Zakuckáva sa pri kojení. Čo mám robiť?

julianka99
26. okt 2009

Ahojte maminky..
mám na Vás prosbičku... Viete mi poradiť?
Moja mesačná dcérka ked pije z prsníka tak sa po chvílke zakucká mojim mliečkom a potom už odmieta papať a začne hrozne plakať... neviem či ju aj nebolí ☹ ☹
Mne mliečko dosť strieka tak to bude asi tým, ale ona aj dosť hltá tak neviem či to nieje jedno s druhým... Viete mi poradiť nejaký radu ako sa s tým popasovať?
Ďakujeme 🙂

mamutka
26. okt 2009

julianka, podla mna je to tym, ze mliecko rychlo tecie, ako pises, nestiha papat chudatko, skus si najskor odstriekat, nech netecie tak prudko, alebo si lahni na chrbat a malu na seba, nech musi tahat proti gravitacii...
ale najlepsie ak napises annaq, je tu tema dakujeme annaq.....

janinad
26. okt 2009

julianka, to je tym rychlym tecenim. Aj mne to maly robi. Mam problem len s jednym prsnikom. Normalne plakal hladom, ale k prsniku sa ani priblizit. Skus inu polohu, ako pise mamutka. Mne celkom pomohla v lahu na boku. Co nestihla hltat, jednoducho pusta von. Takto mi pije, ale v sede za ziadnu cenu.

gloria78
26. okt 2009

julianka, aj nám sa to stávalo, ale potom som prišla na to, že ak leží aj ono v malom sklone (hlavička trolinku vyššie) zvláda to. 😉

darla
26. okt 2009

julianka, aj moj maly sa obcas zakucka, ale papa dalej... ja ked mam velmi naliate prsniky, hlavne v noci, a on zacne papat, tak normalne nestiha prehltat a ked si zapinam podprdu, mam tu spodnu cast celu mokru, ako mu pocas papania steka mliecko 😀 nestiham stiedat a prat podprdy, asi si ju budem davat celu nad prsnik, aby som ju nemala stale taku mokru... 😵

julianka99
autor
27. okt 2009

Ďakujeme dievčatká 🙂 no v tom lahu to skúsime teda.. moc nam to nejde... a mne to stále príde že je to ešte horšie než po sediačky ked ležím... takto ju rýchlo zdvihnem a je... ale poležiačky je to dlhšie...
Tak vyskúšame a dáme Vám vedieť... :D

mneme
27. okt 2009

julianka, baby ti uz napisali, ze zakuckanie je sposobene rychlym tokom mliecka. ja som mavala ten isty problem u dcerky, dokonca vystupnovany refluxom - rychlo jej to tieklo, papala hltavo a potom ju z toho palila zaha. v lahu som sa dodnes nenaucila dojcit, ale nam situaciu vyriesila zmena polohy tak, aby bola hlavicka podstatne vyssie ako telicko.
dojci napr. v sede v klasickej polohe na predlakti, ale nozicky malej nechaj oprete o svoje lono, nie o ruky. alebo pouzi bocnu/futbalovu polohu, ale malu si nepoloz do lahu, ale drz jej zdvihnutu hlavicku. mozes skusit aj polohu, ktoru radi mamutka, i ked mne vadilo, ze som pri nej dobre nevidela, kedy malicka aktivne pije a kedy len cucka. dolezite je aj to, aby jej pri piti mliecko nestriekalo priamo do hrdla, idealne by bolo, aby jej tieklo hore na podnebie alebo doboku - to by mohlo pomoct. tie polohy na dojcenie sa asi trochu blbo opisuju, ale ked sa pozries do temy dakujeme annag a pozries si jej albumy, ma tam aj jeden, kde su polohy pri nadprodukcii - vyskusaj a malo by sa to upravit.

julianka99
autor
27. okt 2009

Ďakujem moc mneme asi si musím fakt naštudovať ten album annag, len kde ho nájdem... 🙂 Ťažko sa mi to takto chápe len z opisu.. chcelo by to foto :D No idem hladať... :D

mneme
27. okt 2009

julianka, prve tri fotky v 2. riadku

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

ale vhodna je v principe akakolvek poloha s vyvisenou hlavickou

petrzalkaa
29. okt 2009

julianka, mne poradila sestrička, že ked ti mliečko moc strieka, mala by si pred kojením trošku vystriekať do fľašky a kojiť až potom a skús ked už vidíš že sa malinká zadúša vytiahnuť bradavku skôr ako sa zakucká, umožníš jej tak nadýchnuť sa a ked a vydýcha,tak ju zas prilož a takto to opakuj.

catrine
16. nov 2009

Ahojte maminky, už som z toho fakt zufala, dúfam že mi budete vediet aspom trochu poradit. Moja mala ma dva týždne a strašne hltavo pije aj si pred tym odsavam mliečko ale nič nepomaha strašne rychlo mi doteka a mala za potom zakucka ale fakt dost brutalne. Možete mi poradit čo mam s nou robit ked sa to zase stane lebo som z toho dost nervozna a moc sa o nu bojím. Už som rozmyšlala že jej skusim davat moje odsate mliečko z flašky neviem či by to bolo riešenie.Prosim poradte

petrzalkaa
17. nov 2009

Ahoj catrine,tak ako som písala julianke,skús vytiahnuť bradavku skôr ako sa zakucká,nech sa predýcha a potom zas priložiť, viem,chce to vela trpezlivosti,ale časom sa to upraví....a keby sa zadŕhala, tak ju musíš chytiť do predklonu, aby jej to mliečko nezabehlo do dýchacích ciest....ešte skús počkať s fľaškou, malinká by si mala pomaly zvyknúť a nájsť si sama správny ťah sania,aby sa napapala....tak sa držte a skúšajte

catrine
17. nov 2009

Ahoj petrzalkaa no to s tym vytahovaním bradavky aj skušam ked už vidim že začina vela hltat, ako to myslíš že ju mam chytit do predklonu? S flaškou ešte počkam len včera som skušala lebo som už bola zufala ale aj z nej tak hltala takže nula bodov, pisala som aj annag a ta mi už pomaha tak dúfam že sa to ustali. Dakujem ti za odpoved pa

jenn44
17. nov 2009

ahojte baby, pozerala som ten album na prikladanie, tam je ze nema sa nostek dotykat, no moja mala ked pije, tak cely nos ma pricapeny naprsiach... ale pije pekne, snazim sa jej trosku uvolnit aspon jednu dierku nosnu, ale akoby jej to ani nevadilo... papa dalej, dycha cez nostek... myslite ze mam dobru polohu alebo nie? dakujem