Prekŕmené bábätko. Čo robiť ak plače od hladu?

elinka27
24. jan 2008

Ahojte,chcem sa poradit,dnes som bola na poradni a lekarka mi povedala,ze maly velmi rychlo pribera a ze je prekrmeny.Ja som si to tiez vsimla,ze je velky jedak,ale dost ma trapi aj to ze casto grcka.Pravdepodobne je to tym,ze je pahltny.Kazala mi,aby som mu znizila davky,ale problem je v tom,ze mi place od hladu,ale ked mu zasa dam viac tak to aj tak vygrcka,teda nie vsetko,ale pravdepodobne len to co ma navyse.A teraz neviem co mam robit,ak mu dam viac boli ho brucho a grcka a place, ak nie tak zasa place od hladu 😒

veverica
30. jan 2008

to mam najradsej ked obvodacka vyhlasi, ze dieta je prekrmene!!!! 😠 Aj nam to povedala!

jahodka11
30. jan 2008

veverica, ved prave,....gastroenterologicka ho vychvalila a obvodacka pravy opak....tak neviem...skusit to mozme, ale rozhodne ho trapit hladom nebudem!

jahodka11
31. jan 2008

no, tak vam napisem skusenost po prvom dni, kedy som sa snazila davat vodicku a menej mliecka, vysledok: male preplakal polovicu dna, ja som z nervami na konci, dokonca za v noci o tretej zobudil a musel sa napapat, co nerobi uz 4 tyzdne, pekne spi 10 hodin.....nic som doma neurobila, snazila som sa mu moooc venovat, nosit, rozpravat mu, este si na to zvykne....takze ideme k staremu sposobu zivota...chudnut bude, ked bude vacsi...ak by to nebodaj potreboval...podla mna su babatka rozdielne a niektore su aj tucnejsie...aj ked my s manzelom nie sme...co uz :(

elinka27
autor
1. feb 2008

my sme boli v stredu na poradni pre predcasne narodene deti a tam nam lekarka povedala,ze je to OK,ze on si to dohana a preto tak lubi papat a ze ho nemam obmedzovat pokial papa kazde 3 hodiny a nie skor.Teraz uz vazime 5480g 😀

riuska
1. feb 2008

treba davat papat podla potreby, my sme zo zaciatku davali aj kazdu hodinku a pol, dve casom sa to upravilo na kazde 3hodinky 😉

elinka27
autor
2. feb 2008

riuska to ano ak kojis,ale pri UM je treba dodrzat odstup aspon 2,5hodky

rinuska
2. feb 2008

Mamicky -mozno je to hlúpa obava ,ale môj malý strašne priberá.Nemá ešte ani 5 mes. a má 11 kg.Len ho kojím, ani tak často neje , v noci tak každé 2 -3 hod. , cez den 2,5 -3- 4 ako kedy - vydrží aj 5-6 hod. Nemôže to byť nejaký problém?Máte niektorá tak priberajúce bábätko. Keď sa narodil mal 3950 g a týždenne priberá cca 4OO g.

elinka27
autor
2. feb 2008

rinuska, moj maly priberal pred tym okolo 450g za tyzden tiez, ono zalezi aj kolko davok jedla ma za den, vraj od troch mesiacov by mal jest asi 5x a prespat celu noc, ale tym by som sa neriadila,pretoze ziadne dieta nieje tabulkove.Moj prestal priberat tak rychlo,lebo som mu zmenila mlieko, to prve bolo syte a strasne ho z neho bolelo brusko,ale ty ked kojis je to ine, ale ak mas nejake obavy skus sa poradit s lekarkou a moze ta poslat na sono zaludka, ale asi to bude len tym ze je velky jedak a ked zacne behjat uz tak rychlo priberat nebude.A este sa chcem spytat?Negrcka ti?Lebo ak by bol prejedeny moze grckat.

rinuska
2. feb 2008

Lekárka v tom problém nevidí, krvný obraz má dobrý a nikdy negrcká.

elinka27
autor
2. feb 2008

rinuska,tak to neries ono sa to podla mna casom strati a vybeha to

rinuska
2. feb 2008

Dík elinka.

elinka27
autor
15. feb 2008

my mame uz 6140g a 59cm 😀

zuka
17. feb 2008

Ahojte, ja mam 10 tyzdnoveho chlapceka a vazi vyse 7 kg. Uz ked sa narodil bol velky (4,20 kg). Nekojim, papame Nutrilon 1 Premium a malemu velmi chuti, jeho bezna davka je 160 ml, ale uz zjedol aj 220 ml, papa 6 krat denne a lekarka ma upokojila, ze mam byt kludna, ze aj ja s muzom sme vysoky, takze ma geneticky predpoklad byt velky a mame mu davat tolko, kolko si ziada. Tiez som o tom citala v knihe Dieta a ja. Neznepokojujte sa tabulkami a nenechajte deti plakat od hladu.

jahodka11
17. feb 2008

zuka, tak si ma potesila 🙂)) nas praveze doktorka zahriakla, ze maly je velky, ked mal 3 mesiace a 2 tyzdne vazil 7360g a nepacilo sa jej to....snazila som sa mu davat menej, ale plakal cely den a zacal sa budit v noci, co nerobil, tak som prestala a davama mu papat skoro ako predtym, len sa snazim, aby to bolo v 3-hodinovych intervaloch a je dobre 🙂 negrcka, takze prepapany nie je a co, tak je vacsi...my sme tiez s manzelom vysoki a asi bude aj danielko 🙂

sivocka
17. feb 2008

Babulky, prosim Vas, casto sa tu spomina Nutriton??? mozete mi to objasnit, ak som spravne pochopila z niektorych odpovedi, podavate ho detickam ked grckaju. Moj maly chudatko tiez velmi grcka uz v porodnici sa vyjadrovali, ze to bude asi reflux, ja ho teda kojim, papame tak v intervale okolo 2 hodin, v noci 2x ale grcka od papania po papanie, skoro pri kazdom pohybe, pri prebalovani, ked dvihnem nozicky....ale aj ked lezka, aj mame zvysenu polohu....nezabera. On si totizto velmi tazko odgrgava, niekedy cakame aj 20 minut a nic a polozim ho a uz sa aj kruti, rucicky lietaju.....tak ak by nam mohol ten Nutriton pomoct, bola by som rada......dakujem

jahodka11
17. feb 2008

sivocka, nutriton je proti grckaniu, udrzi mliecko v bruskku, ale urcite chodte na vysetrenie ku gastroenterologicke cim skor, nech sa babatko dlho netrapi...:(

sivocka
17. feb 2008

jahodka a tej gastroenterologicke treba ist s odporucenim a listockom od pediatra? alebo je to mozne aj bez toho? ja som totiz na prvej poradni nasmu dr. hovorila, ze grcka a on mi povedal, ze aj ak by to bol reflux, jedine co u kojeneho babetka je mozne urobit, je zvysena poloha...ale vysetrenie vobec nespomenul... ☹ , vy mate za sebou taketo vysetrenie? alebo mas s tym skusenost? a ten nutriton, to je prasok, ci kvapky? ako by som to podala kojenemu dietatu?

elinka27
autor
18. feb 2008

sivocka, musis mat papier od pediatra, to je teraz od januara povinne kamkolvek chces ist musis ist najprv pediatrovi pre vymenny listok.Pokial viem,tak kojenim detom sa davaju 2-3 lyziky pred kojenim.Pokial mas podozrenie na reflux skus to a uvidis.Ak to nepomoze pytaj sa na gastro,lekari to totiz casto neriesia pokial deti priberaju.Nam zvysena poloha vobec nepomohla grcal viac.Ale zmenili sme UM a mame pokoj a dokonca pribera menej a to papa stale rovnako.Len on nieje kojeny v tom je rozdiel.

jahodka11
18. feb 2008

sivocka, ano, mali sme odporucanie....reflux nemame, brali mu len krv,mali podozrenie na alergiu na kravske mlieko, nastastie je to ok...len vela papal, preto grckal, ale 4 dni sme pili specialne mlieko, mozno pomohlo aj to...nutriton je prasok, urobi sa z toho kasicka a par lyziciek pred kojenim das malemu do pusinky, podla navodu....ale vysetrenia by som sa dozadovala, urobia mu ultrazuk, neboli to a budes vediet, ak by si musela v buducnosti prikrmovat.....co mam kamosky, robia vysetrenia aj babatkam, ktore su len kojene.....skus trvat na svojom 🙂

petrulla
19. feb 2008

Jahodka11 - ja len ze aj my mame Danielika Anjelika 🙂
A tiež je strašný papač a mám obavu či ho neprekrmujem. Koľlko by mala vypiť take 4- 5 mesačné dieťa?
Náš papá len 4 krát denne, ale vypije 270 ml na jednu šupu .... tak neviem.
Aj sa mi to zdá na jedno sústo veľa, ale čitala som, ze optimum je 150ml mliečka na 1 kg vahy. Tak to by sedelo. Ale maly sa zda spokojny , dokonca by vypil aj viac, ale zatial ho držim na tomto objeme 😉

elinka27
autor
19. feb 2008

bambulka, na Nutrilone vzadu je taka tabulka, a tam je napisane tusim podla tyzdnov kolko by malo babo vypit a kolko krat denne.Ale nas Jakubko to teda v ziadnom pripade nedodrzi, ten si vzdy vypyta aj duplu 😀

jahodka11
19. feb 2008

petrulla, aj nas asi moc pribera, ale ako som pisala, inac sa neda....vypije 150 alebo 180ml skoro kazde 3 hodinky, v noci 10hod nepapa.....ked mal 3 mesiace a 2 tyzdne vazil 7360g....no co, mame doma baculka 🙂))

shela
19. feb 2008

dievcata...vykaslite sa na lekarov..zevraj prekrmene dieta.. nie je presne akoo tabulkove tak uz je zle.. my sme v 5 mesiacoch maly 9 kil a lekary nam nevraveli nic..vraveli len ze je lepsie ked ma dietatko z niecoho schudnut v pripade choroby. Teraz mame 6 mesiacikov a mame 9,6kg...presne ako v´raveli ze po case uz nebude chciet tolko papat ako predtym ..a mali pravdu...a urcite by som malinke neoklamavala nejakou vodou alebo niecim takym..ked je raz male hladne nepomoze ani svatena voda. Mala mi v 3 mesiacoch spapala niekedy aj 300ml mliecka...

petrulla
19. feb 2008

Sheli - v 3 mesiacoch ti mala spapala 300ml ? No, tak potom som v klude 😉 Tiez si myslim, ze je lepsie mat v pripade nutnosti - z coho zhodit. A babtka su aj tak najkrajsie, take tucnucke 😀

elinka27
autor
19. feb 2008

sheli, mojej doktorke sa vlasy zjezili ked som povedala,ze vypije 160ml, keby teba pocula ranila by ju mrtvica 😀 treba sa riadit dietatkom, my sme s nim cele dni a pozname kedy je hladne,a urcite mu nebudem zbytocne nalievat zaludok cajom,lebo to neni dobre,ked je hladne nech je, ved aj tak to neskor vybeha a potom ked uz bude jest tuhu stravu, tiez sa ta nikto uz nebude pytat kolko ml polievky ci kolko rozkov zjedla, no nie?

shela
20. feb 2008

petrulla, elinka27...no tolko moja pojedla...ale ona je celkovo velmi velka..aj vysku ma poriadnu- 73cm a aj obvod hlavicky ma vacsi ako ostatne deticky...ona mi papala tolko asi do 5 mesiaca a odvtedy papa podla mna uz normalne...a tiez si myslim ze to vybeha....ved uz teraz sa prevaluje na vsetky svetove strany 😅 a uz to priberanie sa trosku spomalilo...okolo 3-4 mesiaca mi priberala 400g na tyzden 😔

veverica
20. feb 2008

baby kedy viete, ze babatko je uz syte? Moj maly totiz vypije vzdy vsetko a ked dopije tak vzdy place. Ked ho zoberiem na ruky a niecim ho zabavim tak sa ukludi, pekne si odgrgne, niekedy aj grcne (mozno je to tym, ze ma reflux). Myslite si, ze je hlady ked dopapa a place? Mam s nim problem v noci, ze sa casto budi, ale davam mu jest iba o takej jednej a piatej rano, myslim si, ze to mu staci, ale rozmyslala som ci sa nebudi v noci aj preto, ze ma malo jedla cez den. Prospieva pekne a lekarka mi povedala ked mal 4 mes a 6 kil, ze je PREKRMENY. Preto sa snazim mu davat tak 5-6x za 24 hod papat. Z toho ma 1x zeleninku a 4-5x cca 160ml mliecka a vecer namiesto mliecka kasu.
Dakujem za vase nazory

elinka27
autor
20. feb 2008

veverica,kolko vypije na jeden krat?nemusi plakat od hladu,ale od toho ze je pahltny a tlaci ho to v brusku, ked si odgrgne ukludni sa?lebo nas sa vtedy ukludi,ale kedze ma reflux ako pises,je to pravdepodobne plac pretoze sa mu vracia naspat mliecko,alebo ma kyselinu a ta ho pali, preto tieto deti placu

veverica
20. feb 2008

no davam mu tak okolo 170ml a niekedy aj menej, mame aj sirup co davam pred jedlom proti tomu paleniu zahy. Hej po odgrgnuti sa ukludi, resp. uz skor ako ho niecim zaujmem, alebo mu dam cumlik. Pije AR mlieko.