Ako dlho už sa snažíte?

luluka
26. jan 2008

ahojte babulky,

chcem sa opýtať, ako dlho sa už sanžíte alebo ako dlho ste sa snažili kým sa vám pošťastilo bábätko....??
my sa snažíme už štvrý mesiac a stále nič..... ☹ ☹

matenka
26. jan 2008

to je individuálne, je to aj o šťastí, niektorým sa to podarí hneď, iní čakajú dlhšie, treba ale predovšetkým myslieť pozitívne, potom to vraj výde
nám sa podarilo na prvýkrát, ale 4 mesiace sú stále v pohode, hlavne myslieť pozitívne 😉

luluka
autor
26. jan 2008

matenka.... tak ti aj tak trošku závidím... určite si veľmi šťastná... prajem vám veľa zdravíčka.... 😉 😉

denisaap
26. jan 2008

Prve dietatko sa podarilo za 5 mesiacov,4 sme sa upenlivo snazili a nic a 5 sme to nechali na nahodu a podarilo sa!Teraz planujeme druhe takze uvidime kedy sa to podarí. 🙂

petruci6
26. jan 2008

luluka 4 mesiace je v pohodke 😉 my uz rok a pol a stale nic 😝

awe
26. jan 2008

ahojte baby, my len zaciname, tak som zvedava, ako rychlo sa postasti 🙂

awe
26. jan 2008

mozem sa spytat? nechavate snazilkovanie na nahodu?

cat
26. jan 2008

prve babo 10 mesiacov, druhe 3.

vesi
26. jan 2008

tak baby, prvé tehu sa podarilo hned ale potratila som v 6tt ☹ . potom trvalo 4 roky kým sa zadarilo, pri druhom 5 mesiacov. musím podotknúť, že sa zadarilo, ked som prestala počítať plodné dni a vykašlala som sa na to. jedno sa podarilo 3 dni pred ovulkou, druhé 3 dni po ovulke- alebo naopak? to už fakt neviem, viem len že to bolo naozaj 3 dni pred a po 🙂 prajem vám veľa šťastia v snažení, nech ste čo najskôr tehuľky. mimochodom , moja Dr. tvrdila, že dva roky snaženia je normálny čas, znepokojovať sa treba až potom 🙂

awe
26. jan 2008

baby, mne sa zda doba dva roky strasne dlha, ale asi je to normalne, v dnesnej dobe a v mojom okoli, co poznam ludi, vsetci dlho cakali ☹

cukruska1920
26. jan 2008

no tak ja sa k vam pridavam....my sa snazime 5 mesiacov a este nic

mirip
26. jan 2008

ta sa snažím 2 a pol roka

lauritka
27. jan 2008

Pravděpodobnost otěhotnění u zdravého páru v jednom cyklu se udává 15-20%.
Můj muž jednou poznamenal, že je to, jako když si hodíte kostkou a padne Vám jednička, při šestce pak smíte házet ještě jednou 😉

Pokud budeme brát v úvahu pouhou matematickou pravděpodobnost, počítejte se mnou:
Po jednom cyklu snažení zůstane těhotných 15-20 žen ze 100.
Po dvou cyklech už je to 28-36 žen ze 100
Po třech cyklech 39-49 žen ze 100
Po čtyřech cyklech 48-60 žen ze 100
Po pěti cyklech 56-68 žen ze 100
Po šesti cyklech 63-74 žen ze 100
Po sedmi cyklech 68-79 žen ze 100
Po osmi cyklech 73-84 žen ze 100
Po devíti cyklech 77-87 žen ze 100
Po desíti cyklech 81-90 žen ze 100
Po jedenácti cyklech 84-92 žen ze 100
Po dvanácti cyklech 86-93 žen ze 100

není třeba propadat panice, pokud se nám nepovede otěhotnět do třech měsíců (byť se to všem známým kolem podařilo), většina zdravých párů bez problémů otěhotní do roka od začátku snažení. Proto se Vámi asi většina lékařů nebude chtít zabývat, když k nim vyděšeně přiběhnete po třech měsících neúspěchu. I když jste si 100% jisté, že jste se pomilovaly přesně v den ovulace, (pochopitelně pokud nemáte žádné jiné problémy nebo podezření na ně). Prostě proto, že i když není nikde žádná chyba, máte šanci tak 2:3, že se Vám za tři měsíce otěhotnět podaří.
Prostě si hned na začátku snahy otěhotnět uvědomte, že to nemusí jít hned a nějakou dobu to může trvat, i když jste zvyklé si bez problémů v životě zorganizovat všecko, tohle ve Vašich rukou bohužel není 😉

😀 😀 😀 😀

bessi
27. jan 2008

Ahojky, my se snazili asi rok a pul a porad nic. Porad jsem se uklidnovala tim, ze jsou v tom emoce a prilisna snaha a ze se urcite zadari. Pak sel manzel na permio a zjistili mu azoospermii. Ted si rikam, ze jsme nemeli tak dlouho cekat a jit na vysetreni driv-usetrili bychom si nervy a aspon by se neco delo za pomoci lekaru. Necekejte prilis dlouho a radeji zavcas bezte na vysetreni. Nejdriv jsme cekali na prirozene tehotenstvi, ted pro zmenu cekame na vysledky vysetreni nez se bude moci provest IVF. Nechci vas nijak strasit a nervovat, nemusi to byt vas pripad, vse se vam muze povest prirozene🙂 Ale tohle je moje zkusenost. A dnes vim, ze bych manzela na vysetreni dokopala po roce snazeni. Preji hodne stesti

emita
27. jan 2008

4 mesiace to je pohodka. My sme prvé mesiace manželstva neplánovali, ale ani sme sa nebránili. Po pol roku sme sa začali intenzívne snažiť, no a držalo nás to 8 mesiacov. Myslela som si že sa to nedarí kvôli stresu v práci, tak som si povedala, vydržíme ešte 2 mesiace, príde leto, dovolenka, pohoda, snáď sa to podarí. K tomu som povolila aj v robote, lebo som sa chystala ju vymeniť. No a presne vtedy keď sme to najmenej čakali to prišlo (dokonca po chorobe-možno aj marodka zohrala svoje 😉 )

albertova
27. jan 2008

ahojky môžem sa pridať???? tak my sa snažíme už rok aj 3/4 a stale nič..... a pomaly ale isto sa jeden druhému odďalujeme ☹ , pretože prvý rok sme nad tým stále len rozmýšlali, boli sme štastní a teraz 😒 neviem, buď sa to podarí, alebo?

tara2
27. jan 2008

caute my sa snazime zatial len treti mesiac 🙂

sue13
27. jan 2008

Ahojte, my sa snazime uz skoro 2 roky 😢 . Presli sme uz vela vysetreniami aj ja aj moj milacik 😢 . Nastastie je velmi tolerantny a chapavy... 🙂

csilla76
27. jan 2008

sue 🙂 to je tá téma co som ti spominala pozri vyssie pasy 🙂 inac ahoj baby,my uz snazilkujeme niekolko rokov a tiez mám uz 3 operácie a 2 ivf za sebou,ale nevzdávame to.... 🙂

cervena_ciapocka
27. jan 2008

Albertova... nemysli pesimisticky, aj ked aj mna to obcas pochyti.
S manzelom to prilis nerozoberame, lebo to vecsinou skonci mensou hadkou.
Ale vzdy ked ma prepadne smutok, tak si povieme, ze najdolezitejsie je to ze sa mame radi a mozme byt spolu a nasu lasku nesmie narusit to ci dieta budeme mat alebo nie.
Snazime sa zameriavat na ine aktivity a nemysliet len na dieta.

cervena_ciapocka
27. jan 2008

My sa snazime asi pol roka.

lyzenka
27. jan 2008

my sme snazilkovali rok aj pol....a potom to zrazu prislo....vtom obdobi som brala asi jeden mesiac ALOE VERA gel na precistenie organizmu..... :O))

takze nevzdavat sa! 🙂

sue13
27. jan 2008

Ahoj Csillka, 😀 . To je nahoda 😉 . A co si to mam precitat?

bessi
27. jan 2008

Cervena ciapocka, byli jsme na tom obdobne, kdyz jsme to probirali, taky jsme se casto chytli. Kdybychom vedeli, jak to ve skutecnosti a ze si sami nepomuzem, tak bychom si takove hadky usetrili. Ted vime, na cem jsme a resime to jinak a hlavne uz bez emoci 🙂

albertova
27. jan 2008

cervena ciapocka..... ja viem, len mávam zvláštne dni.............. a tento kolobek mám stále...... sú to dni šťastia - kedy si myslím, že je všetko fantastické..... ale sú dni kedy mám nervy zo všetkého a potom sa takáto pesimistická!!! Ale snažím sa na to nemyslieť.... 😀

cervena_ciapocka
27. jan 2008

Albertova, poznam, aj ja som ako na hojdacke 😔
Bessi, ja a ani manzel by sme to nemohli riesit inou ako prirodzenou cestou. Je nam to akosi "proti srsti". Manzel vzdy hovori, ze mat dieta, to nie je upiect kolac. Ale drzim palce kazdemu kto sa pre takuto cestu rozhodne ist 😵

albertova
27. jan 2008

Cervena ciapocka, nie je to ako koláč, ale keď máš problémy otehotnieť, a lekár Ti zistí nejaké problémy, ktoré sa dajú vyriešiť, neriešila by si to.....niekedy stačí len malo a ide to....a keď nie, zase podla mňa radšej moje i keď umelo.... Ale samozrejme všetci máme iné názory, no nie? A vy sa koľko snažíte????

bessi
27. jan 2008

albertova, pesimismus a smutek opravdu neni na miste. Dokazu si predstavit, co prozivas, taky jsem si tim prosla. Na tvem miste bych se jeste 3 mesice snazila a pak bych si nechala udelat vysetreni, hlavne manzela. Oba jsme zdravi a v zivote by me nenapadlo, ze by se mu netvorily spermie. Trochu nas to sokovalo, ale uz jsme to vstrebali a jdeme dal, za pomoci lekaru. Nas vztah se po tom strasnem verdiktu zlepsil 🙂 Jeste neni nic ztraceno a mozna se dockame i vlastniho ditete.

sue13
27. jan 2008

Cervena ciapocka nie je to take lahke ako upiect kolac. Mne lekari povedali ze by to musel byt veeeeeeeeeeeeelky zazrak aby som otehotnela normalnou cestou tak sa v lete chystame na IVF. Chces povedat (samozrejme ze ti to neprajem) ze ked ti nahodou lekari taketo nieco oznamia radsej budes bez miminka???????

albertova
27. jan 2008

bessi, ja viem...................

teraz som bola u iného dokyho a ten ako prvé povedal, že priatel musí ísť na spermiogram, a mne našiel ranku, tak mi ju chcel vypaliť, ale teraz sa to nedá lebo po kultivácii mi cistil vo vnútri kopec zlého.... 😠 neva, teraz mám ATB tak uvidíme..... Ja mám niekedy pocit, že už spoločné témy okrem tehu ani nemáme 😢 Nechcem byť pesimistická, ale........Sme spolu už osem rokov a niečo nové by si to žiadalo

sue13
27. jan 2008

Albertova a co tak svadba??? 🙂 Aj ja mavam taketo stavy, ale casom to zase prejde 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre