4 dávky a funguje to. Maly to scucne, negrcka a vyzera byt spokojny. Aj ked sa mi na zaciatku zdalo, ze 240ml pre 5 mnesacneho je dost ...ale ked mu chuti a negrcka ... 😉

elinka27
autor
6. mar 2008

miska82, my sme mali predtym Bebu HA a maly mi od nej grckal kyselinu a priberal strasne rychlo a aj ho zapekala.Potom sme presli na NUtrilon HA a na chvilku sa to naozaj zlepsilo,teraz tiez grcka,ale uz nie cez nos ako predtym a pribera pomalsie, co sa tyka tej kyseliny este ju obcas ma,ale uz to nieje tak casto, s kakanim mame stale problem,ale on je predcasny a je anemicky a preto berie zelezo,takze to ma vsetko na kopu.Skus mi prosim odfotit tu flasku a hod si ju do albumu,lebo neviem ktoru myslis 😉

No a lekari na to grckacie,reaguju tak,ze to beru ako ze je prejedeny,ale preco ma potom tu kyselinu?Lekarka povedala,ze taky macko ako je ten nas moze grckat, a ked prejdeme na tuhu stravu vraj sa to upravi.A inak Bebu A.R som skusila dat aj sama a nepomohla grckal aj tak

miska82
7. mar 2008

Ahojky Petrullka. Máš pravdu s tým mliečkom. Každému bábätku vyhovuje mliečko iné. Aj naša Sárka papala Nutrilon HA1 (chutilo jej), ale nebolo zahustené, tak nám mliečko pani doktorka zmenila kvôli refluxu. V podstate či Nutrilon, Beba, Humana .... hlavne že sú naše deťúrence spokojné a zdravé 😵 A čo sa týka papania, naša tiež papá 4x za 24 h (180) a podľa krabice by mala papať 5x. No keď jej to stačí a je spokojná, tak načo prekrmovať, že? 😀 Inak Danielko je zlatý 😉

miska82
7. mar 2008

Elinka, ja si nemyslím, že na grckanie treba reagovať tak, že je bábätko prejedené. Podľa múdrych slov niektorých lekárov by sme deťom už nemali dávať papať vôbec 😠 Ako som už písala aj árka naďalej grcká, ale už nie v takom množstve. Aj kyselinu grcká a niekedy aj 2 až 3 hodiny po papaní. Mala by si vidieť tú našu spotrebu podrabníkov 😀 Z priberania si nič nerob. Sárka má 3,5 mesiaca a váži 5200. Vraj je to málo, ale mne sa to nezdá. Podľa mňa je taká akurát 😵 Fľaštičku Ti odfotím a pridám ju albumu, tak si ju potom pozri. Prajem krásny deň 😎

petrulla
7. mar 2008

Inak aj Danielko grcka aj 2 hodiny po papani. Ale to tak priebezne. Hlavne ked ho niekto natahuje, alebo sa on nadrapuje. Teraz robi brusaky a tak mu obcas vyblinkne. Ale myslim, ze je to u deti normalne.
Miska82 - aj Sarka je chutná 🙂

elinka27
autor
7. mar 2008

no mne povedali,ze to prejde.A nas maly ma problem z grckanim od narodenia, narodil sa predcasne a mozno to aj tym bude.Ale pokial prospieva tak to jednoducho nejak neriesia a co sa tyka tych podbradnikov my mame tiez velku spotrebu, nic ine nerobim len periem,prezliekam 🙂

shela
7. mar 2008

elinka27...pockaj ked pojdu tvojmu malinkemu zubky...to bude este len spotreba podbradnikov 😅 nasa mala je ako bernardin..

miska82
7. mar 2008

Elinka už som pridala tie fľaštičky do albumu. Tak si to pozri 😵

chella
7. mar 2008

shela, to nie ja sa riadim zvlastnymi tabulkami, ale keby si pozornejsie citala, bolo tam, ze ma na gastre doktorka zdrbala za to, ze polrocnemu davam 180ml a ze nieto divu, ze je prejedeny a trpi na tazobu. o tom som pisala. inak, on je schopny vypit aj 250ml. ale vsimla som si, ze ci som mu davala 180ml cez den a v noci, alebo 150ml, aj tak sa budil rovnako, len tak nemrncal hned po hodine od zaspania a negrcal viac v postielke.
ked mal pol roka, vazil 9140g, teraz ma vyse 7 mesiacov, vazi 8950g, lezi v nemocnici a hnackuje.takze k tejto teme, dat babatku, kolko pyta, aj moj ako trojmesacny hned chcel 150ml a vedel aj 180ml vypit.
hlavne ze su deticky zdrave, co tam po tabulkach, kazde je ine.

elinka27
autor
7. mar 2008

miska aj my mame take 😀
shela no nas maly uz zacal slintat davno,takze bud sme ogrckany alebo oslintany a najnovsie si dava past alebo palec do pusy a ked mu to nejde tak sa jeduje. 😀 Naposledy mi daroval "trojitu davku stastia" najprv ma ogrckal a ked som ho isla prezliect a prebalit tak ma okakal a potom na zaver este ocural 😝

elinka27
autor
7. mar 2008

jaj, a este som chcela ze mne doktroka dala homeopatika proti grckaniu tak ich skusime a uvidime

shela
7. mar 2008

chella...prepac neprecitala som si to predtym... ☹ to mi je luto ze mate take problemy...my uz mame 10kg...to je nenormalne..uz ani tolko nepapame a stale priberame tak vela..ale zatial mi nevraveli nictakze to bude asi OK..drzkam palceky aby sa Danielko coskoro uzdravil

shela
7. mar 2008

elinka27...tak to mas stastie...mna este mala neocikala ani neokakala...ale manzela uz stihla niekolko krat 😀 😉 mudre to dieta

elinka27
autor
8. mar 2008

shela 😀

chella
8. mar 2008

shela v pohode, myslim si, ze to mala vybeha, ja si osobne myslim, ze danko nastastie ma tych 9 kg, lebo pri tych hnackach pochudol a keby mal takych 7 kil, veru by som sa bala, ze este aj schudne. mozno je to hlupost, ale myslim si, ze je lepsie ak ma babo z coho chudnut, ak sa vyskytne taky pripad ako mame my.
elinka27 teraz ked je maly v tej nemocnici, tak som ho prebalila, just sa mi pokakal, tak prebalila a zas just pokakal, a potom opat,takze som vlastne minula za sebou tri plienky a stvrta bola cerstvo zavinuta.

deina
27. mar 2008

Tak my mame vraj tiez prekrmene dieta. Maly ma nejake tie dva mesiace (narodil sa o dva mesiace skor) a 5100g. V rizikovej poradni mu namerali 52cm, hoci ked ho meral manzel alebo sestricka nasej doktorky, tak mal 54cm a o par gramov menej. Ked sa narodil, mal 1850g. Je schopny zjest naraz 180ml, uplne bez problemov, negrcka, nehnackuje, vsetko pekne stravi a je spokojny na take tri hodinky, potom zase 180ml. Tak teraz mu vraj mame davat mensie davky (skusam 150ml), Nutrilon 2 HA (?), dat mu cajik a tak... maly to zatial celkom fajn znasa, ale on je fakt hladny. Nezje 180ml len preto, ze sa mu chce, proste musi. No co s nim? 😕

sue
27. mar 2008

...ja by som chcela mať prekŕmené bábätko... my máme opačný problém - malý málo priberá a je spokojný ☹ má len nejakých 4500g ☹ pri narodení mal 3200...

elinka27
autor
27. mar 2008

deina a kto ti kazal davat menej?Lebo my mame tiez taky problem a mne na rizikovej poradni povedali,ze sa mam riadit apetitom dietata a nemam si s tym lamat hlavu,pretoze vraj cim je mensi gestacny vek dietata tak tym skor si to oni chcu dohodnit.Tolko mi tam povedali, to len pediatricka mala k tomu pripomienky.

deina
27. mar 2008

Elinka, doktora z rizikovej poradne. Nasa pediatricka hovori, ze ma jest tolko, kolko si vypyta, ale podla tejto lekarky je prekrmeny a nemame mu davat tolko jest, lebo bude mat problemy s dychanim.

elinka27
autor
27. mar 2008

no neviem ale kazdy inak hovori.Ja som skusala davat menej,ale plakal. 😒 Teraz je tlstucky a mame problem s motorikou ☹ ale co s nim,to ho mam nechat hladneho?My uz davame ak kase,tak to je lepsie,ale zasa tie su kaloricke tak aj tak priberie

deina
27. mar 2008

Zacala som mu davat caj a snazim sa, aby vydrzal dako na tych 150ml (namiesto 180ml) aspon tie tri hodiny po krmeni. Niekedy sa nam dari, obcas vypije aj menej, niekedy sa hrozne stazuje. Nutrilon Extra ho nezasyti viac a som zvedava, ako zareaguje na Nutrilon 2 HA. To nam poradila doktorka z rizikovej, mne je to trochu divne, ze ma pit dvojku, ked nema este ani tri mesiace, ale hadam vie, co radi...