Ako dlho ste sa snažili?

orinka
19. júl 2008

Ahojte.... zakladám túto tému, predože dnes mi padla nádej... ☹ bábätko nebude... tento mesiac... Chcem sa opýtať, ako dlho ste sa snažili, kým sa ukázali vytúžené // na teste... ja som tajne dúfala, že budem patriť medzi tých pár šťastných žien, ktorým to vyjde na prvýkrát... nepatrím ☹ Viem, že keď to prvýkrát nevyjde, tak nie je nič stratené, ale keď si predstavím, že mám ďalší mesiac, dva, pol roka, roka prežívať mesiac čo mesiac to, čo teraz (podarilo sa? Nepodarilo?) tak je mi do plaču... som sklamaná a pravdu povediac, ani nemám akosi momentálne chuť zase sa snažiť.... 😔

zuzaxa
12. apr 2010

o prvé sme sa nesnažili, stalo sa to pri pár zabudnutých tabletkách antikoncepcie, a tá krásna náhoda už bude mať 7 rokov, a o druhé sme sa snažili 6 mesiacov, ale tešili sme sa len krátko, potvrdil sa Turnerov syndróm a NT hodnota 13,9 , tak mi na 16.týždeň robili cisársky rez, je to len dva týždne dozadu, a veľmi to bolí. Teraz nám povedali, že sa odporúča dva roky počkať s ďalším bábätkom....tak ešte nie sme ani na začiatku, až o taký rok sa nad tým začneme zamýšľať

jahodka11
13. apr 2010

nam sa to podarilo hned a to sa manzel taaaak tesil na obdobie snazania sa....a ono bolo hned po..... 😉

strapanik
13. apr 2010

My sme sa chceli zacat snazit od januara 2010 a zaciatkom decembra 2009 som otehotnela - dve ciarky na teste som nasla den pred Vianocami 😀 Bol to nadherne prekvapko a velmi sa z nasej fazulky tesime. 😀 😀 😀

mireag
13. apr 2010

Prve tehu prislo po 11 mesiacoch snazenia, zial neskoncilo dobre... 😔 Druhykrat som otehu o styri mesiace po MA a dufam, ze vsetko bude v poriadku. 🙂

pimpulienka
14. apr 2010

snažili sme sa cca 5 mesiacov, čiže až keď som sa tým prestala tak intenzívne zaoberať,tak to prišlo. predtým som to každý mesiac príliš riešila

guiri
14. apr 2010

Ahojky, my sme sa snazili 15 mesiacov, uz sme boli objednani na iui a vo februari sme otehotneli. Zial nase stastie trvalo kratko, lebo pred tyzdnom sme mali missed abortion. Vsetci nas utesuju, ze aspon vieme, ze sa to prirodzene da, len neviem, kolko to bude trvat zase. Ale som optimistka a dufam, ze coskoro sa dockame.

anawi
15. apr 2010

my sme sa snazili 3 mesiace, zial skoncilo to ako missed abortion ☹ a po dvoch mesiacoch som otehotnela zase ani neviem ako 😀

andryy
15. apr 2010

dneska som si robila test a bol pozitivny.dost sa tomu cudujeme obidvaja s manzelom, lebo sme sexovali asi len dva krat minuly mesiac a hned toto. takze to vyslo na prvy pokus. predtym sme si davali pozor, lebo som brala nejake lieky pri ktorych nedoporucovali tehotenstvo. takze dakujem bohu a dufam, ze vsetko dobre dopadne. podla vsetkeho by som mala byt v 4tom tyzdni.

zuzanalv
15. apr 2010

pri prvom sme sa ani nesnazili hned na prvy krat,pri druhom na druhy a aj pri tretom na druhy krat

mirkita
19. apr 2010

nam sa zadarilo na prvy pokus...este sme z toho trochu "mimo" aj ked sa velmi tesime...je to moc cerstve 🙂 ale ked sme to rozoberali, sme naozaj radi ze to nebolo komplikovanejsie

tinka349
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julka21593
22. apr 2010

ahojte, ja som vysadila antikoncepciu v auguste 🙂 otehotnela som az okolo vianoc.

majamat
5. máj 2010

ahojte, vidim, ze tu nikto nejaky cas nepisal, ale ja musim. mama prispevok k tejto teme. mam 34 rokov a mala som obavy, ze otehotnenie bude dlho trvat a nakoniec som nestihla byt ani snazilkou. 3 cyklus po vysadeni HAK sme sa s priatelom posnazili a vyzera to tak, ze to vyslo. dnes som si urobila test a je pozitivny. este dufam, ze to potvrdi aj lekar, ale na to si este trochu pockam. este je to velmi skoro.

