Problém pri papaní s jazykom. Neviete čo s tým?

asitka
23. nov 2008

ahojte dievčatá...nenašla som tu podobnú tému,...moja malá pri papaní nevie jazýček dať dole, buď ho vytrčí von, alebo ho tak zdvihne v pusinke, že jej ho musím lyžičkou nasilu stlačiť dole, aby som do nej lyžičku vôbec dostala....a keď to už do nej dostanem, tak to aj tak tým jazýčkom dostane celé von.....len občas sa stane, že jedlo ostane v pusinke....neviem si s tým rady, lebo pri synovi....to bolo v pohode...otvoril pusu...spapal....ona by aj papala...len sa s týmto nevieme nejak popasovať...tak neviem, či má čosi s jazýčkom....či som len ja divná....a nerozmiem tomu a ono to je normálne....ale to je nekedy boj....občas už rezignujem...a nechám jej len lyžičku pri pusinke, nech si to jazýčkom sama vycucká..ďakujem za každú radu... 😕

asitka
autor
23. nov 2008

alebo jej to mám dávať do flaše...a skúsiť neskôr??? ale to by som nerada...chcem aby sa naučila papať z lyžičky....či len skúšať...a snáď raz pochopí...ako a čo s tým?

annag
23. nov 2008

asitka, zrejme nie je ešte pripravená na príkrmy a musí sa to pomaličky naučiť a skutočne aj pochopiť, čo to vlastne od nej chceš. Takže ozaj len trpezlivo a nenásilne skúšať, aby si jej jedlo nesprotivila. To, ako s jazýčkom robí, je z toho, že takto doteraz pila mliečko.

jaduska
23. nov 2008

asitka určite tu je niekde téma Nechce papať z lyžičky a presne ako píše annag, dieťatko sa to musí najprv naučiť, lebo je to iná technika. Viem, že baby tam radili skúsiť kŕmiť prstom. Pri prikrmovaní ide hlavne o to, aby si dieťatko zvyklo na nové chute...Treba to pomaly, nenásilne skúšať. Nám to pri oboch dievkach trvalo asi mesiac, kým zvládli papať z lyžičky...

asitka
autor
23. nov 2008

annag...ona len čo vidí...tanierik s niečim ústočká otvára...ale keď príde na papanie...tak máme problém s jazykom...ako nejako to popapáme...ale sme zabrízganí aj za ušami...a niekedy to veru vzdáme...lebo aj ona je už nervozna...a ja už strácam trpezlivosť... 😕 ináč si zlatá...ty mi furt nejak radíš...čo sa papanie týka 😉 vďaka

elenita
23. nov 2008

Podla mna to rob tak., ze drz lyzicku pri pusinke, nech si sama cucka. Kojene deti casto takto papaju z lyzicky, akoby sali ten obsah. To je normalne. POstupne sa to nauci.

womenne
24. nov 2008

asitka moj to tiež robi,ked mu dam lyžičku do pusy zdvihne jazyček dohoraa dozadu ma kratku uzdičku takže preto to robi,ma ist na plasticku operaciu,ale chodila som snim na lokopediu a rozcvičila som to takže uvidime čo povie na kontrole dufam že bude stačit prestrihnutie 😉
spytaj sa tvojej lekarky a uvidiš čo ti povie 😉

asitka
autor
24. nov 2008

womene...a robil ti to od začiatku??? lebo moja má 7 mesiacov...... ☹

annag
24. nov 2008

asitka, nad uzdičkou som aj ja rozmýšľala v prvej chvíli, ale Ty si tuším úspešne dojčila? Lebo s krátkou uzdičkou sa veľmi zle dojčí, bábo nedokáže s jazýčkom pracovať a mala by si ragády tesne pod bradavkou, resp. by si tam mávala otlačené dolné čeľuste bábetka.

Krátka uzdička by sa mala vyšetriť ešte v pôrodnici, hneď pri narodení by ju mali prestrihnúť, lebo okrem papania môže, ako píše womwnne, spôsobovať problémy s rečou, najmä ľ a r.

womenne
24. nov 2008

asitka nam to povedal naš lekar tiež v takom obdobi,lebo plakal a on mu prave kukal do hrdielka.
Annag jemu to žiadny problem nerobilo praveže sa pekne prisal lenže ja som potom stratila mlieko takže neviem akoby to pokračovalo 😉
Mne robi največšie starosti rozpravanie ale vraj je u chlapcov normalne že začinaju neskoršie.uvidime čo nam povedia na kontrole to mi pripomina že by som sa mala objednat 😉

asitka
autor
24. nov 2008

annag...nedojčila...nemala som mlieka...ale malá sa mi pekne prisávala, len nemala čo papať....ideme 4teho na poradňu...tak sa na to spýtam...ale zatiaľ, a to jej už do hrdielka pozeralo dosť doktorov aj v pôrodnici....asi 3ja rozliční,...aj tu...lebo sme už 2 krát boli na pohotovosti....aj naša pediatrička...a nikto si nič nevšimol....no...ďakujem zatiaľ za rady....po poradni sa ozvem, ako pokračujeme....dnes to s papaním celkom šlo...a to som našla aj zúbok, jej vyšiel....hm....pekný večer....

zuza80
24. nov 2008

my sme mali uzdičku prirastenú a malému kojenie nerobilo problém, tak to v porodnici nechali tak.už ju máme prestrihnutú.

asitka
autor
24. nov 2008

zuzi a ako na to malému prišli?

zuza80
25. nov 2008

v porodnici, asi pri nejakej prehliadke.ked mi ho doniesli na kojenie,povedali, že má krátku uzdičku a asi sa dobre neprisaje, ale on sa prisal. Potom som to povedala našej dr. tá mu na to mrkla a doporučila prestrihnút.

asitka
autor
25. nov 2008

no...dnes sme papali zopár lyžičiek pekne...a zvyšok sme sa potrápili...sama som zvedavá, čo nám naša pediatrička povie..

zuzi...keď mne sa nezdá, že by to bolo tým..neviem...sama som zvedavá....

zuza80
25. nov 2008

asitka, teraz malý aj vyplazuje jazýček, čo mu predtým nešlo.

asitka
autor
25. nov 2008

tak to naša vyplazuje zvesela...takže to asi to uzdičkou nebude....dúfam....