Ako dlho ste sa snažili?

orinka
19. júl 2008

Ahojte.... zakladám túto tému, predože dnes mi padla nádej... ☹ bábätko nebude... tento mesiac... Chcem sa opýtať, ako dlho ste sa snažili, kým sa ukázali vytúžené // na teste... ja som tajne dúfala, že budem patriť medzi tých pár šťastných žien, ktorým to vyjde na prvýkrát... nepatrím ☹ Viem, že keď to prvýkrát nevyjde, tak nie je nič stratené, ale keď si predstavím, že mám ďalší mesiac, dva, pol roka, roka prežívať mesiac čo mesiac to, čo teraz (podarilo sa? Nepodarilo?) tak je mi do plaču... som sklamaná a pravdu povediac, ani nemám akosi momentálne chuť zase sa snažiť.... 😔

orinka
autor
21. júl 2008

Zrejme sa treba snažiť celý mesiac 😀, aby mal človek istotu, že vystihol ovuláciu 🙂 😝

orinka
autor
21. júl 2008

A súhlasím s inkou... to, že sa človek snaží, neznamená, že je to milovanie "bez lásky"... 🙂

majandra
21. júl 2008

Ahojte babulky,

my sme sa snazili pol roka o babatko......prvy krat som potratila, teraz po potrate zas za pol roka som zostala tehotna,uz som v 20tt + 2 tak dufam, ze vsetko bude ok. Ono to pride, ked na to nemyslis.Aj u nas to tak bolo. 😉

orinka
autor
21. júl 2008

majandra: budeme sa snažiť nemyslieť 🙂 čo má prísť príde... snáď 🙂

blovitc120
21. júl 2008

Ja si niekedy hovorím, že radšej keby sme sa dlhšie snažili a mala som tehotenstvo bez problémov. Lebo hoci na prvý šup, teraz už 3 týždne ležím v nemocnici a tŕpnem každý deň, či predčasne neporodím ☹. Ešte je hrozne skoro.

majandra
21. júl 2008

orinka: samozrejme, pride, ver v to, poznam par, ktorym sa podarilo po roku a pol mat babo..takze nestracaj hlavu. 😉

petruci6
21. júl 2008

my sme sa snazili 2 roky,po roku som otehotnela,ale o mimi som v 8tt prisla a teraz po 2 rokoch mame dalsie,s kt to uz dufam,dotiahneme do konca 🙂

muriel293
21. júl 2008

orinka: nebuď smutná a nesústreďuj sa na to bábo príliš,to som robila aj ja,nám sa nedarilo takmer pol roka,tolko som sa narevala,začínala som si vsugerovávať že určite nemôžem mať deti,každé jedno milovanie som sa už videla s kočíkom na ulici!!!! Potom sme sa zobrali a týždeň na to som otehotnela ani neviem ako! ale myslím že to vychádza akurát na svadobnú cestu v Tatrách-tak asi nám prospel horský vzduch,pokoj a kľud. Ak sa nedarí,vyskúšajte dovolenku v horách...prajem veľa šťastia...

muriel293
21. júl 2008

a ešte niečo čo som počula od nešťastnej kamošky-ako ona otehotnela-darmo to robili celý mesiac naplno nešlo to,tak im lekár poradil aby to vyskúšali aj cez menštruáciu a ona otehotnela! čo by človek neurobil pre dieťa! 🙂

orinka
autor
21. júl 2008

muriel: nebudem už na to tak intenzívne myslieť... pretože zbytočne ubližujem sebe, ale hlavne miláčkovi... a to nechcem... takže necháme sa prekvapiť 🙂

daji
21. júl 2008

ahojte, nam sa to podarilo na druhykrat. Nic sme nepocitali, nic sme neplanovali len sme vedeli ze je nam lepsie ked sme spolu spojeni az do konca 🙂 a ani som nedufala ze budem patrit k tym stastnym. Neprisla mi menzes, urobila som si test, navstivila lekara a oznamila nam tu krasnu novinu.

orinka
autor
21. júl 2008

Daji: blahoželám 🙂

mercy
21. júl 2008

My sme prvýkrát skúšali asi sedem mesiacov a teraz začíname znovu.A na prvýkrát nič,ale beriem to v poho, ten náš čvirik nás aj tak dosť vyčerpáva. Len sa stále vypytuje,kde je bábo schované,neviem, čo mu vliezlo do hlávky 😎 Uvidímea,ko to bude dlho trvať.Ja by som chcela bábätko na jar, to už nám asi nevyjde🙂

miriam25
21. júl 2008

mercy, na jar, na jesen, to je jedno, hlavne aby bolo zdrave 😉

orinka, dufam, ze sme ti trosku pomohli. su tu aj babenky, ktore cakali ovela dlhsie ako ty... a ja som presvedcena o tom, ze ked ste obaja zdravi, tak budete mat aj krasne zdrave dietatko 😉

orinka
autor
21. júl 2008

miriam ďakujem 🙂 pomohli ste mi... verím, že sa nám to podarí a budeme mať raz krásne bábätko 🙂 ja som len vtedy bola veľmi sklamaná, lebo v poslednej dobe sa na nás akosi valí smola... ale my to zvládneme 🙂 veď nato sa máme... 😵

chuchu86
21. júl 2008

ahojte baby,
my sme sa snažili 8 mesiacov, ked sme najviac chceli nedarilo sa, od minulého mesiaca sme vlastne ani nemali čas myslieť, milovali sme sa ked sme mali nato chuť, a na prekvapenia v nedelu som si urobila test a dve paličky

zuzika1
21. júl 2008

orinka: prestaňte počítať plodné a neplodné dni, užívajte si to a robte to stále keď máte na to chuť. ja som chodila so svojím terajším manželom rok a počas roka ak mi to meškalo čo i len jeden deň, tak mi môj manžel utekal kupovať tehotenský test a keď bol negatívny tak som na ňom videla aký je sklamaný. Ja som síce mala trošku zdravotné problémy (mala som zvýšené množstvo mužských hormónov, brala som pol roka Diane35), brala som lieky a mesiac a pol po vysadení som otehotnela. Svadbu sme mali 13.10. a ja som otehotnela 12.11., teraz som už na začiatku 38 týždňa a tešíme sa na bábo. Takže moja rada: nerobte to na silu, nerobte to vtedy keď je to vypočítané v nejakých tabuľkách a tak, robte to keď máte na to chuť a hlavne z toho majte radosť... 😉

maruskak
21. júl 2008

Ahojte, najprv sme velmi o detoch,teraz uz s manzelom nehovorili,lebo nam bolo dobre dvojke 🙂 ved ako kazdemu mlademu paru,ktory zije "nadivoko" 🙂 no ked sme si povedali, ze skusime?! tak nebolo to take lahke 😒 ako sme si predstavovali. Nakoniec sa nam podarilo po dvoch rokoch snazenia, ja som bola iba na gynekologickych preventivnych prehliadkach, lekarka mi povedala, ze sa mam zdravo stravovat,nepit kavu,alkohol,prijimat vela vitaminov,mineralov a detoxikovat telo, ja som musela pribrat,lebo mi povedala ze som podvyzivena a dieta by som nevynosila ☹ (177cm a 56kg pre tehotenstvom a teraz po porode vazim 60kg,plne kojim a pocas tehotenstva som pribrala 18kg) cize pripravit sa na tehotenstvo,pozitivne mysliet a urcite vsetko dopadne dobre.Manzel bol tiez na vysetreni, obaja sme boli zdravi ako rybicky no babetko nikde.Prislo to necakene, samo od seba 🙂 lebo sme uz obidvaja prestali mysliet na babetko a nechali vsetko tak. Myslim si, ze ked po zdravotnej stranke su partneri zdravi,a dalej velku ulohu zohrava aj psychika,ak clovek velmi chce,nie vzdy sa podari. A teraz mame zdraveho,krasneho valibuka 🙂 ktoreho milujeme nadovsetko 🙂
Vsetkym snazilkam prajem vela stastia a hlavne pohodu a klud 🙂

levik82
22. júl 2008

Ahojte, my sme sa snazili rok. Ja som po laparoskopii a boli sme kratko pred inseminaciou, ked sa to zrazu podarilo 🙂 Naozaj robi neskutocne vela psychika. Viem ze sa to strasne lahko hovori ale tazko dodrziava. Mam kamosku ktora sa teraz snazia a je z toho taka nestasna ☹ a ja neviem ako jej opmoct a vysvetlit jej ze je za tym urcite psychika. Lebo ani ja som to vevedela ovladat ked to predtym niekto hovoril mne.

angie777
23. júl 2008

ahojte všetci,som tu prvý krát,akurát som čítala čo napísala orinka,aj my sa "snažíme" druhy mesiac a zatial tiež nič,snažím sa na to tak nemyslieť,ale ono sa to nedá,ked človek tak chce.tiez som si robila rozne výpočty,pozerala tabulky a podobné veci,robili sme v konkrétne dni a aj inokedy a nic.som samozrejme trošku sklamana,ale dva mesiace este nič nie je,tak dufam,ze to príde.to je ako vo všetkom,ked niečo velmi chceš,tak to nemas.a tie ženy,čo detičky ani nechcu,tak sa im to podari ani nevedia ako.no ale nič nie je stratené,takže hlavy hore my všetky snažilky 😉 😉 😉
uživali ste nejaké vitamíny alebo niečo?ja beriem akurat kyselinu listovú.a este jedna otázka,ma niekto skusenosti s ovulačnými testami?

marianeta
23. júl 2008

Caute
Tak my sme sa snazili 4 roky po tom co som vysadila HAK.Zo zaciatku som na to dost intenzivne myslela a myslim,ze dost velku ulohu v tom ma aj psych.stav.Ja som mala v tom case otrasnu robotu kde som robila na smeny majster nam robil zo zivota peklo a odrazilo sa to aj po gyn. stranke.
Potom nas prepustili a ja som mala konecne klud a rok na to som otehotnela.
Takze snazilky hlavne klud,ziadny stres a nemyslet tak strasne na to. 😉

levik82
23. júl 2008

Ja som brala Calibrum babyplan, ale po nejakom case kd mi dosiel som nekupila dalsie balenie a otehotnela som ked som nic nebrala. Akurat som pila zihlavovy caj a manzelovi naordinovala selen a zinok 🙂 Ale tie bral tiez len sporadicky a nie pravidelne.

kakusa
23. júl 2008

Ahojte, my sme s asnazili 3.5 roka. Nebola to zabava a dokonca som si vravela, ze stale mame cas...Brala som vitaminy a merala BT, sex na cas...moj muz bol nestastny z toho ja zase z testov, co boli stale "pokazene", raz sa mi stalo, ze som jeden rozobrala, ci je vlastne cely ako ma byt a dalsi podla neho kontrolovala... 😖 tak sme zasli do centra a ja som absolvovala laparku, manzel opakovane spermiogrami,februar tohto roku nepodarene IUI a v marci s anam babtko ohlasilo samo...Bolo to presne ako to niekto povedal na psychike...som si povedala , ze dalsi iui v maji a tak sme si uzivali novy domcek a neviazany a neplanovany sex...merat BT som samozrejme nezabudla,ale milovali sme sa ked sme mali chud a div s asme sa dokonca trafili 😀 teraz uz cakame, kedy nam nasa hamblivka ukaze, co ma vlastne za poklad medzi nozickami🙂

majsan
24. júl 2008

ahojte nam sa podaril prvy na treti mesiac snazenia.potom druhy vysiel na prvy krat ale bohuzial sme o babo prisli a teraz po potrate som otehotnela po pol roku.akurat o dva tyzdne mam termin 🙂

orinka
autor
24. júl 2008

Tak my tento mesiac opäť skúsime šťastie 🙂 Ale ak sa to nepodarí, tak nebudem už taká sklamaná, už som si povedala, že z toho nebudem robiť drámu... a to, že sa to nepodarí ani na druhýkrát neznamená hneď že s niektorým z nás nie je niečo v poriadku.. a aj keby bolo.. najdôležitejší na svete je pre mňa manžel 🙂
A možno sa to ani nepodarí, pretože som "len" pred pol rokom vysadila HAK, tak to môže byť aj tým... každé telo sa s tým vysporiadava individuálne....
Tak držte palčeky 🙂 a ak sa nepodarí, tak ideme ďalej, šťastní, že máme jeden druhého 🙂

bubatenko
24. júl 2008

my sme sa snažili 6 mesiacov, merala som BT, pila bilinkové čaje a hlavne som začala navštevovať akupunktúru a homeopatku v jednom. Mam nepravidelný cyklus, mávam mrchu raz za dva mesiace, takže v podstate za tých 6 mesiacov sme mali tak 3 pokusy. Otehotnela som práve v období, keď som nič nemerala, nepila žiadne čaje, len brala homeopatiká, lebo som finišovala s diplomovkou a posledným semestrom v škole a začala som sa učiť na štatnice. Týždeň pred štatnicami som zistila, že mam v brušku malú fazuľku 😀 . Lekár nám to potvrdil deň po štátniciach 😉

vereska
29. júl 2008

ahoj orinka, nasa doba otehotnenia - 8 mesiacov. tiez som presla tym vsetkym ako pocitanie plodnych a neplodnych dni, meranie teploty, caje a vselijake hokuspokusy. najlepsia rada - milovat sa a uzivat si to pokial sa da. lebo ked otehotnies, tak hlavne na zaciatku pri tych nevolnostiach ti este bude luto za tymito super casmi.
ja som otehotnela az vtedy ked som sa na vsetky tieto veci vykaslala a ani som uz nevedela kedy mam ake dni. isli sme na wellness vikend do patiniec a tam sa to stalo. vzdy moze za vsetko iba ten stres.
prajem krasne a sexi leto.

orinka
autor
29. júl 2008

vereska: ďakujeme za to priane sexi leta 😀... ja sa už nad tým nezamýšľam... síce som dnes utrúsila, že sa blížia moje plodné dni 😀 ale "netrápi ma to"... keď to príde, tak to tu bude... keď nie, tak sa podarí druhýkrát 🙂....

levik82
29. júl 2008

Dobry postoj orinka 😉 Len tak dalej 😎

gucz
29. júl 2008

baby my sme sa snažili 1 mesiac a už rok mám krásnu dcérku 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre