Syn odmieta jesť pečivo a mlieko. Ako ich nahradiť?

davidko7
10. nov 2008

Baby,viete mi poradiť...,syn 11 mes.odmieta chlieb a rohliky.Stale to vypluva-už som zufala.A o mlieku ani nehovorim-odhodi flašu.Ostatne všetko spapa.Čim mu mam nahradzať mlieko a pečivo?Poradte...

ria80
10. nov 2008

U násto samé,a to už je stará na to dost.Pečivo ani náhodou.Už mám strach,aby jí něco nechybělo,na kaších přece pořád být nemůže.

andy80
10. nov 2008

davidko7: mléko nahraď mléčnýma výrobkama (sýry, jogurty, tvaroh...) můžeš zkusit ochucené mléka a zkus mu to místo do flašky dát do hrnečku. A místo pečiva? No těžko říct, zkus mu dát veku, nebo tmavé pečivo, suchary, kukuřičné chlebíčky...

lucinka82
10. nov 2008

Mne maly tiez nechcel papat chlebika ani rozky do roka, potom sa to nejako upravilo a dnes mi spapa maximalne pol krajca chlebika. Chutia mu toasty, neopecene, ale ked nechce, tak ho nenutim. Napriklad vianocku mi nechce vobec. Neboj, aj si myslim, ze mu to casom zachuti.
Co sa tyka mliecka, skus viac jogurtov a syra 😉

krista
9. mar 2009

slavistka • 1d • 23. únor 2009 ve 12:27
Chci se zeptat,zda je tu take nejake dalsi batole,co temer vubec neji chleba,pecivo?Obedy,vecere v pohode.Svaciny-jogurty,ovoce v pohode.Ale kdyz mu chci dat k snidani nebo svacine pecivo,chleba,tak akorat ozuzla a dela s tim blbosti.Maximalne kdyz ma joo hlad,sni kousky housek s marmeladou,vyjimecne s Lucinou.Ale jen vnitrek,ne kurky .Jinak to obere(syr platkovy),setre si Lucinu a pecivo necha...Kdyz tady ctu,ze nekdo i chleba veceri...Ono to asi casem prejde,prckum se chute meni,ale stejne...snad mu tam nema co z toho chybet..

megee • 1d • 23. únor 2009 ve 12:33
slavistka tak u nás vypadá jezení pečiva asi takhle, dám mu do ruky rohlík, chleba...chvíli ho žužlá...občas ukousne, ale jinak ho rozdrobí po koberci nebo s ním jezdí po všem možném jako s autíčkem....k večeři nebo snídani u nás pečivo nepřipadfá v úvahu...

zatím to ale vůbec neřeším však on se toho ještě nají...

lenkazdenek • 1d • 23. únor 2009 ve 12:33
ahoj,tak my od začátku chleba jen bez kůrky ,pak přišlo období,že pečivo ani za nic a trvalo to asi měsíc,teď jí zachutnal toustovej chleba,ale jen jedný značky(takovej ten velkej) a to je jediný pečivo který mi sní,ještě tak maximálně v kočárku okusuje rohlík ,ale normální chleba do ní nedostanu

slunicko552 • 1d • 23. únor 2009 ve 12:35
Ahoj tak u nás je to stejné,z rohlíku sní tak akorát to co je na něm-sýr atd.Jenom když jsme třeba dloho venku a má fakt hlad tak ho sní.Jinak to taky neřeším 😎

slavistka • 1d • 23. únor 2009 ve 12:39
tak fajn🙂jsem si rikala,ze neni mozny,ze by vsechny deti jedly chleba,pecivo🙂Hodne deti prave zuzla v kocarku,to taky nechce.je fakt,ze nekdy ten vnitrek housky s marmoskou sni,jenzu mu nechci davat furt sladky,toho mame vazne dost..

krista
9. mar 2009

renousek • 1d • Včera ve 22:01
Náš roční Tobiášek odmítá ráno k snídani jakékoliv pečivo. Už jsem mu ho zkoušela dát snad na všechny způsoby - se sýrem, s marmeládou, medem, zkoušela jsem i loupáčky, ale od všeho sní kousíček a plive to ven ☹ Jedniné co mu jakž takž jede je buď úplně suchý rohlík nebo chleba s máslem a šunkou, ale zase ho nechci cpát uzeninama každý den. Máte některá podobnou zkušenost a radu čím by šla snídaně v jeho věku nahradit? Jogurt má v poledne na svačinu a ovoce zase odpoledne, takže mi dochází fantazie 😉

power700 • 1d • Včera ve 22:04
Ahoj, a mléko už ráno taky nechce?

renousek • 1d • Včera ve 22:12
Mlíčko jo, dáváme cca 200 ml Sunaru, ale většinou hodně brzo ráno, třeba kolem páté ráno, tak si říkám, že do osmi už by měl mít zase hlad 🙂

lenkazdenek • 1d • Včera ve 23:19
ahoj,asi moc neporadím,ale u nás bylo jednu dobu období kdy malá pečivo taky odmítala,tak jsem dávala jogurty,bílí,ovocný,kaše ,občas puding nebo lipánka. Je teda pravda,že my v podsatě dopolední svačinu nemáme-dostane mysku s ovocem a sem tam si ďobne a k odpolední sváče máme buď čerstvé ovoce nebo přesnídávku.
Ještě možná malej tip k pečivu-co zkusit takovej ten velkej toustovej chleba? U nás je to jediný pečivo který malá chce a sní.

malovani • 1d • Dnes v 07:22
Ahoj, Eva taky pečivo moc nemusí, nenutím jí ho... ona miluje polívky a ty taky snídá 😉 ... zeleninovo-masový vývar, v tom ta zelenina a maso... ke svačině dávám bílý jogurt a ovoce, nebo ovocné pyré...

skurinka • 2d • Dnes v 09:48
renousek a co tak ty cerealni kulicky,nesqik,cini minis a tak s mlickem .a nebo davam i piskoty s mlekem KM.a chutna davala jsem to od 10mes.ono se to krasne v tom mleku rozpusti 🙂

renousek • 1d • Dnes v 10:06
skurinka, vidíš, to mě vůbec nenapadlo, to bychom mohli vyzkoušet 🙂 Cerálie už vlastně může a byla by to zdravá a výživná snídaně 😉 Díky za typ!

skurinka • 2d • Dnes v 10:11
neni zac renousku. 🙂

megee • 1d • Dnes v 11:21
holky a do těch cereálií dáváte UM nebo normální mléko?

skurinka • 2d • Dnes v 11:42
kravske mleko

megee • 1d • Dnes v 11:46
skurinka a převařené nebo čerstvé?

skurinka • 2d • Dnes v 11:55
normalne z obchodu v krabici a ja ho trochu ohreju v mikrovlnce a je to .davam to do misecky.zrovna koukam ze tvuj domca ma 1rok a 3mesice tak uz ho nemusis prevarovat.ja prevarovala do 1roku.muj domca ma 4 roky a4mesice 😀 😀

lenkazdenek • 1d • Dnes v 11:58
Megee já bych teda osobně radši dala um,km dávám jen do jídla při vaření na pití chci dávat um aspoň do 2,5 ,ale to je jen můj názor,třeba jsem jen zbytečně opatrná 😅

megee • 1d • Dnes ve 12:11
lenkazdenek já právě km dávám také jen do jídla při vaření, přijde mi, že je ještě brzo abych dala čerstvé km...tak ty cereálie zkusím dát s UM a uvidím jestli to bude chtít...

emogeon
9. mar 2009

nasa tiez nechce chlebik a ked tak tak len troska a biele pecivo a chlieb my nekupujeme
jej oblubene ranajky su cottage syr, tofu a paradajky 😉

ivka144
9. mar 2009

Necitala som vsetky prispevky, ale neviem presne, preco sa toho "obavate". Jest chlieb a pecivo je velmi pohodlne a rychle a napr. pre mna aj chutne, zial, ale zeby tobolo nejak prinosne, nemozem povedat. Sice sa podla toho stale este neriadim, ale som presvedcena, ze psenica (ta dnesna) je jedna z top debilnych potravin dnesnej doby. Ano, ano, ake zdrave su celozrnne veci a ano, nejake vitaminy zo skupiny B tam su, ale to, co sa dnes kupuje v obchodoch obsahuje tolko humusin, ze na vasom mieste by som sa tesila, ze to dieta nechce.

Nas malyjena bezlepkovej a bezmliecnej strave, takze sice z inych dovodov, ale tiez musime hladat, co mu davat papat. Miesto chleba jeme ryzovu kasu alebo kadejake "chlebiky" (ryzove polystyreny, kukuricne platky, zeleninove Knuspi a pod.). Najlepsie su kase - my nemozeme, ale robit vlocky alebo kasu z nich - ovsene alebo hocake ine (razne, jacmenne), spaldova kasa, podla mna sa da navyberat toho dost.

Co sa tyka mlieka - rocne dieta uz nemusi pit tolko mlieka, ked papa ine mliecne veci. My nemozeme, takze pijeme ryzove mlieko z DM. Kvoli vapniku su dobre brokolica, mak, soja, strukoviny, orechy, z tychto potravin je vapnik aj lepsie vstrebatelny.

Ale najma, myslim, ze ked to dieta odmkieta, netreba mu davat. Pripadne po dlhsej pauze opat skusit - raz, dvakrat, ak nic, zas dlhsie nedavat...

susika
11. mar 2009

malá mi tiež nechcela rožky ani chlieb. ale neskor som zistila, že je to dávam dosť skoro po mlieku, ked ešte neie je tak velmi hladná. potom raz na návšteve jedla ľanový chlieb.velmi ejj chutil. tak som jej ho kupila aj ja a nejako sa rozbehla, spapala aj 2 krajce. len také suché aleob so syrom. teraz nie je problém. len vojdem do obchodu a už vykrikuje "papku" strčím jej do ruky rožok, to je jedno aký, či obyčajný, alebo celozrnný, alebo sojový, aký rpíde pod ruku prvý a ked je velmi hladná, tak zje aj chlieb s maslom🙂schrume aj ryžové chlebíky, kukuričné chrumky, tie cereálne kakaové guličky a nie moc zdravé tyčinky🙂ite žužle stále. piškoty moc nemusí, ani sladké keksiky, to jej nechutí.

ivka - ako chutí to ryžové mlieko? nezapeká drobca z neho?

ivka144
12. mar 2009

Susika - mne sa javi pomerne sladke, trosku vodnate (teda ze nie huste), ale s muzom sme usudili, ze sa to chutovo podoba materskemu viac ako tie praskove UM, co nas prekvapilo (aspon teda tomu mojmu MM🙂 )
A nezapeka ho, teda neviem, aku presne kaku ma mat taketo dieta, ale zvycajne ma taku hustokasovitu a kaka 2-3x denne. Predtym, ked sme mali UM, aj dieteticke, tak ho bolievalo brusko a kaku mal skor redsiu - resp. dost roznu, ze sa mu to menilo - obcas nekakal dlhsie, inokedy skoro hnackovito. Takze teraz fajne.
Niekedy sa zamyslam, ze to mlieko asi nie je testovane na taketo pouzitie - ze pomalyliter denne vypije 1-2rocne dieta, ale zlozenie je: voda, ryza, slnecnicovy olej a morska sol, takze ziadne pridavne hovadiny, teda toto je natur, do kalcioveho je pridavany vapnik, samozrejme. Inak sladke je to z toho, ze sa fermentuje ten ryzovy skrob...

maminka28
12. mar 2009

Ahoj holky,
taky jsem měla s malým problém. Pečivo to jako vůbec, ale chytila jsem ho na jeden mléčný výrobek a to na Pribináček. 😅 Dávám mu ho jako odměnu, a může se po něm utlouct.

Pa Kata