Ako beriete správu "čakáme dieťa" od kamarátiek?

nenka
9. sep 2008

Chcela by som sa spýtať všetkých snažiliek, ako prekonávajú také situácie keď im kamarátka, známa alebo niektorá žena z rodiny oznámi že je tehotná...neviem ako vás ale mňa vtedy prepadne samozrejme aj radosť z tej novinky a to úprimná, ale potom doma keď nad tým rozmýšľam tak mi to príde tak ľúto, že prečo aj ja nemôžem zažiť také šťastie, a som z toho potom taká akási smutná...no a potom ma najviac dorazí otázka a vy kedy budete mať už bábo...
ako to prosím vás prekonávate? možno u mňa je to preto také, lebo čakáme už roky na bábo a čím ďalej tým strácam viac a viac nádej... ☹

dicinka1
9. sep 2008

nenka..ja tak isto..uprimne sa s toho tesim..a velmi....ale zaroven pocitujem zavist..ale nie v zlom... ☹

nenka
autor
9. sep 2008

dicinka 🙂
ved ani ja v zlom len neviem prečo ma to tak vždy prepadne...a to som si myslela,že to zvládam, ale teraz čaká bábo moja naj kamoška a ja jaj to z celého srca úprimne prajem, lebo aj ona chudiatko koľko na to čakala,ale jej drahý s ňou nechce chodiť k lekárovi tak ma poprosila aby som s ňou chodievala ja,že je to pre ňu lepšie tak som samozrejme súhlasila, ale keď som tam s ňou sedela a videla toľko šťastných tehotných žien, a potom aj ona mi s radosťou ukázala tehotenskú knižku, tešila som sa s ňou to je jasné, ale potom ma to doma tak prepadlo...nie závisť...ale smútok,že či sa ja vôbec niekedy niečoho takého dožijem... ☹

lauritka
9. sep 2008

nenka ja prezivam podobne veci, ale snazim sa pozerat dopredu a verit, ze sa stastie raz usmeje aj na nas 😉

danka24
9. sep 2008

nenka ja to poznam tak isto z vlastnej skusenosti .. my sa snazime 2roky a otehotnela mi segra pre 9 mesiacami som to znasala tazko a teraz mi to oznamila svagrina ktrora sa snazila 2mesiace a hned otehotnela a zaroven aj kamoska.. tesim sa ale je mi do placu ked si spomeniem ze ja este stale nic... nic ine neostava len verit a dufam ze do konca roka budeme tehotne vsetky... 😵

cikyta
9. sep 2008

Pre mna bolo horšie iné-V den môjho ET išla segra na potrat. 😔 (Vtedy to bol môj neúspešný ET. 😔

danka24
9. sep 2008

cikyta je to hrozne..niektore zeny si to vobec nevazia.... my by sme cokolvek za to dali aby sme mali babo...

prajem ti uspesne tehulkovanie... 😵

adikab
9. sep 2008

ahoj Nenka. My sa snazime uz druhy rok a je nam dopriaty len neuspech. Medzitym stihla moja kamaratka 2krat otehotniet ..je kamaratka este z detstva a vzdy sme si planovali, ze raz budeme kocikovat spolu a tak. Popravde ..zavidela som jej a chcela som, aby tie dve // boli na mojom teste a nie na jej. Vies ona otehotenstvo brala na lahku vahu ..a ja by som si to vedela uzivat a vychutnavala by som si aj ten najmensi pohyb v mojom brusku ..nevadi, nech je teda stastna. A ja stale verim, ze aj nam sa to podari ..a prajem si, aby to bolo co najskor. 😵

reni25
9. sep 2008

Ahojte ,
nenka uplne s tebou suhlasim ,aj ja mam teke pocity.So svagrinou sme sa rozhodli ze chceme mat babo naraz to bolo asi pred 2 rokmi , ale ked mi ona oznamila po 6 mesiacoch ze je tehotna tak som preplakala cely den v robote , ze mne sa to napodarilo a im ano.Manzel ma ukludnoval ale bola som strasne sklamana...a potom hned nato tri kamaratky otehotneli...vazne Ti poviem bolo mi dost zle a citila som zavist a smutok aj .

reni25
9. sep 2008

A teraz pred 3 mesiacmi najlepsia kamaratka isla na potrat , tak som tiez plakala , ze tak preco som neotehotnele radsej ja a nie ona ked si to aj tak dal vziat.... ☹

cikyta
9. sep 2008

Danka dakujem.Aj tebe a dalším babulám tu prajem skoré tehulkovanie!.........(Viem,že segra inú možnosť nemala.Lebo sa s mužom rozchádzala a už jedno bábo mala a bola rada,že ju rodičia prichýlili,ale neodpustím jej tú lahostajnosť a "nepozornosť".Najlepšie je,že pre všetkých bola ona to chudiatko a mna sa nikto nepýtal,či nám ET vôbec vyšlo.Musela som sa sama hlásiť...Taký je život.Skrátka dosť nespravodlivý.)........Všetkým snažilkám posielam:TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT T-TEHU VYRUSIK. 🙂

adikab
9. sep 2008

Cikytaka ..prajem Ti vsetko naj ..aby sa ti podarilo uspesne dotehulkovat a aby si sa potom tesila z maleho drobceka. Ten tehu virusik by si nam mohla posielat kazdy den 😀 😀

nenka
autor
9. sep 2008

cikytka
...tak tvoja sestra to nazaj mala ťažké, ale také ženy čo sa vyspia raz s chlapom a ostanú tehotné a idú na potrat....nieže odsudzujem ...ale ja by som to nespravila...taká žena ani nevie o čo prichádza...a tie čo dieťa porodia a hodia ho do kontajnera alebo do igelitky také by som asi zabila...
inak díki za tehu vírusy 😉
prajem príjemné tehuľkovanie 🙂 😉

danka,adika,reni...aspoň teda nie som sama čo mám takéto pocity...snažím sa ukľudniť že veď aj na nás ray príde rad, ale nejako sa mi to nedarí ☹

reni25
9. sep 2008

nenka , ako dlho sa snazite???

nenka
autor
9. sep 2008

jasné cikytka posielaj 😉 😉

reni 7 rokov a vy?

reni25
9. sep 2008

fiha , my len skoro dva roky , ale mne sa to zda strasne dlho , niekedy mam pocit ze nevladzem.... ☹ .
co vsetko uz ,mas za sebou???kolko mas rokov??ty to ako zvladas??

nenka
autor
9. sep 2008

Reni
už máme z sebou UO, psychotrinika, býlinkárku, mužovi som nasadila Profertil lebo u neho je chyba,ale stále nič... ☹ , 7rokov je dlhá doba a ako som na začiatku verila tak ma už postupne opúšťajú všetky moje nádeje, a trápi ma to stále viac a viac myslela som si že nie, ale teraz ako chodím s tou kámoškou po doktoroch som si uvedomila že ma to stále trápilo a aj trápi len som si to nepripúšťala a keď vidím aká je šťastná...ja jej to doprajem z celého srdca,ale zároveň pociťujem taký neuveriteľný smútok,že si niekedy myslím že to nevydržím ...už sme rozmýšlali aj nad adopciou, ale to ako posledná možnosť..mám 27 do mojej 30-tky ešte počkáme a potom si adoptujeme...
A ty reni ako to zvládaš? a koľko máš ty rokov?

scarlette
9. sep 2008

ahojte baby,
tak takymito pocitmi trpim aj ja,,,
vsetkym kamoskam to tehu prajem ale im aj zavidim a potom si doma poplacem do paplona ☹

reni25
9. sep 2008

ja ma 25 , viem ze to nie je este privysoky vek na to aby som sa trapila , ale mam strach a uz som sa s muzom dohodla ze si adoptujeme ked sa nam tiez nepodarí do mojej 30ky 😉 .
mame sice pred sebou este mnoho vysetreni , zatial som bola len na folikulometrii a brala som clostilbegyt , este v ziadnom centre som nebola , lebo sme si povedali ze pocklame do januara a ked sa nam nepodarí tak pojdeme do BA do niektoreho centra... 😒
Pokusame sa zatial nemysliet negatívne ale nejek to moc nejde , hlavne ked vidim krstneho synceka (ma 10 mesiacov ) aky je zlaty a jeho rodinu ako sa z neho vytesuju , je mi do placu po ich odchode.....AJ JA UZ CHCEM.... 😖

nenka
autor
9. sep 2008

scarlette a vy sa ako dlho snažíte? ako to prežívaš?

nenka
autor
9. sep 2008

reni tak nevieš presne u koho je chyba,či áno? keď si písala že vás ešte len čakajú vyšetrenia...
Aj ja som si stále počas tých rokov vravela musíš myslieť pozitívne len mi to už nejak nejde...pomaly už ako keby som to aj vzdávala...ja viem že to nie je dobré, ale nič s tým neviem robiť je to stále ťažšie a ťažšie...

scarlette
9. sep 2008

nenka relativne len pol roka, avsak u mna su komplikacie tak riesime rovno CAR,,, ja sa na tuto temu bavim s ludmi na rovinu a vopred upozornujem ze nechcem aby ma niekto lutoval...ale niekedy to pride uz aj na mna, muza s tym uz nechcem vela trapit tiez mu je to cele luto a tak sa snazime zameriavat aj na ine veci ako iba na babo...

inak vcera som si cely den pestovala 3tyzdnove dievcatko, sesternici sa narodila a je strasne rozkosna, som si pre istotu aj fotky narobila aby som mala na co spominat 😅

reni25
9. sep 2008

nie este presne nevieme , ale bojim sa toho najhorsieho, vies lekar hovaril ze som OK , podla niektorých vysetreni aale ktovie??manzel sice nebol na vysetreni zatial ziadnom, ale ma dost stresujuce zamestnanie a vela pracuje , skoro rano vstava a tak...neviem ci to nemoze byt aj tym.
Doteraz sme sa stresovali aj mi dost casto, mali sme vselijake problemy , davali sme to na vinu tým problemom a stresu ze sa doteraz nedarilo...
nenka zato sa este nevzdavaj , moja terajsia susedka porodila po 11 rokoch cakania , a ja ona bola vsade , vaskusala vsetko , a podarilo sa jej to ked odisla do Budapesti k jednemu lekerovi , sice bol dost drahý ale oplatilo sa im, inac aj nad tým riesenim rozmyslam , ze ba som hned tam sla v jan.

livi
9. sep 2008

ahojte. my sa ešte tak celkom nesnažíme. dôvody tu nebudem uvádzať. pred časom moje dve kamarátky, ktoré sa vydávali po mne, oznámili, že sú tehotné..s jednou som sa veľmi tešila, snažili sa 2 roky..priala som je to strašne a nakoniec o to prišla. ☹ druhá otehotnela ani nevedela ako..tiež jej to prajem, aj sa teším s ňou. ale preplakala som celý deň 😢 ani sama som netušila, že ma to tak vezme..no už dlhší čas si uvedomujem, že mi niečo v živote chýba, niečo, čím by som dala svojmu životu nový zmysel..
to ani nehovorím, že to nie sú jediné z mojich známych, ktoré v poslednej dobe otehotneli a väčšinou sú to baby mladšie ako ja (mám 26).
bohužiaľ, veľa vecí sa nedeje tak, ako by sme chceli a je zbytočné diskutovať, či je to spravodlivé, alebo nie.
ostáva mi len dúfať, že aj ja sa dočkám a že to nebude dlho trvať.. 😔

nelia
9. sep 2008

Ahoj Nenka.. aj ja som už niekoľkokrát zažila podobné pocity... my sa snažíme 5 rokov a už som aj zopár báb z roboty odprevádzala na materskú 😒 ... a teraz nedávno otehotnela moja najlepšia kamoška, vysadila lieky a bum.. mrcha ani nedorazila... no na jednej strane som sa tešila, ale na druhej strane som bola veeeeeeeeeeeeľmi smutná, aký je ten život nespravodlivý.. a keď vidím ako ľahostajne sa k tomu tehu stavala a stále sa sťažuje, že celú noc chodí kvôli tomu na záchod a pod. - to ma už vie vytočiť, aj keď som fakt rada, že je tehu.. len by mohla brať väčší ohľad a aspoň sa nesťažovať 😒
Myslím si, že od tej Tvojej kamošky to bolo dosť sebecké, že Ťa poprosila, aby si s ňou chodila, keď vie, že sa vám tak dlho nedarí - to v Tebe vyvolalo tie pocity beznádeje a bezmocnosti.. skús to ale prekonať, ešte si mladá a určite sa raz podarí. Koľko pokusov IVF máte za sebou? Vieš, mojej sestre sa podaril 3. pokus po 7 rokoch snaženia!!! Keď mi ona oznámila, že je tehu (medzitým už porodila a synček má 7 mesiacov 🙂 ), tak som sa veľmi tešila a vôbec som nebola smutná, lebo viem, koľko pre to bojovali.
Uvidíš, že raz sa nám všetkým pošťastí a budeme držať ten svoj zázrak v náručí 😅 😀

janula13
9. sep 2008

Ahojte babulky, toto je aj mija tema 😀 a ja ze aka som ja zla mrcha, ked sa z kamoskinych tehu tesim aj zavidim...hm, mne uz otehotneli vsetky snad, behom 2rokov co sa snazime, sice s prestavkami, ale plan bol uz aj pred 2rokmi sa narodilo 8babätiek a my nic..jedna z 2naj kamosiek bola z tej partie posledna, trochu sa tomu branila, bala sa tehotenstva a zodpovednosti ale nakoniec aj ona na prvy sup...a viete ako mi to oznamila...ze nehnevaj sa, ze ta v tom nechavam samu, ale aj ja som uz tehu 🙂 vedela ze nam to nejak nevychadza, tak sme si hovorili, ze kym sa nam zadari aj ona sa prestane bat abudeme tehu naraz...hm, ona je strasne zlata a drzi nam palce, ale neviem preco, nieco mi brani jej povedat, ze sa uz chystame na IVF...bojim sa trosku predsudkov, aj ked sama mi to nedavno navrhla, ze ci to nezvazujem 😉 mam za sebou 2 IUI a ide sa dufam na IVF coskoro...
tak vykecala som sa, babulky je to uplne normalne, vet to vsetky postradame a nie sme dokonale...tak aj zavidiet sa musi 😉

dicinka1
9. sep 2008

nenka..moja zlata.-...je to prirodzene....ze takto to beries..pretoze ty a ja..a mnohe dalsie co idu na ivf...tak to maju tazke..a je to doslova vydrete a vymodlene babo... ☹

dicinka1
9. sep 2008

a uz sa tesim..ako si budem vychutnavat bluvkanie...a vsetky tie veci spojene s tehotenstvom...ako nebudem spat...ako bude kopkat..a budit ma v noci...

janula13
9. sep 2008

dicinka ty si cela ja 😀 aj ja sa tesim...aj ked si viem ze budem brblat, ale to patri k tomu 😀

aduska222
9. sep 2008

Ahojte.
Ja som tieto situácie nezvládala. Vždy som sa pri otázke " a vy kedy? " tvárila,že je ešte skoro a pod. Ale vedela som, že na mne vidieť, že klamem, leb ja klamať neviem. Potom som tu kdesi čítala, ako sú na tom baby a poviem Vám, že som sa naučila to priznať, že mám pb. Teraz keď sa niekto opýta poviem, že sa snažímme ale nedarí sa. Samozrejme že nie úplne každému. Na kom mi nezáleží, alebo ho nemám rada, tomu klamem bez pb. Ale známym, kámoškám a tak to vždy poviem a zatiaľ sa ma ani jedna znova na to neopýtala. A je mi takto lepšie. 🙂

dicinka1
9. sep 2008

JANULA...kedy ides na ivf..teraz niekedy vsak?ja som si vsimla,ze mame viac nazorov spolocnych..nepamatam sa naco...ale pamatam sa..ze sme o niecom uz kecali..

aduska..ja tak isto..nema vyznam..klamat..aj tak sa raz nato pride..pretoze kazdy normalny clovek..co sa zosobasi..chce hned rodinu..u mna nie su normalny ti ludia..co deti hned nechcu...naco sa potom brali? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre