Zvracajú vaše deti naschvál?

kili
27. sep 2008

Zvracajú vaše deti naschvál?
Mne sa zdá, že Adamko zvracia nachvál, keď nechce jesť a vie, že mu nič iné nepomôže, keďže ho držím, ani plač ani bránenie sa mu nepomôže, tak začal zvracať.

erikasadek
27. sep 2008

kili , tento problem som mala aj ja ked moj syn mal asi ten isty vek ak tvoj , kazde nie , alebo nesuhlas so mnou , bolo nutene vracanie , po dvoch dnoch mu to islo nadherne rychlo, na moje slak trafenie, dokazal zvracat aj 10 krat za den, ako znak nesuhlasu, byd s jedlom alebo celkovo, drzalo ho to 2 tyzdne, az pokial som nevybuchla , ja , a nedala mu najavo , ze ja rozhodujem a nie on a ze nema pravo takto vracat, ze si len ublizuje , ale takto si nic nevynuti skor naopak.
musela som byt porioadne presvedciva , pretoze prehltol a potom dlho nezopakoval, az po niekolkych mesiacoch , to tiez rychlo som ukoncila.

je to tazke, takto nas,bratako rukojemnikov, doslova vydieranie.... 😖

kili
autor
27. sep 2008

eri, no ten môj takéto niečo nepochopí, vysvetlovanie mi je na nič. jediné je, že mu dávam aj tak znova a znova. Našťastie nezvracia všetko, len mlieko al. keď je obed moc hustý. Ale teda už som si zvykla ho na jedenie vyzliecť, lebo nemáme dosť teplákov 😀

cazadora
27. sep 2008

kili já mám pocit že naše beruška taky zvrací naschvál u jídla když už nechce tak se začne jako dávit a když jí nenechám tak se prostě pozvrací(no ale ona to udělá třeba po 4 lžičkách má skoro v roce 7,5kg tak jí prostě nechat nemůžu), dělá to u masozel příkrmu, MM říká že to hrát nemůže ale on jí u toho nikdy neviděl, a hlavně když jí něco zaskočí a poblinká se necíleně tak je to prostě celý uplně jiný

kili
autor
27. sep 2008

aj MM tiež hovorí, že je to blbosť, že to nemôže robiť naschvál, tak preto som založila túto tému, že či to robia aj iné deti. Ja proste vidím, že to je nascvhál, keď sa začne dáviť ešte ani nemá vlašku v puse, len ho chytím na kŕmenie. Tiež je malý, má necelých 7kg v 1,5 roku, tak ho tiež nemôžem nechať, nech si je čo chce a koľko chce.

erikasadek
27. sep 2008

no u teba je to troch aine ako vidim, porad sa z lekarkou
ja som sa tiez poradila a mala moznost vidiet v akcii maleho , takze diagnoza bola jednoznacna, ano roby to naschvala , je to jeho kriza, takze nesmie a dost.

tiez netreba nutit, na konci , proste zaludok nezvlada
no moj to robil este ani nedal do seba lyzicku ,a lebo mimo jedla, proste aj na ulici, ked som mu nieco zakazala tak zacal vracat, a tu to bolo jasne, ze naschval...
porad sa s tvojou lekarkou, mozno je nieco ine za tym

kazde dieta je ine..

karot
27. sep 2008

kili,..................a nerostou mu zuby,když to dělá jen u jídla?Mě takhle Adam nechtěl jíst,tak jsem ho trochu nutila(udělala jsem to poprvé a naposledy,protože mě nenapadlo,že může trpět nechutenstvím skrz zuby 😔 a měla jsem dojem,že jeom trucuje ☹ )a začal mi zvracet.
Takže nenutím,pokud nejde vyloženě o 2.denní hladovku. 😉
Když neche jíst,tak ho nenutím a nechám ho hlady do dalšího jídla.Někdy mi před spaním nesní polívku a až se vyspí,vybouchá celý oběd.Někdy je to opačně a někdy si nedá ani jedno.

kili
autor
27. sep 2008

karot, nechať ich nejesť, tak to si fakt nemôžu dovoliť, sú tenkí ako prútiky a doktorka z nedonoseneckej to fakt sleduje, ako jedia.
opýtať sa doktorky (obvodnej), prečo zvracia, tak to fakt nemá cenu, ona je z nich úplne mimo a keď mi pred pol rokom nechcel jesť a ukazovala som jej, ako ho musím kŕmiť, že pri tom zjape a musím s ním doslova triasť, aby chytil cumel a začal piť, tak na to len mikla plecami, že hlavná vec, že to do nemo dostanem 🙄 . Časom sa naučil cumel vyplúvať a už som to do neho nedostala. Dostali sme sa do nemocnice a napokon museli začať sondovať. Keby predtým ona ho poslala na nejaké testy a pod., tak by sme sa možno tomu vyhli.
Teraz podňa mňa zistil, že pomáha zvracanie, lebo nepiť mu nepomôže, keďže diera je veľká ako svet, takže mu to tečie samo a ešte k tomu mu stláčam cumlík, aby to naozaj tieklo a nekŕmila som ho dve hodiny.
Myslím si, že je to naschvál, lebo on to začne robiť ešte predtým, ako tú savičku má v puse, začne kašlať takým spôsobom, že ho napína, potom mu dám do pusy flašku a hneď ho napne a on sa pozvracia.

marorlinko
27. sep 2008

ten isty problem ma aj moja kamoska maly ma 3 a pol roka a nechce jest ked daco nasilu zje, tak zacne vraciat dava si prst dnu do ust aby vracal, ona uz nema nervy nato caka kym ho to prejde a snazi sa to ignorovat uz, tiez neviem jak by som jej poradila,

misicka455
27. sep 2008

Ahojky , tak tohle přesně dělá dítě mé kánmošky, když je hubováni nebo tak něco tak si sám prostě navodí zvracení. Už jsem to parkrát viděla a je to fakt děsný.

erikasadek
27. sep 2008

Kili mas to tazke , ze na lekarku sa nemozes spolahnut, no robi to naschval nesedi mu to jedlo tak sa nuti;
skus ho neako odputat , ked papa , ja viem lahko sa to hovory, a horsie kona.
mas to tazke ked som pochopila tak je predcasne narodeny vsak?

cosi mu vadi, ale co , trebalo by hlbsie zatym ist no skus inu lekarku,
tazko sa radi na dialku.

u mna to bolo lahke vybuchla som a bolo po probleme, u teba to take lahke nie je
drzim palce , nech sa to cim skor vyriesi..;

draga
27. sep 2008

kili já ti teda do toho nechci kecat ale nač ho nutíš jíst když to pak stejně vyblinká? asi bych radila to co Karot a zkusila mu to dávat po menších dávkách...on je přece jen pidi a má maličkatej žaludek...Dála mi tohle dělal naštěstí jen 3 dny když byl nemocný (měl nějakou virozu) já do něj rvala jídlo a on že ne ne ne pak jsem mu to donutila a stejně to vyblinkal...zkusila jsem to pak mu dát třeba jen půlku a potom za chvíli druhou nebo mu dej nějaký keksík ať si to papá sám...vím, že to u vás s tím jídlem je na nervíčky protože je to takovej drobeček...a držím aplečky...jo a koukala jsem na fotečy už ti tvoji drobečci pěkně povyrostli 😵

kili
autor
27. sep 2008

draga, on nevygrcia všetko, len trošku, takže to nie je taká tragédia. Veľa toho určite nemá, lebo predtým jedol viac, ešte voľakedy, ale ja som mu to znížila, lebo tlačiť na silu do neho tak veľa som nechcela. Mlieko má hneď ráno, takže je hladný, ale aj tak ho nechce. Ale nemôže mať len sladké, takže do neho pchám aj to 😒 A dávať mu to ešte po menších dávkach je fakt na nič, on si za pol hodinu al. hodinu rohodne nepovie, že tak teraz to už dojem.

Ja som túto tému nezaložila preto, že chcem radu čo a ako, ale že či sú aj iné také deti, aby som to mohla povedať MM, lebo ten ma chce presvedčiť, že on si nič také vyvolať nemôže vedieť, že to by nerobi... a aj seba som chcela ubezpečiť

cazadora
27. sep 2008

kili já myslim že jo je to možný, člověk kterej to nevidí a neví jak se to dítě u jídla chová neuvěří u nás krmim malou jen já(takže mam opravdu přehled kdy to příjde v jaký situaci u toho jídla jak reaguje/ona jí strašně mizerně/) protože od nikoho jinýho nejí jen jeden týden jedla od MM a pak ale týden nejedla skoro nic 😔

kili
autor
27. sep 2008

caza, MM ho vidí jesť, ale aj tak si myslí, že to nerobí naschvál. Ale povedala som, že to robia aj iné deti (aj keď si to nenechal prečítať, lebo si myslí, že je to blbosť), tak hádam má aspoň červíka v hlave 😀

cazadora
27. sep 2008

kili já musim říct že mě už je i fuk jestli si MM myslí že to možné je nebo ne já myslim že jo a kdyby to nedělala a já o tom nemusela přemýšlet tak budu strašně šťastná 😉

tamia
27. sep 2008

kili,
a nemože to byť tým, že ked ho krmiš a on plače tak mu stiahne žalúdok a potom vyvracia. Moeje malej sa to stáva ked veľmi plače potom všetko vyvráti. Myslím, že pri plači viac zapojí brušné svaly a potom to ide von.

karot
27. sep 2008

killi,......................tak já vím,že některé děti zvrací i ze vzteku,když si něco vynucují.Tam jsme naštěstí ještě(a snad ani nedojdeme 🤐 )nedošli. 😅
Já mám vcelku hodné dítě,ale k šílenství mě někdy přivádí jen to jídlo.Je ale fakt,že my si "hladovku" dovolit můžeme.Adam měl v roce 11kg a podvýživeně nevypadá. 😅
Tak držím palce,ať je to brzy podle Tvých představ. 😉

kili
autor
27. sep 2008

tamia, on ani neplače, on sa hneď začne nadrapovať

tamia
27. sep 2008

kili,
nie je to nechutenstvo...?. skúsila si mu dať, ked ho začne nadrapovať z jedného jedla, niečo iné či by radšej nezjedol to?

draga
28. sep 2008

kili tak v tomto případě pokud chceš dokázat MM že si to může vyvolat sám...tak může 😉 Dála to taky umí pěkně začít nazvracovat 😉

matica2
1. okt 2008

ahojte. tak mne toto tiež robila dcéra ked mala asi dva roky. ona si vopchla prsty do úst a išlo. tak som jej raz nahnevaná povedala že ak nechce tak nebude, zatrhla som sladkosti a nehala som ju tak. potom si už aj sama pítala jest čo bola hladná. a teraz ju nehávam zje kolko chce a ked som spokojná tak majú aj odmenu. a mladšiu vôbec nenútim ona sama papá a zje kolko jej chutí. ked si myslím že papala málo tak jej za pol hodinku ponúknem niečo iné. obe majú také striedanie období ked im chutí viac a menej.

terezzka11
12. dec 2008

ahojte. dnes som sa dozvedela, ze aj moja mala zacala nasilu vracat pri jedle. dozvedela, lebo doma to nerobi. Urobila to u starej mamy a uz zopar krat. Tak teraz neviem, ako postupovat. Rozpravali sme sa o tom, dohodli sme sa, ze jej bude cez den davat mensie porcie a uplne jej prestane davat sladkosti (typicka stara mama) a po tyzdni uvidime, ci to bude mat nejaky ucinok. Ale ak mate nejaku radu, fintu, trik ako na nu, poradte prosim. Som z toho trochu v soku, lebo som netusila, ze take nieco dokaze a ani ma nenapada preco. Staru mamu ma rada, kazdy den, ked som v praci sa pekne hraju, prechadzaju, ucia sa, no proste je u nej rada. Ma sice rano vzdy namietky, ze nechce starej mame ist, ale to skor, ze nechce, aby som isla do prace, lebo ked k nej prideme, tak je rada, ze ju vidi a hned sa jej hodi okolo krku. Tak si myslim, ze prostredim to nebude. A doteraz to vobec nerobila. Zacala s tym min. tyzden a tento tyzden to neurobila ani raz, az dnes. Ale nic sa v jej rezime nemenilo, vsetko bolo rovnake... Tak nechapem, preco to vlastne robi a ako ju to oducit... 😢

amatula
13. dec 2008

ahojte...aj moj starsi zvracal pri jedle,alebo isiel kakat 😅dokonca odmietal uplne jedlo. je to na nervy.boli sme aj na gastro lebo som sa bala aby mu nieco nebolo.a zistili sme ze je to psychicke.teraz to robime tak ze ho nenutime,nechce nemusi.zakazeme akukolvek sladkost a on si to rozmysli.teraz ma aj take dni ze celi den len nieco vypytuje 🙂

slaviks
18. dec 2008

ja som to videla u kamoškinho malého drobca má 15 mesiacov a riadne so sa zľakla. Urobí to nechtiac, keď do seba napchá viac ako zvládne. Lenže on má mierny reflux, tak za to nemôže. Moja malá to nerobí naschvál nikdy, iba keď do nej pchám lieky.

sassi
18. dec 2008

naša mala vracala pri jedle, ked jej nechutilo alebo ju v školke nakrmili nasilu... proste ju natiahne a všetko ide von ... ale myslím, že to nerobí akor naschvál ... ved to ani nejde nasilu

V školke som krmenie nasilu zakázala, aj teraz v škole som povedala družinárke, aby ju nenutili, že ma tento problem. A doma tiež ked vidim, že jej nechutí, tak ju nenutim.
Tiež sa pravidelne povracala z niektorých liekov (antibiotiká, Kalciovy sirup), a tiež sa zvykla povracať od plaču, ked bola menšia.
Asi ma slabší žaludok, reflux nemala.

tomca
20. mar 2010

Ahojky,chtěla bych říci,že náš malý - 2 a půl roku-začal taky zvracet.Ale ne po nucení do jídla - jí celkem dobře-ale když hodně brečí.Nejprve měl jen kašel jakoby na zvracení,ale ted to ukončuje zvracením.Např.byli jsme bobovat a spadl.To brečel tak, až se pozvracel.Nebo musel zůstat u rodičů-ačkoliv má dědu rád - tak taky brečel až se pozvracel.No a naposledy to udělal dneska.Učím ho usínat samotného.Tak jsem mu přečetla pohádku-pustilala CD-dala pusu-nachala mu rosvícenou lampičku-řekla jsem mu že budu vedle koukat na TV a že má u sebe svojí opičku.Prostě vše co k uspávání patří.Po 2 min.volání mamí,mamí,jsem tam přišla,uklidnila a zase odešla.To se opakovalo asi dvakrát no a potřetí už jsem jenom viděla jak se vyzvracel na celou postel.Začínám být už docela neštastná.

rewq
20. mar 2010

Ahoj holky, tak my to máme podobně jako tomca, jen v menším rozsahu. Malá, když se vzteká, tak si strká ruce do pusy a jakoby chtěla vyvolat zvracení. Poprvé jsem myslela, že je to náhoda, ale udělala to už asi třikrát. Vůbec to nemá souvislost s jídlem. Absolutně ne! Zrovna minulý týden, když jsme se vraceli od našich a ona chtěla mermomocí půjčit klíče od auta, což nešlo, protože jsem řídila a byly logicky v zapalování. Vztekala se asi 15 minut po cestě. Doma se pak vyzvracela. Ale nebylo toho hodně, spíš si jen tak třikrát ublinkla. Ale za dva dny z podobného důvodu zase ☹

mikulka
21. mar 2010

Mně malý nezvrací naschvál, ale jakmile začne brečet, okamžitě ho to začne natahovat na zvracení, a pokud ho rychle neuklidním, poblinká se. Musím si dávat pozor, aby nebrečel, třeba u jídla mu musím dovolit vše, jinak by celý o vyblil.
Co s tím, nevím.

gabinaf
21. mar 2010

Tak náš malej začal naschvál zvracet v 10ti měsících a zvrací dál. Ne u jídla, když není po jeho. Nejdřív jsem z toho byla hotová a snažila se všemožně zabránit tomu, aby všechno (opravdu) vyhodil, ale pak jsem to jednou neustála a řekla mu, že jestli se pozvrací, tak v tom zůstane. Pozvracel se, v autosedačce před krámem a já tenkrát neměla s sebou nic na převlečení. Museli jsme dojet 25km domů, já teda skoro zvracela za jízdy, protože zvratky nesnesu, ale jemu se to tak znechutilo, že když mu teď řeknu, a´t se klidně vyzvrací, tak se sám zklidní. Ale je to jeho jediná chyby na kráse 😀

kacena_1
16. aug 2011

moj 16 mesacny syn ked trucuje, strci si palce do ust a napne ho na zvracanie, popripade zacne kaslat tak ze ho napne tiez, ked spadne, alebo ho nieco boli tak poplace a je ticho....co vy nato?