martinka1981
5. máj 2010

Prve babo sa nam podarilo asi po 3 mesiacoch snaženia a to druhe čo je teraz v brušku chcelo k nam prisť samo 😀 ani sme sa snažiť nemuseli 😀

l.lara
5. máj 2010

ja som mala prve ako mladucka, necakane a snazilkovanie na druhe mimi trvalo 9 mesiacov..uz som si myslela, ze nebudem moct mat dalsie dietatko. Chvala Bohu, mylila som sa.. 😵

mi.mimi2
5. máj 2010

tak mi sme sa snažili2,5 roka a boli to najhoršie dni ..potom som to prestala riešiť a fakt sa to podarilo..teraz by sme chceli druhé ale zase nič..najprv som sa utešovala lebo som kojila a teraz tiež každý mesiac zúfala...lebo mrcha príde.ale dúfam že druhé nenechá na seba tak dlho čakať 😲

fecova
6. máj 2010

ahojte prve babo sme mali neplanovane, a to len raz sme skusili a vyslo to, a teraz po pol roku snazenia

lilijana
7. máj 2010

nám sa zadarilo hneď na prvý pokus po vysadení aktikonc.9.10.09, dosť ma to prekvapilo,že to tak skoro vyšlo,ale sme veľmi šťastní 🙂

nikollette
20. máj 2010

Nám sa poadrilo hned na prvý šup 🙂

buducamama
21. máj 2010

Ja som otehotnela na druhy krat, prvy krat ked sme sa snazili som mala uz nieco po ovulacii, potom som si vypocitala podla tehu kalkulacky ovulaciu a presne v ten den sme to zo srandy skusili a este pred menzesom som mala priznaky, nevolno mi bolo, test ukazal 2 ciarky. Ale bohuzial v 11.tyzdni som potratila ☹ Teraz este neviem kedy budeme skusat, je to velmi cerstve.

luppita
21. máj 2010

Ahojte, mne sa podarilo otehotniet mesiac po vysadeni anti ... Sme sa rozhodli na stedry den, ze to skusime, potom sme este skusali aj 1.sv vianocny a aj 2.sv vianocny , no potom sme si davali opat pozor a vraveli si ze ak sa to ma stat tak sa to stalo pocas krasnych sviatkov a podarilo sa, po silvestri uz sme mali dve palicky na teste 🙂 Drzim palce vsetkym ktore sa snazia,niekedy je najlepsie nic neznasilnovat 😉

lucinka83
22. máj 2010

MY sme prve babatko splodili hned v prvy mesiac snazenia, ale prisli sme on v 11tt a potom nam rok trvalo kym sme otehotneli znovu, po potrate sa mi natiahol cyklus na 7 tyzdnov a mala som vselijake infekcie, ale teraz je vsetko ok🙂)))

kosta123
24. máj 2010

Nám sa podarilo na 4.mesiac a to som už stresovala 😀 😀 😀 obdivujem tie čo to tak dlho vydržia.

zuzanockamt
24. máj 2010

kosta ... po 4 mesiacoch stresovat? ... a v takom mladom veku? 😅

krpcek2
25. máj 2010

My sme otehotnenli na 4. mesiac od začiatku snaženia 😉

betina1984
25. máj 2010

Ahojky. No, my ani neviem ako dlho sme sa snažili. S manželom sme sa spoznali v auguste 2006 a odvtedy sme to nechávali na náhodu, vôbec sme sa nechránili. 2.6.2007 sme mali svadbu. Potom som si dala urobiť hormonálny profil a folikulometriu. 28.6.2007 som dostala menzes a potom som ostala tehotná. Asi bábo potrebovalo papier...🙂. Teraz sa snažíme o druhé. Vysadila som HAK a 31.5. a 1.6. vychádzajú plodné dni, takže uvidíme... /už mám aj tehu test doma.../

betina1984
25. máj 2010

A ešte, psychika narobí strašne veľa. Čím viacej sme sa snažili, tým to bolo horšie. Potom mi koncom júna zomrela babička a na dieťa som vôbec nepomyslela a predsa sa podarilo...

dahra
25. máj 2010

Betina,
aj my sme mali svadbu 2.6.2007. Otehotniet sa nam nedarilo 2,5 roka a to, ze teraz vobec cakame je zazrak.

betina1984
26. máj 2010

Dahra, ja som tiež pokladala za zázrak moje tehotenstvo, keďže som v roku 2004 prekonala endometriózu. Vôbec som nerátala s tým, že niekedy budem mať deti. A podarila sa veľmi rýchlo. Keby sa teraz aj druhé tak rýchlo zadarilo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre