Ako dlho už sa snažíte?

luluka
26. jan 2008

ahojte babulky,

chcem sa opýtať, ako dlho sa už sanžíte alebo ako dlho ste sa snažili kým sa vám pošťastilo bábätko....??
my sa snažíme už štvrý mesiac a stále nič..... ☹ ☹

albertova
27. jan 2008

planujeme aj svadbu, len minulý rok bol hektický.........kupovali sme byt, zariaďovali, ....., Tento rok mám štátnice na výške, tak Ja neviem ako mi to výde v práci, vieš chceli by sme ísť potom hneď aj na dovolenku - svadobnú cestu..... Ale možno mi výde všetko...........a aj mimi..... vraj tento rok je veľmi dobrý na plodnosť
!!! Nemusí to byť pravdou, ale verím v to! Sue a Ty si už vydatá, koľko ste spolu????

bessi
27. jan 2008

cervena ciapocko, kazdy ma na vec jiny nazor. Samozrejme bych byla radsi, kdyby to slo prirozenou cestou. V zivote by me to nenapadlo, ze je nekde problem a ze budeme potrebovat asistenci lekaru. Fakt me to sokovalo, ale pokud dite chceme, tak musime ty peripetie podstoupit. A hlavne jsem strasne rada, ze porad mame sanci, i kdyz nas to bude stat velke usili. Lituju lidi, kteri ziji ve statech, kde tuto sanci oficialne nemaji a musi podobne zakroky podstupovat tajne nebo v zahranici. Zivot bez deti si zatim moc predstavit nedovedu.

sue13
27. jan 2008

Nie som este vydata, ale moja polovicka sa mi vyhraza ze tento rok to bude urcite 😀 . Tak uvidim 😵 . Aj ja som to niekde citala ze tento rok je jeden z najlepsich na plodnost 😅 . Bodaj by to bola pravda. 😵 Musime v to verit. Minuli rok sme teda mali podobny, tiez sme kupovali a zariadovali bytik 🙂

albertova
27. jan 2008

bessi koľko máš rokov???? Ak Ti to nevadí? 😅

albertova
27. jan 2008

Sue a koľko ste spolu???

bessi
27. jan 2008

Nejsem uz nejmladsi, tahne mi na 31. Spermiogram je zaklad, i kdyz chlapi kolem toho nadelaji ........ 😖 nakonec jim nezbude, nez dat vzorek na vysetreni. Hlavne je to neboli a nikdo se v nich nestoura, jako v nas 😠

sue13
27. jan 2008

2 roky sme spolu 🙂
Bessi presne tak. Chlapi robia zo spermiogramu vedu a dokopy tam nic nove nerobia 😀 , akurat novy priestor 😀 . A my vytrpime vsetko ostatne 😠

bessi
27. jan 2008

Sue, nekdy to nemusi byt ani novy prostor, dokonce si to muzou udelat doma a jen odevzdat vzorek 😉

scarlette
27. jan 2008

my sme sa snazili pol roka a teraz mi lekari oznamili ze to pojde iba cez IVF, drahy so spermiogramom nema pb, povedal ze je to to najmenej co moze pre to spravit ked ja som bola nutena podstupit operaciu, a po babatku strasne tuzime

sue13
27. jan 2008

No pekne, to som ani nevedela. Ani to tomu mojmu nepoviem aby nemrmlal 🙂 . Co vsetko si uz absolvovala? Ja 2x laparku, 1x prefuk vaj., Odstranovali mi 2 x zrasty a tak 😖 .

sue13
27. jan 2008

Ahoj Scarlett, my sa uz trosku pozname vsak? 😉 Tiez tuzime velmi po babatku ☹ ale citala si ze tento rok je nato idealny???? 😀

albertova
27. jan 2008

Fúúúúú baby, tak toto som ani zdaleka nezažila. Držím Vám palce 😉

csilla76
27. jan 2008

pekny vecer prajem 🙂 mozem sa pridat? 😉 aj my snazilkujem asi 6 rokov ale len pred 2 rokmi sme podstupili IVF.ZATIAL SA NEPODARILO ALE TO NEVZDÁVAME A BOJUJEME DALEJ

sue13
27. jan 2008

Albertova co si nezazila? 😉

bessi
27. jan 2008

Sue, ja jsem asi v poradku, nikdy jsem zadne problemy nemela. Zadna vysetreni mi v CAR zatim nedelali, jen vzali krev na genetiku a ted cekam ................... Tento tyden mi pusti zilou znova - hormonalni profil, tak jsem zvedava, jestli neco zjisti 😖 Doufam, ze je vse aspon u me OK. Jinak jsme predbezne v CAR domluveni na operaci varlat (M/T) a zaroven moji stimulaci asi v pulce brezna. Po tom vsem cekani se aspon konecne zacne neco dit 🙂

albertova
27. jan 2008

Sue - žiadne operácie, laparoskopie, a pod. A dúfam, že ani nebudem musieť!!!!

scarlette
27. jan 2008

sue no v to ivf verim 🙂
mne stihla vsetkonaraz, najprv laparka, potom hned rezanie - odstranenie zrastov a poskodenych organov. pred styrma dnami ma prepustili z nemocnice

sue13
27. jan 2008

Jaj, uz chapem. 🙂 A dufam aj ja ze nebudes musiet, nie je to nic prijemne 😒 🙂 . Tak drzim palce 😉

dominka11
27. jan 2008

ahojte, pridávam sa k vám.My sme začali snažilkovať v novembri a zatial nič. Teraz začíname 4mesiac. Dúfam, že sa nám to čo najskôr podarí a dopadne to dobre, nie ako v lete...

veronika20
27. jan 2008

ahojte...ja by som sa len chcela opýtať, lebo v júni máme svadbu, ale chceme začať snažiť sa už od apríla, či sa náhodou nepritrafí, chcem vedieť, či netreba brať nejaké vitamíny ak už plánujeme dieťa.

sue13
27. jan 2008

Velmi dobre su vitamini Calibrum Babyplan, tie vela snaziliek chvali 😵 . A tiez kyselina listova je dolezita. Tak drzim palceky 😵

scarlette
27. jan 2008

veronika odporuca sa kyselna listova

bessi
27. jan 2008

veronika, vitaminy nejsou na skodu - hlavne kyselina listova, ktera sice nepomaha otehotnet (jak si nekteri mozne milne mysli), ale napomaha spravnemu vyvoji ditete, hlavne co se tyka jeho geneticke vybavy. Je dobre ji brat uz predem. Naopak by se nemel ve velkem uzivat vitamin A, ktery zpusobuje vrozene vyvojove vady-jako napr. rozstepy patra, patere ..... Preji hodne stesti 🙂

dominka11
27. jan 2008

No musim si aj ja ist kupit konečne kyselinu listovu, teraz mam Folicin Plus - ale ten si necham az na tehotenstvo 😎

bessi
27. jan 2008

S Calibrum Babyplanem mam taky dobrou zkusenost, kdyz jsem si ho sla koupit do lekarny, tak jsem rekla, ze chci Calibrum Proplan 🙂 . Tak nevim, jestli jsem pro nej nemala radeji jit do zverimexu 😀 😀 😀

dominka11
27. jan 2008

alebo skusim calibrum?

cervena_ciapocka
27. jan 2008

sue13 - radsej by som bola bez babetka.

sue13
27. jan 2008

Calibrum babyplan obsahuje myslim aj dostatocne mnozstvo kys. listovej 🙂

veronika20
27. jan 2008

dakujem vám všetkým, aj moja známa brala calibrum, tak som si to chcela potvrdiť, dúfam, že sa zadarí. A chcela by som sa spýtať na ten čínsky kalendár, či náhodou neviete, či je na nom kusok pravdy, mne je uplne jedno aké by bolo pohlavie, hlavne nech je zdravé.Ked som to vypočítavala kamarátkam, tak vyšlo.

csilla76
27. jan 2008

sue napisala som ti dost dlhy IP vypadlo to........tak zajtra napisem znovu 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre