Puding bez obsahu jodidovanej soli?

susika
7. júl 2008

ahojte.malá mi nechce večer piť mlieko a už všelijako skúšam, ako ho do nej dostať. cez den miešam do všetkého čo papá a včera večer som skusila uvariť puding zo zlatého klasu, chvalabohu to zjedla.dnes som jej chcela uvariť normálny, ale čo mám doma, ale obsahuje jodidovanú soľ. tak jej ho nespravím. nemáte niektorá puding od dr.oetkera alebo nejaký, či tiež obsahuje sol? vďaka

ivca82
7. júl 2008

susika a keby si jej namiesto pudingov dala jogurt? U nás sme začali prednedávnom "naplno" s jogurtami, lebo jej tiež nejako prestalo chutiť mliečko a je to v pohode. Inak skús mliečko dať v spaní, poradila mi to jedna kamoška tu s MK a funguje 😉

ivca82
7. júl 2008

inak tá troška soli čo v tom je by malej nemala uškodiť, veď pomali sa môže trošku prisoliť aj keď nie nevyhnutne a zbytočne. 😉

lenadka
7. júl 2008

susika, tej soli tam zase nieje kilo 😀 ...co ma zarazilo aj na niektorych hotovych baby prikrmoch je v zlozeni sol 😝
ten jogurt nie je zly napad ako pisala ivca, ale neviem ako je to u skor narodenych deti, ci aj prikrmy postupne pridavas tak ze od jej veku odpocitavas tie dva mesiace 😕 alebo sa drzis ze ma 11. mes.

susika
autor
7. júl 2008

ivca-diky, tie jogurty som chcela začať, ale malá pije nutrilon ha a dokina povedala, aby sme ešte vydržali.predsa je to len iné, mlieko a mlieko.tiež ma napadlo, že by jej to nemuselo vadiť. nie je tam, aké percento to obsahuje, ale mylsím na to, že bola ťažko nedonosená a tie obličky boli dosť nevyvinuté

ivca82
7. júl 2008

susika, to som si nevšimla, že je malá skôr narodená 😅 ale s čoho jej varíš puding? Malá mi pije Bebu HA a tá sa nesmie variť, preto ma to zaujíma. Skús sa ešte s dr. poradiť, že keď ti odmieta mliečko, či to nemôžeš riešiť jogurtom a prípadne jej trošku mliečko oslaď 😉 v nemocnici keď bola malá chorá bežne sladili, čo som bola prekvapená, ale detičky pili mliečko a čajík o sto-šesť 😀 (nie novorodeniatka- ale boli sme tam niekedy v máji, to mala 9 mesiacov malá ešte)

bambusko
7. júl 2008

susika, uz ked chces varit puding, skus nejaku inu znacku, zlaty klas obsahuje synteticke farbiva, ktore su castymi alergenmi. pozri si podla zlozenia, tie vhodnejsie byvaju farbene karotenmi - prirodne farbiva