Rôzne porcie jedla v rôzne dni. Ako papajú vaše deti?

kvetinka31
18. feb 2009

Ahojte, môj malý (28 mes) papá tak všelijak. Má dni, že nielen spapá svoje porcie, ale ešte aj pýta z našich dospeláckych. A potom sú dni, že horkoťažko do neho niečo dostanem. O nejakom zajedaní ovocia medzi jedlami ani reči. V takéto dni nie je ani chorý, ani unavený, ani nič. Stáva sa aj Vám, že Vaši malí majú rôzne apetíty v rôzne dni?

andrea78
18. feb 2009

ahoj
jasné, aj u nás je to bežné 😉 takéto "vlny, výkyvy" v jedení mala aj dcéra, máva to aj syn, momentálne je asi 3 dni vo fáze nenajedenosti, nemá "dno" 🙂
uvidíš, bežnosť tohoto javu ti potvrdia mnohé maminky 😉

dadulka19
18. feb 2009

kvetinka,to je tak aj u nás.Malá má 21 mesiacov a niekedy spapá pekne a niektoré dni(tých je viac)nechce.Ráno si dá mliečko cca 150ml,desiatu nechce ani jogurt,chlebík,ovocie,proste nič,obed nezje,možno tak 1 lyžičku polievky,poobede si dá tak mesiačik z jablčka a nič viac,no a večer mliečko.Medzitým vypije tak 3 dcl čajíka.To je všetko.Najprv ma z toho porážalo,ale teraz si poviem,nechce tak nechce.Bude zajtra.Skúšam jej dať na obed v takéto dni aspoň ešte mliečko,tak to buď vypije alebo nie.

danka_ba
18. feb 2009

Myslim ze je to ako u dospeleho cloveka - tiez niekedy mame viac chuti jest, inokedy menej. Podstatne pre mna je aby vypila svoju davku mlieka a aby zjedla obed, nakolko je tam zeleninka a poobede bud jogurt alebo ovocie. O tom ci zje nieco viac alebo nie si povie sama. Niekedy zje za den viac ako ja 🙂 inokedy nie.

tanja61
18. feb 2009

aj u nas je bezne ze niekedy zje aj nase porcie a inokedy zas cely den nepapa skoro vobec 😉 myslim ze je to uplne normalne 😉

vocko3
19. feb 2009

u nas je to presne ako u dadulky, mala ma viac dni ked nepapa, teda je len na mlieku a par lyziciek niecoho ineho. dnes tiez zjedla len rano mlieko, potom nic, na obed par lyzic polievky a viem si predstavit ked sa zobudi, ze nic nezje. ja som z toho stale zufala ale pomaly si zvykam, ze to asi nezmenim.

lienka55
19. feb 2009

Tak u nas je to asi tak ako u dadulky a vocko3.Len s tym rozdielom ze u nas sa toho zje este menej.Chodim s tymto problemom k dr. uz dlho a ona mi hovori ze on je taky typ.Ja si to nemyslim,je mozne aby mu to za cely den stacilo to malo co zje alebo respektive co vobec nezje?Som z toho tiez zufala,pretoze sa bojim aby nebol hladny,a co mi strasne vadi je ze je chudy. ☹ 😠

denisocka
19. feb 2009

baby to fakt myslíte važne? že tak malo jedia? a priberaju? no bo my sa rano kojime,potom okolo 8.00 asi pol krajca chleba,desiata banan,nie vždy cely ,tak kus poliebky,neviem-možno 150ml? , obed tiež cca 200ml -to len odahduje,nidky som to nemerala,potom zas banan ,alebo rožok-teda stred z rohlika,večer kus obedu a na noc MM,medzi tým poškoty,kila chrumiek... niekedy zje aj viac-hlavne ked je obed pomixovany a ide mu dobnre dole krkoma v PC mi ide nejaka rozpravka.teda bez toho ani nejeme, niekedy zje ovela menej. Nejak extra nepribera,ale vidim-že čo zje,to ide vonku - a nejak som ani teraz pri chorobe a nejedeni nepostrehla,že je hladny,akurat čo -že sam si pýtal piť vodičku,teda vychlastal aj 3dcl denne,čo je zazrak

lienka55
19. feb 2009

Moze byt chudy,len nech mi papa,ale som si ista, ze nie je hladny a takto co?

denisocka
19. feb 2009

mna by zaujímalo,či je normálne,že ked mu idem dať jesť a po piatej lyžičke kruti hlavou že nie,a ja tu lyžičku držím a bránim ju,aby po nej netreskol....po par minutach ju predsa zoberie do ust a ja zas držim dalšiu pri ustach a on sa uhýba a uhýba-či to je správne?teda,asi nie-že? ale nemam odvahu ho nechať tak po pár lyžičkách obedu.... alebo to same z chlebikom - ked mu davam tak po pár kuskoch už nie,ale kud mu ho narežem na kocky a može ním kresliť po chladničke,tak vtedy zje všetko 😕

dididi30
19. feb 2009

denicocka, kedze mam 2 dieta viem co to je . teda deti sa mi bez nejakej hracky v ruke nenajedli 😉 vobec sa toho neboj, to nieje vada ani nic, je to normalne a mali by to robit vsetky baby, ved aj ked my jeme, tak kukame pri tom telku ci nieco citame 😀

denisocka
19. feb 2009

dididi,praveže som čakala,že ma tu sfukene,že čo to robím.čitala som minule nazor,že dieťa by mylo jesť za stolom,ale tam nejem ani ja 😝 a teda sedieť 30 minut a kukať na stol by ani mna nebavilo,ale bala som sa že pozeraním youtube nejak zle vychovávam dieťa,je pravda že občas papa aj popri hraní,že so chodi odhryzovať banan sa,ale to je banan.Sam dokaže jesť len kukuričnwe chrumky

kvetinka31
autor
19. feb 2009

Ahojte maminy. Dakujem za prispevky. Ja tiez som mala tendenciu pchat to do neho, ale skusenost je taka, ze ho to iba viac rozzuri a uz vobec mi nic z toho jedla nezje. Niekedy, ked urobime na chvilocku pauzu a potom pri hre mu este ponuknem, tak spapa. U nas jeme tak, ze snazim sa davat jemu papat, ked papame my dospelaci, aby obkukal stravovacie navyky. Chvalime ho pritom, ze papa krasne ako velkacik, ako mama a tata, pochvala funguje, ale nie vzdy. Niekedy mu tam dam nejake auto alebo knihu, aby sa zabavil. A niekedy nic nepomoze a zdrha od stola. No nic. Snazim sa do neho uz nepchat nasilu a riadit sa heslom, ze keby bol hladny, napapkal by sa a ak neprijima uz nic, asi nie je hladny. Ved ani my dospelaci by sme nasilu nevladali jest.

denisocka
19. feb 2009

tak my mame len 14m,žeby jedol sam nehrozi 😀 lyžičku dzči uaplne na konci medzimnehctami jak dajaku nebezpečnu vec 😀

tinaa
19. feb 2009

My mame tiez problem s jedenim. Rano vypije mlieko 210ml, za hodinku jej nukam rozok alebo chlebik, kusne 2x a hotovo, sunku nezje ani zeleninu. Tak zase o hodinu jej skusam dat jogurt, tak ten ma celkom uspech, ale iba taky maly, aj pri tom s poslednou lyzickou bojujeme. Obed okolo 12:30 to je kamen urazu, zje mi iba polievku s krutonikmi, nic ine nechce, cize zijeme iba na polievkach, zje take 2 naberacky. Niekedy zje, niekedy nezje. Stale papame pri pozerani oblubenej rozpravky. Na olovrant ovocie, velmi malo, tak jej nukam zase rozok, zase par krat kusne a hotovo. Vecer si da mlieko, väcsinou ho nevypije cele. Ma 90cm a 11 -12kg.
A aby som nezabudla, vela pije, min 1l caju.

mybambulky
19. feb 2009

Konecne tema pri ktorej nemam vycitky ze som zla mama ked mi dieta je pri pozerani rozpravky 😉
Teda aby som neprehanala aj my sa vieme napapat v kuchyni v stolicke ale ked ide macko usko tak nam to ide lahsie...skusam to ale niektore dni do nej v kuchyni dostanem 2-3 lyzicky a pred telkou zje v pohode vsetko.
My papame na ranajky biely jogurt alebo nejaky kremik olovrant rozok ovocie podla nalady obed mame zeleninku masko alebo polievocku s cestovinou na olovrant zas ovocie na veceru co ostalo z obeda alebo chlebik s cimkolvek a samozrejme chrumky chrumky chrumky tie by jedla stale takze len obmedzene.

Dieta sa vraj nema hodnotit podla toho kolko zje ale podla toho ako sa sprava ked beha hra sa a dobre spi tak mu urcite nic nechyba 🙂

denisocka
19. feb 2009

tinaa-ale vyšku a vahu ma krasnumy mame len 72cm 😅

kvetinka31
autor
19. feb 2009

tinaa, ja som tiez davala najprv rano hned po zobudeni 210ml mliecka, ale potom bol ochotny zjest dalsie jedlo pomaly v case obeda, tak som obmedzila iba na 160ml a potom mu normalne ranajky ponuknem za nejaku hodinu alebo hodinu a pol. Moj maly tiez velmi lubo pit, vypije tiez aspon 1 liter caju a taktiez som zistila, ze ked je moc naluchany potom logicky ma plne brusko a nechce moc papat. Tak mu uz ponukam menej pit a potom spapa trochu viac.

denisocka
19. feb 2009

a čaj teraz davate teply,či izbovej teploty? a ake čaju su vhodne od roka?

kvetinka31
autor
20. feb 2009

ja davam stale caj a ine tekutiny (zriedeny dzusik) izbovej teploty. Ked je trosku teplejsi, nevypije mi. A aj som citala, ze je to tak lepsie, napr. aj ked je dietatko chore, ma pit tekutiny izbovej teploty, nie teple.
My pijeme cajiny megafyt (dostat v lekarni), myslim, ze som davala uz od roku. Existuju z neho rozne chute, je prijemne vonavy a pre maleho chutny.

tinaa
20. feb 2009

denisocka ano, nasa vyzera byt velmi dobre zivena, je vysoka po nas, v roku sme mali uz 81cm.

Nevypije nic ine ako detsky napoj Sunarek, vsetky prichute, kupujeme na kila 🙂 Davam jej ho izbovej teploty, niekedy aj teplejsi, ale aj studeny.

kvetinka31 takze navrhujes znizit rannu davku mlieka? Lebo deti v tomto veku by mali vypit este pol litra mlieka denne. Tak preto to tak davkujem.

Je pravda, ze vela pije, a je jasne, ze ked sa nalabe caju, tak jej to do zaludka staci, a tym padom nezje viac. uz sme skusali davat jej cistu Lucku, ale bola ochotna cely den nepit.

Zazili sme, ked bola nasa Sara dehydratovana, a skoncili sme skoro na infuziach, tak radsej nech pije kolko chce. V noci si stale pyta cajik, a zbucha 3dcl a spi dalej 🙂

lienka55
20. feb 2009

My pijeme tiez vela caju,teply mi nevypije,skor vlazny alebo studeny.No a na to ze mame 1,6mes. si myslim ze vazime velmi malo nemame ani 10kg.

evaka
20. feb 2009

Kocky, my mame tiez riadne vlnobytie co sa tyka jedenia- nejedenia. Momentalne ma obdobie zobkania, nahaname ju s lyzickou, robime lietadielka a neviem co vsetko, len aby sme do nej nieco dostali. Fakt ma to stoji moc energie. Vyhladovat jej nepomoze, nebude jest ani pit, vypila by jedine mliecko. Nedala by som si taku namahu do nej pchat stale nasilu, ale z toho slabeho jedenia ma az zelenu stolicu, asi 4 den. Ma ju vzdy ked menej jedava. Vam sa to nestava? Ako to potom riesite, ci len cakate kedy znova zachuti?

kvetinka31
autor
20. feb 2009

tinaa, ano mali by v tomto veku vypit pol litra mliecka denne, ale ja si myslim, ze radsej menej mliecka, ale do bruska nieco hodnotnejsie a okrem toho bielkoviny a ine vyzivne latky, obsiahnute v mliecku, moze papat v inych potravinach (jogurty, syry). Ved su deti, ktore trebars mlieko vobec nechcu pit a mamy im to potom doplnaju v mliecnych vyrobkoch.

evaka, tiez mame niekedy taketo nahanacie obdobia - vtedy vsadzam na istotu, dam mu papat to, co najviac lubi, aj za cenu, ze je to nezdrave (parky, chlebik s nutelkou). Vzdy lepsie do bruska nezdrave ako vobec nic.

dadis
20. feb 2009

Tinaa, skus jej dat aspon v noci vodicku, inak sa Vam pokazia zubky. V tom caji je vela cukru a na noc je to este horsie ako cez den. Ja ked som bola v puberte, tak som mala hlupy zvyk, raz v noci sa zobudit, ist sa do kuchyne napit 2dcl vody so sirupom a potom znova spat. V priebehu roka sa mi vytvorilo 7 kazov ☹ . Potom som si dala na to pozor, lebo nemyslim, ze by to mohlo byt z niecoho ineho a od vtedy mam so zubami pokoj, kde tu za nejaky cas sa mi jasne, ze kaz objavi, ale nie v takmto mega mnozstve.

luciaj
20. feb 2009

aj my mame taketo problemy s jedenim, resp. nejedenim ... a najnovsie moju malu zacina pri jedeni napinat, takze katastrofa 😝

lienka, my sme rovnako stari ako vy a mame len 9.3 kg a 77 cm, takze tiez nic moc ☹ a fakt nechapem, ako mozu deticky priberat, ked jedia podla niektorych prispevkov tu menej este menej ako moja 😖

len.petra
20. feb 2009

baby a ja som myslela, ze som jedina. nasa krpata papa ako keby drzala nejaku dietku ☹ keby sme nesedeli pred bebe tv a nesalili ju s dudlom a inymi fintami, tak by jej stacilo par lyziciek.. a cez den skoro vobec nechce pit, vypije maximalne deci, rano mlieko 200 a vecer tiez 200.. akurat vecerne mliecko jej zahustujeme ryzovou kasou, nech to ma sytejsie.. som zvedava, kedy bude papat normaalne... 😖

xxmargaretka
21. feb 2009

ahoj..
tak anka toho tiez vela nepoje(mnozstvo)
ranajky pol krajicka chleba+poharik mlieka
na obed a veceru daco varene
pred spanim 0,5l mlieka s(jupikovej)flasky
a medzi tym mozno 2-3mesiaciky jablcka no ine ovocie nehrozi(pritom pred rokom ho do seba pchala)tak som zvedava co tento rok zje z letneho(min rok jedla vsetko)
ale keby som jej dala daco sladke tak nema dna(lenze to dostava iba vynimocne)
a v poslednej dobe je strasne vyberava..napr zelenina(v polievke) ci maso hoc ako upravene nehrozi..tazke len vyvar a stava s prilohou..
keby som jej dala rano ci na obed mlieko vo flaske tak cely den nic neje(mam to odskusane)
no vypije denne 3-4dc vody + 1l caju a k tomu vecerne mlieko

susika
21. feb 2009

u nás je to ako kedy. sú dni, ked je to bieda, že iba pije . ale sú týždne, ked zje aj duplu. takže viac zje ako nezje. tie "hladné" dni riešim, že jej dávam nakrájaný tvrdý syr na plátky, ten má rada. ten može jesť stále. ked rožok, tak len s rozotretým syrom, inak ho nezje. iba vonku zje polovicu čerstvého priamoz obchodu.a šunku, tak len po rožku alebo niečom inom, inak by zjedla najrpv tú a ostatné by nechala.ked mi protestuje s čajom, tka jej rozriedim Kubíka.má tam aj nejaké vitamíny, lebo výživy u náš nehrozia, to skor polovica celého jablka zhryzie tými pár zubkami.aj banánov sa prejedla. a občas jogurt. to musí byť naozaj velmi hladná.ked bola menšia zjedla aj 2x 150ml, teraz ledva do nej dostanem ten malý 90ml a aj z toho nechá. ale mlieko ráno a večer, to musí byť, to exne a ked nie, tak dám trošku granka a to vypije.inak kaše a pudingy, to tiež u nás nejde.pokusy o krupicovú kašu, vždy márne. ale polievky niekedy aj 2 taniere...priberá stále málo, či sa napaá alebo nie, tak to už neriešim. geny nezmením.

s tým papaním lyžičkou, to sa v tom jedle viac menej hrabe alebo orzhadzuje po stole🙂už som to vzdala, tiež ju drží na konci, ako keby ju to pálilo🙂)ale hustejšie jedlo zvláda🙂horšie je to s polievkami🙂)))tú máme obe aj vo vlasoch🙂)