Problém s 9-mesačným bábätkom. Nechce jesť a piť. Čo s tým?

kasis
1. jan 2008

UZ druhy den sa trapime s papanim a pitim. Maly mi postupne prestal pit aj papat a uz je to len boj, jeduje sa, pluje a nasilu ho pchat neviem ci ma vyznam, snazim sa najma tekutiny donho dostat. Najskor to zacalo vcera rano s prikrmami, po 4_5lyzickach sa zatal a nic som donho nedostala, potom zacal odmietat prsnik, od vcera vecara som ho nekojia, ani odsate MM nechce, vyskusala som dnes 3druhy UM, bez uspechu, dnes zacal protestovat aj pri caji. Na vsetko jedlo a tekutiny som vyskusala lyzicku, 2druhy flias, striekacku, poharik so sosacikom, obyc poharik, skusila som oblubene jedlo, nic nechce. Pritom bol dobry jedak, spapal aj 300ml na obed, teraz velmi malicko. Teplotu nema, zubov mame 10.
Je to len nejaky protest, ktory mam pretrpiet? Vyhladovat ho nechcem, ale za tieto dva dni zjedol asi dokopy jednu presnidavkovu flasku a vypil jednu flasu caju a jednu mlieka a aj to so strasnym bojom.

petruska77
1. jan 2008

kasis a nejde na neho nejaka choroba? myslim tym ci ho neboli hrdielko a tazko sa mu neprehlta...

kasis
autor
1. jan 2008

Petruska, vcera sme boli u Dr na kontrole po prekonanej 6tej chorobe a mal vsetko ciste, ale nenapadlo ma to este sa vcera spytat co to moze byt a uz od vcera rana protestoval

elise
1. jan 2008

skús mu ponúknuť keksíky-safari alebo nesolené kukuričné šulčeky, môjmu to zaberá a zmen značku čajíku alebo len čistú prevarenú vodu dávaj po lyžičkách na podnebie, skús ešte kašu alebo normálne mu strč do ruky cereálny alebo grahamový rožok. ked dieťa odmieta prsník tak je to niekedy aj to že nemá chuť materské mlieko napr tým že si dostala menštuáciu alebo niečo si jedla aromatické, štiplavé. držím ti palce ale určite chod k detskej lekárke a povedz je otom, neboj hladný asi nie je. 😉 držím ti palčeky

zero
1. jan 2008

První dcerka mi takhle začala všechno odmítat, když měla v pusince a v krku afty.Špatně se jí polykalo, protože to moc bolí.Radši bych zašla k MUDr.

cilka167
2. jan 2008

ahoj kasis, ja mam 10 mesacneho huncuta a on mi tiez nejak asi 4 dni odmieta papat. cajik chce, len doteraz mu chutila zeleninka, masko, no proste prikrmy a teraz aj som mu skusala znova mixovat aj nemixovat a on odmieta otvorit usta. zje tak len 3 lyzicky.ked mu davam rohlik tak pozuje, kadejake chrumky a co ja viem co, aj mliecko vypije, len normalne prikrmy, ktore si doteraz priam vyzadoval, vobec nechce papat. bojim sa, aby aj ked papka si nepokazil zaludok. nemate recept na nieco chutne?

kasis
autor
2. jan 2008

Ahojte, tak my sm dnes boli pre istotu u Dr, kukala do pusinky a nic tam nenasla, skonstatotvala ze je OK a ze ma zrejme nejedacie obdobie, alebo nema cas sa najest. Ale potom neviem preco nechce ani pit. Dnes sme vymysleli trosku fintu, spapal o dost viac. Posadili na serblik, pustili reklamu a krpec ladoval zeleninku aj kasu vecer jedna radost.

Viem, ze by sa to nemalo, ale uz nam dochadzala fantazia ako ho zaujat. Spievanie ani opicky nepomahali, tak sme skusili toto a celkom to slo. Akurat ked skoncila reklama, skoncilo aj papanie 😒 . Este sme porozkladali aj hracky okolo neho a bol dost spokojny, aspon to nevypluval. Dnes poobede pred spanim som mu takemu ospalemu strcila didu do pusy a papal. Neviem co to mal za muchy. Proste, ked je prebraty a ma len tak sediet, tak mlady pan protestuje nejedenim a nepitim.
Ale stolicku na jedenie ani vidiet, strasne rici ked ho tam len davam.

Cilka moj maly ma strasne rad zeleninku( mrkva, petrzlen aj vnat, kalerab, niekedy brokolica) rozmixovane do kremu s mlieckom, nalejem ten krem na uvarene nitovky a pokrajane masko a ide sa zabit za tym. Ma to vlastne ako cestoviny s omackou 😉

junovka
2. jan 2008

kasis, mne Nelke nechcela tiez nic jest a pit,vlastne len minimum, a nakoniec z toho vyslo, ze ma zapalene usko ☹

barbyna6
28. mar 2012

Mamičky poradte mi ,mali ma 11-mesiacov ,nwchce mi papkať a ani jesť.Neviem si tym rady ,iba ho kojim.ˇCo mam robiť??

teress
29. mar 2012

@barbyna6 aj my mame takýto problém, s rozdielom že ja nekojím a mala odmieta aj UM...horko tažko do nej niečo dostanem...po akej dlhej dobe odmietnia treba istk k dr.?

barbyna6
29. mar 2012

My už to takto ťahame tyždeň,prave dnes som donho dostala 1-den termyx vanilkovy,a sladenu mineralku,už by malo byť lepšie.a prave teraz mi suseda vravela že mala ma to iste,teploty,hnačka,a nechce jej papkať.

magdinka96
27. apr 2023

@teress prosim Vas, ako to. dopadlo? Bojujem s nasou malou, mame presne to. iste. Vdaka