Aká je životnosť spermií?

padix
6. sep 2006

Ahoj,

my sa s manzelikom snazime zopar mesiacov, meriam si aj bazalnu teplotu, avsak nie je mi jasna jedna vec. Niekde som citala, ze kym dozreju "dospele" spermie, trva to aj 48 hodin. Takze z toho vyplyva, ze by sme sa mali "snazit" len raz za tri dni? Ak to bude kazdy den, je to vraj prave naopak najlepsia antikoncepcia. Viete mi niekto poradit?

lara1znk
6. sep 2006

Ja som pocula to iste, aj lekar mi to takto povedal ale nenazvala by som antikoncepciou. 😀

gedren
6. sep 2006

Ze by kazdodenni styk primo zabranil otehotneni, to myslim ne ;), kazdopadne se ale pri snazeni doporucuje ta frekvence 1x za 2-3 dny - po tu dobu tam ty spermie vydrzi nazivu, to znamena, ze nic "neprosvihnou" 🙂 a u chlapa stihnou zaroven optimalne dozrat k nejvetsi vykonnosti. Nejlepsi pro otehotneni udajne je vubec zadne teploty nemerit a akorat dodrzet tu dvou az tridenni frekvenci.

padix
autor
6. sep 2006

prave o to ide, ze chceme, aby bola pravdepodobost co najvyssia, takze skusame dalej 😀

protea
7. sep 2006

Já myslím, že byste měli zkoušet co nejvíc.
Ty spermie totiž dozrávají postupně, takže jsou furt nové a nové.
Horší je to ale s vajíčkem-to je bohužel schopno oplodnění jen 7-12 hodin a to je podle mne síla.
Přeju ať se to povede.
PS:užívejte si sex a hlavně nemyslete na to, že plodíte nový život

vero
7. sep 2006

Někde jsem slyšela, že optimální frekvence je při snažení jednou za 2 dny. 😉

alexandra
7. sep 2006

Spermie ziju 2- 3 dni, takze idealna frekvencia je raz za 3 dni.. Ten krpec co mi neda spat je toho dokazom 😅

domcek
7. sep 2006

No tak sa toho budem drzat vcera bola puza dnes pravdepodobne ovu tak s.....bude. 😉

silvitko
4. dec 2006

ta 2-3 zivotnost znamena ze, spermie ostanu zive v "utrobach" zeny alebo u muza?

len
4. dec 2006

No, pokud má k tomu spermie ideální podmínky (plodný bílkový hlen), tak PRÝ dokáže přežít i 5 dní, ty 2-3 jsou ale jistější 😉 Jinak samozřejmě v těle ženy - na vzduchu sperma velice rychle vysychá a spermie hromadně umírají třeba už za půl hodiny. Optimální je to prý 1x za 2-3 dny, pokud je ten plodný hlen, pokud není, je vhodné milování "načasovat" co nejblíž ovulaci. A taky pokud má chlap hodně kvalitních spermií, milování každý den naopak ještě zvyšuje pravděpodobnost. Narozdíl od případu, kdy je slabý spermiogram, potom se doporučují právě ty delší přestávky, aby se spermií "nahromadilo" více najednou 🙂 Každopádně jakmile se člověk miluje bez antikoncepce, otěhotnět se dá, ať je frekvence jakákoli 😉

mufy
4. dec 2006

u muže dozrávají spermie 2-3 dny, u ženy si můžou počkat na vajíčko 2 - 5 dní podle prostředí,zda je hleník v pořádku atd. 🙂

mufy
4. dec 2006

Pěkně napsáno len 🙂

len
4. dec 2006

No, ono pokud se bere dozrávání spermií jako takové, tak jim to ve skutečnosti trvá i několik týdnů 😀 Spíš jde o to poslední stádium, aby se jich tam nahromadilo dost najednou 😉

aaandrejka
4. dec 2006

spermie su naozaj najkvalitnejsie po 2-3 dnoch... aj pri odbere spermii pre umele oplodnenie odporucaju lekari 2-3 dnovu abstinenciu, kvoli tomu, aby sa dosiahla co najvyssia kvalita spermii

expertka8
4. dec 2006

maximálna životnosť spermií (3 dni)
😉

linle
4. dec 2006

snažilkovať sa raz za 3 dni sa odporúča párom, kde muž nemá dobrý spermiogram a nemá dostatok kvalitných spermíí. Preto sa čaká dlhšie, aby ich bolo viac. Zdravý muž sa môže milovať aj každý deň, na kvalitu spermií to nemá žiadny vplyv. Len ich počet mierne klesá, ale tak minimálne, že to nemá žiadny vplyv na oplodnenie. Aj kedy sa miloval každý deň, vždy ich bude dostatok na oplodnenie vajíčka.

V skutočnosti by sme sa mali snažilkovať, keď máme chuť. Nemali by sme sa nijako obmedzovať ale samozrejme to ani prehánať. U mužov so zlým spermiogramom je to už niečo iné 😉

iza
4. dec 2006

ahoj nedavno jsem cetla clanek ze zivotnost muze byt i 7dni! 🙂

len
4. dec 2006

No vida a pak někdo používá metodu plodných dní jako "spolehlivou" antikoncepci 😀 To abych se se svým cyklem "bála" už první den po MS 😀 Ne, vážně, dle mého pokud je nějaká šťastlivka, která má vzorný plodný hlen už týden před ovulací, třeba si tam spermie vážně počkají, ale když já jsem ráda i za pouhé dva dny "bílku," sebeschopnějším spermiím nedávám u sebe víc jak ty dva dny šance 😝

gedren
4. dec 2006

No, ne nadarmo ty "opravdu bezpecny" neplodny dny jsou az po ovulaci 🙂 - to nam kdysi kamarad krestan vysvetloval, co je to ta symptotermalni metoda a jak je to super a ze teda sice kdyz chce clovek jistotu, ze neotehotni, tak muze soulozit tak asi dva dny v mesici, ale ze jim to vyhovuje 🙂

len
4. dec 2006

No, tak nějak, při 22denních cyklech by mi opravdu moc "bezpečných" dnů nezbývalo 😀 A to mám prosím ovulaci velice přesnou... Nicméně je to fajn kombinovat s jinou metodou v těch rizikových dnech, pokud se člověk nechce milování vzdávat 🙂 Ale to už jsme někde jinde, mám pocit, že původní dotaz byl spíš z důvodů snahy o otěhotnění 🙂 Takže asi tak - je-li dobrý spermiogram, je fajn se milovat, kdykoli na to má člověk náladu, minimálně 1x za tři dny 🙂

lujza2
4. dec 2006

Teraz pozeram, ze padix, ktora povodnu otazku polozila sa uz tymto problemom zaoberat nemusi 😀 , ak dobre vidim, vsak 😀 ?

ikke
16. apr 2008

aliva • Dnes o 10:52
Ahojte, viete mi povedať ako dlho vydžia v tele ženy živé spermie ?
Pýtam sa, lebo som počula viac názorov.. Niekto hovorí 48 hodín, ale stretla som sa aj s názorom že až 5-6 dní..
Ja by som dieťatko chcela, ale manžel ešte váha. A tak sa mi ho darí "riskovať" iba v nepodných dňoch. Tj. cca 2 dni po ms a tak. Ale dúfam, že raz sa niečo stane !!!

poletucha • snž • Dnes o 10:58
aliva-ja myslim,ze to je hodne individualni...zalezi na podminkach,napr.hlenu a tak...takze asi nikdo ti presne neurci jak dlouho zrovna v tobe spermonici prezijou
Ale radsi pockala,az i manzel bude po mimi touzit

aliva • Dnes o 11:05
No, to je problém.. On by aj chcel, ale podľa jeho slov, stačím mu ja a je mu tak dobre.. Ale mám už 28 rokov a tak by som to už nenechávala dlho na náhodu, kedy sa rozhodne.
Raz, keď sme si mysleli, že som tehotná bol strašne rád a dosť sklamaný, keď to nevyšlo.. Takže to nerobím uplne proti jeho vôli..
Sľúbil mi, že tento rok si bábo spravíme, ale ja už by som sa do toho dala, nech sa to zbytočne neodkladá.
Ale ďakujem Ti veľmi za odpoveď !

efkas • snž • Dnes o 11:17
aliva,2 až 4 dny,ale bylo prokázáno,že i týden ,ale opravdu záleží na kvalitě atd.

meusicka • snž • Dnes o 11:22
ahojte, tak tato temicka ma potesila kedze akurat aj ja prezivam stavy ked pocitam ci nieco moze alebo nemoze byt. moja nadej pri kazdej takejto info troska stupa

andelka • Dnes o 12:10
Je fakt, že při dobrých podmínkách přežijí klidně 5 dní, 2-3 určitě. Ale stalo se i, že přežily 10 dní, prostě si počkaly na ovulaci. to je ale výjimka, bylo to pozorováno u 1 z 40.000 cyklů.

meusicka • snž • Dnes o 12:17
andelka... hmmm tak take stastie nema kazda mne by stacili aj tie 3-4 dni

andelka • Dnes o 12:28
meu: to nebylo štěstí ale smůla. nevyšly jim neplodné dny jako antikoncepce. Se sexu 10 dní před OVU bylo mimčo, to fakt si nečekali.

meusicka • snž • Dnes o 12:40
andelka, hmmm vsetko ma svoje pre aj proti. taka zena ktora ma casto prec manzela a chce mimi, by to urcite ocenila

andelka • Dnes o 12:48
To ano. Ale jsou věci, které člověk ovlivnit nemůže a to je právě životnost spermií. Někdy vydrží dýl, někdy méně, podle aktuálních podmínek.

meusicka • snž • Dnes o 12:51
tak mi ostava len dufat a cakat este 6 dni, ci sa postastilo

andelka • Dnes o 12:53
Tak to přeju hodně štěstí, ať se povede.

meusicka • snž • Dnes o 14:01
dakujem

expertka8 • Dnes o 14:04
Fakty o ejakulácii
* Priemerný počet ejakulácií počas života muža: 7 500
* Priemerné celkové množstvo ejakulátu počas života muža: 17 litrov
* Priemerná dĺžka trvania orgazmu: 4 sekundy
* Priemerné množstvo spermií v ejakuláte zdravého muža: 40 až 600 miliónov
* Životný cyklus spermie: 2,5 mesiaca od vývinu po ejakuláciu
* Životnosť spermie po ejakulácii: 30 sekúnd až 6 dní (v závislosti od podmienok prostredia)
* Vzdialenosť, ktorú musí prekonať spermia, aby oplodnila vajíčko: 7,5 až 10 cm

meusicka • snž • Dnes o 14:06
expert.... tak teoriu uz teraz pozname len ta prax

expertka8 • Dnes o 14:08
...prax????.....hla....
...4 dní před ovulací a 1 dne po ovulaci, tam je naděje nejvyšší. Spermie dokáže přežít asi 3 - 4 dny (někdy se uvádí že i 5 -6 dní po styku), vajíčko je schopno oplození 1 den po ovulaci.

meusicka • snž • Dnes o 14:10
expert, hmmm tak potom by to tento moj cyklus aj mohlo vyjst, dam potom vyledok ak sa potvrdi ta prax aj u mna

expertka8 • Dnes o 14:12
...kazdej z vas zelam objavenie tyx najkrajsix paliciek na svete
...byt mamou je uzasne

natasia1
5. nov 2010

Ahoj,..chcela by som sa opytať aka je životnosť spermii po ejakulácii,ak spermie ostanú na penise ako dlho sú schopné oplodniť po znovuvniknutí do pošvy?Dakujem za odpoved

kvetinka1983
27. dec 2013

prečo sa neumyjete???????

bedo3130
19. jún 2014

Zdravim. Tak ak sme to skusali pred ovulaciou lebo test ukazal len slabu ciarku. Hlien dosiel az po sexe. Tak je tu nadej na tehu?

nica123
11. dec 2020

@bedo3130 ahoj, otehotnela si prosím v tom cykle? Diky žať odpoved

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre