Tipy a triky na podávanie liekov. Ako to robíte?

arieska
25. aug 2008

Náš Oliver nám prvý krát ochorel ☹
Cez víkend v noci horúčka 38,8 a včera celý deň 38. Vraj nejaký anginózny výsyp v krku. Mudr. nám dala iba nejaké vitamíny v kvapkách. Najhoršie je, že to vôbec nechce papať. Ako náhle vidí lyžičku, tak sa tvári, že on tu nie je. Drží pusku zatvorenú. Otvárala som mu ju nasilu, aj nos zapchávala. Ak sa mi podarí dostať mu to do úst, chvíľu to podrží a vypľuje. Vôbec nechce piť ani čaj že by som mu to tam kvapla. Jeho jediným zdrojom obživy je momentálne môj prsník.
Preto sa chcem ešte spýtať, či máte skúsenosti, že dieťa odmieta jesť príkrm. Možno ho bolí hrdlo a bojí sa prehĺtať - neviem - ale jednoducho tie dva dni kedy je chorý nič iné ako materské mlieko jesť nechce. Vráti sa mu potom apetit? Lebo predtým nemal problém spapať plnú misku.
A tretia otázka - dávate deťom od teploty čípky alebo sirupy? Ja mám pocit, že čípok mu tak nezaberie ako keď mu dám sirup (dávam mu ale iba polovičku), ale sirup zase vypľúva.
Ďakujem za vaše rady.

jonatanka
25. aug 2008

ahoj, neskusala si kupit v lekarni obycajne kvapatko a kvapnut mu liecik do hrdielka. u nas zaberala tato metoda
😉 , a neboj apetit sa mu vrati len co vyzdravie, choremu casto nechuti

svoma
25. aug 2008

Ahojky,moje malá,když byla nemocná,tak měla taky jen mlíčko,pak se to srovnalo. A dávám sirup,protože čípky nechtěla,hned se vykakala,jak jsem jí ho dala,nemělo to smysl. A s podáváním léků jsme problémy neměli,tak nevím,Ale co kdybys mu na tu lžičku k tomu přidala trošku mlíčka? 🙂

arieska
autor
25. aug 2008

svoma, dávam mu tam aj mliečko, ale on akonáhle vidí lyžičku, tak má jednoducho blok a pusu neotvorí. predtým hneď ako videl lyžičku tak otváral ústočká ako lastovička, lebo to bolo zárukou papania. teraz hrá partizána

sipcek
25. aug 2008

ahoj,my sme momentalne tiez na liekoch,malej davam Sinupret,lyzicka nezabrala,tak jej davam do striekacky riedene a celkom jej to ide.Potom davam Cebion kvapky,tiez do striekacky s cajikom alebo mlieckom.Panadol sirup mi nechcela ani ochutnat ked ho brala,myslela som,ze to problem nebude,ved je sladky.Davala som jej ho po kvapkach na cumlik,kym nespapala celu davku,teraz uz s tym nema problem,vie,ze je to sladke.

svoma
25. aug 2008

Arieska,tak zkus stříkačku,nám jí dala dr.,říkala,že kdyby nechtěla lžičkou,tak stříkačkou. 😉

arieska
autor
25. aug 2008

striekačkou mu dávam Nurofen proti teplote, ale tiež to väčšinou vypľuje. a okrem toho mu dávam Cebion kvapky ako píše sipcek - to sú len 4 malinké kvapky, to neviem ako by som nabrala do striekačky. ale skúsim mu to prípadne nejako s mliečkom zmiešať na lyžičke a potom nabrať do striekačky. hm...skúsim hneď teraz na obed keď bude mať brať dávku
ozaj, sipcek, mne hovorila MUDr, že sa možno po tých Cebion vyhádže. tebe sa malá nevyhádzala?

majka35
25. aug 2008

arieska, my sme mali rovnaký problém a boli sme s manželom zúfalí, ako tie ATB do nej dostať ... ani na lyžičku, ani do čajíka, ani do mliečka ... volala som kamoške a tá mi povedala, že tie kvapky proste musím dať do striekačky a po ležiačky nasilu dostať do nej ... po ležiačky to deti nevedia vypľúť ... zdalo sa mi to drastické, ale zabralo to ... 😉 a keď išlo o kvapky, tak som do tej striekačky dala kvapky a mliečko, alebo vodu ...

arieska
autor
25. aug 2008

🙂 no dobre, vyskúšam to, potom dám vedieť

kasis
25. aug 2008

Arieska,rovnaku chorobu sme prekonali min.mesiac a tiez maly nechcel 3 dni nic jest ani pit, tebe aspon mliecko vypije,to je dobre.Cebion som miesala s cajikom, manzeel drzal maleho a ja som mu musela nasilu aspon tekutiny a kvapky streknut do pusy,pockali,smekym prehltne a utisili ho. Je to sice drasticke, ale pit daco musel,bo by sme vnemocke skoncili, sme na raduDr aj Kuliska davali a striekali do hrdielka TAntum Verde,nech to to tak velmi nebolka,no neviem, ci je to dobre aj pre mensie deticky. Apetit samu teda vratil poriadny, nestihla som mu potom papat davat.Skore uzdravenie vam prajem 😉
Jaj a ked nebol muz doma, tak sm maleho zabalila do velkej periny, nech ma nekope a nestipe a tak strekla caj do pusy 😔

bihan
25. aug 2008

My máme z jedného lieku takú úzku striekačku.. hrubé to je ako kvapkadlo a tiež som to malej nasilu poležiačky natlačila do pusinky.. z lyžičky by mi to okamžite vypľula. Kvapky sa väčšinou môžu s niečím riediť, takže ak sú to len 4kvapky, tak by som to rozriedila..

silvia123
25. aug 2008

Môj malý by mi tiež vyplul sirup, lieky hocičo. Tiež doporučujem striekačku -ja som dávala sirup a to dlhšiu dobu, používala som striekačku z Nurofenu -je dobrá, dôležité je dať mu to po ležiačky a ja mu podržím stlačené líčka pokedy neprehltne, tak nemá šancu to vypluť. Je to možno drastickejšie, ale trvá to len chvíľočku a hneď na to zabudne. Teraz mu dávam kvapky Hilak už aj keď sedí v stoličke bez problémov, ukážem mu kde je "žiža, on sa pozrie, chytím mu hlavičku a keď pootvorí ústočká, vlejem mu to do nich, podržím líčka pokým neprehltne a je to, už to zvládame rýchlo a bez plaču.

arieska
autor
25. aug 2008

práve vstal, idem na to

arieska
autor
25. aug 2008

takže podanie lieku striekačkou prebehlo OK, skryla som si ju za chrbát a kým sa mi smial, tak som mu to tam strekla 😀 trošku už potom vypľul, ale myslím, že väčšina obsahu skončilo v puse
len zeleninku stále vytrvalo odmiena ☹

sipcek
25. aug 2008

arieska-riedim malej cajikom alebo vodou,len musi byt vlazne,nie teple,lebo sa nici vitamin C,ja mam Cebion multi,uchovava sa v chladnicke.Zatial sa nevyhadzala,uvidime.Ale zato ma castejsie stolicu,len neviem z ktoreho lieku.Davam malej lezmo,chytim licka aby som otvorila pusu a pomaly vstreknem kusok,aby mohla polikat.Horsie je to so Sinupretom,ma horku chut a figel to dostat do nej,no neponahlam sa,len by sa rozcertila a to by som do nej nic nedostala.Potom jej dam cajik alebo mlieko aby zapila Nostek nestlacam,dietatko moze liek vdychnut.Zeleninku ani mala teraz nechce.Miesam jej ju do ryzovej kase aby aspon trochu zjedla.Drzim palce. 🙂

bubba
25. aug 2008

ja som vsetko davala cez tu trubicku(striekacku)co byva prilozena v sirupcekoch ked som aj mala tabletku som jej rozmrvila,trosku vody,zapchala som tu dierku aby mi to z tade nevytieklo,naliala som to tam,otocila hore dnom,potom som si odchytila malu,hlavu som jej zakliesnila pod pazuchu a dala som jej to do ust 😅 😅 trosku morbidne to znie ale nebolo to az take horzne 😀 😀 prezili sme obidve 😀

andy80
26. aug 2008

Já dávala léky do injekční stříkačky a děti si to vytáhli jako mlíčko. Tabletky jsem rozmýchala v trošce čaje.

kingstonka
19. sep 2008

mate niekto skusenost s podanim Hylaku? ...je to kysle tak to hned vypluva..davala sm do caju ale velmi nepomohlo- mala cajik z flase nepije...a na lyzicke to velky rozdiel nerobi....

radka.k
19. sep 2008

Náš malý jakékoli léky absolutě nesnáší, ikdyž mají chuť jahůdky, nebo něčeho dobrého. Prostě se zabejčí a pusu neotevře. Takže jsem vždycky ukázala prso, otevřel pusu a než se stihl zakousnout do bradavky, šup tam s lžičkou 🙂 Vlastně jsem ho takhle po půlroce učila jíst i příkrmy, protože vůbec nechtěl otvírat pusu na lžičku s mrkvičkou.

kingstonka
19. sep 2008

🙂 zaujimave... budem musiet vyskusat...

szivem
20. sep 2008

to by nikto neuveril,Mario berie lieky na epi,ja Mariovi dam rozpolovickovane tabletky do ust a on ich len tak prehltne a ani ich nechce zapit,berie ich tak od 5mes.,aj ked mu zakazdym nukame cajik,nechce.Sice ho trocha strasie ale nenamieta,je zlaty,asi vie ze tie lieky musi brat aby vyzdravel.

emjee
15. dec 2008

spantex • 1d • Dnes o 13:24
Ahojte. Môj Patrik už 5. deň berie antibiotiká/sirup/ 1x za deň. Skúšala som namiešať do čajíka,nevypije ho. Potom jogurt, lekvár, šlahačka nič nepomôže. Keď mu chcem nastriekať s tým dávkovačom, neprehltne ani za svet. Všetko mu vyteečie z úst. A pri tom veľmi plače.
Ak máte nejaké triky prosím pomôžte, lebo ešte 4 dni nám tie antiboit. trvajú a už teraz mám zovretý žalúdok ako to zvládneme.
Za každú radu ďakujem.

pepapo • Dnes o 13:27
u nas jedine striekackou,drasticky streknut a drzat usta aby to nevyplul...hruza,ale je to len par sekund a potom je ok

spantex • 1d • Dnes o 13:29
Len sa bojím aby sa nezadusil, alebo v tom veľkom plači nevdýchol ten sirup do plúcok.

centik • 1d • Dnes o 13:29
moja mala pritom tiez hrozne plakavala, potom zrazu prisiel tato, a ani neviem ako ale hravou formou jej to dal po malych davkach strieckackou, jemu pritom neplakala, vravel jej pritom ze haaaam a este mnaaaam vydrziiime a tak

fifinna • 1d • Dnes o 14:06
spantex, ja davam niecim podobnym striekacke, to som mala pribalene v jednych liekoch, ma to väcsi otvor ako striekacka. Maleho si dam lahnut do rohu gauca, chytim mu ruky a streknem. Môzes aj zapchat nos, vtedy by mal prehltnut, lebo sa bude chciet nadychnut. To som ale ja zatial nemusela skusat.

monkap • 1d, 20tt • Dnes o 14:06
ked mame sladky sirup, nie je problem ... ale ked mu nechuti, tak tiez nasilu tym davkovacom ... ked je ho vela tak na viac-krat, aby prehltol ....

mirko • 1d, snž • Dnes o 14:33
ahojte, mi sme s tym naposledy co sme brali antibiotika nemali problem....no najprv nasilu to samozrejme neslo a este aj poleziacky , kopal, krutil sa a to sme boli na neho dvaja. pouzivam striekacku, myslim ze z nurofenoveho sirupu, a potom pekne bez problemov, ci postojacky alebo posediacky pekne otvori usta a na 3 krat krasne spapa a aj caka ci este nebude

spantex • 1d • Dnes o 14:38
Lenže tento sirup má najskôr sladkú, potom horkú chuť. To vám baby závidím, že vám to ide tak ľahko.

xxmargaretka • 1d • Dnes o 16:08
ahoj..aj anka robieva-la cirkus ked zbadala striekacku..teraz bereme sirup a tam bola taka odmerka ako poharik a s tej to krasne sama vypije tak snad jej to vydrzi..

emjee
19. dec 2008

martina46 • 1d • Dnes o 13:39
prepacte, ak zakladam existujucu temu, ale nenasla som podobnu.
ako davate lieky alebo vitaminy? musime brat zelezo a ine spolu s nim a som zufala. z lyzicky mi to nezje, zamiesane v jedle to citi a nechce potom jest a jedina moznost je dat je to striekackou, na nej ma nastoknutu cievku, dlhu asi 5cm, lebo samotnu striekacku hlbsie do pusinky nezastrcim. no a mala pri tom strasne reve, vcera vecer jej zabehlo a pol minuty sa ani keby dusila, bala som sa strasne. da sa to aj este nejako inac?
do caju to tiez nemozem dat, lebo mi ho vypije par lyziciek za den

fifinna • 1d • Dnes o 13:48
skus to formou nejakej hry. Trebarz porozkladaj okolo nej babiky a kazdej daj akoze do ust a potom supni aj jej. Ja malemu pustim na pc rozpravku a dam mu na lyzicke vigantol ani nevie ako, lebo kuka do pc.

mercy • 1d, 26tt • Dnes o 13:50
Hm a čo striekačka ako bývajú na sirupy,to sa dá strčiť do pusinky pomerne hlboko

martina46 • 1d • Dnes o 13:52
fifinna, takto je to beznadejne, tak sa nam dari malu akurat krmit, ale ona vie aj v zapale hry, co je nalyzicke
a vigantol mame v pohode, ten dostava s mojim mlieckom a to pusinku otvori.
raz som jej maltofer skusila dat na lyzicke, na ktorej podavam vigantol, tak pekne otvorila pusu a ked zistila, ze bola oklamana, tak uz ani vigantol z tej lyzicky nechcela....

mercy • 1d, 26tt • Dnes o 13:53
Martinka a tá striekačka na sirupy? Vieš, ako je na Panadol...S tým som ja nemala žiadny problém

martina46 • 1d • Dnes o 13:53
mercy, taku striekacku na lieky mame, ale to dokazala nejako vyplut, nerozumiem ako, ale je v tomto uplne genialna

martina46 • 1d • Dnes o 13:54
mercy, ja mam taku znacky farlin, ta panadolova asi ako vyzera, nenajdem niekde obrazok? alebo kupim panadol....? je volnopredajny?

mercy • 1d, 26tt • Dnes o 13:55
S tým by som to skúšala. Aj odsávanie soplíkov vysávačom je zážitok.U nás je to lepšie teraz, keď je Riško väčší,ale keď bol vo veku tvojej dcéry, jačal akoby som ho chcela zavraždiť

mercy • 1d, 26tt • Dnes o 13:56
Je volnopredajny.Kludne kup, to sa ti určite zíde.Je to normálna dlhšia rúrka s odmerkou a priemerom asi trištvrte centi

martina46 • 1d • Dnes o 13:57
skusim tu panadolovu. kupim ho.
odsavanie soplikov mame my prave v pohode, takmer v tichosti!!! to je fakt zazrak.

jaduska • 2d, 25tt • Dnes o 14:22
martinka sú tu už témy ako podávať deťom antibiotiká, to je v podstate to isté, skús popozerať tam. Naša staršia bez problémov spapala akýkoľvek liek, vitamín, hocičo. Mladšia ani náhodou. Tak to do nej jednoducho musí ísť násilím. Spočiatku sme pri tom museli byť dvaja - jeden ju držal, ja som je stistla pusu a striečkou to asi na 3x dala dnu, teraz už to zvládam aj sama. Posadím si ju na kolená, jednou rukomu ju objímem a silno držím ruky, aj hlávku, nakloním ju dozadu, v druhej ruke mám striekačku, tou je šteklím po zúbkoch, kým sa nezasmeje a potom rýchlo sirup dnu...Ale nedávam jej celú dávku naraz, lebo to by povypľúvala. Na lepšiu metódu som zatiaľ neprišla. Keď jej to dám do čaju, tak to pije dlho a niekedy ani nevypije celú dávku.

ivushka
10. jan 2009

Ahojte,
moje dvojicky su solidarne spolu aj chore a su na atb. (Penbene sirup - SLADUCKY), ktore sa beru kazdych 8 hodin, t.j. aspon raz to vyjde aj na noc. Kubik je neskutocne zlaty, ten to proste spapa a je. Aj v noci, posadi sa, otvori pusu, spapa liecik, zapije vodickou, zvali sa a spi dalej, ani nevie, ze sa nieco dialo.
Ale Ema, to je cisty masaker 😲 Cez den ok, ale v noci.. Prvu noc to trvalo presne pol hodinu jej neskutocneho hrdelneho vreskotu, akoby ju z koze drali, potom to slo nasilim - striekackou z Panadolu, avsak polovica skoncila na pyzamku / mne / manzelovi / dlazke... Rano som sa lepila k zemi a podla toho som vedela, kde sme najviac bojovali 🙄 Druhu noc to iste, ale myslim, ze tentokrat dve tretiny lieku boli vsade inde, len nie v brusku - rano mala uplne zlepene vlasky a musela do sprchy a spaci vak do pracky.. Potom som volala lekarke, nech da nejaky tip a ona mi poradila, ze aby sme ju vobec nebudili, ale jej to dali pocas spanku "nenapadne" vypit z flase s cumlikom s vacsou dierkou, ze to ani nebude vediet ako a bude to v nej. Tak sme to vcera skusili, Kubko absolutna pohoda a Ema - nezabralo 😠 Vrieskala ako o zivot, okamzite sa zobudila, takze opat hrube nasilie... 😖 Potom som vzdy uplne vycerpana ja aj muz, ocii jak tenisaky a nevieme zaspat dobru hodinu a chudatko Emusa potom zo spanku este vzlyka... 😢

Nemate niektora nejaky dobry napad, ako na to v noci???
DIKY za kazdy tip!!

viktoryy
10. jan 2009

Ahojte dievcata nezavidim vam ako sa trapite s detmi.My sme teraz chory a brali sme antibiotika a bez broblemov s radostou sa len usmial a sup do pusy a v noci spinka a pokusku som mu davala a on cmulkal ako keby mal cumlik.Tak vela energie vam zelam

katus.s
25. júl 2009

Ahojte, chcem sa spytat niekoho komu dieta muselo brat ATB Penbene, ze ake mnozstvo vam lekar predpisal? Dcerka ma zapalene uska 😢 a doktorka jej predpisala tieto atb, ale mam jej vraj davat az 5 ml kazdych 8 hodin 😝 . Lenze to sa mi zda strasne velke mnozstvo pre take male babo 😕 (ma len 8,5 m). Z pribaloveho letaku som vycitala, ze by sa to malo davkovat podla vahy, pricom pre 10 kg dieta ma byt 2,5 ml a moja dcerka ma len 8 kg a ma brat az 5 ml? Sa mi to zda divne...A este sa chcem spytat, ci sa aj vam deti z tychto liekov vyhadzali po celom tele. Lebo neviem, ci to nahodou nie je len z tej vysokej davky, co jej mam davat. DAKUJEM za rady 🙂

johanda
25. júl 2009

katus - u zánětu středního ucha se občas předepisuj vyšší dávky. Pokud se ti malá osypala, volej dr., nejspíš půjde o alergickou reakci a dr. malé atb změní.

danu
16. nov 2009

vlasa • 1d • 14. nov 2009 o 21:29
prosim poradte mi maminy,ako mam dostat do dcery lieky,nechce ani pocut ani vidiet,musi brat atb a panadol,ma horucku,cipky nemam ☹ ☹ ☹ ak mate nejake finty,prosim poradte,sme v koncoch 😔 😔 😔

segricka • 2d • 14. nov 2009 o 21:40
rozdrviť a pridať do kašovitého jedla

sipcek • 1d • 14. nov 2009 o 22:14
nepomaha ani striekacka ani lyzicka?ja som uz tiez nevedela ako na to ale zabrali lentilky,ked zjedla tak som jej jednu dala 😉 nasa nema rada lieky v striekacke ale v panadolovych odmerkach ano.aj lyzickou to celkom ide.drzim palce.

libela • 1d, snž • 14. nov 2009 o 23:11
jednoznačne striekačka, ktorá by mala byť pribalená k panadolu. ja mojej tiež akurát dávam a musí to byť aj trochu nasilu ☹

terina25 • 1d, 8tt • 14. nov 2009 o 23:24
daj jej to do čajíka alebo do mlieka.naša tiež teraz berie,ale našťastie nemá problém to vypiť aj z lyžičky.a panadol by brala stála,lebo je sladký a jej to chutí 😀

ivusa82 • 1d • 14. nov 2009 o 23:42
skus fintu ,,zakazene najviac chuti,, daj si tab akoze ty,nech ta vidi a jej odmietaj dat s tym ze to je tvoje...urcite bude chciet take aj ona..aj ked nevie ze su to lieky.., my to obcas robime..hram divadielko pred malym ake je to dobre,mnaam..dam aj tatinovi a ked vidim ze sa nieco papa a on nema..tak pyta..a sup mu to do pusy 😀 😀 len to je take nakratko..bo deti to rychlo odhalia,, ale vyskusaj, potom jedine nasilu..rozdrvenu tabletku v striekacke s trochou caju ..chytis pusinu ako ked hovoris ooo ..das do pusy a drzis zatvorenu chvilku, som zdr.sestra takze aj takto sa musi obcas dat liecik.. ☹

vlasa • 1d • Včera o 11:39
dakujem,musim to robit nasilu,atb su sirup,je to 5ml,co je dost,kym to do nej dostanem,manzel ju drzi a ako pise ivusa pusa do o a drzat,aby to nevyplula.diazepam rozdrvim,to je malicko,to sa da,panadolu je 9ml,tiez vela.niekedy zje,niekedy nie 😔

marosko08 • 1d • Včera o 12:38
Vlasti ahoj.my sme mali problem papat lieky.davala som striekackou nasilu,az som sa kolkokrat bala,ze ho s tym udusim.plakal,ale ked antb sme museli,tak sme museli.teraz dlhodobo berieme sirupceky na imunitu a maly si na to tak zvykol,ze ked vidi striekacku,povie mnam mnam.ked bude zdrava davaj jej tam -len tak preventivne-cajik,nech si zvykne na to,ze ma to z tej striekacky vypit.druhe,co u nas pomaha,dat do cajika a z poharika vypit.bavi ho to tak pit.nemam inu radu.papa a drzte sa.vsetko sa da naucit,len to chce vela casu a hlavne trpezlivosti

loren • 2d • Včera o 14:40
ahoj no my sme na tom tak isto vsetko nasilu a to potom skoro 3/4 vypluje a 1/4 zje ani to asi nie no naposledy sme museli ist pre tabletky a nie sirup a tie som rozdrvila v cukre a akoze sme sa hrali na psika a macicku co jedia s dlani takto mi tbletky zjedla no boli sladke same o sebe ak by boli horke tak mam smolu

tigri • 2d • Včera o 17:28
naucit deti papat lieky je dlhodobejsi proces, tiez sme si presli tym, ze sme starsej dcerke davali lieky nasilu, ale naposledy ked bola chora, bol z nej dokonaly pacient, bez reptania vsetky lieciky papala 🙂

u nas pomohlo aj to, ze niektore lieky (napr. kvapky Pamycon), ktore neznasa, dame najprv vsetkym plysakom, ktorym to chce dat..aj ked by ich bolo 10, tak tym prejdeme a potom si poslusne lahne a nakvapkam jej to

co sa tyka toho sirupu proti teplote, je uz vo veku, kedy radsej kup detsky Paralen, predsa len je to lepsie ako 9ml sirupu...jedine co u nas neprejde, su cipky, to je jej extremne neprijemne a velmi potom place, takze mam doma na striedacku paralen tabletky a panadol sirup

okrem ineho mi pomohlo, ze som jej parkrat povedala, ze ideme dat "cucu" (to je nas vyraz pre rozpustene homeopatika v striekacke, ktore zboznuje) a dala som jej sirup, takze teraz je uz vsetko pre nu "cucu" 😉

sirell
23. nov 2009

My sme mali ATB len raz, a to bol horor. Dcera dobrovolne ochutnala, hned vyplula, lebo to bolo horke. Tak som skusila nasilu, ano mala som uspech, ale po minute to vyzvracala. Vecer sme skusili znova, presviedcali sme ju asi 10 minut, nakoniec vypila dobrovolne, ale zasa to vyzvracala. Tak sme na druhy den isli po ine ATB, ktore nemaju horku chut a podavaju sa len 1x denne. Na horucku davame brufen, na jej hmotnost staci len 5ml, to som do nej dostala horko tazko aj ked chutovo nie je zly. Nakoniec som 1/4 tablety dospelackeho paralenu rozdrvila a zmiesala s granulovanym cajom, lebo ten jej strasne chuti. Na moju dceru neplatia ziadne finty, hned to odhali ak to ma zamiesane v jedle alebo v napoji, proste zje a vypije len to co jej chuti, sirupy na teplotu, kasel a pod ma zatriedene do kategorii 1. to nie je fajne, to nechcem 2. ten dobry sirup mi das...

danu
13. dec 2009

jankaxxx • 1d • Včera o 20:21
ahojte....chcela by som sa poradit ako dat 4 mesacnemu babatku antibiotika lebo je to priam nemozne,vsetko mi vypluva von a bojim sa ze mu nezaberu,ked ho dam lezat tak sa s nimi dusi,posediacky vsetko vypluva a poradili mi zapchat mu trosku nos a mozno ze prehtne,tak som to skusila a vsetko som mala v sekunde na tvari...fakt neviem co mam s nim robit.....poradte mi prosim ked ma nietko skusenosti

a inac antibiotika mu dal doktor lebo mal pozitivny moc na infekciu,isli som s nim lebo mi velmi casto cikal,niekedy aj kazde 5 min a doktor otestoval moc tak ze ma infekciu,ale neviem si predstavit z coho take male babatko to moze mat....ma s tym niekto nejaku skusenost??????????doteraz som nemala s nim ani najmesi problem a teraz toto,tak ho chudacika lutujem a aj si to vycitam ale inac on je uplne v pohode takze ja som nemala ziadne podozrenie zeby mohol byt chory....ak niekto nieco o tom vie prosim napiste mi.....dik 😉

zuza.m • 1d • Včera o 20:52
janka a neskusila si mu dat do pusinky cumel??teda šupneš ATB a potom zapchaš cumlom usta alebo flaškou s čajom.?my sme davali sirup ATB na hrdielko a ten som mu väčšinou davala tak aby spal to som mu vybrala cumlik strekla striekačkou do pusy a dala rychlo flašu s čajom alebo dudlik to perfektne zaberalo.a v nemocke mu to tiež davali striekačkou tak do lica to strekli v miernom leže po troške a nevypluval to a ani mu to nezabehlo,popripade nechcel prehltnut chytili nos a ked sa potreboval nadychnut tak prehltol.musiš mu to davat fakt po troche lebo velke množstvo sa vyplut da ale malo tažšie.inak infekcia močovych cestach sa može dostat aj z obyčajnej infekcii hrdla.moj maly mal zeleny soplik tak som snim išla k doktorke a pozerala mu hrdielko.videla mu tam povlak a tak mu hned robila odber moču či nema zapal aj tam.naštastie nemal ale povedala že to byva viac menej spojene aj tam.tak že si si možno nevšimla ale hrdielko chytene mohol mat a pridružilo sa to aj tam.

jankaxxx • 1d • Včera o 21:01
no tak zuzi tak to urcite vyskusam s tim cumlom,cajik mu este nedavam tak to asi nebude chciet,o 10 ma dalsiu davku tak dufam ze to vide 😀
ale k tej infekcii,ja som naozaj nemala ziadne ponatie ze je chory alebo nieco lebo je uplne ok.hravy,usmievavy akoby nemal ziadny problem,len to cikanie mi bolo podozrive tak som sa isla spytat a vidis hned antibiotika....

danu
20. jan 2010

dadkaa • 1d • Dnes o 16:12
Ahojte, nevie mi niekto poradit. moja dcerka 20 mesiacov, ma vysoke horucky uz 3 den, doktor nam dal antibiotika no ona ich nechce stale to vypluva nemate nejaky figel ako na nu ??? som z toho zufala, vzdy to zaciti aj v dzuse, caji, mlieku, a zje tak polovicnu davku. Budem rada kazdej uzitocnej rade. dakujem A co sa tyka panadolu ako dlho to dieta moze uzivat nepretrzite, my to uzivame uz 3 den.

tanaba • 2d • Dnes o 17:41
ahoj, ani do mojich spuntov som nevedela dostat atb. Hlavne husty biely sirup chuti "tutifruti" (na obale ma macka):Ako tak sa dalo cez nurofenovu/panadolovu striekacku.

My kombinujeme ak su vysoke horucky panadol a nurofen. Im to spravidla zaberie na 4-5hodin a potom vybehne horucka.
Mojim deckam lepsie zraza horucku nurofen ako panadol. Ked zaberie atb, tak klesne aj horucka, ale zatial ju musis zrazat.

zuza.m • 1d • Dnes o 18:03
no my sme akurat po chorobe ešte sopliky ma a dost vela neda si vysavat ani fukat a aani kvapkat.tak tiež sme mali problem donho dostat ATB a aj sirup od kašla.dvaja sme ho držali a tlačili to donho.až som ostala sama a jednoducho som mu to nanutila cez tu striekačku a strašne vychvalila,zatlieskala a to zabralo.od vtedy ked aj mi utekal a chytala som ho nasilu a nasilu napchala striekačku do ust ale vypil to a čim dalej s menšim nasilim .tak že treba si ho spravne chytit natlačit do ust striekačkou a potom chvalit.aby to nevyplul tak som to strekla tak do lica aby to neišlo presnne do hrdla a nezabehlo mu.no a sirup uživame nurofen a panadol.ale davame to až po 38stup.tak že ak v priebehu dna nema tolko tak mu to dam až ked mu vystupi, nie preventivne.a ak ma problem s prejedenim že vvracka tak davamautomaticky čipok.okrem toho velmi nam pomohl aaj kysla zavarana uhorka prekrojila som pozdlž a tak dala na chodidlo pod ponožku na celu noc ,uhorka bola vždy studena z chladničky.

dadkaa • 1d • Dnes o 18:30
dakujem vam, za rady, vidim ze niesme sami, tak to bude musiet ist na silu, este som dostala jednu radu, ze mam zadrzat nos aby to nevyplula.... 😝 za hodinku ideme na dalsiu davku tak uvidime ako to dopadne. panadol davam tiez az nad 38.5 st,