35+ a prvé dieťa

guccigirls
1. aug 2017

Ahojte,ťažko sa o tom píše ale skúsim 🙂...Obaja s manželom sme po 35tke a zatiaľ nemáme dieťa,no snažíme sa už 7.rokov.V poslednej dobre sa často stretávam s názorom že je už pre nás(mňa) neskoro mať prvé dieťa v tomto veku po psychickej stránke.Popravde neriešila som to nejak doteraz predsa len doba pokročila a žijeme iní život ako naši rodičia a star.rodičia ale nejak sa posledné týždne nad tým zamýšľam.Žienky predpokladám resp.dúfam že ste tu také tak ako zvládate túto situáciu?

marcelatje
4. aug 2017

@terezka1947 pretoze si dovolim zamyslat sa nad tym co bude s mojimi detmi a zavazne rozhodnutia nerobim tak, ze si dupnem pestovanou nozkou (ktora vyzera o 10 rokov mladsie) ze to chcem a hotovo, potom nech pride hoc aj potopa 😳

dai
4. aug 2017

@marcelatje ja ti aj tak stale nerozumiem🙂 aky je rozdiel medzi 35plus s pestovanou nozkou a tvojou nozkou co duma nad tym co bude za 20 rokov? Si ty lepsie nato co bude za 20 rokov pripravena? Ak ano ako to robis? To fakt myslis ze tym dumanim bude nieco lepsie? Ci si myslis ze ludia su blbi a myslia si ze vekom mladnu? Ci chces aby kazdy rozmyslal nad tym ze umre v 60tkr ci ma vyssiu pravdepodobnost ako umriet v 40tke?
Snazim sa fakt pochopit tvoje prispevky a co nimi chces povedat ale stale na mna dycha len akysi smutok z nich a obava... a ak ma byt vecna obava vysledkom toho dumania tak dakujem, neprosim si... clovek pod vplyvom negativnych emocii podla mna aj negativne vychovava, stavia sa k svetu - ty to nazyvas realizmus , ja pesimizmus... a ano, s takym pesimizmom je clovek skoro stary - uz aj v tej 35 zial☹

dai
4. aug 2017

@marcelatje a tiez nechapem preco sa podla teba pestovana nozka automaticky spaja s osobnostnou nedospelostou... teda ja verim ze tu pestovanu nozku mat budem... zdaleka to ale neznamena ze zavazne rozhodnutia robim dupnutim si... to ked yz chces tak skatulkovat a generalizovat skor pripada k zenam okolo 20tky ako zrelym 30tnickam...( aspon vo vacsine pripadov je clovek nielen chorlavejsi ako ty pises ale aj vekom zrelsi...)

bmuller
5. aug 2017

@marcelatje Myslim, ze sme odbocili od temy k podruznostiam ako vyzor v 60tke. Asi v tejto teme skor ide o zeny, ktore sa nezamyslaju nad rozmarom mat po 35 este dieta, lebo ho doteraz nemali z dovodu udrziavania skvelej postavy 😝 ale o zeny, ktore dieta napriek veku este nemaju kvoli vaznejsim dovodom, mozno nemali stastie na partnera, starali sa o choreho rodica, zo zdravotnych dovodov a pod.
Ano, vsetky starneme a v 6otke mozeme mat rozne problemy - LENZE to si ma taka zena 35+ povedat - no co uz, tak radsej sa do toho nepustim a idem umriet bezdetna, lebo ked bude mat dieta 20, ja budem uz stara? No nevravim, ze sa neda prezit pekny a zaujimavy zivot bez deti, ale pri tomto zmyslani sa zeny, ktorym sa dieta z vaznych dovodov mat do 35-40 nepodarilo, uz mozu ist rovno zakopat s myslienkou, ze sa toho vzdaju, lebo ved sa to uz nepatri mat dieta v takom veku ci ako...🙄
Mozno je to trochu ine u zeny, ktora ma napr.uz 2-3 vacsie deti a este teda v 40tke rozmysla "z rozmaru" po vonavom babatku ... tam sa da argumentovat, ze naco ti este bude, uz mas deti velke a budes mat v 60tke vnucata a radost z nich (nehovorim, ak sa jej babatko este podari nahodou, to samozrejme je pozehnanie). Ale bezdetna 35tka, ktora tuzi po dietati a ma na to podmienky a partnera, by mala mysliet pozitivne... a protiargumenty o jej zdravi v 60tke by mali byt na x-tom mieste. Navyse, ved sa budeme musiet kvoli dochodkovemu zakonu udrziavat fit minimalne do 65tky 😀

ludkka0407
5. aug 2017

Ja mam "uz" 35 rokov a mala ma za chvilku pol roka☺ja som nemala moznost mat babo skor,ale niekedy "zavidim" svagrinej,kt.uz ma deti velke a za chvilku bude babka😆😆mozno som uz stara,ale stalo to zato☺

marcelatje
5. aug 2017

@dai ja na tym nerozdumujem od svitu do mrku. Bola polozena otazka odpovedala som. Svojimi prispevkami sa snazim povedat ze ked robime nejake rozhodnutie mame brat do uvahy vsetky aspekty, nie len pozerat na to pekne co je tu a teraz. Ci z toho niekto upadne do depresie necham na kazdeho osobnom uvazeni.
Ano, som presvedcena ze na niektore veci sa clovek moze pripravit a moze ovplyvnit aj svoj zivot o dvadsat rokov. Ine su zasa absoutne neovplyvnitelne.

Beriem to tak, ze si prehliadla ze to nie ja som sa zamerala na fyzicno.

@bmuller kazdy sa musi rozhodnut na zaklade vlastneho uvazenia.

dharmasanata
5. aug 2017

Ja ti len chcem popriať aby sa vám narodilo krásne zdravé bábatko ♡ nedaj sa znechutiť rečami od žien ktoré už to svoje šťastie majú a nikdy nepochopia situáciu v ktorej si. Ja mám 32 ale zatiaľ ani nemám partnera s ktorým by som dieťa mohla mať a tiež počúvam reči z ktorých som miestami v depke ale čo už keď je môj osud inak napísaný a na to svoje šťastie si musím dlhšie počkať...veľa šťastia

kapurka270
5. aug 2017

@dharmasanata neboj ja som v tvojich rokoch behala po vyletoch a uzivala si slobodu.Chlapa som nechcela za kazdu cenu a uz nie takeho co ho budem vodit za rucicku.Rozvedeneho som tiez nechcela.A osud zariadil inak.Slobodny VS sa nasiel a teraz mam status vydatej manzelky s dcerkou ktora mala nedavno rocik.A vylety...rok sme nechodili a pomalicky sme zacali aj s nou.Neboj Tvoja polovicka beha po svete a caka na Teba.Drzim prsty pri vybere partnera.A na reci som ja mala 2 argumenty:1.ze vek mam na staru dievku len spravanie nie.2.Lepsie je byt v 40-tke vydata raz a stastne ako byt rozvedena s 2 detmi na hlave.Tieto argumenty stacili a rodina nerypala.

vanilka3
5. aug 2017

S mojim manzelom sme na tom podobne, ja coskoro 34 a manzel 37, brali sme sa pred 7 rokmi a odvtedy sme sa vlastne aj zacali snazit o babo. Vedeli sme, ze manze l ma problem v tomto smere, ale u mna malo byt vsetko ok. A ked sa predsa nejako nedarilo, tak sme to riesili pomocou IVF a stale este nie sme rodicmi. Moje kolegyne nam drzia palce, ale pocula som ich za chrtbom hovorit aj o tom, ze uz sme na to pristary, aby sme mali prve dieta, vraj mame si adoptovat nejake starsie alebo si uzivat a cestovat. Nechapu to, ked oni otehotneli sponntane a este pred dvadsiatkou. Ako by sa citili, keby boli na mojom mieste, na to asi nemysleli. Ale z takých komentárov si nic nerobim. Kym sme zdravy a ten maly batoztek stastia nemame, tak sa on budeme snazit. A drzim palce velmi aj vam.

lolalita
5. aug 2017

Prve som mala v 32 po 8 rocnom snazeni. Mam 34 a tuzim po druhom. Uz sa snazime rok. Napocuvala som sa takych reci, ze sa mi niekedy obracal zaludok. Ano, citim, ze som starsia, teda, ze nemam 20, ale do 40 hadam stihnem este jedno, ci dve deticky a urcite to s manzelom zvladneme.

ema234
5. aug 2017

@guccigirls ved ked sa ti narodi dieta v 35, tak ako 20 rocne budes mat 55 a buducnost nevieme nikto aka bude, su aj mlade maminky s malymi detmi a su chore, to tazko co bude nikto nevieme, keby sme vedeli tak robime veci inak.

leria
5. aug 2017

@dai si mi pripomenula tu moju mamku, mala ma az v 44 rokoch...vedeli sme sa sialene pohadat, v puberte si so mnou uzila...ale rada spominam na nase nekonecne rozhovory a klebetenie v kuchyni pri okne...kolko sme sa nasmiali...takze v mojom pripade ten vekovy rozdiel co sa tyka porozumenia, tam problem vobec nebol...

wanda52
8. aug 2017

ahoj, ja mám tiež 35 rokov, s manželom sa snažíme o dieťatko už tretí rok, absolvovali sme aj IVF, ale bohužiaľ neúspešne. Ale nevzdávame to, ideme si porobiť vyšetrenia (genetika, reprodukčná imunológia, hematológia) a potom plánujeme ísť do druhého IVF. Keby si môžem vybrať, určite by som chcela dieťatko skôr, ale môjho manžela som stretla až v neskoršom veku.. Ja si stará nepripadám vôbec, ale viem, že vek vplýva na kvalitu vajok a aj spermií, preto tú celú procedúru IVF mienim podstúpiť znovu, aj keď príjemné to nie je.. Keď chceš byť raz mamou, tak neváhaj a nepočúvaj múdre rady niekoho, kto nežije tvoj život. Ak chceš riešiť dieťatko, neodkladaj to zbytočne.

meandbaby
8. aug 2017

Ahoj, popprve vam radim zajst do centra reprodukc mediciny ak sa uz tak dlho snazite, po 30 je to uz problem, pisem z vlastnej skusenosti.Ja som.rodila v 36, porod som mala skvely.myslim si, ze nezalezi na tom, kolko rokov mas na papieri ale na tom, aky fyziolog vek mas.Teda ake mlade je tvoje telo a dusa.Niekto mladsi ma mozno viac opotrebovane telo organizmus ako ty.A to co hovoria ludia si nevsimaj.Mladsia uz nebudes a ked tuzite mat dieta, do toho

meandbaby
8. aug 2017

A kolegyna ma 43 a prave v juli porodila dcerku.Maju 17 rocny rozdiel medzi synom a dcerou.

klodyka76
8. aug 2017

@guccigirls ja som mala 35,5 roka, keď sa mi narodil môj vytúžený krpec....prvé a bohužiaľ aj posledné dieťa. Teraz má 5,5 rôčka a vôbec to neľutujem 🙂

alenka7780
8. aug 2017

Svoje prvé dieťa som mala v 32 rokoch po 5tich rokoch snaženia, 1xpotrat. Momentálne mám 37 rokov a čakám 2 zázrak. Nie každá nájde partnera v 20tke a otehotnie hneď, ako manžel na ňu "hodí trenky"... Držím palce, hlavu hore, momentálne to nie je o veku, ale o fyzickom a psychickom zdraví.

cichlida
8. aug 2017

Boze baby, niekedy mi staci precitat taketo veci a zistim, ze som nevdacna.muza som stretla v 18, prve v 22, druhe 24, chlapec potom dievca, su uzasni oni aj moj muz. Obaja splodeni na prvy sup.fakt stretne nas vela problemov, a uvedujem si, ze som mala zrejme stastie a v tomto smere som to vyhrala Neviem si predstavit "sialenu tuzbu po babatku" lebo som ju nezazila, ale myslim, ze by som sa snazila hoc aj v 40-ke. Takze smelo do toho zeny, prajem nech sa kazdej jednej zadari!!!

meandbaby
8. aug 2017

@marcelatje niekedy zit spontanne je korenie zivota a je to to, co robi zivot krasny.V oblasti lasky si clovek nenaplanuje.Mnohi sa o to teraz snazia, vybrat si cloveka svojho zivota podla kriterii ale o tom zivot nie je.Planovat v oblasti citovej sa nevyplaca a to plati ciastocne aj pri detoch.Clovek mieni, panboh meni.Necitala som tvoje prispevky cele od zaciatku do konca, tak ber tento prispevok ako doplnenie alebo postreh tak vseobecne bez narazky.

marcelatje
8. aug 2017

@meandbaby zmyslanie cloveka ovplyvnuje velmi vela faktorov. Kto ma bezstarostny zivot moze si dovolit luxus spontannosti, ja mam radsej nad niektorymi vecami kontrolu i ked nie vsetko sa samozrejme kontrolovat da. Kazdopadne si rada precitam aj ine nazory, dokonca nevaham prehodnotit vlastne. Clovek je tvor omylny a kym sa uci na vlastnych chybach je dobre.

kredog
9. aug 2017

ako sa da kontrolovat priroda? niekto otehotnie hned, inemu to trva a moze chciet kontrolovat. prvykrat tehotna som bola v 27,zial mimomaternicove, takze som prisla o jeden vajcovod. snazenie sa stazilo. 1.syna v 30, 2. v 35, teraz v 37 som otehotnela bez akehokolvek usilia, zial skoncilo to potrarom. Moja babka vravi" clovek mieni, pan boh meni." zivot treba brat ako ide, v podstate nemame nic pod kontrolou,pretoze vzdy nas nieco prekvapi, hlavne ked sme si isti, ze vsetko je ok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre