Ako byť trpezlivé pri čakaní na 2 // ?

pipka
20. jan 2007

Moze byt?

lauritka
19. máj 2007

no urobil mi teraz vytery na na chlamydie.toxoplazmu a ueroplazmu. zobral mi krv na trombofilne mutacie. a som objednana este na krv aby zistili ci sa netvoria protilatky na partnerove spermije. potom na vajicko..atd nejake take odborne..robia to z krvy a z SPG.. a este mi kazal vysadit parloder na prolaktin..a uvidime o mesiac ci sa zase nezvysi
ak toto vsetko budem mat idem do centra ;)

lia
19. máj 2007

fiiiha,tak to mas super gynekologa,tu mi v zivote taketo vysetrenia nerobili 😠 a chodila som tam ako na klavir a stale mi robil len horm.profil 😠 .a lekarov som uz vystriedala az,az.uz ma nebavi nikoho skusat,ved to im mam ja hovorit co maju vysetrovat?? 😠

lauritka
19. máj 2007

😠 no pokial sa na to neopytas tak na to kaslu asi..v centre im ide hlavne o to aby robili zakrok ci to nevyjde alebo vyjde ich asi az tak nezaujima..hlavne ze maju statistiku. ved mas este pokus druhy.
takze som uz poucena od kamosky a hlavne aj u seba vidim ako postupovali vtedy. 😒 preto som aj odisla a nesla dalej a dala som si pauzu..a teraz idem po dvoch rokoch zase. ale uz mam viac info takze ma nikto klamat nemoze ;)

cucuska
19. máj 2007

ahojte trpezlivky

zabka132
19. máj 2007

lauritka, tá krvná skupina sa robí nie kvôli nulke, ale či máš RH faktor pozitív alebo negatív. Toto som našla na mamaaja:
Rh-faktor negatívny – musíte naň upozorniť na začiatku tehotenstva
Každý človek má určitú krvnú skupinu a určitý Rh-faktor (pozitívny alebo negatívny). Rh-faktor zohráva v priebehu tehotenstva významnú roku. Ak je matka Rh- a otec Rh+, existuje riziko inkompatibility plodu a matky.
Toto riziko vzniká, ak je dieťa Rh+ ako otec, to sa stáva v dvoch z troch prípadov. V Európe býva matka Rh- a dieťa Rh+ asi v 15 % populácie.
Počas tehotenstva sa v matkinej krvi vytvárajú protilátky proti Rh+ krvinkám dieťaťa, ale pri prvom tehotenstve iba v malom množstve, takže komplikácie nevznikajú. Problém sa však prejaví počas ďalšieho tehotenstva s Rh+ dieťaťom. Tvorba protilátok u matky výrazne stúpa, protilátky prenikajú placentou a rozkladajú červené krvinky plodu. Prejavuje sa to závažnou anémiou, dokonca vážnym poškodením pečene a sleziny, to často vedie k smrti plodu alebo novorodenca.

V týchto závažných prípadoch spočíva liečba vo výmene krvi novorodenca okamžite po jeho narodení, niekedy dokonca ešte keď sa nachadza v maternici. Tento zákrok nazývame výmennou transfúziou.

lia
19. máj 2007

a co znamenaju tie chamydie,toxoplazma a ueroplazma??

lauritka
19. máj 2007

🙂 no ja neviem tiez uplne..ale mas to mat asi negativne ked chces byt tehu 🙂

lia
19. máj 2007

ahoj zabi a cucus,tiez nemozte spat?? 🙂
tak idem sa pozriet aku mame my

lauritka
19. máj 2007

zabka no ja neviem..kamoska tvrdila ze potratila kovli tomu lebo jej nepichli inekciu.. ona mala RH nulka. je to vzacna krvna skupina..a ona nemoze prijat ziadnu inu len nulku. ale ona moze dat kasdemu. a mimino malo krvnu skupinu otcovu..takze jej telo zareagovalo na to tak ze neprijalo ten plod.ale keby jej bol pichool inekciu tak nepotrati. to jej povedal jejgynekolog. odbornik na neplodnost v centre to nevedel hmm?? 😢
a inac to bolo jej 4-te IVF..uz nemaju peniazky na dalsie..aspon vidis aky su dosledni v centrach. 😕

cucuska
19. máj 2007

ja som v práci 😖

lia
19. máj 2007

tak to je fasa lauri ☹
ja mam AB,Rh pozitiv a manzel A,RH pozitiv,co to znamena??

lia
19. máj 2007

a co robkas??

cucuska
19. máj 2007

lia to je dobre my máme s mužom ja B Rh+ a manžel A Rh+

cucuska
19. máj 2007

ešte nič o 9+:00 začnem. Pracujem u oprátora.
A to ešte aj dnes brrrrrrr 😒 😠

zabka132
19. máj 2007

TOXO – zisťovanie protilátok proti toxoplazmóze;
Chlamýdie sú baktérie, ktoré sa tu a tam prenášajú pohlavným stykom
Ureoplazma - sú tiež baktérie, ktoré spôsobujú ženské ochorenia a môžu dokonca spôsobiť sťažené počatie až neplodnosť.

Jaj, aká som múúúdra 😀

lauritka
19. máj 2007

no tam bol problem len s tou RH.nuklou..ona nemoze prijat ziadnu inu krvnu skupinu

lia
19. máj 2007

takze nepotrebujem nic??mam sa na to opytat v centre??

elty
19. máj 2007

doležité je aby žena bola rh +....v pripade, že je žena - a chlap + tak sa musia žene podať protilátky.

lia
19. máj 2007

hej elty??100%??

cucuska
19. máj 2007

lia nepotrabuješ podľa toho nič.
Lauritka ak pokračujete?????
elty presne ako vravíš a zabka ty tak tiež

zabka132
19. máj 2007

lauritka RH faktror je len negatív a pozitív. Krvné skupiny sú A,B,AB a O.
Každá krvná skupina má svoj RH faktor. Možnože pri nulke sa to nejako ináč berie, to už ja neviem. AK je dal nejakú injekciu, tak ju asi mal dať.

elty
19. máj 2007

najdem ti to ete na nete počkaj🙂

lia
19. máj 2007

zabi,tebe sa to nenapadne blizi 😅 ,tak to rychlo ubehlo 😅 .kedy ides na MD??

zabka132
19. máj 2007

lia, ak máte obaja pozitív, tak je to v poriadku.

lauritka
19. máj 2007

zabka praveze jej nedal..takze potom nulku pardon. ahoj cucus ja zatial v obodbi cakania🙂 a ty ? kedy necakas ;) uz sa ti to blizi co 😀 😝

lia
19. máj 2007

fuuu,aspon nieco 😝

zabka132
19. máj 2007

lia, veru blíži....a nemám poriadne nič nachystané. Stále si myslím, že mám dosť času...frajerka 😎 .
Ale budúci týždeň idem konečne kočíky poobzerať.

lauritka
19. máj 2007

no ano hned prvy pripsevok od lyzenky. 🙂

lia
19. máj 2007

a aky mas vyhliadnuty??
pozitiv teraz znamena +??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre