Zvláštne papkanie. Poraďte!

anavila
21. júl 2008

potrebujem radu, prosim. Moja mala ma 6 mesiacov. Kojim ju stale ale v poslednom case je to zlvastne, v noci papa normlane, kazde 3 hodiny sa budi a napapa, ale cez den takmer nic. Furt len troska popotahuje a to je vsetko, kde sa co suchne, hned sa obzera, a nepapa, a vobec nieje nervozna, je kludna, neviem z coho zije cez den. A k tomu mi odmieta prikrmy. Jedine co chce, je banan a mliecne kase, nic ine nechce, a to ani nemusim hovorit, ze potom kaka tak raz za tyzden, som z toho zufala. Nebadam na nej ze by pochudla

verdik
21. júl 2008

anavila, Adámek mi dělá to stejné, v noci papá pěkně , taky kojím a přes den je to cuc, cuc žádné dlouhé pití, jestli to trvá to kojení mimutku , dvě to je moc....říkám si, jak mu to může stačit, že něco musí pít a tak mu dávám častěji, ať aspoň něco pije, čaj mi moc nechce , naštěstí příkrmy mi baští aspoň v poledne a odpoledne už jsem mu začala ke svačince dávat přesnídávku, já zas do něj nemůžu dostat kaši žádnou, takže asi tak, nejsi v tom sama, ale taky nemám pocit , že by nějak chudl či byl protivný a tak už to moc neřeším, hezké dny a pevné nervy 🙂

abinka
21. júl 2008

anavila já už sice nekojím,ale v tomhle horku nechcou žádné děti jíst.Pokud není protivná a neubívá na váze tak to je dobrý.No s tím banánem to je blbý.Malej teď jí jen oběd a občas si veme kukuřičnou křupku.jinak pije hodně čaje.Jo a večer kaši. 🙂

serafinka1
23. júl 2008

Ahojte ja mám podobný problém ako Vy. S príkrmom som začala v 6 mesiaci. Všetko bolo super, pekne mi papala. Potom sme odišli na pár dní na výlet a tam som príkrmi stopla, lebo som mala veľa mlieka. Po príchode domov mi odmietala príkrm. nechcela nič, dokonca ani moje mlieko z lyžičky. Tak som na čas prestala prikrmovať a po týždni som to skúsila znova. No neúspešne. To čo predtým jedla bez problémov mi vôbec nechce jesť. V jeden večer som si sadla pred ňu a jedla som jogurt, začala dočahovať, že chce aj ona. Tak som jej rýchlo otvorila výživu a tú mi papala. Jeden deň len trošku, druhý deň trištvrte kelímku a tretí deň celú. Tak som skúsila aj inú výživu - zeleninovú s mäskom no nechcela. Ja neviem čo jej mám už dať. polievky nechce, výživu len ovocnú, ... ☹ a to už máme 7 mesiacov a týždeň. poraďte nejaký dobrý recept na príkrm, ktorý dávate Vy. Dakujem vopred.

kitty68
23. júl 2008

ja js teda zatim jen dala ochutnat kasi, mrkev a sladkou bramboru a ta ji hodne jede ale davam ji jen tak polevkovou lzici vic ne a zbytek kojim, v noci se mi budi jen jednou na kojo kolem pul ctvrte

annag
23. júl 2008

Dievčatá, podiel mliečka v zložení stravy v 7. a 8. mesiaci tvorí až 70% podľa tabuliek, takže sa vôbec netrápte s tým, čo Vaše detičky na začiatku chcú či skôr nechcú papať. Tuhá potrava je pre ne doplnok a stačí, keď zjedia lyžičku, dve príkrmu. Tie príkrmy môžu byť aj zdanlivo dosť jednotvárne, oni sa postupne rozpapajú, treba im jeden druh zeleninky, či neskôr ovocia a mäska ponúkať v malom množstve dookola niekoľko dní kým si na novú chuť zvyknú (aj 10-20 krát) . Až keď si bábo na jeden druh zvykne a nemá žiadnu reakciu, treba pridať ďalší druh. Nieto sa kde ponáhľať. Do roka, roka a pol by však malo vyskúšať väčšinu nových chutí. Deťom vo všeobecnosti chutí najviac to, čo jedia ostatní, najlepšie je jedlo z maminho taniera 😀 .

capricieux
23. júl 2008

nas maly tiez zo zaciatku nechcel moc papat, do kazdeho jedla som mu pridavala ovocne pyre (vyzivku), najprv viac a postupne menej a menej, poriadne a vsetko bez preberania papa prakticky len nejaky mesiac takze to pride 😉

serafinka1
23. júl 2008

dakujem baby, potešili ste ma.

martina46
23. júl 2008

my mame o chvilu 8 mesiacov a mala naozaj len par lyziciek. to jasam. vacsinou ale ani pusu neotvara, rypem sa jej v nej lyzickou 😅
vacsinou si to apaticky necha. a cosi obcas prehltne 😀 😒
no a mlieko, o tom radsej pomlcim 😔

scalia
24. júl 2008

Martina46: a co ti beruška celý den papá?

Naše holčička když už začíná mít dost, tak začne strašně divně vrčet,ale fakt dost. Mně to celkem už leze na nervy, je to dost nepříjemný. A začala jíst méně než kdysi. Bude jí 9 měsíců