Prekŕmené bábätko. Čo robiť ak plače od hladu?

elinka27
24. jan 2008

Ahojte,chcem sa poradit,dnes som bola na poradni a lekarka mi povedala,ze maly velmi rychlo pribera a ze je prekrmeny.Ja som si to tiez vsimla,ze je velky jedak,ale dost ma trapi aj to ze casto grcka.Pravdepodobne je to tym,ze je pahltny.Kazala mi,aby som mu znizila davky,ale problem je v tom,ze mi place od hladu,ale ked mu zasa dam viac tak to aj tak vygrcka,teda nie vsetko,ale pravdepodobne len to co ma navyse.A teraz neviem co mam robit,ak mu dam viac boli ho brucho a grcka a place, ak nie tak zasa place od hladu 😒

elinka27
autor
25. jan 2008

no my mame od narodenia Bebu HA1,maly sa mi narodil predcasne a bohuzial som nemala mlieko,lebo mi ho nemal kto roztahat.Teraz som mu skusila aj znizit davku ale pokial nevypije tych svojich 130ml dovtedy sa neukludni,a presne ako ste niektore spominali,grcka aj v spanku,a kedykolvek ho zdvihnem tak grga.A niekedy zasa cakam aj 15min ci si odgrgne a nic.Teraz som mu dala Bebu HA1 A.R.,ale to mlieko je take huste,ze mu zapcha cely dudlik a poriadne netecie,maleho krmim strasne dlho potom a je unaveny,vypije sice menej,ale od unavy,lebo uz nevladze,za chvilku sa preberie a place co je hladny.Takze ziadna zmena.Myslite ze ten zhustovak od Nutrilonu mozem davat aj ked dostava Bebu? 😲

junovka
25. jan 2008

mas kupene vacsiu dierku?Ja som pri Timeike sa nadstrihla vacsiu 😕 😉

elinka27
autor
25. jan 2008

no ked davam klasicke mlieko tak mu ta dierka staci,ale toto A.R. je huste a dierka sa zapcha 😠

junovka
25. jan 2008

este som zabudla dodat Elinka, ze s tym grcanim sme mali viacere mamicky babetiek problemy a nic sme s tym nerobili.Proste sme verili, ze to raz pomonie.Je to sice na psychiku, ale co uz.Nam ako som pisala preslo na 5 mesiacov, inym trosicka skor a neskor, svagrina davala AR a mala jej vracala este v 9 mesiaci.Takze, toto moje postrehy.Ako som pisala, kazde dieta je ine.Urob si sama zaver. 😉

shela
25. jan 2008

elinka27... s tym ze tolko papa si nerob starosti.. moja od 3mesiaca papala niekdy aj 300ml naraz a po vacsine takych 250ml. a to 6-7 krat do dna..a teraz uz mame 9 kil!! a nikto mi nevravel ze je prekrmena alebo take nieco..bud rada ze ti papa. Niektore mamicky maju zasa opacny problem. Daj jej tolko kolko si vypyta. Ona po case prestane tolko papat.

bambulka026
25. jan 2008

Ale ked ja maleho kojim, asi budem musiet odstriekat do flasky, zahustit a tak mu skusit dat.... 😅

fenrirka
25. jan 2008

preboha baby a to ked tie vacsie babatka spapaju tolko...tak kolko mi vydrzi jedno balenie nutrilonu???ked teraz to vyzera tak ze miniem 2krabicky za mesiac

shela
25. jan 2008

fenrika...my mame jedno velke balenie na 5-6 dni 😅 z toho sa tusim spravi okolo 7 litrov.

elinka27
autor
25. jan 2008

no on mi za mesiac pribral kilo ale narastol len o 2cm,asi preto ich to trapi

shela
25. jan 2008

elinka27...moja mala do nedavna priberala 450g do tyzdna!! Neviem ako je to teraz ale uz to nejde tak rychlo.. a nestrachuj sa nie sme same...kopec deticiek pribera tak ako nase..len sa neriad tabulkami.. kazde babo je ine.

elinka27
autor
25. jan 2008

ja mu davam BEBU HA1 lebo tu mi kazali aj doktorki v nemocnici a aj moj doktorka, a teraz so, este kupikla aj tu BEBU HA1 a.r.,ale som sa rozhodla kedze je husta tak mu to budem davat iba tak ze :30ml HA1 a.r.+100ml ha1 a uvidim ci neprestane grckat,snad uz to bude lepsie.Len sa bojim,ze uz ani tych 130ml mu nakoniec nebude stacit 😀

junovka
25. jan 2008

Fenrirka, mne malej jeden Nutrilon 300g vydrzi teraz na 2-3 dni, kedy ako.Lebo uz asi mesiac dozadu mi vypije 210 ml na jednu davku 😝 😒

elinka27
autor
25. jan 2008

ja by som tiez davala rada Nutrilon,ale moja pediatricka mi povedala,ze Beba je lepsia.A zasa na rizikovej poradni pre predcasne narodene deti odporucaju Nutrilon.Tak neviem, uprimne skusala som aj ten ale nevidela som v spravani maleho rozdiel, grckal rovnako, priberal rovnako,aj kakal rovnako 😀

shela
25. jan 2008

elinka27 je jedno ci mu das bebu alebo nutrilon...ked na ne reaguje rovnako. Len ked chce viac papat neodopieraj mu. Mozno mate reflux ked tolko zvraciate ale ono sa to po case ustaly ked zacnete papat normalne jedlo.

elinka27
autor
25. jan 2008

shela neodopieram,vzdy mu dam kolko pyta,kaslem na doktorku.Ale ma trapi to grckanie,ona tvrdi,ze je prejedeny a preto grcka,ale on grckal aj ked pil menej,tiez mam podozrenie na reflux.Ved uvidim co urobi ta husejsia Beba,mozno zaberie,ak ale bude grckat aj po nej,tak neviem..

shela
25. jan 2008

elinka27...tak ja na tvojom mieste by som tej lekarke nieco povedala 😠 ...aj ja si myslim ze asi mate reflux ☹ ...ved kazde babo papa kolko chce. Napriklad moja ked uz nechce ze je plna otoci hlavicku a neexistuje aby som este do nej napchala zvysok mliecka.. a kazde babo je v tomto rovnake..chod s nou k lekarke a nech jej spravia nejake testy... a to co ti vravela zevraj prejedene je blbost...lekari su radsej ked je babo tlustejsie.. a je to lepsie pre pripad ze dieta ochorie ma z coho schudnut

elinka27
autor
25. jan 2008

no mne povedala,ze nemam hned mysliet na najhorsie,najprv vraj grckal od soplikov, teraz je to prejedenost 😠 za tyzden tam mam ist znovu pokial sa neupravi kakanie(berieme zelezo),tak uz jej poviem ze bud maleho posle na testy,alebo menim lekara.V stredu idem na kontrolne odbery s malym do nemocnice na poradnu pre predcasnych a aj tam sa skusim opytat,ked je tato neschopna. 😠 😠 uz mi vazne dochadza s nimi trpezlivost

terkaa
25. jan 2008

ahoj mamicky
kolko mililitrov by malo vypit babatko po narodeni. kupila som odsavacku s flastickou 150 ml
tommee tippee, mate s nou niektora skusenost? je dobra?

elinka27
autor
25. jan 2008

terka,kamoska ju chvalila,vraj ten dudlik zodpoveda bradavke aby si babo nezvyklo na flasku.Vediet to predtym tak dnes kojim,lenze mne mojho maleho naucili v nemocnici na flasku a uz nechcel prsko, a ja som mlieko potom stratila

shela
25. jan 2008

elinka27...ani sa ti necudujem. Ja som taka povaha ze keby mne toto robili s malickou tak by som ich tam vsetkych vycapala 😀 ako lekarka ma pravdu v jednom..netreba mysliet na to najhorsie ale testy jej mala spravit kazdopadne aby to vylucila.. ved za to nic neda...lepsie vyskusat ako trpnut ze co je s malou.

elinka27
autor
25. jan 2008

no ja mam syna ale neva 😀

janka07
25. jan 2008

elinka, ja mam doma chlapceka 3 mesiace a jeden tyzden, zijeme v UK....nasmu tiez dali v porodnici flasu, lebo bol na odd.specialnej starostlivosti kvoli vysokemu cukru a potom sa nevedel prisat k prsniku a dokonca mu nestacilo ani moje mliecko...od narodenia je velky papkac....pri narodeni vazil 4,410 kg a v 3 mesiacoch mal 7,200kg, tiez nie je obezny, len je velmi dlhy 😉
asi tak pred dvoma tyzdnami si zacal pytat papat aj kazdu hodinu a pol....kupila som aj hustejsie mliecko, ale ani to ho nezasytilo, tak som pred 2 dnami skusila do mliecka mu pridat taku baby ryzu....len cisto aby mal to mliecko hustejsie a cuduj sa svete, je spokojny, napapany, pekne spinka a negrcka...predtym sme to vsetko absolvovali a spal mi len asi tak 20 minut....

vladkaz1
25. jan 2008

ahoj eli tak toto sme mali aj mi len sme negrcali mala bola stale hladna a uvrestana nakoniec som zistila ze jej nesedi sunar tak som presla na hammi dlhodobe zasiceni a predstav si mala je spokojnucka od vtedy papka pravidelne kazde 3 hodinky a aj ma peknu stolicu.A ties mi doktorka povedala ze sme rospapkany ale eli hlad je hlad nemozes ho nechat predsa hladovat.Mame 2 aj pol mesiaca a mala ma skoro 6 kg a nic s tym nespravim ved ona ked sa zacne viac pohybovat tak to vybeha.

susika
25. jan 2008

aoj elinka.aj moja malá priberala tak kilo mesačne, ked už som ju mala doma, lebo v nemocke jej dali len predpísanú dávku, tak si pár dní aj postála.ale nejako s to posledný mesaic na nu nelepí a pritom zje ako drevorubač.už neviem, čo mám robiť. jasné, ked jej dám viac v jednej dávke, letí to z nej von, ten zvyšok.ale inak fajn.necete nám z tej vašej "slaninky"troška poslať?🙂))ale na to, že mala 960gramov, ked sa narodila tak máala v piatom mesiacci 4420 gramov, tak dokyna žasla, že super🙂)

elize
25. jan 2008

Elinka náš drobec sa tiež narodil predčasne (o 2 mesiace) a tiež ho v nemocke naučili na fľašku, ale vie sa aj prisať len nevytiahne toľko koľko by chcel. Ja to od začiatku riešim pravidelným odsávaním mlieka, dokrmujem umelým len 1x denne, pretože je tiež veľký jedák a potom grcká. Naša mudra povedala, že je to zrejme reflux, ale ak priberá nie je nutné s tým niečo robiť. Ja mu tiež papanie neodopieram a dám mu vždy keď si vypýta.
V ktorej nemocke si rodila a kam chodíte na kontroly? Nás ešte nevolali 😒

elinka27
autor
25. jan 2008

baby,len my mame tern problem,ze musime pit hyperalergenne mlieko,teda nemozem skusat hociake len tie co maju tentoi druh.Zatial som skusila len Bebu a Nutrilon.Snazim sa mu to teraz kombinovat tak,ze mu dam hustejsiu Bebu mlieko A.R. a potom este klasicku Bebu,uvidime co to spravi,ale mam pocit ze hladny je stale, pretoze stale place,ale neviem teraz ci od hladu sakra 😀 bo sa este dnes nevykakal,ale place mi vzdy len po jedle,potom sa ukludni,ale cele dni nespi.Podla mna je to reflux ako vysity,ale tiez s tym nic nebudu robit pokial pribera.
Elize ja som rodila v Trnave, a tam ked nas prepustali tak nam hned povedali termin,kedy mame prist na kontrolu a odvtedy chodime pravidelne.Takze vlastne mame dve poradne, klasicku u pediatra a este jednu v nemocnici

susika
25. jan 2008

elize, ja som rodila priamo v Matine.prevážali ma tam z našej nemocky ako akútny prípad.stále sa im tu niečo nepáčilo, tak ma radšej previzli tam.malá bola na tom rovnkao ale ked mala 4 mesiace prvýkrát sa mi super prisala. už mám mliečka málo, ale aspon ráno si ju odkojím, a dokrmim odsatým.ešte stále šantím s odsávačkou.je mi lúto prestať, aj ked niekedy mám toho fakt plné zuby.ale dávam už aj nutrilon2.a na kontrly chodíme teiž do MT-je to hodina od nás.volajú nás, prvýkrtá to malo byť 3 mesaice od prepustenia ale volali nás všetkých už po dvoch a teraz by to už mali byť 3 mesiace, tak čakám, kedy čo príde.akurát dnes som ale bola v MT na očkovaní na synagys a na kontrole na rehabke.cvičí super, bola vychválená, že aj keby necvičí, vyzerá, že by to bolo OK a že možno aj prestaneme, ked začne liezť.tak sa teším, lebo už sa jej trošku darí.

elinka27
autor
26. jan 2008

susika a co cvicite?vojtovu?lebo nam zatial neurolog nepovedal,ze by ju mal cvicit,tak sme asi OK
inak chcem sa poradit,malemu kazali pit len hyperalergenne mlieko ale ja by som mu rada dala napriklad ten Comfort od Nutrilon kvoli tomu brusku,a tam je napisane,ze posilnuje aj imunitu tak mi logicky vyplyva ze by malo byt aj proti alergii ci nie?Pretoze teraz zasa nekaka, a ani sa potom necudujem,ze vazi viac, sice to mozno neurobilo to kilo navyse,ale aj tak je ine vazit sa vykakany a ine ked ma plne brusko.Keby radsej doktori zacali riesit preco nekaka,a preco grcka,a nie ze kolko vazi 😠 Ja som mu dala papat aj menej a grckal aj tak,takze prezieranim to nebude

elize
27. jan 2008

Susika, to je super že sa Zuzke tak darí. Len tak ďalej 😉
Ozaj ako často vám detičky kakajú? Náš Maxík kaká niekedy aj 3x za deň. S kakaním problém nemáme, ale aj tak cez deň plače a neviem prečo. Myslím, že je to z toho grckania. Možno má kyselinu ☹ Ja nemyslím, že je prekŕmený, spapá 100ml a o 1,5 hodiny pýta znovu. Tak som zvýšila dávku na 120ml a je kľud. Síce grcká rovnako, ale aspoň nepýta tak často. Grcká len niekedy a nie každý deň, tak už neviem ...
Elinka, možno máte vážne ten reflux.

jahodka11
30. jan 2008

elinka a bambulka, kolko vazia deticky? my mame podobny problem, vela a casto papame, a grcka...aj sme boli na testoch, alergia na kravske mlieko to nie je, je zdravy....tiez priberame tak 1kg za mesiac...idem sa snazit davat vodicku a predlzovat prestavky medzi papanim, ze moze vypit aj plnu flasku vody a potom ju vygrckat...len treba oklamat zaludok.....no tak sa uplne hrozim toho, co nas caka, ale kedze vela vazi....musime