Ako beriete správu "čakáme dieťa" od kamarátiek?

nenka
9. sep 2008

Chcela by som sa spýtať všetkých snažiliek, ako prekonávajú také situácie keď im kamarátka, známa alebo niektorá žena z rodiny oznámi že je tehotná...neviem ako vás ale mňa vtedy prepadne samozrejme aj radosť z tej novinky a to úprimná, ale potom doma keď nad tým rozmýšľam tak mi to príde tak ľúto, že prečo aj ja nemôžem zažiť také šťastie, a som z toho potom taká akási smutná...no a potom ma najviac dorazí otázka a vy kedy budete mať už bábo...
ako to prosím vás prekonávate? možno u mňa je to preto také, lebo čakáme už roky na bábo a čím ďalej tým strácam viac a viac nádej... ☹

janula13
9. sep 2008

dici, ja este neviem kedy, zalezi co mi povedia v piatok, bud mi daju HA a budem cakat mesiac do dalsieho cyklu, cize ET niekedy zaciatkom novembra,ak mi nedaju HA tak zacnem od piatku pichat, ale to ani nedufam... 😉 viem ze ty uz pichas 🙂

dicinka1
9. sep 2008

JANULA..TY MA SLEDUJES CO? 😕 😀 😀 😀

nelia
9. sep 2008

Janula, ja Ťa chápem, že o IVF nechceš kamoške hovoriť.. ani ja nechcem (aj mňa to bohužiaľ budúci rok asi čaká)... bude o tom vedieť len najbližšia rodina a hotovo... je zbytočné to hocikomu inému hovoriť.
Dicinka, aj sa sa teším na tie "príjemné" veci spojené s tehu ako budenie sa v noci, bluvanie a pod. ... len nech to už je 😀 .. a to fakt nikto, komu sa za pár mesiacov snaženia podarí, nepochopí... ešte, že je nás tu tak veľa a jedna druhú vieme pochopiť.. 🙂 🙂 🙂 Ten, kto vymyslel koníka, je génius, však? 😀

dicinka1
9. sep 2008

ano..uz minulle som chcela napisat adminom..kto tu stranku vymyslel..ze mu podakuje..lebo tu som nasla skutocne kamaratky... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

cikyta
9. sep 2008

Dievčatá..dobrú noc a posielam na nôcku výrusík,tak sa velmi nezakrývajte paplonom 😀 😀 😀 TTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😔 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😔 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😔 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂

scarlette
9. sep 2008

kocky tak im podakujme spolocne, ja som tu tiez nasla oporu v nelahkych chvilach a kopu kamosiek 😉

V D A K A !!! 🙂

scarlette
9. sep 2008

ciky par si ich uchmatnem rychlo, hadam mi vajka narastu mnam mnam 🙂

dobru noc

dicinka1
9. sep 2008

ciky..ja sa neprikrivam...neze mi daco pojde do pipiny...
scarlette...tak nech im niekto napise...za nas vsetky..tehulky...a netehulky..a snazilky... 😵

cikyta
9. sep 2008

Za málo scarlet.........A dici,to výrusíky do pipinky!..............Vieš? 😉

dicinka1
9. sep 2008

😀 😀 😀 😀 😀

scarlette
9. sep 2008

kocky inak vcera mi dalsia kamoska povedala ze je tehu, ze ani nevie ako sa im zadarilo ☹
ach jo

nelia
9. sep 2008

Scarlette, neboj sa, aj ty raz budeš zvestovať tú radostnú novinu 😅
Cikyta, dík za vírusy.. aj ja si zopár chytím, mrcha by totiž mala doraziť každú chvíľu, tak by sa mohla tých vírusov zľaknúť a pre istotu 9 mesiacov neprísť 😉 😝
DOBRÚ NOC 🙂

nenka
autor
12. sep 2008

ahojte dievčatá 🙂
no dnes som sa zasa dozvedela tú šťastnú novinku od jednej známej...a o tej viem že deti veľmi nemusí...a predstavte si povedala mi: no ja neviem či si to mám vôbec bnechať keď si predstavím to vstávanie v noci a keď mi bude stále blačať.
no povedzte čo je to za spravodlivosť!!! 😠
čo já by som za také starosti dala...tak som jej aj vravela že len nech si to váži , že čo by iné za to dali a pozerala na mňa akoby si myslela že som nejaký blázon...

dicinka1
12. sep 2008

nenka..tak to hej...aj ja...co by som dala za to,aby s tu ozyval dedska smiech..a plač.. 😒 ☹

nelia
12. sep 2008

Nenka, uplne Ťa chápem, spravodlivosť na svete bohužiaľ neexistuje.. dnes došla zase mrcha a to som 32DC, takže mi pomaly začala robiť nádeje, že nepríde a to je ešte horšie 😠 .. mimochodom to bol hádam náš 50-ty pokus 😖
Aj tak verím, že sa raz dočkáme a budeme oveľa lepšie maminy ako tie, čo sa k materstvu stavajú tak otrasne, uvidíš 😔 .

emjee
12. sep 2008

ja viem, ze otazka znie inac, ale kedze som si prezila aj to nekonecne snazenie sa a viem ako sa clovek citi, ked v okoli zase ohlasi niekto tehotenstvo a ty len cakas na to svoje a kde sa pozries same tehule ... a potom jedneho krasneho dna zistis, ze si prestupila na inu lod, smerujucu do porodnice a mas to setrne oznamit okoliu (a najma takym, o ktorych vies, ze si tehotenstvo nesmierne zelaju, pripadne maju za sebou neuspesne pokusy) - ani to nie je zrovna prijemny pocit 😔

danuska24
12. sep 2008

emjee - suhlas
ja som pomaly 2 roky ,,nakukala,, do kociarov a pozerala na bruska a zavidela .. (v dobrom)

moncika15
12. sep 2008

ahjte 🙂
mna osobne "znici" aj sprava ze sa niekto zacina snazit 😔
pretoze vsetci okolo hned otehotneju a ja stale nie ☹
dnes mi taku spravu oznamila kamoska ktora uz raz na prvykrat otehotnela a bola na potrate 😔

nenka
autor
14. sep 2008

baby no čo už narobíme...nič iné nám neostáva len čakať kedy aj nám bocian prinesie malý balíček...

marcelka82
14. sep 2008

Ahojte. Môžem sa pridať? My sa snažíme už 7 rokov. Je to ťažké. Teraz to zvládam ťažšie než pred IVF. Ale nádej umiera posledná. Najhoršie bolo, keď mi moja mama povedala, že sestra čaká 3 dieťa. Sestra potom bola povyšenecká. Neuvedomovala si, že svojími rečami mi iba ubližuje. Raz som to už nevydržala a povedala som jej, že nie každému je dané ľahnúť s chlapom do postele a výsť z tamadiaľ tehotná. Vtedy si začala dávať pozor. Ale nikdy sa neospravedlnila. Doma si často aj poplačem. A som hrozne zlá, keď vidím v správach, ako niekto utýral, alebo len tak vyhodil svoje vlasné dieťa, ktoré nemalo šancu cítiť lásku.

janula18
14. sep 2008

Tiež by som sa chcela pridať.
My sa snažíme 2 roky. a hoci mám už 3 ročného chlapca, aj tak to už nezvládam, keď všetci okolo otehotnejú na prvýkrát a my nič. A hlavne ma hnevá, ked sa švagrina sťažuje, že sa im vždy podari na prvý krát a ani si to robenie "neužijú". Ani je si to už neužívaam, lebo stále rozmýšľam akú polohu by sme mali skúsiť a potom aby som mohla zostať ležať aby sa zadarilo a tie "lenivé sperm." dostali šanču.
A tento týžden mi sestra oznámila že je tehu, tak som ju vystískala, zagratulovala a povyzvedala a doma -prerevala. Z rodiny len ona vedela, že máme problémy, dokonca mi zháňa lieky pre manžela (robí v lekárni), a tiež som si aj včera porevala ako sa zmenilo jej správanie - tiež bola povyšenecká, a mala som pocit že ju otravujem.
Tak sa všetky držte. Musíme myslieť pozitívne - nič iné nám asi neostáva

katarina822
14. sep 2008

ahojte aj ja sa pridavam k vam a pocitujem to co vy sestra mladsia na prvykrat im vyslo ostala tehotna my sa snazime 2roky aj sa clovek tesi blahozela a potom pocituje lutost preco ja nie atak podobne vsetky moje spoluziacky zo zakladnej aj strednej maju babo kamaratky.mam dokonca 2kamaratky s bruskom. a stale sa pytaju kedy my a mne sa tlacia slzy ☹

boncusik
14. sep 2008

Ahoj holky,

pirdávam aj ja svoje pocity. Po 5 rokoch snaženia, ma tento týžden správa švagrinej že je zasa tehotná dorazila, pogratulova som jej a tešila a doma prerevala 3 dni. Posledný krát ked švagrina bola tehotná som bola aj ja po IVF a potratila som, teraz idem na medzi tým už 4 IVF a zasa sa bojím , že sa to zopakuje.Budem sa pozerat na jej bruško, prídem ju pozrietdo porodnice a kočíkovať ale ja ja bude stále len snažilka, Dúfam, však že nád sa teraz už prelomí.A aj mne to už raz vyjde.

majte sa snažilky krásne a nech už nikdy nesmútime pri pohlade na teho. brušká a kočíky, lebo aj my s týmto štatným raz pridáme! 🙂 🙂 🙂

maciatko31
14. sep 2008

Ahojte, už sa nemienim ďalej ničiť tým, že kolegyne alebo kamošky sú tehotné. Po mnohých pádoch a preplakaných večeroch som sa rozhodla, že si nájdem niečo, čo ma bude napĺňať. A hoci som šport nikdy extra neobľubovala, začala som som plávať a cvičiť Mojžišovku. Na správy o tehotenstvách kamarátok už nemám čas. Po práci si idem poriadne zaplávať /voda nesmierne ukľudňuje myseľ/ a večer ešte cvičím a túlim sa k manželíkovi. Môj cieľ je byť maxi pripravená na IVF.

vevoncek
15. sep 2008

Ahojte no ja som túžila po bábätku už dávnejšie, ale manžel nechcel, lebo som bola na vysokej a po vysokej som nemala žiadnu prax skrátka poslúchla som ho aby bolo všetko ako má najskôr dom potom strom...Ale medzi tým som trpela, lebo ja som sa už na to cítila a najskôr mi sestra oznámila že je tehu a mala len priateľa pár mesiacov a spravila to kôli tomu, lebo som jej povedala že aké by bolo prvé vnúča vzácne že by ho všetci z lásky zjedli a potom mi oznámila kamarátka že je tehu,potom ďalšia s tou sme mali v pláne že budeme spolu,chodíme aj k tej istej dotorke potom otehotnela švagriná, ktorá sa tomu dlho bránila,lebo sa bála pôrodu a keď ju vidím ako si to teraz vychutnáva a ako zbožňuje svoje dieťa a dala by mu aj modré z neba tak ma to dosť mrzí že ja ešte nič(snažíme sa 3 mesiac-nie je to dlho ale túžba po bábätku už je pár rokov)No a prišla som z dovolenky a dozvedela som sa že kamarátka z detstva je tehotná a že moja segra bude mať možno 2 dieťa, lebo doktor jej oznámil že bude teraz alebo nikdy a najhoršie na tom je že s mužom si nerozumeju nie sú zabezpečený majú dlhy a nevedia sa ani o dieťa postarať keď sa segre narodil prvý syn hodila ho babke na krk že mala ťažký pôrod ale kto má dnes ľahký???A ešte sa bude sťažovať ako ho vychovali.Ide ma poraziť z toho.
Ja mám 26 užívala som 8 rokov HAK a snažíme sa 3 mesiace a snažím sa to brať ešte tak optimisticky že to nie je ešte dlhá doba a že keď sa po roku nepodarí začnem behať po vyšetreniach ale dúfam že sa to podarí do toho roku ale každý mesiac som dúfala že už som dokonca som mala aj príznaky a nič

dicinka1
15. sep 2008

vevoncek..silno ti drzim palceky..a pevne verim,ze to nebudes mat take tazke ako mi co chodime do car...

mary.la
15. sep 2008

ahojte, pridávam sa do klubu 😅 aj v našom blízkom okolí sa s detičkami roztrhlo vrece, len nám sa zatiaľ akosi neušlo. Ja to riešim podobne ako aduska222, ale aj tak je to veľmi ťažké a každú takúto " novinku " preplačem pod paplónom. Jasné, že verím, že bude lepšie, inak by sa to ani nedalo, len je to už dlho a ako ste písali, človek časom zistí, že niečo dôležité v jeho živote chýba. Tak nám všetkým držím pršteky a držme sa hesla " dopraj a bude ti dopriate" 😉

janna1830
15. sep 2008

nenka, mas inak super motto 🙂

ja mam dve deticky a mne neviem, ci bude niekedy dost... 😝 ale vzdy sa tesim, ked niekto caka, tak to stale tak prezivam... drzim palce kazdemu, aby to zazil, kto to zazit chce...nenik , aj tebe, nadej nestracaj NIKDY...

honey777
16. sep 2008

Dievčence moje, týmto obdobím prejde ako vidím každá z nás snažiliek. Patrím medzi vás takmer 2 roky a prešla som si rôznymi obdobiami. Spočiatku som brala neúspech ako normálnu vec, a verila som, že už ten ďalší cyklus sa určite podarí. čas však plynul, ale stále nič. Spočiatku mi bola infoška o novom tehotenstve v okolí ako niečo fakt milené, s myšlinkou, že veď aj ja budem čoskoro. Lenže časom saom sa dostalal do stavu silnej závisti o ktorej tu je reč. Nedajbože sa dozvedieť o tehotenstve kolegyne či inej ženy, ktorú som „nemusela“, a ešte keď k tomu dodala, že „ani neviem ako sa to stalo“, alebo že „sme to ani nechceli“. Vtedy im nato odpoviem „a ty nevieš aké sú formy antikoncepcie ? “ Spomínam si na jednu návštevu u Dr., keď už som si fakt myslela, že sa to podarilo, a keďže išlo o vyš. horm.profilu som tam musela ísť v 1.DC (ktorý je nejhorší), bola plná čakáreň tehuliek... Slzy mi tiekli od žiaľu. Veď to poznáte. Ale od určitého času, neviem čo sa stalo, už to nieje také silné. Myslím závisť, ale je tam. A hovorím si, veď už by mohol byť rad na mne, tak ma nepredbiehajte. Všetkým nám prajem si nájsť //. Vtedy to všetko začne a budem brať s veľkou pokorou každý nepríjemný pocit spojený s tehotenstvom.

nenka
autor
17. sep 2008

Marcelka tak sme potom dve aj my sa snažíme 7 rokov...a čo všetko už máte za sebou?? My 1 krát UO, psychotronika, bylinky, vitamíny....

janula18 daj potom vedieť aké lieky zohnala tvoja sestra aj môj mangelík má taký istý problém...papkal tri mesiace aj Profertil, ale tri mesiace je málo, ale krabička na mesiac víde len 1400 Sk...ale známa mi vravela že by mohol ísť k urológovi aby mu ich predpísal keď má taký problém a nemusela by som toľka platiť...

maciatko31 máš úplnú pravdu človek sa nemôže stále len tým zaoberať...potom by sa ešte zbláznil...

vevoncek...držím palce ....neboj aj my sa raz dočkáme...treba veriť

janni1830 ďakujem pekne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre