Syn je iba príkrmy a nechce jesť domácu stravu. Čo s tým?

silvia123
4. aug 2008

Neviete poradiť? Malý mi spapá kupované mäsovo-zeleninové príkrmy (aj to len určité druhy) a za živý svet nechce domácu stravu. Zo začiatku mi to nejak zvlášť nevadilo, hlavná vec že mu chutilo ale teraz už je naozaj dosť starý na to aby začal papať pomaly všetko a jemu to proste nechutí. Dnes som mu skúšala dávať vývar -rozmixovala som mu tam zeleninku aby to mal husté ako kupovaný príkrm a nič. Už sa mi síce pár krát stalo že mi vývar zjedol -ale to už bol naozaj hladný. Keď mu dám kúsok mäska do pusy, tak si to ručičkou vyberie, rožmolí a zahodí. Ja fakt neviem ako na to... 😖

womenne
4. aug 2008

silvia tak mu to trošku osol,fakt male množstvo neuškodi a vlastne trošku prečisti obličky.mne skor nechceli tie kupovane i ked občas ked sme cestovali som im ich dala,zjedli to aj ked im to velmi nechutilo 😀

elika
4. aug 2008

no asi nechat vyhladovat, ked to fungovalo s vyvarom 🙂 . co ja viem, a zasa tak stary aby jedol fakt uplne vsetko ako dospelak sa mi nezda.... co tak skusit primiesavat pomaly do tych kupovanych veci nieco domace? ale fakt iba po troskach, nech to hned nezisti.

silvia123
autor
4. aug 2008

veď práve napríklad ten vývar som zobrala tesne pred konečným ochutením - takže ochutený bol zväčša a malo to dobrú chuť -teda aspoň pre mňa, tak nechápem...

silvia123
autor
4. aug 2008

Elika -no nemyslela som aby jedol úplne všetko ako dospelák -ale určité jedlá pred konečným dochutením -teda nie moc slané, korenisté a tak už môže skúšať papať a on nič. Totižto, keď mu uvarím nejakú zeleninovú polievku nikdy mi ju nezje, mäso úplne neznáša -to hneď povypľúva, už som skúšala rôzne kombinácie a nechcel nič, tak preto som sa rozhodla mu skúsiť dať nejakú lahšiu domácu stravu, ale ani s tým som nepochodila, tak neviem dokedy budeme na kupovanom...

sasenka
4. aug 2008

toto je bežné, že deti čo papaju pohárikové jedlá, nechcu normálne a naopak. Proste to je asi vônou alebo čím. Ja som mala dceru takúto, že normálne nechcela, tak som do tých hotových pridávala aj zemiak, cestoviny, pomleté mäsko, ryžu .. a postupne som menila pomer, až potom sme prešli na normálne jedlo.
Synovi som to radšej ani vobec nedávala, tomu od začiatku iba varím a hotovky nechce ani ochutnať, napr. na dovolenke som mala asi 4 flašky, a nechcel to ani za svet, tak sme mu na obed dávali kašu a na večeru jedlo z jedálne, čo sme my mali polpenziu (ale je už starší, 16 mes. mal)

junovka
4. aug 2008

silva, a zacala si prikrmovat s kupovanymi???Ak ano, tak potom neni divu, ze ti odmieta varenu stravu, nakolko ja volam to kupovane "gebuzina" 😀 , je prikorenena atd.
Dakto tu spominal, ze trocha prisolit 😕 ...nema sa solit do roka a okrem toho, neviem o tom, zeby sol precistovala oblicky 😕 🙄 skor uskodit moze takemu malemu babu 😉

silvia123
autor
4. aug 2008

junovka nehnevaj sa ale ja potrebujem radu ako zmeniť súčasný stav a nie to čo som mala alebo nemala urobiť...

mimakro
4. aug 2008

Milá Silvia. Aj my sme mali podobný problém. Hanka vôbec nechcela domácu mrkvu, ako prvý príkrm. Ale Hami prvá lyžička spráskala na posedenie. Domáce jej nechutilo. Tak som zmiešala časť domáceho a časť kupovaného, neskôr som do domáceho pridávala trošku ovocia. A teraz by zjedla aj nás 😀

solen
4. aug 2008

silvia. S jedlom sme nikdy nemali problem, ale moja mala nechcela istu dobu vobec papat ovocie. Mohla som struhat, varit, mixovat.. nic. Aby mala aspon cosi, tak som skusila kupovane a to bolo mnam. Ale ja som s nou vybabrala. Pozrela som zlozenie a v kup. ovoci bola taka susina (podobne ako ryzova kasa). Kupila susinu, vypadalo to ako krupica ale bolo to bez lepku, vyrobene z ryze. uvarila ovocko, zahustila s tymto a problem vyrieseny. Po tyzdni som prestala pridavat susinu a uz jej to nevadilo 😉 Prajem ti vela stastia na ceste za uspechom 🙂 Este ma napadlo, skus pridat bylinky. V hotovych prikrmoch ich je dost. Mozno to malemu bere 🙂

silvia123
autor
4. aug 2008

mimakro, môžem skúsiť nejako to pomiešať, dúfam, že z toho nevznikne nejaké čudo so zvlášnou chuťou, aj sasenka mi tak radila a mala to vyskúšané na vlastnom dieťati, tak uvidím, dúfam že sa zadarí. Inak ešte mám aj taký problém, že malý má najradšej rozmixované, s hrudkami papáme po kúskoch aj 3 hodiny. Je hrozne prebieravý. A presne tak ako hovoríš aj mne malý na začiatku nechcel domácu mrkvu a tak som skúsila prvú lyžičku a tak mu chutila....až sme pri tých príkrmoch zostali, jediné z domácej stravy mu chutil špenát -teraz už ani ten nechce. Keby viem vtedy, že si na tie príkrmy takto privykne, tak určite by som mu už kupované nedala. Ale pri druhom dieťati budem aspoň poučená, a taktiež sa možno z mojej chyby poučia nejaké mamičky, ktoré váhajú či dávať aj kupované príkrmy alebo nie.

elika
4. aug 2008

Solit sa vraj nema, nie????
😖

luciar79
4. aug 2008

my teda ešte neprikrmujeme ale čo takto mu to dať do flaštičky a si bude myslieť že je to kupované a zbaští to. možno je len na značky 🙂 to len taký nápad. 😀

sasenka
4. aug 2008

no s kúskami to je také, že niektorému dieťatku nevadia a niektoré to ma problém spracovať, ak v mixovanom pokrme su hrudky. Ma pocit, že je to kašička a vtom su nejaké kúsky, a ono nevie, či to ma žuť, či nie, snaží sa to prehltnúť a kucká sa, nie? Alebo to husté všetko povyberajú von 😖 Všetky tie hotové pokrmy su takej kašovitej konzistencie, takže je navyknutý, že v tom kúsky nie sú. Skús mu uvariť niečo, čo je kúskové, ale pritom sa v pusinke "roupúšťa" teda napr. malé kocky mrkvičky.
Moja dcerka bola taká, že nevedela takéto zjesť - bud kusky, alebo dohladka pomixované - ale nič medzi tým. Doteraz ma problem zjesť napríklad jogurt s kúskami ovocia, normálne ju naťahuje z toho, a to má už 7 rokov! Tak jej také konzistencie nedávame.

sasenka
4. aug 2008

luciar, inak dobrý nápad, aj moj syn papá zásadne zo "svojej" misky. tak možno to zaberie 😉

mimakro
4. aug 2008

S kúskami je to fakt všelijako. Ondrejko chcel len mixované. Popučené zjedol možno tak od 13-14 mesiacov. Zato Hanke som prvé dva mesiace mixovala, ale potom som jej to iba popučila vidličkou a v pohode. Ale ona je veľký jedák a zje všetko. A kupované príkrmy som začala dávať preto, lebo som už bola zúfalá z toho, že domácu mrkvičku nechce. Prikrmovať som začala od ukončeného 6. mesiaca a práve mi v záhradke narástla domáca mrkvička - nehnojená, nepostrekovaná, skoro bio. A moja dcéra ju ohrdla. Trápili sme sa tak asi 2 týždne. Potom mi napadlo dať jej mrkvu z pohárika. No, pre mňa nič moc, ale ako som písala, jej zachutila. Zemiak už zjedla aj domáci. Ale iba v zmesi s kupovanou mrkvou z pohárika 😝 Silvia, má Martinko už zuby? Ondrejkovi začali rásť až pred prvým rokom, preto mu asi viac vyhovovalo mixované. Hanke začali rásť od 7. mesiaca.

angua27
4. aug 2008

s tými kúskami je to invididuálne. syn s tým zo začiatku mal problém, ale postupne som z hladkej konzistencie prechádzala na menej rozmixované a teraz papáme viacmenej iba také rozpučené veci aj s dosť hutými kúskami. ale musia sa dať rozžužlať, keďže ešte nemá zuby. takže ak mu varím niečo, čo je trošku tvrdšie, rozmixujem. 😉
my sme našťastie problém s jedením kupované versus domáce nemali. od začiatku to striedam a doteraz mi zje všetko, až na zemiaky. tie doma varené nechce, zje ich iba v kupovaných veciach. ale tiež by som postupovala tak ako píšu baby, najprv pridať do kupovaného trošku domáceho a postupne meniť pomer. a tá sušina tiež nie je zlý nápad. ja používam neochutenú ryžovú kašu do stravy, ktorú rozmrazím, viac sa tam oddeluje voda od jedla a tá kaša to pekne spojí. 😉
len som sa chcela pozastaviť nad jedným:

silvia123 • 1d • Dnes o 15:20

Elika -no nemyslela som aby jedol úplne všetko ako dospelák -ale určité jedlá pred konečným dochutením -teda nie moc slané, korenisté a tak už môže skúšať papať a on nič.

ja mienim do roka a pol-dvoch vôbec nekoreniť a nesoliť, možno aj dlhšie. synovi varím zvlášť a pridávam mu iba trošku byliniek. príde mi na 10 mesiacov strašne skoro dávať korenie a soľ do jedla.

kacicka33
4. aug 2008

Silvi, ja som mala podobny problem, tak som uvarila domacu stravu a primiesala do nej trosku kupovanej mrkvicky, aby mala aspon trosku z tej znamej chute a postupne som to vyradila a teraz papa len domacu stravu. Islo to rychlo, mozno ani tyzden to netrvalo. Ja by som v ziadnom pripade nesolila, ani nekorenila. Ani s ospravedlnenim, ze ved len trosku. Naco zatazovat taky malicky organozmus, ktory sa este stale vyvija. Ved sa este v zivote nasoli a nakoreni 🙂

silvia123
autor
5. aug 2008

S tým solením a korením súhlasím, ja som tiež bola proti, ale moji rodičia + svokra a ostatní naokolo sa stále čudujú prečo mu už nedávam všetko atď., že sa nemám čudovať že neochutené nechce a pod. -no proste stará škola. Ja som tiež bola vychovaná na kravskom mlieku a malému by som ho nikdy nedala. Myslela som že od 1 roku mu už môžem zaradiť nejakú domácu stravu, veď to bude skoro za mesiac, takže som sa asi sekla -od 1 a pol roku môže všetko že? No nič budem pomaly skúšať kombináciu doma uvarené s kupovaným a uvidím. Diky za rady. PS: čo sa týka zúbkov má už 8, tak tie kúsky by mu už nemali robiť problém, ale čo už...

halaska22
5. aug 2008

Ahoj silvia, ja som ties zacala mojho maleho krmit s kupovanou stravou aked v 6 mesiacoch presiel na vacsie kusky aby sa zacal uzit ako zut tak tie kupovane ani nechcel. sem tam mu este dam ale on ma radsej jednoduche vecia ko rajcinovu polienku s cestovinou. je to jednoduce a lacne. mozes dat tolko cestoviny kolko chces podla toho ci ma rad hustejsie alebo riedsie - tiez zalezi od veku. kludne do toho mozes nakrajat kusky kuracinky a lebo salamu. vyskusaj mozno to tvojmu malemu bude chutit.
ohladom solenia sa hovori ze sa nema ale zase ked dam malemu nieco kupene tam je sol urcite. ked mu nieco vasim tak neprisolim ale dam nieco ako nahradu ako som spomenula bud salam alebo dietnu parku alebo nie take co masice sol v sebe ale nie vela. a da to jedlu chut.
moj maly je jedak aj ked nie kazdy den zje vsetko co mu urobim ale v podstate je maso, ryzu, chlieb, syr, ryby, ovocie aj zeleninu.
som toho nazoru ze ked mu dame vsetko vyskusat z mierou tak mu to neuskodi.
tak vela stastia zo skusanim 🙂

adetka
5. aug 2008

mne Mirka tiez nechcela mnou varene... mala asi osem mesiacov... ked som chcela prejst na varene... kupovanych spapala aj dve tretiny vyzivky... ale mnou uvareneho si dala maximalne tri lyzicky... vytrvalo som jej varila... a nedavala kupovane... postupne zistila, ze sa inak neda... a spapala aj tie... ale hladnu som ju nenechala... ked spapala malo... a zacala plakat (po cca hodine) som jej opat skusila dat mnou uvarene jedlo... a nakoniec zapit mliieckom

ena
5. aug 2008

my nastastie taky problem nemame, maly zbasti hotovy prikrm, aj domacu varenu stravu a to mu vobec nesolim a zatial som mu tam ani ziadne byklinky nedavala, max. par kvapiek oliv. oleja..
ale na tvojom mieste by som asi skusala pomiesat domace+ hotove a postupne zvysovat mnozstvo domaceho a uberat hotoveho prikrmu..
Ja som dnes napriklad tak primiesala do hotovej marhulovej vyzivy banan, ale to len preto, ze som nemala ina cerstve ovocie..
pri starsom synovi sme mali tiez, ze zo zaciatku daval prednost hotovym prikrmom,ale nejako to postupne preslo, ani neviem ako 🙂

angua27
6. aug 2008

halaska22, diétny párok??? to hádam nemyslíš vážne, že dávaš údeniny 8 mesačnému dieťaťu. vieš koľko je tam svinstva? aj podľa tabuliek sa odporúča údeniny až od 3 rokov. ale aj keby som nešla podľa tabuliek, tak toto malému dávať nebudem určite dlho. sorry, mimo tému, ale nedalo mi nereagovať.