Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
15. dec 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monky1
15. dec 2009

ahojte babule

ako sa mate? pozeram, ze tu nikoho 😒
puma, aj ja ti na pekarnicku poviem len same chvaly - mam a vyuzivam maximalne - ja hlavne na pecenie chlebika a kysnutie cesta..ale uz som skusala aj vianocku, teta mazanec a kamoska bezne pecie sekanu

a inak si predstavte, ze dnes rano mi zacal 16tt (15+0) o ad dokiho z triple testov som uz odchadzala v 17tt (16+2)....som sa smiala, ze este 3 take ultrazvuky a rodim v marci 😀

shaarka
autor
15. dec 2009

monky 😀 😀 😀 😀 😀

vavenka
15. dec 2009

Monky pekne 🙂 🙂 ale pozeram ze podla MK si 17 tt 😉 to si si uz zmenila akoze?
Ja som bola pri dvojickach dnes, mam dost 😉

monky1
15. dec 2009

ano, vavenka, zmenila - teraz pred chvilockou...ale aj tak tomu neverim - pockam este na sono z morfologie - tym sa budem riadit ....mozno klesnem na polku juna 😀

shaarka
autor
15. dec 2009

monky, kedy si mala ovulu, vies?

monky1
15. dec 2009

shaar, uz to mas v IP

shaarka
autor
15. dec 2009

aj ty
😀

monky1
15. dec 2009

dakujem ti , dobra vila 😉 ...beriem si to k srdcu 😉

pipimiska
15. dec 2009

aj ja to kcem mat v ip 😀 😀

nellie_
16. dec 2009

bre ranko 😎

prave sa tu kosim na spravach v radiu čo boli... 😀 😀 na tej vzpieračke co pocas treningu porodila a nevedela ze je tehotna... mne to take smiesne pride... inak ja nikdy nepochopim ako zena nemoze vediet ze je tehotna... 😅 😅

ja si to tak zivo predstavujem ako dvihala cinku, zatlacila vsetky svaly čo ma aby ju vydvihla a zrazu hups a babo bolo na svete.. 😀 😀 😀 😀 to musel byt iny šok 😀

puma.sue
16. dec 2009

ahojte....
bre ranecko
dnes mame s kolegovcami husacinu, padruh je prec do zajtra vecera, musela som vybavit pre adama dogsitting, esteze mamina byva kusok od nas a zlutovala sa...
niet nad ustretovu rodinu 😉

nicole, o tej vzpieracke som nepocula... som mimo obraz mimo zvuk...
nechces mi snad povedat, ze porodila priamo mi zvihani cinky 😀

nellie_
16. dec 2009

ahoj pumi...
ano presne to ti chcem povedat, podla toho co vraveli v radiu tak porodila presne pri tej činnosti 😀 😀 😀

takze ty dnes ides husacinkovat... 😎 😎 tym by mna teda nenakrmili 😅 mne to smrdi.. 😀 😀

puma.sue
16. dec 2009

nicole, prave som odpadla 😀

co sa tyka husaciny, ja to masko samotne nejak nemusim, ale dam si pecienku a lokse a kapustu a viiiiinnnkkkkoooo 😉

nellie_
16. dec 2009

pumi dufam, ze ti ma kto podať prvu pomoc... 😀 😀 😀

ja ani pecienku nemusim.... ja som taka troska fajinovejšia na tieto veci 😀 😀 a ked ti napisem ze ani vinko nemusim, tak uz ozaj to nejak divne pôsobi.. 😅 😀 😀 😀
ale je celkovo alkohol nemusim a idem sa aj tu "pochvalit" ale ja som este nikdy nebola opita... 😀 😀 😀

puma.sue
16. dec 2009

nicole!!! toto nemyslis vazne?
ale nie, klobuk dole, o nic si vlastne neprisla...
ja sa tesim na to posedko s kolegovcami, pokvakame aj o inom ako len o praci... snad teda...
a hlavne, padruh nie je doma, zase by som sa sama lutovala niekde...

idem makat, nech mam ciste bezvedomie po dnesku 😀

nellie_
16. dec 2009

pumi tak praci zdar a robote pokoj (ci ako sa to hovori ).. 😀 😀 😀

a s tym alkoholom to myslim vazne... 😀 😀 😀 ja som si uz v puberte vytvorila taky nejaky ako keby "blok" ci ako to mam nazvat.. proste ked sme sli na diskoteky tak ja som sa vzdy vedela super zabavit aj bez alkoholu a ked som videla ako nemiestne sa spravali niektore kamosky ked boli pripite, tak ja som si vzdy tak povedala, ze tak toto teda nie ja to nepotrebujem... 😀
takze ja ani neviem ake ucinky ma na mna promile v krvi.. 😀 😀 😀
o mne vzdy vraveli ze som taky zvlastny zjav a nechapu ako sa viem vzdy zabavit aj bez alkoholu 😀

shaarka
autor
16. dec 2009

😀 😀 😀 😀 😀 nellie, tak uz to ani nikdy nevyskusaj, lebo ako tak citam, ty panna neposkvrnena, tebe by sa to nahodou este aj zapacilo 😀
len tusim, ale to bude, ked budes potom svojmu decku (dcere) hovorit, ze nech nepoje, ze ved aj ty si to vydzala bez jedinej opice a si tu a nic ti nechyba 😀 😀 😀

ja mam dnes milion roboty, ale ked odovzdame dnes fotoze, tak by sa to celkovo mohlo zvolnit, si myslim.
vela piste, nech mam co citat pri ranajkach. mimochodom nemame chlieb, tak som zvedava, aku alternativu vymyslim. 😀

vavenka
16. dec 2009

Prajem pekny den 🙂

Nellie tak to mas super, opica je hnusna, teda mozno sranda v ten vecer, ale dalsie rano - az ma striaslo ked som si spomenula
😀 😀
Co mate dnes v plane? Puma ide na husacinu, to by som si dala povedat 😵 😵
Ja rozmyslam ze co... Drahy ma dnes posedenie s vrchnostou z prace, ratam tak do polnoci sa isto zdrzi....
Mozno niekoho splasim a pojdeme sa pomotat do nakupneho centra 😀

lenocka84
16. dec 2009

čaute baby
ako sa mavate?
co nove?

siouxie
16. dec 2009

ahojte 😀
panebože nellie, takmer si ma sklamala! 😀 😀 😀 To nemyslíš vážne 😀 Ale je to milé, iba ťažko predstaviteľné (pre mňa) 😀 😀 😀

shaarka
autor
16. dec 2009

😀 ktovie aku ma nellie stupnicu. ked podobnu tej ako ma MM, tak potom bola opita urcite niekolkokrat, ale vzdy to len nazvala unavou. 😀 😀 😀 😀

nellie_
16. dec 2009

podobnu reakciu som cakala.. vzdy sa s nou stretnem.. 😀 😀 😀
hlavne pubertalne sesternice to nechapu, ze ako tak mozem zit.. 😀 😀 😀

shaar ja vôbec nepijem.. moj rekord je pocas svadobneho dna - kedy som vypila pri odobierke pohar sampusu,potom pri vstupe do restiky a este povinny pripitok v restike a to bolo vsetko co som za cely svoj zivot vypila.. 😀 😀 😀

mne to jednoducho nechuti... 😅 vino mi srmdi a ja ozaj len symbolicky vzdy na silvestra troska sampusu alebo na oslave ked sme tak len cucnem s pripitku a to je vsetko 😀 😀 😀

siouxie
16. dec 2009

nemám slov (a to nechlascem, ako by sa mohlo podľa mojej reakcie zdať) 😀 😀

shaarka
autor
16. dec 2009

nellie, raz by si okuuusila... 😀 😀 😀 ale nie, super ze zijes tak zdravo 😵

shaarka
autor
16. dec 2009

raz spravime velke stretko a nellie sa tam zbľuje z jedenho poldecaka vodky, co jej nalejem do pomarancoveho dzusu a budem tvrdit, ze to je grepovy 😀

siouxie
16. dec 2009

ha aj ja žijem zdravo a preto si rada robím jemné vínne stríčky 😀 A aj pivo si dám, sem-tam v lete. Nezdravo som ale žila v rannej mladosti, veeeľmi nezdravo 😀 😀

nellie_
16. dec 2009

shaar 😀 😀 😀 😀 😀

najbrutalnejsie to bolo vzdy na chatach kym kamosi pochopili ze ozaj mnou nehnu a potom aj tu vo firme ked som zacala chodievat s kolegovcami na rôzne akcie... ale naucili sa a uz vedia ze sa im neoplati ma nahanat s flasami... 😀 😀

ale na moju obhajobu - inak som celkom normalna.. (teda aspon myslim) 😀 😀 😀

siouxie
16. dec 2009

no veď nellie, myslela som si, že si úúúúplne normálna 😀 😀 😀
Ale nie žartujem. Dúfam, že moja dcéra, ak nejakú niekedy budem mať, bude uvedomelá od rannej puberty rovnako ako ty 😀 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre