Akému dlhému času hovoríte, že sa vám nedarí?

aby
6. nov 2007

Akému dlhému času hovoríte,že sa vám nedarí?
Lebo ked tak čítam tak sem je to rok potom 7 no ja neviem,ale ja by som už po roku budem mať moc strach čo so mnou ešte je.
Kolko ste čakali na to kým ste šli k dokimu, že sa fakt nedarí.
Ja som po liečbe endometriózi a máme sa snažiť a za 3mesiace ísť na kontrolu. 😒

zuzula20
8. nov 2007

Ahoj Amy14, mas pravdu, teraz je toho volako viac. Alebo mozno sa o tom len viac pise. Ja tiez keby som bola vedela ze sa nezadari vtedy ked uz si clovek mysli ze je ten spravny cas, tak sa zacneme snazit skor. No co uz, ale aspon ze som to neodlozila zase na dalsi rok.

maryloou77
10. nov 2007

ahoj baby
tak ma napadlo ako vidim tie mlade baby ze ked je teraz taka zima strasna a maju odhalene na kozu oblicky ci je toto ta spravna cesta k dobremu zdraviu a kym si to uvedomia, cize im "pride rozum" uz su neplodne alebo maju problem 😖

margaretka11
10. nov 2007

ahojte. Maryloou, na toto obliekanie bola nesmierne alergická moja bývalá šéfka. Tá keď videla tie chabo oblečené mladé baby, ako sa producírujú v tejto zime v minisukničkách a s holými pupkami tak ju išlo rozhodiť od zlosti. Ona tiež vždy hovorila, že nech sa tie baby potom nečudujú, že majú problémy otehotnieť a vynosiť bábo. A tiež jej vadilo, že baby sú strašne vychudnuté. Jej nevadila štíhlosť ako taká, len jej vadilo, keď boli napr. vysoké baby kosť a koža, razila vtedy teóriu svojho gynekológa, ktorý vraj vravel, že k žene pod 50 kg by chlapa ani nepripustil 😉 . Ale to len tak na okraj a na rozptýlenie 😉

zuzula20
10. nov 2007

Ahoj Margaretka11, ono asi na tom nieco bude. Zena aby mohla otehotniet potrebuje mat urcite percentualne zastupenie tukov v tele.
A ja som tiez alergicka na chabo odete dievcinky v tejto zime. Mala som 2x zapalenu oblicku a to sa obliekam ako cibula. Takze ked vidim nejaku slecnu s holymi krizami, az ma zamrazi ked si spomeniem na tie bolesti.

margaretka11
10. nov 2007

Zuzi, o obličkách mi ani nehovor. Ja tiež nepatrím k tým, čo sa naľahko obliekajú a raz som to aj ja schytala s tými obličkami. Dúfam, že to bolo aj posledný raz, nikomu ten zážitok neprajem..

zuzula20
10. nov 2007

No to mas pravdu. Jeeej, ty si z BB. Aj ja 🙂

margaretka11
10. nov 2007

Vidíš ako pekne sme sa tu stretli 🙂

freyadee
10. nov 2007

ahojte babulky... chcela by som sa opytat, mali ste uz niededy zapal vajecnikov? a co ste robili.... ☹ dakujem za odpoved...

zuzula20
10. nov 2007

Ahoj Freyadee, ja osobne som nemala, ale zapal vajecnikov neni sranda.Urcite sa beru nejake antibiotika, ale tie uz asi mas?

freyadee
10. nov 2007

ee... nemam .... praveze... takze k dokimu mozem pekne v pondelok nacupitat... sakra... je to velmi zle? mas nejaku kamosku co to mala?

blucka
10. nov 2007

freyadee, nemala este zapal, ale urcite by si mala ist co najskor k dr., aby ti predpisal atb.

zuzula20
10. nov 2007

No to by si mala. Ak mas velke bolesti chod radsej na urgent.Ako vies ze su to vajecniky? Mas aj teplotu?

freyadee
10. nov 2007

neboli to vzdy len ked som vonku... ked som v nutry a vv teple tak je pohoda... inak na pravej strane... tak predpokladam, ze je to to, lebo som to inak este nemala.. a slepak to nie je urcite...

blucka
10. nov 2007

este k tomu obliekaniu mladych bab, mam segru v pubertalnom veku a tazko jej nieco vysvetlim o neskorsich problemoch z jej obliekania, tieto dievcata to musia naozaj pochopit sama. Ale je tiez pravda, ze vsetky svetriky, tricka predavaju neskutocne kratke, sama som s tym mala problemy.

freyadee
10. nov 2007

ved to blucka... dnesne mlade si nedaju povedat, hlavne, ze to dobre vyzera.... ja sa snazim dobre obliect, ale ked mame v robote stale taku kosu :(

zuzula20
10. nov 2007

Freyadee, tak tu navstevu gyndosa radsej neodkladaj. Neliecene zapaly mozu narobit vela sarapaty, zvlast ked sa snazilkujete.
Blucka mas pravdu, mlade baby maju svoj vlastny rozum. Skoda ze mnohe z nich sa poucia az na vlastnej skusenosti.

freyadee
10. nov 2007

zuzu tak hned jej v pondelok zavolam lebo mava stale vela ludi,,, dufam, ze nebude mat moc napratane... ano snazkilkujeme a moc by sme sa nepotesili keby bol z tohoto pruser :( nevies nejaku radu akoby som to aspon mohla zmiernit? prosim...

blucka
10. nov 2007

Moda je moda....
freyadee, drzim palce..
Kocky, dobru noc.

freyadee
10. nov 2007

diky blucka.. papa a dobru nocku 😉

zuzula20
10. nov 2007

Dobru noc blucka,
freyadee-ak nemas este stanovenu diagnozu, moc sa neodporucaju lieky od bolesti.A ak je to zapal tak ani teple obklady. Jedine co ti teraz viem poradit je snaz sa byt co najviac v teple a von sa dobre oblec.

freyadee
10. nov 2007

diky moc zuzu... budem sa snazit,,,, no idem uz aj ja do hajan... ledva mi klipkaju oci... dakujem za radu este raz.... si moc mila... krasne snicky... paaa

zuzula20
10. nov 2007

Dobru nocku a drz sa. Daj potom vediet ako si dopadla.
papa

freyadee
10. nov 2007

oki... dam.... papa a este raz diky...

maryloou77
11. nov 2007

vidim ze ste to pekne rozvinuli baby 🙂

redkvicka
11. nov 2007

Ahojte, my sa snazime 2 a pol roka a po roku sme boli v centre. Do roka by som to neriesila, lebo sa mi to zda skoro. A v niektorych centrach ta tiez nepreliecia, iba ta beru ako cislo v poradovniku.

zofa
11. nov 2007

Ahojte kocky,
my sa snazime uz 3,5roka a stale nic 😢

zuzula20
11. nov 2007

zofa ☹
a boli ste na vysetreni s drahym?
Neviem si predstavit cakat tak dlho na mimi ☹

maryloou77
11. nov 2007

a co vam na takom vysetreni urobia? opiste nam to, lebo my ani nevieme co by nas tam cakalo 🙂

zuzula20
12. nov 2007

No v prvom rade sa vysetruje u muza spermiogram (pretoze u neho je to len toto vysetrenie, kdezto u zeny ide o cely rad vys.) a potom sa az hlada pricina u zeny-vysetr. hormonal. profilu, sono atd. Ale tieto vysetrenia sa vaccinou robia pri viac ako rocnej snahe o mimi (pri pravidelnom nechranenom pohl.styku).

denka28
12. nov 2007

babenky, nam sa to podarilo po 6 rokoch.. viem presne co prezivate, dlhe mesiace plakania pri mrche, obdobie ked som sa otocila pri pohlade tehulky a tak.. bolo to hrozne a je to strasne nespavodlive.

u mna napr to zacalo tym, ze sa na mna lekar nepozrel 2roky lebo sme mladi, ani ja som z toho nerobila vedu vsaksme mali okolo 23. ale potom... nekonecne vysetrenia, kde mi po dlhych mesiacoch zistli ze ani nemam ovulaciu... potom presiel rok co som bola 2x na prefukovani vajcovodov, najprv LA a potom zospodu bez narkozy, to bolo nieco hrozne. hysteroskopia... a potom nas konecne poslali do centraneplodnosti, kde nam pomohli k babtku za par mesiacov 😵

jedna rada, necakajte na to aby ste sa nervovo zacali nicit! nebojte sa ist k lekarom, a su uz skvele centra,kde vam spravia vysetrenia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre