Ako beriete správu "čakáme dieťa" od kamarátiek?

nenka
9. sep 2008

Chcela by som sa spýtať všetkých snažiliek, ako prekonávajú také situácie keď im kamarátka, známa alebo niektorá žena z rodiny oznámi že je tehotná...neviem ako vás ale mňa vtedy prepadne samozrejme aj radosť z tej novinky a to úprimná, ale potom doma keď nad tým rozmýšľam tak mi to príde tak ľúto, že prečo aj ja nemôžem zažiť také šťastie, a som z toho potom taká akási smutná...no a potom ma najviac dorazí otázka a vy kedy budete mať už bábo...
ako to prosím vás prekonávate? možno u mňa je to preto také, lebo čakáme už roky na bábo a čím ďalej tým strácam viac a viac nádej... ☹

marcelka82
17. sep 2008

Ahoj nenka. My máme za sebou IUI (neúspešné) a IVF+ICSI (biochem. tehotenstvo). Po IUI sme sa dlho spamätávali. Skrvacala som tesne pred vianocami a manžel to vzdal. Nemala som od neho dostatočnú podporu. Vlastne aj dnes ma viac obdivuje než podporuje. Potom sa nám na poisťovni stratila žiadosť na IVF, takže sme zase iba čakali a nakoniec som ju poslala znova a potvrdili.

marcelka82
17. sep 2008

Nenka a psychotronika máme tiež za sebou.

libka1
17. sep 2008

Kašlite sa na otázky kedy, aj váš čas príde, treba veriť 😉

nenka
autor
17. sep 2008

Marcelka a smiem sa spýtať u ktorého psychotronika ste boli, teda v akom meste? My sme boli v dedinke pri Zlatých Moravciach...a čo vám povedal, nám určil dva dátumy kedy máme pracovať-snažilkovať sa ale nič z toho...

libka ja verím 😉 ....po siedmych rokoch ani sama neverím tomu že ešte verím 😉 🙂

janula18
17. sep 2008

Nenka
Manželovi môj doktor napísal Argin-in, L-carnitin, Calibrum, Tribulus (na tri mesiace nas to vyšlo asi 2500) bral to tri mesiace a nezabralo to, potom bral aj Q10 a najnovšie mu doktor odporučil tiež Profertil, ale v podstate má rovnaké zloženie ako čo bral doteraz, tak tomu nedávam veľké nádeje. A ten profertil nie je na predpis, musís si to platiť sama. Manžel ma asthenozoospermiu neznámeho pôvodu, tak si všetky vitaminy musíme hradiť.

scarlette
17. sep 2008

libka ale niekedy verit nestaci...hlavne ked ti uz cely proces "pocatia" riadia lekari...

nenka
autor
17. sep 2008

Janula18 ten Argin-in je na predpis? všetko ostatné čo si vymenovala užíval aj môj a nič a má presne tú istú diagnózu...tak si držme palčeky aby sa našlo niečo pre tých našich chlapov na zlepšenie plavcov 😉

scarlette veriť nestačí ale bez vieri by to vôbec nešlo 😉

marcelka82
18. sep 2008

My sme boli tu v Michalovciach. Ale žiadna sláva.

janula18
18. sep 2008

nenka
ten argin-in sa môže kúpiť voľne v lekárni ale jedno balenie asi 45tb. stálo asi 1000,-. A nepomohlo to, aj ked môj doktor, ktorý nám to napísal , tvrdil že do troch mesiacov určite prídem že som tehu, no nekonalo sa, tak o to som bola viac sklamaná, lebo som mu verila že to teda zaberie. A naviac mi vadí, že nás stále len naťahuje a mne sa nechce stále čakať, že však uvidíme.
Tak sa drž s nech im tie vitamínky konečne pomôžu a máme skoro // 🙂

kolenia
6. júl 2010

Tak my ked sme s manzelom boli u kamosky,tak nam oznamila,ze je tehotná.Zostala som v znepokojeni,pretoze s partnerom sme sa o dieta pokúsali uz dlhsiu dobu.Hned,ked sme prisli domov som sa vyzliekla manzelovi pohladila jeho vzácnost a vlozila ju do seba,hoci to bolo zbytocne ,pretoze vtedy som uz tehotná bola.Aspon sme si v tú noc uzili. 😵 😵 😵 😝

dicinka1
29. júl 2010

@kolenia 😀 😀 😀 😀

jajka74
12. máj 2013

ahojte som tu nová,ale aj ja chcem prispiet s mojim názorom.Tak mne ,ked kamošky oznámili,že su tehotné/a za posledný polrok ich bolo tuším 3-4/,išla som sa zbláznit.ale zároven som im to priala.a zároven závidela a kládla si otázku Prečo ja nie?

linn32
12. máj 2013

@jajka74 vzdy to je tazke,ked sa niekomu podari a nám stále nie..ale po tych rokoch, co my snažíme a kamoskam sa podari,som stale viac nad vecou..možno navonok to nik nespozoruje,ale vnutorne prezivanie je u mna lepsie..vela krát mi robilo problem po narodeni sa ist na ich deticky pozriet..ale ked som deticky uvidela, to je taká krasa,ze som zabudla na vsetky tie pocity🙂 (dovtedy pokym niekto nehlesol:tak teraz ste na rade vy. Teraz sa to uz vam podari.a pod.-ale sa snazim pochopit aj ich, chceli len povzbudit 🙂 )

vejavika
15. máj 2013

Ahojte,tak ja tiez patrim do tejto temy,popri mojom usili otehotnela hadam kazda zena,od rodinnych prislusnikov,cez zname aj kolegyna,zaroven najlepsia kamoska,ktora si povedala,ze v 32 chce mat 2 babo no a tak aj bolo.Ja sa o to s mojim milym pokusam 4 roky a nic,pozdravujem@scarlett ktora to pred rokmi pekne napisala,ze niekedy verit nestaci,ked ti cely proces pocatia riadia lekari,ale hlavne,ze ti to vyslo 🙂 🙂 🙂 Baby musime byt silne a ustat tuto skusku,aj ked velmi nespravodlivu.Ja som nikdy nezavidela,tym stastnym snazilkam ktore sa dockali,akurat ma bolelo,ze preco prave ja nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre