Ako dlho ste sa snažili?

orinka
19. júl 2008

Ahojte.... zakladám túto tému, predože dnes mi padla nádej... ☹ bábätko nebude... tento mesiac... Chcem sa opýtať, ako dlho ste sa snažili, kým sa ukázali vytúžené // na teste... ja som tajne dúfala, že budem patriť medzi tých pár šťastných žien, ktorým to vyjde na prvýkrát... nepatrím ☹ Viem, že keď to prvýkrát nevyjde, tak nie je nič stratené, ale keď si predstavím, že mám ďalší mesiac, dva, pol roka, roka prežívať mesiac čo mesiac to, čo teraz (podarilo sa? Nepodarilo?) tak je mi do plaču... som sklamaná a pravdu povediac, ani nemám akosi momentálne chuť zase sa snažiť.... 😔

zuzkap2
19. júl 2008

orinka 😉 viem čo prežívaš, my sa snažíme o tretie už rok a v poslednej dome už nemám ani chuť snažilkovať ☹
no ale k tvojej otázke o prvého aj druhého syna sme sa snažili skoro rok ☹

zanetak
19. júl 2008

Ahojte
tak ja som patrila k tým šťastnejším, pretože som nad deťmi vôbec nerozmýšlala a raz sme si s partnerom povedali, že poďme si spraviť bábo a vyšlo to hneď na prvý krát. 🙂

orinka
autor
19. júl 2008

Tak ja som si povedala, že žiadne ďalšie snaženie nebude... pretože keď mám zase mesiac čo mesiac prežívať to, čo teraz a čakať ako na spasenie na tehotenské príznaky.... tak to radšej nechcem vôbec....

miriam25
19. júl 2008

orinka a ako dlho sa uz snazite?

orinka
autor
19. júl 2008

miriam 😕 mesiac 😀 .... ja som len dúfala, že sa to ako viacerým podarí na prvýkrát... a keďže to nevyšlo a snažili sme sa cez plodné dni, tak nemám chuť do toho ísť tento mesiac... neviem, asi potrebujem čas, kým sa mi toto sklamanie dostane z hlavy, pretože ďalší mesiac by to bolo to isté... sledovanie sa, áno? nie?... nemám na to chuť ani silu...

orinka
autor
19. júl 2008

A na začiatku, pri mojej prvej menštruácii, ktorá potom trvala dva mesiace 🙄 som mala dosť veľké problémy (hormálne injekcie... atď., potom dlhé roky každý mesiac lieky), tak sa mi do toho nechce ísť možno aj kvôli tomu... aby sa neukázalo niečo, čo nechcem vedieť...

sakura77
19. júl 2008

orinka,nam sa to podarilo az po necelych dvoch rokoch- a to vtedy ked som to uplne "vzdala"-este sme sa s kamoskami rozhodli ze pojdeme na 3 mesiace do anglicka a popri vybavovani roboty,leteniek a podobne- tak som ostala tehotna 🙂 ono asi fakt je nieco na tom pravdy,ze psychika vela urobi a nemysliet len nato.ja som to vtedy uplne vypustila z hlavy a --huuups 😉

mracik
19. júl 2008

orinka, nám sa tiež tretí syn podaril "až" na druhý mesiac a až vtedy som naozaj pochopila, čo musia zažívať všetky tie snažilky, keď toto zažívajú aj niekoľko rokov

orinka
autor
19. júl 2008

mracik ved to... toho sa bojím, že to nebude ani druhý, ani tretí... a aj keby to bolo ten štvrtý, tak za tie tri mesiace ma to psychicky zničí...

orinka
autor
19. júl 2008

A viem, že veľa robí psychika a mnohé tu píšete, že na to netreba myslieť, ale to sa proste nedá... pretože keď sa raz milujem bez ochrany, tak proste potom na to nejde nemyslieť.... ☹

miriam25
19. júl 2008

Orinka, ja ti verim, ja som vysadila antikoncepciu zaciatkom oktobra, v novembri sme si davali pozor, lebo mi tak lekar kazal a od decembra sme sa snazili, ale teda ja som to brala skor tak, ze ked sa podari, budeme strasne stastni a ked nie, tak sa nic nedeje, podari sa niekedy inokedy. V januari som to celkom vypustila z hlavy, lebo sme sa stahovali a aj ked sme nemali ziadnu ochranu, nejak sme si s drahym len uzivali spolocny zivot. A vo februari som zisitla, ze niekedy koncom januara sa nam podaril nas chlapcek. Takze ja som na to vobec nemyslela.
a po prvom mesiaci to nevzdavaj. Moja sestranica mala nejakeho hormonu menej a doktor jej povedal, ze okrem toho nevidi ziadny dovod na to, aby neotehotnela, ze to nie je nejaka pricina. Po niekolkych rokoch sla na umele oplodnenie, cakali dvojicky, potretila. Po dalsich niekolkych rokoch sla zas, zasa cakali dvojicky a zasa o ne prisli. Potom sa rozhodli, ze si adoptuju. Tri roky cakali (nemali vobec nikdy ziadnu ochranu, lebo dufali, ze snad sa podari) a po 12 rokoch manzelstva (z toho troch rokov cakania na adopciu) im dali trojmesacne dievcatko. Mali ju doma asi 4-5 mesiacov, mozno ani nie a moja sestranica otehotnela. Narodil sa im chlapcek a teraz maju krasny parik. Adoptovane dievcatko a vlastneho chlapceka. A stale hovori, ze keby si neadoptovali, ze by vlastne ani nikdy nemali, ze to je urcite len vdaka nej. Ze sestranica uz bola konecne spokojna a stastna, ze ma doma babatko, ktore je jej a potom zrazu sa v nej nieco pohlo a zrazu to slo. A teraz sa smeje, ze po tolkych rokoch, co nikdy nebrala ziadnu antikoncepciu ju brat musi, lebo uz ma dve kranse zdrave deti a viac nechce 😀
a moja svagrina caka uz dva roky a teraz to vzdala, ze prinajhorsom, ked to najblizsi rok nepojde, ze si adoptuju, ved aj tie deticky su len deticky a budu im davat rovnako vela lasky a stastia, ako vlastne. A ono ked uz je to aj papierovo vybavene, tak aj tie adoptovane su vlastne vlastne deticky. Adoptivni rodicia ich tak rozhodne beru 😉

orinka
autor
19. júl 2008

Ja som antikoncepciu vysadila pred pol rokom, lebo mi nerobila dobre, takže asi sa vykašleme aj na iné druhy antikoncepcie a budeme si užívať jeden druhého... a na bábo už rozhodne nebudem myslieť, lebo ma to len ničí a v podstate od "plodných dní" až do dnešného dňa, keď prišlo to, čo som nechcela a dúfala, že nepríde ☹ som nonstop myslela len a len na to, či sa to podarilo alebo nie.... a aj keď bábo chceme, veľmi chceme, tak toto ma nebaví a "nestojí" mi to za to (nemyslím to tak, ako to možno vyzneje)... takže prestávame sa snažiť... snáď nás raz prekvapí mesiac bez "návštevy" a budeme prekvapení, že sa to podarilo... 😔

miriam25
19. júl 2008

orinka, presne ako pises, uzivajte si zivot spolu s drahym a uvidis, ked to ma prist, tak to pride a ci pride navsteva alebo nie... nuz ja som uz bola tehotna a este som ju dostala. Jeden mesiac. Ale to som uz viac-menej tusila, ze cakame.... prsia sa mi zvacsili a aj ta navsteva (ako si to pekne napisala) bola trosku ina... Tak nezufaj... vela zien dostalo menzes aj ked boli uz tehotne...

dadulik
19. júl 2008

no my sme sa snazili len dva mesiace, az sme boli prekvapeni ako rychlo sa to podarilo 😀

patusa
19. júl 2008

ahojte my sa s priatelom snazime len prvy mesiac a navstevu mam dostat az v pondelok ale uz som to nevydrzala a vcera a predvcerom som si urobila test ale neviem ci som si ich domyslela alebo ich tam ozaj videla boli tam strasne slabucke dve ciiarky tak som zvedava ci to dostanem ale nemusela by som. mam aj take tusenie uz asi tyzden ze som tehotna ale no uvidime.
orinka nezufaj este nic nie je stratene babo pride uvidis.

andela1
19. júl 2008

ahoj orinka!vidim ze ta baby povzbudzuju a ako ja cakatelka na ten isty zazrak na ktory cakas ty nam trvalo 4roky,musim s babami suhlasit.je to psychika,pokial vam lekari nezistia pricinu preco sa vam nedari.ja som bola na laparoskopii,kde mi zistili prechodne vajickovody,ziadny iny problem nenasli.moj muz bol tiez operovany na varikokelu.aj tak sa nam nedarilo,uz sme chodili po lieciteloch ani ti nam nepomohli.uz sme boli rozhodnuty ze pojdeme na umele totizto raz som absolvovala iui a nevyslo.samozrejme v gyn-five to chceli hned vyriesit s IVF no neviem preco som si povedala ze pockame aj napriek tomu ze sme uz strasne tuzili mat babo.povedala som si ak do juna2008 neotehotniem pojdem na IVF.no stal sa zazrak.zmenila som si po 3rokoch zamestnanie cize nastupila som 1.4. a zacali sme stavat mali sme zaklady.no 5.5.2008 nam test potvrdil,ze som tehulka 😵 🙂 😉 najprv som tomu neverila,nechapala som situaciu.4roky nic a zrazu je to tu a nic sme nerobili inac.takze neboj babo pride.styri roky pri kazdej ako si ty nazvala navsteve som bola uplne zlomena ze zase som dostala,uz som tomu ani verit nechcela ze raz pride ten den ze nedostanem.prisiel nastastie, a sme strasne stastny.ver tomu ze aj vy sa toho dockate,len este neprisiel vas cas.neviem kolko mas rokov ale nemusis zufat pride to.viem ze tieto slova ti v tejto chvili nepomozu,prezila som to iste,ale nie pol roka ale 4roky.tak nezufaj vas cas pride a budete tak isto stastny ako vsetky tehulky.drz sa a drzim palce,aby to bolo co najskor. 😵

bubinko83
19. júl 2008

baby,hlavne to nerobte len kvoli tomu,že chcete babo.Sex si treba uživat a vobec netreba na to nemysliet.Aj ja som otehotnela ten mesiac kedy by som to vobec nečakala 😉

martinka16
19. júl 2008

Ahoj kocky...
Hlavne sa netrapte a naozaj ako tu uz bolo povedane uzivajte si jeden druheho a teste sa s pekneho milovania...lebo ked uz raz budete "velke a bruskate" uz si tak s chutou neposexujete,,,,

maca793
19. júl 2008

ja som deti neplánovala a aj tak prišli neplánovane myslím tak skoro.
vyšlo to na prvý raz.

maca793
19. júl 2008

myslím si, že čím sa znažíš viac a viac a myslíš na to, tak to určite nezamiesite. nechajte tomu voľný priebeh , uvoľni sa a nemysli na to. uvidíš, že otehotnieš potom raz-dva. len žiadne stresy.

mamartinka
19. júl 2008

my sa snazime rok a 10 mesiac a bez uspechu zatial.

lencici
20. júl 2008

nepáči sa mi to slovo snaženie....Kamoška si povedala po svadbe že sa nebudu snažiť nechaju ta na náhodu a tri a pol mesiaca po svadbe zistila že je tehu... MNe to potom pripada ako keby sa manželia už ani nemilovali z lásky ale preto že sa musia snažiť...

Moja svagrina s bratom sa snažia už 4 roky a každý mesiac si myslia že už a nič....Potom su veľmi sklamaní....JA by som tomu nechala voľný priebeh ako hovoria niektore dievčata tu...

evkastipka
20. júl 2008

orinka...ahoooj, mi sme sa s drahym o drobceka pokusali skoro 4 roky 🙂

lencici...tak na slovicko snazenie, nema kazdy rovnaky nazor...hovori sa daj tomu volny priebeh, ale ked sa ludom dlhsie nedari, tak sa neda na to len tak nemysliet, viem to z vlastnej skusenosti...najlahsie sa hovori tym parom, kt. nemaju ziadny problem a dietatko cakaju skor, ako na to pomysleli...ale nie kazdy sme rovnaky

inka04
20. júl 2008

...slovo snazit sa spaja s planovanym tehotenstvom a samozrejme tuzbou po dietatku... bohuzial pre mna (ako aj x-dalsich dievcat) neexistuje slovo volny priebeh... tuzba po dietatku je taka silna, ze sa neda "nevyuzit" na 100% plodne dni... a mne sa to vobec nevylucuje s milovanim z lasky!

junovka
20. júl 2008

pri Timeike 2 mesiace
pri Nelinke 2 roky 😉

sophie1981
20. júl 2008

baby a co to znamena dat tomu volny priebeh, ked netuzis po nicom inom ako po baby.....snazis sa nemysliet a v duchu nemyslis na nic ine len na to ze mozno uz je tam.....lahko sa povie daj tomu volny priebeh....ale ako ovplyvnit svoju psychiku a neuveritelnu tuzbu po babu? kazde stisnutie srdca, ked vidis inu tehulku ako sa usmieva...ked pocuvas babske reci o tehotenstve a kto aky mal porod....vidis placuce babo v kociary ..ak tuzis a snazis sa ovplyvnuje ta cele okolie....este aj bocian nad hlavou a nenecha nemysliet a nedufat.... 😕

bianus
21. júl 2008

ahoj, my sme sa snazili - pri prvom - na prvy krat a pri druhom na - prvy krat. vzdy som si sledovala hlieny a mokro. potom pri ovulacii mam aj bolesti vajecnikov. takze to bolo o stasti a presnej trefe 😉 napriklad teraz sme pustali aaaaz od 14 DC a to bol akurat vrchol ovulacie. na druhy den som mala uplne sucho. nemyslela som si vobec, ze to vyjde. no, a podarilo sa 🙂 drzim palce.

miriam25
21. júl 2008

babenky, viem, ze nam, ktore sme dlho necakali sa to lahko povie, ale ako som uz aj hore niekde napisala priklad mojej sestranice... nieco na tom je, ze clovek by na to nemal tak mysliet a snazit sa uzivat si svojho partnera. Cim viac chcete, tym menej sa dari. Sestranica cakala 13 dlhych rokov!!!
V kazdom pripade vam, ktorim sa moc nedari drzim palceky, aby ste si mohli vychutnavat tie kopance v brusku, pohyby, sona u lekarov a dokonca aj samotny porod a potom babatka!!! Naozaj vam vsetkym drzim palceky, pasticky,co len chcete. Viem, ze zivot bez deti (alebo aspon bez dietata) nie je uplny zivot a ze vam v nom nieco chyba. Ja som odjakziva tuzila po detoch (aj ked som bola este pubertiacka), i ked som si hovorila, ze az ked pride ten spravny cas. Ale v kazdom pripade, vzdy som chcela mat deti... Takze vas viem pochopit. Este raz, veeeeeela stastia 😉

blovitc120
21. júl 2008

Snažili tak naozaj len jeden cyklus, ale nájsť dve čiarky nie je ešte úplná výhra, len začiatok veľmi dlhej cesty a strachu, či bude všetko v poriadku. Držím palce nech je to čím skôr.

bianus
21. júl 2008

mas pravdu, nie je to este vyhra .. o prve babatko sme prisli - zamlknuty potrat ☹ tak sa uz modlim, aby to dobre dopadlo 😒 co som pisala vyssie, vobec som neverila, ze to vyjde tak skoro .. praveze som bola pesimisticka 😒 mam za sebou potrat dozadu asi 4 mesiace a predtym asi rok dozadu silny zapal vajecnikov. hrozne som sa bala, ci sa nam vobec podari dieta, aj som si poplakala. hrozne sa bojim... 😠 aj ja prajem vsetkym kockam, nech maju zdrave bruska 😉 babatka 🙂 ziadne problemy a sklamania. uz nie je ta doba nasich babiciek, kedy deti porodili na poliach a pracovali dalej 😒 ziadna chemia, ziaden smog atd. drzim vam palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre