Zrazu málo papá umelé mliečko. Prosím o radu!

adrolka
26. mar 2008

prosila by som maminky ktoré majú s týmto skúsenosť o radu: moja malá (2 mesačná) papá Bebu Alprem od začiatku. posledný týždeň mi však prestala jesť ako zvykla a stále sa to zhoršuje. Najprv vynechávala každé druhé krrmenie - buď vôbec nezjedla dávku alebo iba trošku. Zvykla jedávať 90ml. to trošku je buď 30-40-50ml. Čiže buď zjedla celé, alebo iba málo. No od včera večera už ani to nie. zje polovicu - ak vôbec - a "zhasla fajka". Viac ani "zaboha"!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Som z troho poriadne vykolajená. Dnes som ju zobrala na sono či nemá reflux - tichý reflux. Ona nevygrcáva prúdom, skoro vôbec negrcká, ale napína ju, chrčí, kýcha, ako by bola zachrípnutá, zahlienená. to sú vraj príznaky toho. nič jej nezistili. Ja neviem čo mám robiť. Mám pocit, že jej prestalo chutiť toto mlieko. Je také niečo vôbec možné? akoby jej už nerobilo dobre. Sama zmeniť druh mlieka zatiaľ nexcem, v piatok idem k doktorke a poviem jej nech nám predpíše iné mlieko.

adrolka
autor
26. mar 2008

Sorry náhodou som potlačila čo som nemala. Teda moja otázka je, či máte s takýmto skúsenosti. Ďakujem sopredu za vaše postrehy a pomoc.
Ešteže Bebu už nexcem ani vidieť, radšej by som jej dala nutrilon niektorý. 😖

prunti
26. mar 2008

no neviem ti presne poradit, ale tolko snad ano, ze moj bebu vygrckaval, lebo mu bola jednoducho tazka...doktorka vravela, ze beby su tazsie mlieka, teda sytejsie nez ostatne...u nas zmena prospela 😉

lendy1
26. mar 2008

adrolka, proč dáváš ve vašem věku Alprem 😲 ?
Alprem je pro nedonošené děti nebo novorozence, co potřebují rychle přibrat. Se nedivím, že to malá nechce jíst, to mléko je hrozně tučné a má dost vysoký obsah upraveného cukru a bílkovin, dává se fakt jen chvilku a není to mléko n běžné jídlo u kojenců. Dej ji Bebu 1 normální, H.A. (hypoalergenní) nebo A.R. (proti ublinkání)
jinak každou změnu mlíčka bych konzultovala s mudr 😉
My byli na Alpremu cca 2týdny, jelikož byl malý nedonošený a pak normálně na H.A.

adrolka
autor
26. mar 2008

Lendy, ježiš, vidíš ja som nevedela, že už by to nemala jesť, ale prečo mi to potom moja lekárka nepovedala, ona mi to predpisuje na recept!!!!!kruccináál, 😠 😠 😠 😠

lendy1
26. mar 2008

adrolka, ve 2.měsících fakt už ne, i když jsou holky narozený dřív 😉 . Zkus jim dávat tu H.A., když jsou nedonošený 😉 a kdyby vám ta Beba neseděla, tak se zkus s mudr. domluvit na Nutrilonu, ale chvilku to potrvá, než si na to nové mléko zvyknou...
Podle mě to zahlenění má na svědomí fakt ten Alprem díky tomu obsahu...kdyžtak jim cinkni na tu infolinku, co mají uvedenou na Bebě a zeptej se 😉

sks
17. apr 2008

Ako to dopadlo? Už papáte normálne?
JA mám teraz podobný problém so 4mesačným synom. On papá Nutrilon AR pre potvrdený reflux, pred dvoma týždň. sme prešli zo 6 jedení na 5, je tak cca 150ml - 200ml. Už dlhšie som pozorovala, že sem-tam nechce alebo zje málo, prípradne odmietol dávku, ale dnes sa ráno začalo so zjedenými 30ml mlieka a plačom, pochopila som, že ho bolí brucho lebo mu v ňom strašne škvŕkalo, nejak som do neho dostala asi 90ml, ďalšie jedenie bolo ako za tres, najskôr vyplúval, ale potom zjedol 150ml, ďalšie jedenie bolo podobne, ale dojedol 200ml, nokoľko pri tom spal a jedol. Je každé 4 hodiny, po troch mieko len vypluje a najlepšie papá tesne pred spaním. Mali ste niekto podobný problém?

julova
17. apr 2008

sks - my sme az taky problem nemali, ale nasej Terezke tiez moc A.R. Nutrilon "nesiel"....tiez ma potvrdeny mierny reflux...tak papame Nutrilon HA a pridavame na zahustenie Nutriton a je to OK 🙂...tak skus tak - dohodni sa s Dr. ci by to nebolo lepsie 🙂...my sme aj z BEBy na Nutrilon presli, lebo Beba nas strasne zapekala...a musim si zaklopat..Nutrilon HA + Nutriton je fajn...vobec negrcka a aj po priprave to nie je tak priserne spenene ako A.R. 😉

adrolka
autor
17. apr 2008

ahoj, no už je to dobré, zatiľ!!! zmenili sme mlieko Bebu na Nutrilon AR. Okamžite začala jesť všetko, vycucáva celú fľašu - 120ml odvtedy. len nám z toho častejšie kaká, ale už jej to mlieko vôbec nevybeháva naspäť. aj také môže byť že bábu prestane mlieko chutiť. to bol náš prípad.

petulienka
18. apr 2008

Adrolka,

my sme mali podobny problem, moj maly od narodenia bol prikrmovany Bebou a o mesiac si zmyslel ze mu nechuti a tiez malo papal, tak sme vyskusali vsetky ostatne mliecka, az nakoniec mu zachutl Sunar a ten papa dodnes 😉

sks
18. apr 2008

adrolka, nášho malého skôr nutrilon AR zapeká, kaká každý druhý deň, niekedy je to bez problémov, niekedy plače, žeby často kakal, to sa nám nestalo.